Přihlášení/Odhlášení
MŠ Francouzská
ÚNOR PDF Tisk Email
Napsal uživatel Taťána Soukalová   
Středa, 08 Únor 2017 08:31

Co nás čeká v únoru:

10.2. Maškarní ples v celé MŠ na téma Človíček a pravěk s kouzelníkem

13. - 17.2. - Jarní prázdniny - omezený provoz

21. 2. Minikoprstar v MŠ - dopoledne

23. 2. Muzikoterapie v MŠ - dopoledne

 

fotografie najdete na http://deticky1.rajce.idnes.cz

 

V úterý jsme si s dětmi zahrály na zpěváky a zpěvačky, protože se konal casting pro pěveckou soutěž Minikoprstar v Kopřivnici. Přísná porota, vybrala do finálového kola, které se bude odehrávat 8. 3. v 15.00 v KDK v kinosále, těchto osm dětiček:

kategorie 3-4 roky: Emma Fraitová

Ema Šturmová

kategorie 5 let: Radek Koliba

Natálie Čelechovská

Lucie Eliášová

kategorie 6-7 let: Adam Pítr

Ondřej Polášek

Tereza Goršanovová

 

 

 

Letošní maškarní bál se nesl v duchu Človíček - pravěk, povolání. Děti si na třídách zatancovaly, předvedly své masky a těšily se na magie kouzelníka Aleše, který ani letos nezklamal a dokázal hodinu zaujmout všechny "človíčky".

Aktualizováno Pondělí, 03 Duben 2017 03:46
 
LEDEN 2017 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Taťána Soukalová   
Neděle, 15 Leden 2017 11:28

Co nás čeká v lednu, únoru 2017:

11. 1. Divadlo v KDK

18.1. Odpolední akce pro rodiče "Človíčkovy stopy ve sněhu"

23.1. Beseda o školní zralosti pro rodiče předškoláků - na IV. třídě

25.1. Kuchtík - kroužek zdravého vaření

 

 

fotografie najdete na http://deticky1.rajce.idnes.cz

 

V pondělí jsme uvítaly na škole speciálního pedagoga Mgr. Alenu Pokornou, která si udělala čas a připravila si účelnou besedu na téma "Školní zralosti" pro rodiče budoucích školáků.


 

Sněhové počasí nám připravilo krásnou studenou bílou nadílku, kterou jsme využily v náš prospěch a připravily jsme pro všechny rodiče a děti odpolední akci "Človíčkovy stopy ve sněhu". Nejen, že se plnily legrační aktivity, ale byla možnost se ohřát u ohně U dvanácti měsíčků nebo ochutnat za odměnu ledové bonbonky a horký čaj.


Aktualizováno Neděle, 12 Únor 2017 09:45
 
PROSINEC 2016 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Taťána Soukalová   
Neděle, 04 Prosinec 2016 12:35

Co nás čeká v prosinci:

5.12. Mikulášská nadílka v MŠ

6.12. Kino od fy Brose

8.12. Divadlo Beruška v MŠ

9.12. Výstava Betlému v KD

13.12. Vánoční jarmark "U Človíčka" se sv. LUCIÍ - začátek v 15.00 před bránami MŠ.

14.12. Vánoce ve městě - Žerotínský zámek v Novém Jičíně

14.12. Vánoční setkání s tvořením I. třída

15.12. Vánoce v Pobeskydí muzeum Příbor

15.12. Vánoční setkání s rodiči - III. třída

16.12. Vánoční tvoření s koledou - IV. třída - STORNO

19.12. Vánoční tvoření s koledou - IV. třída

19.12. Vánoční tvoření s koledou - II. třída

21.12. Vánoční jarmark na městě

 

fotografie najdete na http://deticky1.rajce.idnes.cz

 

Letošní rok jsme pojaly náš Vánoční jarmark na téma "Svatá Lucie". Děti společně se svatými Lucinkami zazpívaly rodičům písničky, všem rodičům zamoučily tvářičky pro zdraví a nakonec jsme zvládli s rodiči taneček na písničku Cesta. Poté si mohli rodiče prohlédnout a zakoupit nádherné výrobky dětí, dopřát si teplý punč, ochutnávat cukrovíčko a nasát příjemnou předvánoční atmosféru.

 

"To byla jízda!": rozesmály předškolní děti Mikuláše, čerta a anděla. Kdežto na ostatních třídách byly slyšet slzičky a slibování. A kdo sliboval jen pro dnešní den, měl smůlu, protože pekelný čert nechal paní vedoucí na sebe telefonní číslo. Pro jistotu ho sdělíme i Vám, milí rodiče. Kdyby náhodou volejte na 666!!!


 

Aktualizováno Středa, 08 Únor 2017 08:51
 
LISTOPAD 2016 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Taťána Soukalová   
Pondělí, 31 Říjen 2016 14:38

Co nás čeká v listopadu:

3.11. Zavírání pohádkové zahrady na téma Človíček a pravěk

7.11. XX. ročník Motýlek v KDK

8.11. Obora Hukvaldy

9.11. Ukázková hodina pro rodiče u předškolních dětí

11.11. Exkurze Dura

14.11. Návštěva myslivce v MŠ

16.11. Logopedická depistáž v MŠ - ZRUŠENO

16.11. Sportujeme s Emílkem

22.11. Divadlo v KDK - předškolní děti

22.11. Štramberk - Šipka - třída I. a II.

