Přihlášení/Odhlášení
MŠ Francouzská
NÁVRHY NA ČINNOSTI PDF Tisk Email
Napsal uživatel Bc. Soukalová Taťána   
Pátek, 03 Duben 2020 07:53

MATEŘSKÁ ŠKOLA FRANCOUZSKÁ, KOPŘIVNICE

Milí rodiče a milé děti, zdravíme Vás do Vašich domovů, a protože se nemůžeme potkávat v naší mateřské škole, rozhodly jsme se, že se spolu můžeme setkávat alespoň touto cestou.

Návrhy činností jsou rozdělené podle center aktivit, ve kterých jsou děti v mateřské škole ve věkově smíšených třídách zvyklé pracovat.

Rodiče sami zváží, zda je dítě schopné všechny úkoly splnit.

 

ÚKOLY

POPIS ČINNOSTI

POVEDLO SE MI SPLNIT

HUDEBNÍ

 

Petrklíč je k jaru klíč. Tak se zpívá v písničce – příloha č.5.

Pokud někdo v tvé rodině umí hrát na nějaký hudební nástroj (rodiče, sourozenci, babička, dědeček, teta…), určitě si rádi s tebou písničku zazpívají a zahrají.

 

VÝTVARNÉ

 

Rozstříhej obrázek „ Petrklíče v trávě“ podle vyznačených čar a opět poskládej.

 

 

Až bude obrázek opět poskládaný, vezmi si čistý papír a nakresli petrklíče v trávě a určitě tě napadne spousta dalších květin, broučků, motýlků, včelek, které na svůj obrázek nakreslíš.

 

JAZYKOVÉ

 

Prohlédni si zvířátka v příloze č.1

Každé zvířátko pojmenuj, vytleskej a spočítej slabiky. Vybarvi pod obrázkem tolik koleček, kolikrát jsi tleskl.

 

Příloha č.2

Domácí zvířata a jejich mláďátka. Pojmenuj zvíře na obrázku a čarou spoj s mláďátkem, které k němu patří a pojmenuj je.

 

Příloha č.3

Rýmovačky – poznáš, která slova se spolu rýmují? Dvojice, které se spolu nerýmují, přeškrtni. Ostatní obrázky vybarvi.

 

SMYSLOVÉ

Procvičte si všechny smysly: kvůli povinnosti nošení roušky na obličeji, některé činnosti můžete dělat na zahradě nebo na procházce do lesa – tam roušku mít nemusíte.

Přivoň si k

sedmikrásce,

trávě

jarnímu vzduchu

hlíně

Poslouchej

bzukot včel

tekoucí vodu

zpěv ptáků

zvuk dopravních prostředků

Dotkni se

trávy

kamene

kůry stromu

Najdi

sedmikrásku

pampelišku

kvetoucí strom

pupen

motýla

Ochutnej

pažitku

petrklíč

sedmikrásku

 

 

 

MATEMATICKÉ

 

Příloha č.4

Najdi všechny trojúhelníky a vybarvi je zeleně. Spočítej je.

 

POHYBOVÉ

Počasí nás volá ven!

- Proběhni se po trávě

- Vylez na strom

- Skákej panáka

- Zajezdi si na kole

- Házej míčem

 

PRAKTICKÉ

 

Když nám aprílové počasí pošle déšť nebo i sněhové vločky a tobě se nechce ven, je to ten pravý čas, aby sis procvičil vázání tkaniček na uzel nebo už i na mašličku. Jak ti jde zapínání knoflíků?

 

POKUSY

Klíčení semínek – fazole, čočka, řeřicha.

Na dno misky polož vatu na ni dej semínko a lehce zalij vodou. Tak, aby byla vata vlhká, ne aby ve vodě plavala. Polož na slunné místo např. na parapet okna a každý den pozoruj, co se s semínkem děje. Nezapomeň, že vata musí být stále vlhká.

 

 

Příloha č.1

 

 

Příloha č.2

 

Příloha č.3

Příloha č.4

Příloha č.5

 

 

Příloha č.6

Aktualizováno Čtvrtek, 16 Duben 2020 07:41
 
BŘEZEN, DUBEN 2020 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Taťána Soukalová   
Neděle, 01 Září 2019 15:35

FOTOGRAFIE NAJDETE NA: http://deticky1.rajce.idnes.cz

Co nás čeká v měsíci březnu a v dubnu?

10.3. Beskydské divadlo NJ - pohádka "ŠŠŠ,HŮŮ,HAF" - III. a IV. třída

12.3. Plavecký výcvik - STORNO

18.3. Divadlo "Mášenka" - II. třída -STORNO

19.3. Plavecký výcvik - STORNO

19.3. ŽIRAFÍ KOMUNIKACE S DĚTMI v MŠ Pionýrská - akce zrušena

26.3. Plavecký výcvik - STORNO

8.4. Velikonoční den ve třídě 8-15.00 hod - tvořivá dílna včetně příprava salátu a pečiva pro všechny děti na odpolední svačinku - IV. třída STORNO

9.4. Velikonoční prázdniny

10-13.4. Státní svátek

14.4. Přednáška pro rodiče MŠ Pionýrská s Mgr. Mařádkovou na téma "Žirafí komunikace s dětmi" v 15.30 hod STORNO

15.4. Beskydské divadlo v NJ - III. a IV. třída STORNO

16.4. Plavecký výcvik - IV. třída STORNO

17.4. "Dílna u Slunce" Jeseník nad Odrou - ekologické zaměření - odjezd 8.10 hod - celá MŠ STORNO

20.4. Skutečně zdravá škola - lektorovaný seminář pro pedagogy i rodiče v 15.30 hod.

20.4. Otevření zahrad pro veřejnost - každé pondělí od 16.00 hod.

21.4. DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ V MŠ OD 8-11.00 A OD 14.00-15.30 HOD.   STORNO!!

23.4. Poslední plavecký výcvik

24.4. Projekt zdraví dětem - lektorovaný program v MŠ - IV. třída

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

NÁVŠTĚVA ZŠ 17. listopadu

Děti ze IV. třídy byly pozvány do ZŠ 17. listopadu. K vidění bylo vzdělávání z matematiky a čtení. Do vyučování zapojily paní učitelky i předškoláky. Vyzkoušeli si psaní čísel do sešitu i na tabuli, vypracovali si pracovní listy, poslouchali a reagovali na čtený příběh. A došlo i na malou odměnu ve formě pamlsku a nálepek.

