Přihlášení/Odhlášení
MŠ Francouzská
fotografie naší MŠ PDF Tisk Email
Napsal uživatel Taťána Soukalová   
Sobota, 28 Říjen 2017 15:45

 

 

Aktualizováno Čtvrtek, 01 Listopad 2018 13:38
 
KVĚTEN A ČERVEN 2018 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Taťána Soukalová   
Úterý, 19 Září 2017 13:02

 

PASOVÁNÍ PŘEDŠKOLNÍCH DĚTÍ

V posledním týdnu v měsíci červnu se pomalu loučíme s našimi předškoláky. Připravily jsme si pro ně, a nejen pro ně, pasování na budoucí školáky. Akce se konala na školní zahradě. Nejdříve dostaly děti otázky, abychom věděly, zda mohou jít do školy. Poté byly pasování na školy a obdržely dárky. Celá akce se ukončila opékáním buřtíků. Budoucím prvňáčkům přejeme hodně jedniček, hodné paní učitelky a teď v létě krásné prázdniny!


 

Návštěva MŠ Pionýrské

Od řádění, lítání tam a zpět, sklouzávání či houpání neodradilo děti ani to neskutečné horko.... Přitom hodinku předtím jsme navštívili Mis Music, kde jsme si poslechli koncert žáků a podívali jsme se do výtvarné třídy, kde byla k vidění výtvarná díla žáků.

 

Exkurze v Kabelové televizi

Pozvánku do Kabelové televize v Kopřivnici přijaly děti ze třídy U Popelky. K vidění toho bylo hodně, avšak nic nepředčilo přímé natáčení dětí při jejich pěveckém umu. Video z natáčení je k dispozici u p. učitelky na IV. třídě.

 

MINIVÍCEBOJ NA ZŠ E. ZÁTOPKA

Dali jsme dohromady tým sportovců a vyrazili jsme zkusit štěstí na sportovní klání na hřišti ZŠ E. Zátopka. Dorazilo devět mateřských škol. Nejdříve nás pán Bartoň a jeho kolektiv uvítal, seznámil nás s atletickými disciplínami a popřál všem sportovcům mnoho zdarů. Děvčata a chlapci nejdříve změřily síly ve skoku snožmo z místa, poté v hodu míčem a v běhu mezi překážkami. Poslední disciplínou byl běh na 150 m. To byly sprinty... A jak to dopadlo? Krásné 2. místo ve skoku z místa od   J. J., 1. místo v běhu na 150 m od L. Š., 3. místo za nejlepší sportovkyni L. Š. aaaaaaaaaaaaaaaaa

celkové nádherné 2. místo!!!

 

 

DEN DĚTÍ

Letošní Den dětí vyšel na pátek. Nejdříve jsme se vyfotografovali pro památku na letošní školní rok a potom vybuchla na školní zahradě pořádná oslava. Zpívalo se, tancovalo, mlsaly se dobroty a bouchly i šampíčka.....

 

Výlet do Rožnova p. R.

V pátek si vyjela III. a IV. třída na společný výlet do Valašské dědiny. K vidění byly starodávné domy našich předků a hospodářská zvířata, které děti viděly prvně - osla, kozy nebo krůty. A ani trocha dešťových kapek nás neodradily od skvělé svačinky našich kuchařek a také dobrot od maminek. Cestou zpátky jsme si zazpívali Sláva, nazdar výletu ....


 

Piknik pro maminky (babičky)

Pro naše maminky si celá MŠ připravila taneční vystoupení. Nejdříve vystoupily ti nejmladší jako pejsci a kočičky, poté zatancovaly a zazpívaly děti ze třídy U Koblížka. Jako třetí zatancovaly s doprovodem flétny děti ze třetí třídy a nakonec na píseň Malé kotě zaskotačily předškoláci. Na závěr rozdaly všechny děti maminkám přáníčka a společně jsme šli ochutnávat piknik v podání pomazánky, zeleniny a ovoce.

 

Den Země v parku E. Beneše

Jako každý rok i letos patří měsíc duben naší zemi. Všechny MŠ vytvořily krásné výrobky z odpadového materiálů a všechny děti a nejen z MŠ si mohou výstavu prohlédnout. Pro děti byly připravené různé stanoviště a také sférické kino.

 

Výstava v parku E. Beneše

Předškolní děti s paní učitelkami přijaly pozvánku od Mgr. Dvořáka - ředitele Lašského muzea na výstavu k osobnosti T. G. Masaryka. Pěkně jsme si popovídali, získali jsme nové informace, nakreslili jsme našeho prezidenta v původním povolání kovář a na závěr jsme se podívali na krátký dokument z rodinného života této velké osobnosti.

 

Červené Karkulky si vyšly do lesa za vlkem

Naše dvouleté děti využily předjaří a s batůžkem pochodovaly za vlkem do lesa. Naštěstí tam číhal vlk hodný a tak se všichni vrátili celí, spokojení, unavení a šťastní.