24.11. Zimní stadion - ukázka ledních sportů

24.11. Kuchtík - kroužek zdravého vaření

28.11. Logopedická depistáž v MŠ

 

 

fotografie najdete na http://deticky1.rajce.idnes.cz

záznam ze zavírání zahrady http://www.ktkstudio.cz/archiv-Studio/

 

Koncem listopadu začal pro předškolní děti plavecký výcvik. Po pořádném výcviku ve vodě byla pro děti připravená vířivka a odpočinek.....

 

Vynikající odlehčený zdravý bramborový salát a voňavé perníčky, si připravily děti v kroužku zdravého vaření "Kuchtík". Děti se plně zapojily do práce. Nejen, že oloupaly a nakrájely brambory a mrkev, ale také salát pořádně promíchaly. A kdo se nedostal k noži a vařečce, vykrajoval perníčky.

 

Přijali jsme pozvánku od trenéru hokeje a došli jsme se podívat, jak takové zimní lední sporty vypadají. Uvítal nás kamarád Jonášek, který nám ukázal, jak se takový hokej vlastně hraje. K vidění bylo také krasobruslení, které se líbilo především děvčátkům. Zpřístupněná nám byla hokejová šatna, která byla zdobená výherními poháry. Nakonec si děti mohly zkusit práci s hokejkou a jako odměnu dostaly puk.

 

Poslední slunný výlet byl naplánovaný do Štramberku. Navštívili jsme původně krápníkovou jeskyni Šipka, ve které se našly pozůstatky neandrtálského člověka a ohniště. Prošli jsme z částí chodbu dlouhou 47 m a poté jsme zhlédli nádhernou výstavu Z. Buriana ve štramberském museu na téma Cesta do pravěku.

 

Mimořádným úspěchem skončilo ve středu 16. 11.  sportovní odpoledne v hale ZŠ E. Zátopka, které pořádala tato škola již poněkolikáté. Letos 10 dětí v běhu na 200 m vybojovalo krásné 3. místo a stejné místo v běhu s překážkami. Všem závodníkům blahopřejeme k jejich úspěchům a fandícím dětem děkujeme za podporu

 

 

 

V pondělí naši MŠ navštívil pán myslivec, který nám vyprávěl zajímavé příběhy o zvířátkách žijící v lese. Svou přednášku prokládal veselými písničkami a básničkami. Dětem se líbila myslivecká zelená stejnokroj, ale byli trochu smutní, že nevidí klasickou mysliveckou brokovnici. Na závěr jsme pánu myslivci připravily koš plný kaštanů, které děti poctivě sbíraly buď s rodiči nebo s námi na vycházkách po okolí.

 

 

Páteční pozvání od tatínka, do svého zaměstnání ve firmě Dura, jsme nemohli odmítnout. Připravil si pro nás malé video, co jeho firma vyrábí a poté jsme se vydali přímo na provoz. Viděli jsme zajímavé "roboty", kteří sami pracovali, shlédli jsme jízdu s vysokozdvižným vozíkem a skončili jsme v místní jídelně, kde nám paní kuchařky připravily čaj. Při odjezdu jsme se stihli všichni vyfotit s nafukovacími balonky s logem firmy. Mockrát děkujeme za zajímavou exkurzi.

 

 

První listopadový výlet jsme naplánovaly na Hukvaldy. Autobus nás dopravil až před bránu obory. Vydali jsme se po asfaltové silnici směrem k památníku Lišky Bystroušky, který byl vybudován na památku hudebního skladatele Leoše Janáčka. Cestu jsme ukončili u amfiteátru, kde si děti rozbalily dobrůtky od rodičů. Ze skotačení dětí nás "vyrušil" nádherný daněk, který se nedaleko pásl.

 


Už je tu zase MOTÝLEK „Narozeninový“, na který jsme se všichni moc těšili. Děti nám předvedly krásná taneční vystoupení i jejich kresby. V letošním roce se na Motýlkovi podílely také děti ze základních škol a ze škol mateřských.Ve čtvrtek se sešli na pohádkové školní zahradě různí pračlověci a dinosaurové, kteří zazpívali společně písničky a zarecitovali básničku a šli plnit různé úkoly. Za odměnu dostaly děti omalovánky a mohly ochutnat skvělé dobrůtky, které pro tuto akci připravili naši rodiče. Touto cestou posíláme velké poděkování.

Aktualizováno Neděle, 04 Prosinec 2016 12:29
 
ŘÍJEN 2016 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Taťána Soukalová   
Pondělí, 17 Říjen 2016 16:43

CO NÁS ČEKÁ V ŘÍJNU:

5.10. Záchranná stanice Bartošovice

5.10. Expedice Bílá hora - ZRUŠENO

6.10. Divadlo v KDK Když jde kůzle otevřít

17.10. Sférické kino v MŠ

20.10. Expedice Bílá hora - ZRUŠENO

25.10. Po stopách dinosaura - akce pro rodiče a děti od třídy U perníkové chaloupky -ZRUŠENO

26.-28.10. Podzimní prázdniny

 

 

fotografie najdete na http://deticky1.rajce.idnes.cz

 

V pondělí 17.10. "vyrostla" na třídě U Sněhurky zajímavá barevná kopule, u které nás přivítala příjemná paní lektorka. Seznámila nás se sférickým kinem. V čem bylo sférické kino odlišné od klasického? Děti se mohly dívat na různé příběhy v leže na zádech.

 

 

Už už to vypadalo, že se budou předškolní děti brodit v Záchranné stanici v Bartošovicích v kalužích plné vody a s pláštěnkou. Naštěstí se počasí jeden den v týdnu umoudřilo, a tak se mohl s dětmi přivítal koloušek, který se nechal pohladit, a spousta ostatních druhů ptactva a menších zvířátek.

Aktualizováno Neděle, 06 Listopad 2016 12:32
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 7 z 29