 

CASTING V MŠ

V pondělí se ve třídě odehrávalo první kolo pěvecké soutěže MINIKOPRSTAR. Sešly se tam všechny děti z celé MŠ, aby zazpívaly do mikrofonu libovolnou písničku. Porota složená z učitelek vybrala z každé kategorie tři zpěváky, kteří byli ocenění diplomem a pamlskem. Příští týden půjdou vybrané děti zkusit štěstí do Kulturního domu, kde se bude konat ve středu velké finále. Budeme jim všem držet palce.

 

KARNEVAL 2020

Letošní, skoro tří hodinové karnevalové veselí, bylo poprvé uspořádáno v Katolickém domě ve čtvrtek 13.2.2020. Paní učitelky zajistily pronájem Katolického domu a oslovily pána Urbánka z Brna, který se postaral o pestrý program ve formě discotéky, přetahované lanem, chůzi po lanu, hry na mašinku nebo na vichřici Sabinu či promenádu dětí v kostýmech. Jako doprovodný program byla připravena bohatá dětská tombola s dárky, které zajistili samotní rodiče (děkujeme) a dále  tombola pro rodiče s vtipnými prezenty. V malém sále si mohli rodiče zakoupit od paní Marty a Renči pochutiny, které napekly paní kuchařky z naší školky.

 

PLAVECKÝ VÝCVIK - únor

První plaveckou hodinu jsme sice z důvodu chřipkového onemocnění propásly, zato ve druhé hodině byla dětem nabídnuta hra v malém bazénu s míčky. Následovalo seznámení dětí s elementárními prvky plaveckých stylů a poté ujištění, že voda je bezvadná zábava.

 

BESEDA ŠKOLNÍ ZRALOSTI

Do MŠ jsme pozvali speciální pedagožku Mgr. Pokornou, aby rodičům předala informace o zralosti dětí, které mají předškolní věk. Rodičům ukázala, které oblasti jsou důležité pro vstup do ZŠ,  a které pomůžou v rozhodování pro odklad povinné školní docházky.

SNĚHOVÁNKY

Nový rok 2020 přinesl první sněhové vločky. Přestože jich bylo pramálo, nezkazilo to dětem chuť se ve sněhu válet, stavět, přenášet sníh na lopatě, uplácat sněhové kuličky nebo do sněhu malovat obrázky. Pevně všichni věříme, že se počasí umoudří a ještě z nebe spadne pořádná sněhová nadílka.

JARMARK

Letošní charitativní jarmark se konal v pondělí 9.12. Sešli jsme se před mateřskou školou, abychom se společně přivítali, rozsvítili stromeček a zazpívali si vánoční koledy. Poté následoval program ve třídách. Vyráběly se vánoční ozdůbky, svícny, připomněly se tradice nebo se hrálo malé představení o zrození Ježíška. Výtěžek poputuje na Občanské sdružení Záblesk. Děkujeme za Vaši štědrost.

 

BETLÉMY

V Katolické besedě se koná výstava betlémů. Děti ze IV. třídy viděly nespočet betlémů. Dřevěné, papírové.... Jeden z betlémů zazpíval Tichou noc, což nalákalo děti, a tak jsme společně před obrovským nazdobeným vánočním stromem zazpívali koledy.

 

MIKULÁŠSKÁ JÍZDA

V MŠ jsme ve čtvrtek přivítali Mikuláše, čerta a anděla. Nejdříve navštívili ty nejmenší. Tam mohl čert klidně posedávat, než Mikuláš s andělem rozdali balíčky. Děti měly připravené písničky a básničky. Také od starších dětí slyšela trojice zpěv a přednes, což se líbilo čertovi, který mohl letos odpočívat. Žádná slzička neukápla...

 

BRAMBOROVÁNÍ

Hrátky s brambory prožívaly děti s paní učitelkou Dášou a Ivou. Z brambor se vytvářela razítka, která posloužila dětem k dotvoření obrázků. Někteří kreativní rodiče vymysleli z brambor náramky a korálky. Ovšem "zlaté bramborové penízky", upečené od paní kuchařky Katky, neměly chybu a všechny děti si náramně pochutnaly. A nejen děti....

 

HALLOWEEN

Dětské městské zastupitelstvo města Kopřivnice uspořádalo pro děti dopolední akci na téma Halloween. Společně zdobili dýně, vytvářeli různá strašidla, obtiskovali jablka, hráli duchařské hry a jako bonus byly napečené dýňové perníčky. Děti z mateřinky poděkovaly za vydařenou akci a odměnily aktéry bonbonem, úsměvem a potleskem.

 

KUCHTÍK

První Kuchtík - kroužek zdravého vaření, se nesl v duchu podzimní zeleniny a ovoci především jablkům, celeru a mrkvi. Děti ze III. třídy pozvaly ve čtvrtek své rodiče do třídy. Pomáhaly strouhat, krájet, míchat a hlavně ochutnávat zdravé dobroty a to celé pod taktovou paní učitelek Aničky a Dany.

 

EKO AKTIVITY V MŠ

Ekologické a environmentální vzdělávání formou aktivit představila v úterý dětem Dílna u Slunce. Děti zpracovávaly vlnu, vyzkoušely si mokré a suché plstění, práci na kolovrátku a tkaní na stavu. A odkud se vzalo tolik vlny? Od původem valašských oveček, které se pasou vzájemně s kozami nedaleko Oderských vrchů.

 

TVOŘIVÁ DÍLNA I.

První tvořivou dílničku pro rodiče s dětmi uspořádaly paní učitelky ze IV. třídy k tématu Dopravní prostředky. Rodiče s dětmi zapojili do tvorby neskutečnou fantazii a vtipnost. Však pouďte sami dle fotek....

 

ŠKOLA BRUSLENÍ

Každou středu jezdí předškolní děti na zimní stadion, aby poznaly zimní sport - bruslení na ledě. Pod taktovkou trenéra Mariána Kacíře ochutnaly děti první lekci, která byla věnována pádům. To bude modřinek.....

