Přihlášení/Odhlášení
MŠ Francouzská
ÚNOR 2016 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Taťán Soukalová   
Neděle, 31 Leden 2016 06:25

fotografie najdete na http://deticky1.rajce.idnes.cz

Hned po jarních prázdninách čekala na děti kopřivnická pěvecká soutěž MiniKoprstar. Na třídách se konaly castingy, kde byly vybrány tři děti z každé věkové kategorie. Na druhý den vybrané děti předvedly svůj um před zraky celé MŠ. Přísná a spravedlivá porota nakonec vybrala pět dětí. Dostaly odměnu a dlouhý potlesk od svých kamarádů.

Ve čtvrtek se konaly zápisy našich předškoláčků do prvních tříd. A naše paní učitelky nenechaly nic náhodou a "žáčky" pečlivě připravily.

 

Únor patří zamilovaným. Slaví se svátek sv. Valentýna. Děti stříhaly srdíčka, zdobila se srdíčka barvičkou, skládaly se z PET vršků nebo si "Valetnýnku" navzájem vyměnily. A nezapomněli jsme na dobrůtky. Pekla se perníková srdéčka nebo muffiny.

A svátek zamilovaných patří především dospělákům, proto si rodiče mohly v kroužku Zdravý kuchtík smlsnout na perníčcích s marcipánem nebo zeleninových pomazánkách, které děti mazaly na chléb, který byl vykrajován do tvaru srdíčka.

A protože pokračujeme v tématu Ledové Království, rozhodly jsme se, že naši rodiče vyrobí roztomilé Olafy, které budou zdobit spojovací chodbu naší budovy.

 

Ve středu 17. 2. se konalo velké finále v pěvecké soutěži MiniKoprstar 2016 a to v Kulturním domě v kinosále. Naše děti zazpívaly své písničky, ale neobsadily žádné ze tří míst. Nám to však nevadilo, protože důležité je se zúčastnit. Dětičkám gratulujeme za výkony a hlavně za odvahu.

 

Únor je také měsíc maškarní bálů a veselí. Rodičům jsme přenechaly přípravy masek, ale dobroty na karneval, zvládly děti zcela samy.

 

A je to tady. Karneval!!! Na školce pobíhaly krásné Anny a Elsy, studení Olafi, chlupatí sobi Sveni nebo chrabří Kristoffové. Paní učitelky nachystaly dětem na třídách plnění úkolů, které se týkaly tématu Ledové Království. Před příjezdem Kouzelníka Aleše, jsme se dosyta občerstvili a pak  jsme s otevřenou pusou zhlédli kouzelnické triky a čáry.

 

Poslední únorová akce, Olafovo dobrodružství, patřila rodičům. Sešli jsme se, abychom rodičům ukázaly něco málo z edukace. Formou zážitkového učení jsme se přenesli do budoucí matematiky. Třídili jsme, přiřazovali, počítali a poznávali geometrická tělesa.

 

Aktualizováno Sobota, 09 Duben 2016 05:05
 
LEDEN 2016 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Taťán Soukalová   
Čtvrtek, 14 Leden 2016 15:52

fotografie najdete na http://deticky1.rajce.idnes.cz

V Novém roce 2016 přivítali děti Tři králové a popřáli nám hodně zdraví a zazpívali jsme si písničku. Počasí se umoudřilo a připravilo nám prvním sněhovou nadílku. Od ledna do února jsme odstartovali celoškolkový projekt na téma Ledové království, které ukončíme v únoru 22.2. maškarním plesem s kouzelníkem.

Po vánočních svátcích, kdy se bohatě hodovalo a odpočívalo, jsme se museli dostat zpátky do formy. V centru pohybu a relaxace děti šplhaly, prolézaly nebo formou hry rozvíjely hrubou motoriku. Ukončili jsme plavecký výcvik a vrhli jsme se na ten lyžařský.

 

S pohybem úzce spolupracuje jemná motorika. V centru "Kostkárna" děti vytvářely z lega norské vlajky (zde žije Elsa, Anna, Olaf i Sfen), některé děti procvičovaly prstíky trháním papíru, jiné, v centru "Manipulační činnosti", vkládaly kuličky do tvarů sněhových vloček nebo vyvářely vločky z knoflíčků. Předškoláci, a nejen ti, upevnily držení tužky v grafomotorických cvičeních, v kreslení, vybarvování omalovánek nebo malování obrázků.