 

 

Plavecký kurz

Velkou pochvalu sklidily děti na krytém bazénu od paní trenérky a to hned první hodinu. Děti byly z vody nadšené. A protože jezdí 27 předškolních dětí, zrodila se dvě družstva. Melounci jsou méně zkušení vodníci. Kdežto Pomeranči jsou rození delfíni.

 

 

 

Hokusy pokusy

Děti ze třídy U Popelky měly možnost vyzkoušet si zajímavé pokusy s vodou. K úsměvu na tváří stačilo pár formiček, potravinářské barvivo, voda a kapátka. Krásné je sledovat dětský údiv a štěstí ....

 


Návštěva v ZŠ M. Horákové

Blíží se zápisy do základních škol. Naši předškoláci se určitě těší, proto jsme přijali pozvání od paní učitelek a šli jsme se podívat, jak to v té škole vůbec vypadá a co se tam děje. Děti byly zvídavé, oči hrály všemi směry a dokonce se zapojily do hry a byly úspěšné. V úterý 21. 3. se podíváme ještě do ZŠ 17. listopadu.

 

 

KARNEVAL V MŠ

Ve středu jsme si užili celý den v maskách. K vidění byli malí sněhuláčci, pohádkové bytosti, různá povolání a nebo školáci. Všechny děti se vzájemně navštěvovaly, plnily připravené úkoly a trochu i mlsaly. Děti přijel pobavit kouzelník Aleš, který ze svého klobouku a rukávu "sypal" jedno kouzlo za druhým.

 

 

LYŽAŘSKÁ ŠKOLIČKA

Předškolní děti využily sněhovou nadílku a začaly jezdit lyžovat ve dnech 12. 2. - 16.2. 2018. První obloučky, plužení i jízdy na vleku zvládli všichni. Ve čtvrtek  se navíc závodilo a porovnávalo své dosavadní dovednostmi s dětmi z ostatních MŠ. Poslední den přijeli rodiče, aby se pokochali jízdou na lyžích svých dětiček a třeba úspěchem na bedně vítězů.

 

MINIKOPRSTAR V MŠ

Už třetím rokem se naše škola v jedno dopoledne promění v hudební sál, kde se zpívá, tancuje a hraje na klavír. V úterý 6.2. probíhalo v předškolní třídě velké semifinále pěvecké soutěže Minikoprstar. Byly vybrány děti od věku 3 až 7 let. V kategorii 3 - 4 roky byly vybrány děvčátka Amálka, Natálka a Nikolka. V kategorií 5 let to byla děvčata Emmička a Katuška a jeden zpěvák Michálek a poslední skupinu tvořily děti od 6 - 7 let a zde svůj um zúročil Radeček, Lucinka a Oliverek. Děti byly oceněny diplomem, drobnou radostí a mlsotkou.

 

 

První sněhovánky na zahradě

Dočkaly se děti. Hurá na kopec. Koulovat se, válet sudy, stavět sněhuláky, bobovat nebo se jen tak kochat prvními padajícími vločkami....

 

Beseda o školní zralosti

Každý rok nás poctí svou návštěvou Mgr. Alena Pokorná, speciální pedagog v organizaci, aby rodičům popovídala a dala jakýsi návod či kuchařku, co by děti měly zvládnout pro vstup do ZŠ. Rodiče na bázi individuálních pohovorů s třídními učitelkami ve třídě, dostávají informace o dítěti, které jim umožní v rozhodování o odkladu školní docházky nebo naopak.

 

Škola bruslení

Honičku na bruslích kolem vánočního stromečku.... zažily předškolní děti, přitom na počátku lekce v říjnu byly děti roztržité, nejisté, skeptické. Je parádní vidět všechny ty pokroky.

 

 

Vánoční jarmark v MŠ se sv. Lucií

Každoročně se na třídách vyrábí zajímavé dárečky, aby se mohly zpeněžit na jarmarku naší MŠ. I letos vyšel jarmark na Lucinky, které celou akci zahájily. Společně se všemi dětmi zazpívaly krásné koledy a pozvaly všechny lidičky do spojovací chodby, která byla krásně vyzdobená vánočními výrobky ze všech tříd. Zároveň se mohly ochutnávat perníčky a moc dobrý svařák. Všem mockrát děkujeme za finanční příspěvky.

 

 

Andělská světýlka

V předškolní třídě se děti přeměnily v andílky a pozvaly všechny rodiče, aby se přišly podívat na jejich vystoupení. Ve třídě byla tma a rodiče netrpělivě čekali, kdy se objeví jejich děti. Jenomže při zahajovací písni, se začali ze všech koutů třídy slétávat andělé s rozsvícenou baterkou v ručce. Následovala Vánoční pohádka o zrození Ježíška, která byla prokládána koledami. S poslední vánoční písničkou děti rozdaly všem maminkám malou pozornost s pusinkou.

 

 

Vánoční kuchtík

Tentokrát si rodiče s dětmi ozdobili pomeranč voňavým hřebíčkem, společně si vykrojili a upekli perníčky a jako příjemné zpestření byl pro děti připravený párek s kečupem a rohlíkem.