 

HUKVALDY

V rámci adaptačního měsíce uspořádaly paní učitelky společný výlet na Hukvaldy. Podpořily tak přátelství mezi kamarády, seznámení s oborou, se skladatele Leošem Janáčkem, pomníkem s Liškou Bystrouškou a celý zážitek upevnila jízda autobusem.

 

KNIHOMOLKA

MŠ se připojila do projektu "Knihomolka", aby podpořila u dětí vášeň ke knihám, předčtenářskou gramotnost a seznámila je s místem, kde jsou knihy uloženy nejen podle ABCD, ale také podle barev. A nám předškolákům připadla barva červená.

 

MINIZÁTOPEK

Na hřišti při základní škole E. Zátopka jsme přišly změřit síly ve štafetovém běhu se všemi mateřskými školami v Kopřivnici. A byly to teda nervy. Oběhnout celé kolo, předat štafetový kolík a celé to umět prodýchat..... Krásné 9. místo vybojovaly děti ze třídy U 12 měsíčků.

 

ADAPTAČNÍ VÝLET NA BUBLA RANČ

Paní učitelky pozvaly všechny rodiče s dětmi na výlet na Bubla ranč. Se sluncem v zádech se opékalo, jezdilo na koni a příjemně se povídalo. A přestože nebyla účast velkolepá, na pohodové a veselé náladě se to nijak neodrazilo. Děkujeme všem zúčastněným.

 

HÁZENÁ

Míčový sport přišli představit do MŠ trenéři Luba, Honza a Dominik. Po řádné rozcvičce ochutnaly děti práci s míčem a střílení na bránu. Nezapomněl se ani pokřik: "Jsme týýýýým"!

 

ŠTRAMBERK 660 LET

Vlakem se vydaly děti poznat krásy města Štramberku. Cestu mířily k jeskyni Šipka, poté na rozlehlé náměstí, které vybízelo k odpočinku a svačince. Nekonečné schody "vynesly" děti až k Trúbě a poté se vydaly přes vlhký voňavý les zpátky do MŠ.

 

VÝLETY DO BLÍZKÉHO OKOLÍ NAŠEHO MĚSTA

Krásné počasí rozhodlo, že se budou konat procházky do místních lesíků, luk nebo na kopřivnický ranč. Cestou děti mohou pozorovat co kolem kvete, pozorovat zvířátka a nechávat se provonět babím létem.

 

Aktualizováno Pátek, 03 Duben 2020 07:58
 
KVĚTEN, ČERVEN 2019 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Taťána Soukalová   
Středa, 07 Únor 2018 12:52

FOTOGRAFIE NAJDETE NA: http://deticky1.rajce.idnes.cz

Co nás čeká v květnu a v červnu?

Výlet do lesní školy v Závišicích - I. třída 7.5.

Výlet do Bludovic - I, II, III. třída 14.5. - ZRUŠENO (nepříznivé počasí)

Akademie ZŠ E. Zátopka - předškoláci 16.5.

"Hrajeme si s knihou" - celoorganizační akce s MŠ Záhumenní 24.5.

Výlet do Ostravy Dolní Vítkovice - 28.5. (předškoláci ke Dni dětí)

Sportovní klání v ZŠ E. Zátopka od 13.00 hod. - předškolní děti 29.5.

Den DĚTÍ - zahradní párty pro všechny děti - 31.5.

Fotografování dětí v MŠ dopoledne - 6.6.

Návštěva včelaře p. Němce - předškolní děti 7.6.

POVÍDÁNÍ V ZAHRADĚ - logopedická celoorganizační akce v MŠ Pionýrské - 11.6.2019 v 15.00 hod.

Pasování předškolních dětí od 9.00 hod na zahradě MŠ s rodiči předškoláčků a všemi dětmi z naší mateřinky - 14.6.

Výlet do Bartošovic - I, II, III. třída 17.6.

Prázdniny - od 1.7. - 4.8.2019

 

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

Pasování předškolních dětí

V pátek 14. 6.  v dopoledních hodinách proběhlo v prostorách zahrady MŠ pasování předškolních dětí v námořnickém duchu. Zpívalo se, předvedla se dramatizace dětí na píseň Vzhůru na palubu, trošičku se poplakalo, pasovalo se s českým králem, tancovalo se, opékaly se buřtíky, a také byly připraveny dobroty pro všechny námořníky a aktivity pro lepší zábavu.

 

Mezinárodní den dětí

Ke dni 1. 6. slaví po celém světě svůj svátek všechny děti. Ty naše oslavy letos probíhaly v pátek 31.5. na školní zahradě, kde byly pro děti připraveny různé aktivity, které měly jedno společné... vodu. Vyzkoušely si pokusy s vodou - výroba sopky, hod kruhem na tonoucího (na kužel), přechod přes vodu (přes lavici s naplněným kelímkem vodou), vodní tornádo - zatočení kelímku naplněný vodou aj. Jako mlsku nám paní kuchařky nabídly preclíčky, ovoce a nanuk. Nechyběla ani hudba s dětskými písničkami.


Beseda na téma "Potápění"

V pátek přijal pozvánku do předškolní třídy tatínek p. Pítr, který si připravil pro děti interaktivní hodinu o potápění v mořích, oceánu či lomech. Děti si mohly vyzkoušet potápěčskou výstroj, dýchání ze vzduchové bomby a zkusit si štěstí ve kvízu, kde hádaly názvy mořských živočichů. Tatínkovi mockrát děkujeme.

Minivíceboj2019

Letošní závod proběhl ve středu 29.5.2019 odpoledne v hale ZŠ Emila Zátopka z důvodu nepříznivého počasí. Ovšem ani to neodradilo žádnou z osmi kopřivnických mateřských škol, aby přišly závodit. Vesměs předškolní děti si vyzkoušely čtyři disciplíny - slalom, skok z místa, hod míčem a běh na 200 m. Na stupni vítězů se letos umístila MŠ Krátká, na druhém místě MŠ Česká a třetí místo obsadila sestava Matyáš, Sven, Vangelis, Daniel a Daniel, Oliver, Ella, Pavla, Natálie, Andrea, Barbora z naší mateřinky. Všem zúčastněným moc gratulujeme.