V koutku "Písmena a číslice" jsme se zaměřily na předmatematické činnosti. Děti přiřazovaly sněhulákovi knoflíky dle daných kritérií nebo skládaly rozstříhané obrázky z Ledového království podle čísel..

Byly i dny, kdy se odpočívalo. Přivítalo k nám Divadlo Beruška s pohádkou O ježečkovi nebo šly děti zhlédnou pohádku Sůl nad zlato do Kulturního domu města Kopřivnice.

V koutku "Pokusy a objevy" jsme si naplánovaly celotýdenní hrátky. Bohužel, sníh si vzal déšť, ale něco jsme přeci jenom stihli.

 

A aby si nehrály jen děti, pozvaly jsme si do třídy naše tatínky, kteří v rámci polytechnické výchovy, stavěli Lego - Kosmodrom, které dostaly děti od Ježíška. Tatínkové dostali na závěr diplom za účast a příslib do další akce.

Pro předškolní děti nastal den, kdy se vypravily do ZŠ 17. listopadu. Nejen, že potkaly své kamarády, ale mohly si vyzkoušet, jak se sedí v lavici, jak se musí děti hlásit nebo jak vypadá aktovka se spoustou knih a sešitů.

A konec měsíce jsme završili pečením bábovky. Děti nemyslely jen na sebe, připravily dobrůtky také ptáčkům, kteří nám poletují za okny.

 

 

 

 


 

Aktualizováno Neděle, 31 Leden 2016 06:27
 
PROSINEC 2015 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Taťán Soukalová   
Neděle, 29 Listopad 2015 14:01

fotografie najdete na http://deticky1.rajce.idnes.cz

Vánoční čas v MŠ

Byli jsme se podívat v Příboře v muzeu na Vánoce v Podbeskydí, tvořili jsme s rodiči vánoční výrobky, připravili jsme si vánoční vystoupení pro rodiče, všechny mateřské školy zazpívaly a zacinkaly před KDK, rozdávali se dárky a pochutnali jsme si na vánočním obědě....

 

Mikulášská nadílka v naší MŠ


 

 

Vánoční Kuchtík - pečení cukroví


Aktualizováno Čtvrtek, 14 Leden 2016 15:41
 
LISTOPAD 2015 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Taťána Soukalová   
Neděle, 27 Září 2015 12:49

fotografie najdete na http://deticky1.rajce.idnes.cz

 

Sportujeme s "Emílkem"

Atletické klání mezi MŠ Kopřivnice. Letos krásné 3. místo!!

 

 

Vaření polévky s rodiči

 

Hokejové utkání - sobotní akce s rodiči

 

 

Beseda školní zralosti s Mgr. Alenou Pokornou

 

Návštěva muzea Příbor - Výstava a výroba klobouků

 

 

Divadlo Bonbon

 

Třídní schůzky s rodiči

Povídání o veliké řepě. Společně s rodiči jsme počítali, malovali, skládali a hledali písmenka a také jsme si vyrobili mňamku - řepánky.

 

 

Expedice za zvířátky

 

Kuchtík - kroužek zdravého vaření

 

 

 

ŘÍJEN 2015

Jablíčkové zavírání zahrady


Zámek Lešná u V. M. - DEN STROMŮ

 

Divadlo Leonka z V. M.

 

Návštěva MŠ Krátká

 

Výlet ke Kapličce

 

Návštěva Bubla ranče

 

Vláčkem do Veřovic


Aktualizováno Sobota, 05 Prosinec 2015 05:33
 
ZÁŘÍ 2015 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Taťána Soukalová   
Pátek, 25 Září 2015 15:29

ZÁŘÍ 2015

fotografie najdete na rajce.net - heslo deticky1

 

Uvítali jsme Divadlo Bonbón s pohádkou O Mášence.


S rodiči vytváříme přátelské vztahy, třeba třídní schůzkou s opékáním, nebo je co nejvíce je zapojujeme do činností.


Děti se formou hry učí pracovat v koutcích

Kuchyňka


Písmena a číslice


Ateliér


Kostkárna

Praktické činnosti


Pokusy a objevy


Péče o zvířátkaNavštívili jsme s dětmi zajímavá místa v místě bydliště.


Seznamujeme se s místem, kde bydlíme a jeho okolím.


S novým školním rokem 2015 - 2016 jsme uvítaly nové děti na školní pohádkové zahradě.


Aktualizováno Neděle, 27 Září 2015 12:44
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 9 z 29