Výlet do Ostravy

Ke Dni dětí a v rámci projektu Vzhůru na palubu uspořádaly paní učitelky ze třídy od předškoláků výlet do Ostravy. Vybraly program v budově U6 Malý Svět techniky, kde jsme mohli odhalit tajemství technických vynálezů a projít se po historii technického pokroku od průmyslové revoluce po současnost. Díky interaktivitě exponátu mohly děti zažít vědu a techniku doslova na vlastní kůži. V doprovodných programech čekalo na děti řada pokusů a výrobků, které umocnily zážitek z výstavy.

 

Využití přírodnin a herních prvků na školní zahradě

Samotné jaro vybízí k tomu, abychom všechny činnosti přenesly na školní zahradu. Děti dokáží využít všechny přírodniny třeba k uvaření pampeliškového sirupu, hliněného guláše, usmažení řízků z jehněd aj. A kdo se pořádně "najedl", zahrál si fotbálek na hřišti, upekl si bábovky v písku. Pavučiny v přístřešku posloužily dětem k hraní si na pavouky. A že jich máme plnou zahradu!

 

 

Otevírání pohádkové zahrady

Letošní otevírání zahrady připravily paní učitelky v duchu kouzel a magie. Na zahradu přiletěly čarodějky a čarodějové. Po společné písničce se děti rozletěly po zahradě, aby si vyzkoušely všechny připravené činnosti. Nakonec se všichni potkali u čarodějnických dobrot od rodičů.

 

- prolétávání na koštěti; foukání do "žabince"; proplétávání pavučiny; hádání obrázků (paměť)

- doplňování obrázků; přiřazování správných tvarů; kreslení perníčků a doplňování do bříška...

 

 

Divadlo v MŠ

A opět k nám zavítal z Brna herec Ivan Urban, aby nás seznámil s "Ententýky" pro dětí 3-10 let. Představení bylo plné říkadel, písniček, rozpočítadel, rytmu a fantazie. Touto formou chtěl herec poukázat, že hrát si umíme i bez všech technických vymožeností dnešní doby.

 

 

Školní den v MŠ

Před zápisem do základních škol, uspořádaly paní učitelky "Školní den ve třídě". Rodiče tak mohli vidět činnosti, které by měly zvládnout děti odcházející do školy. Děti předvedly rodičům činnosti z oblasti:

- grafomotorické; - pohybové; - jemné motoriky (stříhání, dokreslování, obkreslování)

- předmatematické

- předčtenářské

- sebeoblužné (sebeobsluha při jídle, v šatně).

 

Plavecký výcvik předškoláků

Každý čtvrtek jezdí všechny předškolní děti na plavecký výcvik. Před začátkem lekce si děti nejdříve zahrají různé hry v malém bazénku a pak šup do velké vody. S vodními pomůckami se dětí učí nejen plavat, ale správně dýchat a kopat nohama.

 

Projekt Vzhůru do oblak

V rámci projektu se dětí seznamují s Vesmírem a zároveň je připravujeme na vstup do ZŠ. Do projektu je zapojené polytechnické vzdělávání - sestavení rakety z Polykarpové stavebnice, lega, kartonu, zkoumání s mikroskopem, sestavování dalekohledů; logopedické procvičování - nádechový a výdechový proud s brčkem a s vodou, oromotorická cvičení s míčky a s peříčky; předčtenářké a předmatematické vzdělávání - vytleskávání slabik, určení první hlásky, hledání předmětů na dané hlásky, přiřazování, třídění a porovnávání, čtení příběhů z knížek od dětí, hraní stolních her ve skupinách; grafomotorická cvičení - pracovní listy; zdokonalování v hrubé a jemné motorice - hod, jógová cvičení, chůdy, běh, slalom, přenášení předmětů, kresba prstem a  práce s netradičními pomůckami, trhání papírku a dolepování do daných tvarů planet; dramatická výchova - vytváření slunce a měsíce z dětí, tancování na hudbu, vytváření hvězdné oblohy z dětí jako hvězdy....

 

Karneval v MŠ

Poslední den v lednu připadl karnevalu. Předškoláci si připravovali doma masky na téma vesmír, ostatní na téma sněhové království. Děti se vzájemně navštěvovaly ve třídách, aby si zahrály připravené hry, skládaly puzzle, zazpívaly si písničky, tancovaly nebo chytaly bublinky z bublifuku. Nakonec všechny děti pobavil svými kouzly a čáry kouzelník Aleš.

 

Lyžařská školička

Letos jsme v dopoledních hodinách odjížděli do Pálkovic na sjezdovku, aby se dvanáct dětí zdokonalilo v lyžařském umu. Děti byly rozděleny do tří skupin. Jedna ze skupin se učila první krůčky na lyžích, jiná zkoušela výjezd na dětském vleku a učila se plužit, a ta první zvládala jak vlek - pomu, tak sjezd. V úterý bylo lyžování zpestřeno focením a ve čtvrtek závody. V pátek byly dětem za přítomnosti rodičů rozdány medaile, a některým i diplom se sladkou odměnou.

 

2019

 

VÁNOČNÍ ČAS V MŠ:

Andělský jarmark

Každoročně pořádají paní učitelky v předvánočním čase prodejní jarmark, aby jeho výtěžek mohly věnovat na dobročinné účely. Ten letošní, andělský, se konal na terasách školní zahrady. Zpívaly se koledy, rozsvítil se vánoční stromeček, popíjel se svařák a teplý čaj, pojídaly se perníčky a u andělské pokladny stála dlouhá fronta....

 

Mikulášská nadílka

S rohy a ocasem jsme letos čekali na příchod Mikuláše s andělem. Třídy jsme vyzdobily pekelnými barvami, postavili jsme si pekelné pece, nakreslili jsme spoustu čertů, počítali jsme jejich uhlíky, vytleskali jsme všechny čertí jména, foukali jsme do peříček, čmuchali jsme člověčinu, hráli čertí honičky, lehce jsme ochutnali pekelný Mariáš, ale také jsme pilně připravovali pro rodiče čertovská vystoupení.

 

Advent v MŠ

S první zapálenou svíčkou na adventním věnci jsme uspořádali ve třídě malé posezení s prarodiči našich dětí. Došly babičky, dědečkové i prababičky a přinesli s sebou své fotografie a knížky z dětství. Při balení cukříku do alobalu nám vyprávěli o svých vánočních zvycích a obyčejů. Na závěr si děti vyžádali četbu od dědečka Šuly....

 

Divadlo "Slyšte, slyšte...."

Adventní příběh v MŠ Sylšte, slyšte aneb Co se stalo v Betlémě v podání brněnského herce Ivana Urbánka. Přitažlivou formou a hudebními vstupy byly děti seznámeny s biblickým příběhem o narození Ježíška.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SPORTUJEME S EMÍLKEM

I letos na podzim jsme se zúčastnili sportovního klání v ZŠ E. Zátopka. Ellinka, Pavlínka, Barborka, Darinka, Stelinka, Svenda, Matýsek, Daneček, Vangelisek a Sebík byli vybráni, aby reprezentovali naši MŠ. Nejdříve se všech deset atletů zúčastnilo běhu na 200 m, kde získali zlatou medaili a poté vybraných pět sportovců zkusili štěstí v překážkovém běhu, a opět se umístili na zlaté bedně. Druhý den jsme naše úspěchy oslavili s kamarády ve třídě s dětskými rychlými špunty v ruce. Děkujeme organizátorům a ostatním dětem z jiných mateřských škol.

 

LOGOPEDICKÉ PROCVIČOVÁNÍ MLUVIDEL

Každá chvilka, kterou věnujeme rozvoji dětské řeči, má totiž svou velkou cenu. Aby se povídání našich dětí neustále zlepšovalo, je potřeba věnovat tomu úsilí. Ve školách to děláme denně - fonační cvičení (protahujeme si svoje pusy a jazyky) a dechová cvičení (foukání brčkem).


 

 

VŮNĚ PODZIMU

Prošli jsme se na místní hřbitov...

stavěli jsme a hráli jsme si na stromy ...

vyráběli jsme podzimníčky, abychom si vyzdobili školní zahradu ...

přijali jsme pozvánku od KDK na "Motýlka" - vystoupení handicapovaných dětí....

 

ZAVÍRÁNÍ HVĚZDNÉ ZAHRADY

Ve hvězdných kostýmech dychtivě čekaly děti před branami zahrady a to ve středu 31. 10. 2018 v 17.30. Po úvodním nebeském slovu se konala přehlídka kostýmů pod hvězdnou bránou, kterou vytvořili rodiče. Poté všichni hledali na zahradě hvězdy, hvězdičky a planety a skládali je na hřišti do planetární soustavy. Po nečekaném a překvapivém ohňostroji pošeptaly všechny děti rodičům do ouška svá tajná hvězdná přání a společně jsme foukli do večerní oblohy plné hvězd přání pro naši pohádkovou zahradu. Mlsný závěr pro nás připravili rodiče, když pro všechny děti napekli a připravili hvězdné občerstvení.  KOLEKTIV MŠ MOCKRÁT DĚKUJE VŠEM ZA ZDAŘILOU AKCI, ZA HRAVÉ, VTIPNÉ A NÁPADITÉ KOSTÝMY A VYNIKAJÍCÍ PAMLSKY.

 

VÝLET HUKVALDY

V rámci třídních projektů se vydala III. a IV. třída na výlet na Hukvaldy. Prošli jsme si oboru, kde jsme pozorovali krásy podzimu. Poslouchali jsme zvuky zvířat, kochali jsme se barvami listí, sbírali jsme žaludy a bukvice a nezapomněli jsme se přivítat s liškou Bystrouškou. Každý měl možnost pošeptat lišce své přání a pohladit ocásek. Po malém občerstvení se děti rozeběhly, aby si užily čerstvého vzduchu a sluníčka. A po celou tu dobu nás pozoroval mezi stromy daněk.

 

ŠKOLA BRUSLENÍ

V letošním školním roce jsme začali se školou bruslení již v říjnu s 35 dětmi. Na ledové ploše nás opět uvítal trenér Marián Kacíř s bohatým programem. Na bruslení se budeme těšit každou středu.

 

SPOLEČNÝ VÝLET

Krásné slunné a teplé počasí doprovázelo děti ze IV. a III. třídy do dubového hájku zvaného Čarodějnický les. Cestou lesem jsme tiše pozorovali všechna zvířátka, rostliny a stromy, které nás obklopovaly. A protože už víme, jak se máme chovat v lese, neprobudili jsme žádného hlídače lesa - ani čarodějnice, ani hejkala.


Aktualizováno Neděle, 01 Září 2019 15:30
 
fotografie naší MŠ PDF Tisk Email
Napsal uživatel Taťána Soukalová   
Sobota, 28 Říjen 2017 15:45

 

 

Aktualizováno Čtvrtek, 01 Listopad 2018 13:38
 
KVĚTEN A ČERVEN 2018 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Taťána Soukalová   
Úterý, 19 Září 2017 13:02

 

PASOVÁNÍ PŘEDŠKOLNÍCH DĚTÍ

V posledním týdnu v měsíci červnu se pomalu loučíme s našimi předškoláky. Připravily jsme si pro ně, a nejen pro ně, pasování na budoucí školáky. Akce se konala na školní zahradě. Nejdříve dostaly děti otázky, abychom věděly, zda mohou jít do školy. Poté byly pasování na školy a obdržely dárky. Celá akce se ukončila opékáním buřtíků. Budoucím prvňáčkům přejeme hodně jedniček, hodné paní učitelky a teď v létě krásné prázdniny!


 

Návštěva MŠ Pionýrské

Od řádění, lítání tam a zpět, sklouzávání či houpání neodradilo děti ani to neskutečné horko.... Přitom hodinku předtím jsme navštívili Mis Music, kde jsme si poslechli koncert žáků a podívali jsme se do výtvarné třídy, kde byla k vidění výtvarná díla žáků.

 

Exkurze v Kabelové televizi

Pozvánku do Kabelové televize v Kopřivnici přijaly děti ze třídy U Popelky. K vidění toho bylo hodně, avšak nic nepředčilo přímé natáčení dětí při jejich pěveckém umu. Video z natáčení je k dispozici u p. učitelky na IV. třídě.

 

MINIVÍCEBOJ NA ZŠ E. ZÁTOPKA

Dali jsme dohromady tým sportovců a vyrazili jsme zkusit štěstí na sportovní klání na hřišti ZŠ E. Zátopka. Dorazilo devět mateřských škol. Nejdříve nás pán Bartoň a jeho kolektiv uvítal, seznámil nás s atletickými disciplínami a popřál všem sportovcům mnoho zdarů. Děvčata a chlapci nejdříve změřily síly ve skoku snožmo z místa, poté v hodu míčem a v běhu mezi překážkami. Poslední disciplínou byl běh na 150 m. To byly sprinty... A jak to dopadlo? Krásné 2. místo ve skoku z místa od   J. J., 1. místo v běhu na 150 m od L. Š., 3. místo za nejlepší sportovkyni L. Š. aaaaaaaaaaaaaaaaa

celkové nádherné 2. místo!!!

 

 

DEN DĚTÍ

Letošní Den dětí vyšel na pátek. Nejdříve jsme se vyfotografovali pro památku na letošní školní rok a potom vybuchla na školní zahradě pořádná oslava. Zpívalo se, tancovalo, mlsaly se dobroty a bouchly i šampíčka.....

 

Výlet do Rožnova p. R.

V pátek si vyjela III. a IV. třída na společný výlet do Valašské dědiny. K vidění byly starodávné domy našich předků a hospodářská zvířata, které děti viděly prvně - osla, kozy nebo krůty. A ani trocha dešťových kapek nás neodradily od skvělé svačinky našich kuchařek a také dobrot od maminek. Cestou zpátky jsme si zazpívali Sláva, nazdar výletu ....


 

Piknik pro maminky (babičky)

Pro naše maminky si celá MŠ připravila taneční vystoupení. Nejdříve vystoupily ti nejmladší jako pejsci a kočičky, poté zatancovaly a zazpívaly děti ze třídy U Koblížka. Jako třetí zatancovaly s doprovodem flétny děti ze třetí třídy a nakonec na píseň Malé kotě zaskotačily předškoláci. Na závěr rozdaly všechny děti maminkám přáníčka a společně jsme šli ochutnávat piknik v podání pomazánky, zeleniny a ovoce.

 

Den Země v parku E. Beneše

Jako každý rok i letos patří měsíc duben naší zemi. Všechny MŠ vytvořily krásné výrobky z odpadového materiálů a všechny děti a nejen z MŠ si mohou výstavu prohlédnout. Pro děti byly připravené různé stanoviště a také sférické kino.

 

Výstava v parku E. Beneše

Předškolní děti s paní učitelkami přijaly pozvánku od Mgr. Dvořáka - ředitele Lašského muzea na výstavu k osobnosti T. G. Masaryka. Pěkně jsme si popovídali, získali jsme nové informace, nakreslili jsme našeho prezidenta v původním povolání kovář a na závěr jsme se podívali na krátký dokument z rodinného života této velké osobnosti.

 

Červené Karkulky si vyšly do lesa za vlkem

Naše dvouleté děti využily předjaří a s batůžkem pochodovaly za vlkem do lesa. Naštěstí tam číhal vlk hodný a tak se všichni vrátili celí, spokojení, unavení a šťastní.

 

 

Plavecký kurz

Velkou pochvalu sklidily děti na krytém bazénu od paní trenérky a to hned první hodinu. Děti byly z vody nadšené. A protože jezdí 27 předškolních dětí, zrodila se dvě družstva. Melounci jsou méně zkušení vodníci. Kdežto Pomeranči jsou rození delfíni.

 

 

 

Hokusy pokusy

Děti ze třídy U Popelky měly možnost vyzkoušet si zajímavé pokusy s vodou. K úsměvu na tváří stačilo pár formiček, potravinářské barvivo, voda a kapátka. Krásné je sledovat dětský údiv a štěstí ....

 


Návštěva v ZŠ M. Horákové

Blíží se zápisy do základních škol. Naši předškoláci se určitě těší, proto jsme přijali pozvání od paní učitelek a šli jsme se podívat, jak to v té škole vůbec vypadá a co se tam děje. Děti byly zvídavé, oči hrály všemi směry a dokonce se zapojily do hry a byly úspěšné. V úterý 21. 3. se podíváme ještě do ZŠ 17. listopadu.

 

 

KARNEVAL V MŠ

Ve středu jsme si užili celý den v maskách. K vidění byli malí sněhuláčci, pohádkové bytosti, různá povolání a nebo školáci. Všechny děti se vzájemně navštěvovaly, plnily připravené úkoly a trochu i mlsaly. Děti přijel pobavit kouzelník Aleš, který ze svého klobouku a rukávu "sypal" jedno kouzlo za druhým.

 

 

LYŽAŘSKÁ ŠKOLIČKA

Předškolní děti využily sněhovou nadílku a začaly jezdit lyžovat ve dnech 12. 2. - 16.2. 2018. První obloučky, plužení i jízdy na vleku zvládli všichni. Ve čtvrtek  se navíc závodilo a porovnávalo své dosavadní dovednostmi s dětmi z ostatních MŠ. Poslední den přijeli rodiče, aby se pokochali jízdou na lyžích svých dětiček a třeba úspěchem na bedně vítězů.

 

MINIKOPRSTAR V MŠ

Už třetím rokem se naše škola v jedno dopoledne promění v hudební sál, kde se zpívá, tancuje a hraje na klavír. V úterý 6.2. probíhalo v předškolní třídě velké semifinále pěvecké soutěže Minikoprstar. Byly vybrány děti od věku 3 až 7 let. V kategorii 3 - 4 roky byly vybrány děvčátka Amálka, Natálka a Nikolka. V kategorií 5 let to byla děvčata Emmička a Katuška a jeden zpěvák Michálek a poslední skupinu tvořily děti od 6 - 7 let a zde svůj um zúročil Radeček, Lucinka a Oliverek. Děti byly oceněny diplomem, drobnou radostí a mlsotkou.

 

 

První sněhovánky na zahradě

Dočkaly se děti. Hurá na kopec. Koulovat se, válet sudy, stavět sněhuláky, bobovat nebo se jen tak kochat prvními padajícími vločkami....

 

Beseda o školní zralosti

Každý rok nás poctí svou návštěvou Mgr. Alena Pokorná, speciální pedagog v organizaci, aby rodičům popovídala a dala jakýsi návod či kuchařku, co by děti měly zvládnout pro vstup do ZŠ. Rodiče na bázi individuálních pohovorů s třídními učitelkami ve třídě, dostávají informace o dítěti, které jim umožní v rozhodování o odkladu školní docházky nebo naopak.

 

Škola bruslení

Honičku na bruslích kolem vánočního stromečku.... zažily předškolní děti, přitom na počátku lekce v říjnu byly děti roztržité, nejisté, skeptické. Je parádní vidět všechny ty pokroky.

 

 

Vánoční jarmark v MŠ se sv. Lucií

Každoročně se na třídách vyrábí zajímavé dárečky, aby se mohly zpeněžit na jarmarku naší MŠ. I letos vyšel jarmark na Lucinky, které celou akci zahájily. Společně se všemi dětmi zazpívaly krásné koledy a pozvaly všechny lidičky do spojovací chodby, která byla krásně vyzdobená vánočními výrobky ze všech tříd. Zároveň se mohly ochutnávat perníčky a moc dobrý svařák. Všem mockrát děkujeme za finanční příspěvky.

 

 

Andělská světýlka

V předškolní třídě se děti přeměnily v andílky a pozvaly všechny rodiče, aby se přišly podívat na jejich vystoupení. Ve třídě byla tma a rodiče netrpělivě čekali, kdy se objeví jejich děti. Jenomže při zahajovací písni, se začali ze všech koutů třídy slétávat andělé s rozsvícenou baterkou v ručce. Následovala Vánoční pohádka o zrození Ježíška, která byla prokládána koledami. S poslední vánoční písničkou děti rozdaly všem maminkám malou pozornost s pusinkou.

 

 

Vánoční kuchtík

Tentokrát si rodiče s dětmi ozdobili pomeranč voňavým hřebíčkem, společně si vykrojili a upekli perníčky a jako příjemné zpestření byl pro děti připravený párek s kečupem a rohlíkem.

 

 

Mikulášská nadílka v MŠ

Trojice Mikuláš, čert a anděl přišli do MŠ, aby se podívali, jak moc hodné děti navštěvuji školku. Občas se čert rozblekotal u dětí, které přes rok občas pozlobily paní učitelky, ale nakonec moudrý Mikuláš usoudil, že si čert do peklíčka nikoho neodnese. Hodný anděl nakonec rozdal všem mikulášskou nadílku.

 

 

Vánoce ve městě v Novém Jičíně

V pondělí vyjely děti od Popelky a Dvanácti měsíčků do Nového Jičíně, aby se podívaly v Žerotínském zámku na vánoční stromeček, poslechly si pradávnou historii českých Vánoc a společně si ozdobily perníčky, namalovaly keramickou baňku nebo vymalovaly omalovánku s Betlémem.

 

 

Cvičení u dvouletých dětí

Paní učitelky si připravily pro rodiče malé cvičení dětí s maminkami. Nejdříve si protáhli celé tělíčko, zkusili i překážkovou dráhu a nakonec si společně zazpívali písničky u klavíru.

 

 

Sportujeme s Emílkem

Běh na 200 m? Není problém. Běh přes překážky? Taky není problém. Vždyť pohyb je náš kamarád! Svědomitě jsme se připravovali a vyhráli jsme 1. místo. Děkujeme ZŠ E. Zátopka za příjemně strávené sportovní odpoledne.

 

 

Víkendový pobyt - Penzion Lúka

Rodiče s dětmi ze třídy U 12 měsíčků odjeli s paní učitelkami v pátek ráno do Velkých Karlovic, aby zažili indiánské dobrodružství. Na indiánkou výpravu se nasmažili řízečky, koupili párky, pečivo a napekly se buchty a bábovky. Po zabydlení v "týpí" si děti pomalovaly a polepily oblečení a šlo se na výpravu. Mezitím rodiče připravili indiánskou stezku nabitou zajímavými úkoly, která končila sladkou odměnou. Před večeří si ještě děti vyrobily indiánské čelenky a pak došlo, v rytmu indiánské ukolébavky, na tvrdý spánek. Těšíme se na další setkání třeba v duchu Eskymácké mrznutí...

 

ZAVÍRÁNÍ ZAHRADY

Rodiče si s dětmi vyrobili masky na téma "Lesní tajemství" a došli zároveň s lampičkou, svíčkou, lampiony na Zavírání zahrady, které se konalo ve středu v podvečerních hodinách. V átriu děti zazpívali rodičům píseň V lese je krásně, vypustili jsme balonek štěstí a pošeptali jsme přírodě uspávací přání. U terasy měly děti modní přehlídku ve svých úžasných maskách a ještě jednou jsme si zazpívali s pohybem u jabloně. Poté na všechny čekaly slané dobrůtky, které upekly naše maminky.

 

 

 

MINIKOPRSTAR V MŠ

Už třetím rokem se naše škola v jedno dopoledne promění v hudební sál, kde se zpívá, tancuje a hraje na klavír. V úterý 6.2. probíhalo v předškolní třídě velké semifinále pěvecké soutěže Minikoprstar. Byly vybrány děti od věku 3 až 7 let. V kategorii 3 - 4 roky byly vybrány děvčátka Amálka, Natálka a Nikolka. V kategorií 5 let to byla děvčata Emmička a Katuška a jeden zpěvák Michálek a poslední skupinu tvořily děti od 6 - 7 let a zde svůj um zúročil Radeček, Lucinka a Oliverek. Děti byly oceněny diplomem, drobnou radostí a mlsotkou.

 

 

První sněhovánky na zahradě

Dočkaly se děti. Hurá na kopec. Koulovat se, válet sudy, stavět sněhuláky, bobovat nebo se jen tak kochat prvními padajícími vločkami....

 

Beseda o školní zralosti

Každý rok nás poctí svou návštěvou Mgr. Alena Pokorná, speciální pedagog v organizaci, aby rodičům popovídala a dala jakýsi návod či kuchařku, co by děti měly zvládnout pro vstup do ZŠ. Rodiče na bázi individuálních pohovorů s třídními učitelkami ve třídě, dostávají informace o dítěti, které jim umožní v rozhodování o odkladu školní docházky nebo naopak.

 

Škola bruslení

Honičku na bruslích kolem vánočního stromečku.... zažily předškolní děti, přitom na počátku lekce v říjnu byly děti roztržité, nejisté, skeptické. Je parádní vidět všechny ty pokroky.

 

 

Vánoční jarmark v MŠ se sv. Lucií

Každoročně se na třídách vyrábí zajímavé dárečky, aby se mohly zpeněžit na jarmarku naší MŠ. I letos vyšel jarmark na Lucinky, které celou akci zahájily. Společně se všemi dětmi zazpívaly krásné koledy a pozvaly všechny lidičky do spojovací chodby, která byla krásně vyzdobená vánočními výrobky ze všech tříd. Zároveň se mohly ochutnávat perníčky a moc dobrý svařák. Všem mockrát děkujeme za finanční příspěvky.

 

 

Andělská světýlka

V předškolní třídě se děti přeměnily v andílky a pozvaly všechny rodiče, aby se přišly podívat na jejich vystoupení. Ve třídě byla tma a rodiče netrpělivě čekali, kdy se objeví jejich děti. Jenomže při zahajovací písni, se začali ze všech koutů třídy slétávat andělé s rozsvícenou baterkou v ručce. Následovala Vánoční pohádka o zrození Ježíška, která byla prokládána koledami. S poslední vánoční písničkou děti rozdaly všem maminkám malou pozornost s pusinkou.

 

 

Vánoční kuchtík

Tentokrát si rodiče s dětmi ozdobili pomeranč voňavým hřebíčkem, společně si vykrojili a upekli perníčky a jako příjemné zpestření byl pro děti připravený párek s kečupem a rohlíkem.

 

 

Mikulášská nadílka v MŠ

Trojice Mikuláš, čert a anděl přišli do MŠ, aby se podívali, jak moc hodné děti navštěvuji školku. Občas se čert rozblekotal u dětí, které přes rok občas pozlobily paní učitelky, ale nakonec moudrý Mikuláš usoudil, že si čert do peklíčka nikoho neodnese. Hodný anděl nakonec rozdal všem mikulášskou nadílku.

 

 

Vánoce ve městě v Novém Jičíně

V pondělí vyjely děti od Popelky a Dvanácti měsíčků do Nového Jičíně, aby se podívaly v Žerotínském zámku na vánoční stromeček, poslechly si pradávnou historii českých Vánoc a společně si ozdobily perníčky, namalovaly keramickou baňku nebo vymalovaly omalovánku s Betlémem.

 

 

Cvičení u dvouletých dětí

Paní učitelky si připravily pro rodiče malé cvičení dětí s maminkami. Nejdříve si protáhli celé tělíčko, zkusili i překážkovou dráhu a nakonec si společně zazpívali písničky u klavíru.

 

 

Sportujeme s Emílkem

Běh na 200 m? Není problém. Běh přes překážky? Taky není problém. Vždyť pohyb je náš kamarád! Svědomitě jsme se připravovali a vyhráli jsme 1. místo. Děkujeme ZŠ E. Zátopka za příjemně strávené sportovní odpoledne.

 

 

Víkendový pobyt - Penzion Lúka

Rodiče s dětmi ze třídy U 12 měsíčků odjeli s paní učitelkami v pátek ráno do Velkých Karlovic, aby zažili indiánské dobrodružství. Na indiánkou výpravu se nasmažili řízečky, koupili párky, pečivo a napekly se buchty a bábovky. Po zabydlení v "týpí" si děti pomalovaly a polepily oblečení a šlo se na výpravu. Mezitím rodiče připravili indiánskou stezku nabitou zajímavými úkoly, která končila sladkou odměnou. Před večeří si ještě děti vyrobily indiánské čelenky a pak došlo, v rytmu indiánské ukolébavky, na tvrdý spánek. Těšíme se na další setkání třeba v duchu Eskymácké mrznutí...

 

ZAVÍRÁNÍ ZAHRADY

Rodiče si s dětmi vyrobili masky na téma "Lesní tajemství" a došli zároveň s lampičkou, svíčkou, lampiony na Zavírání zahrady, které se konalo ve středu v podvečerních hodinách. V átriu děti zazpívali rodičům píseň V lese je krásně, vypustili jsme balonek štěstí a pošeptali jsme přírodě uspávací přání. U terasy měly děti modní přehlídku ve svých úžasných maskách a ještě jednou jsme si zazpívali s pohybem u jabloně. Poté na všechny čekaly slané dobrůtky, které upekly naše maminky.

 

Výlet za zvířátky - dvouleté děti

Batůžky, dobrůtku, pití a vyrážíme. Naši nejmladší dvouletí kamarádi se vydali na "velký" výlet za kozičkami a ovečkami. Na cestu jim svítilo sluníčko a paní učitelky se postaraly o skvělou náladu. Cesta to byla namáhavá..... to se dobře spalo.

 

Škola bruslení

Pro otužování dětských tělíček, pro procvičení obratnosti, pro koordinaci, posilování nohou a pro zpříjemnění dne dětí je vhodný sport bruslení na ledních bruslích. Bruslit jezdí celá IV. třída U dvanácti měsíčků, čili všech 26 dětí, a to každý čtvrtek na 10 lekcí.

 

Kuchtík - kroužek zdravého vaření

V prvním Kuchtíkovi letošního roku se připravovaly pomazánky proti rýmě a nachlazení, ovocné saláty pro dostatek vitamínů a jablíčkovou přesnídávku na pohlazení bříška.

 

 

TFA "Štramberská Trúba 2017"

Ve čtvrtek 14.9. jsme odjeli na exkurzi do Štramberku k místním dobrovolným hasičům, kteří se připravovali na sobotní soutěž, které se zúčastnili fyzicky a zdravotně způsobilí příslušníci HZS ČR v kompletní výzbrojí (vážící 10 kg - zásahový oblek, zásahová přilba, dýchací přístroj).

 

Festival medu a písničky

Již čtvrtým rokem se skupina včelařů ze ZO ČSV v Kopřivnici na Fojtství a jejich přátele rozhodli uspořádat Festival medu a písničky. Pro děti z MŠ byly připravené soutěže k tématu, které byly samozřejmě vyhodnocené a ty nejlepší byly oceněné.

Aktualizováno Pondělí, 27 Srpen 2018 07:26
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 2 z 25