 

 

Mikulášská nadílka v MŠ

Trojice Mikuláš, čert a anděl přišli do MŠ, aby se podívali, jak moc hodné děti navštěvuji školku. Občas se čert rozblekotal u dětí, které přes rok občas pozlobily paní učitelky, ale nakonec moudrý Mikuláš usoudil, že si čert do peklíčka nikoho neodnese. Hodný anděl nakonec rozdal všem mikulášskou nadílku.

 

 

Vánoce ve městě v Novém Jičíně

V pondělí vyjely děti od Popelky a Dvanácti měsíčků do Nového Jičíně, aby se podívaly v Žerotínském zámku na vánoční stromeček, poslechly si pradávnou historii českých Vánoc a společně si ozdobily perníčky, namalovaly keramickou baňku nebo vymalovaly omalovánku s Betlémem.

 

 

Cvičení u dvouletých dětí

Paní učitelky si připravily pro rodiče malé cvičení dětí s maminkami. Nejdříve si protáhli celé tělíčko, zkusili i překážkovou dráhu a nakonec si společně zazpívali písničky u klavíru.

 

 

Sportujeme s Emílkem

Běh na 200 m? Není problém. Běh přes překážky? Taky není problém. Vždyť pohyb je náš kamarád! Svědomitě jsme se připravovali a vyhráli jsme 1. místo. Děkujeme ZŠ E. Zátopka za příjemně strávené sportovní odpoledne.

 

 

Víkendový pobyt - Penzion Lúka

Rodiče s dětmi ze třídy U 12 měsíčků odjeli s paní učitelkami v pátek ráno do Velkých Karlovic, aby zažili indiánské dobrodružství. Na indiánkou výpravu se nasmažili řízečky, koupili párky, pečivo a napekly se buchty a bábovky. Po zabydlení v "týpí" si děti pomalovaly a polepily oblečení a šlo se na výpravu. Mezitím rodiče připravili indiánskou stezku nabitou zajímavými úkoly, která končila sladkou odměnou. Před večeří si ještě děti vyrobily indiánské čelenky a pak došlo, v rytmu indiánské ukolébavky, na tvrdý spánek. Těšíme se na další setkání třeba v duchu Eskymácké mrznutí...

 

ZAVÍRÁNÍ ZAHRADY

Rodiče si s dětmi vyrobili masky na téma "Lesní tajemství" a došli zároveň s lampičkou, svíčkou, lampiony na Zavírání zahrady, které se konalo ve středu v podvečerních hodinách. V átriu děti zazpívali rodičům píseň V lese je krásně, vypustili jsme balonek štěstí a pošeptali jsme přírodě uspávací přání. U terasy měly děti modní přehlídku ve svých úžasných maskách a ještě jednou jsme si zazpívali s pohybem u jabloně. Poté na všechny čekaly slané dobrůtky, které upekly naše maminky.

 

 

 

MINIKOPRSTAR V MŠ

Už třetím rokem se naše škola v jedno dopoledne promění v hudební sál, kde se zpívá, tancuje a hraje na klavír. V úterý 6.2. probíhalo v předškolní třídě velké semifinále pěvecké soutěže Minikoprstar. Byly vybrány děti od věku 3 až 7 let. V kategorii 3 - 4 roky byly vybrány děvčátka Amálka, Natálka a Nikolka. V kategorií 5 let to byla děvčata Emmička a Katuška a jeden zpěvák Michálek a poslední skupinu tvořily děti od 6 - 7 let a zde svůj um zúročil Radeček, Lucinka a Oliverek. Děti byly oceněny diplomem, drobnou radostí a mlsotkou.

 

 

První sněhovánky na zahradě

Dočkaly se děti. Hurá na kopec. Koulovat se, válet sudy, stavět sněhuláky, bobovat nebo se jen tak kochat prvními padajícími vločkami....

 

Beseda o školní zralosti

Každý rok nás poctí svou návštěvou Mgr. Alena Pokorná, speciální pedagog v organizaci, aby rodičům popovídala a dala jakýsi návod či kuchařku, co by děti měly zvládnout pro vstup do ZŠ. Rodiče na bázi individuálních pohovorů s třídními učitelkami ve třídě, dostávají informace o dítěti, které jim umožní v rozhodování o odkladu školní docházky nebo naopak.

 

Škola bruslení

Honičku na bruslích kolem vánočního stromečku.... zažily předškolní děti, přitom na počátku lekce v říjnu byly děti roztržité, nejisté, skeptické. Je parádní vidět všechny ty pokroky.

 

 

Vánoční jarmark v MŠ se sv. Lucií

Každoročně se na třídách vyrábí zajímavé dárečky, aby se mohly zpeněžit na jarmarku naší MŠ. I letos vyšel jarmark na Lucinky, které celou akci zahájily. Společně se všemi dětmi zazpívaly krásné koledy a pozvaly všechny lidičky do spojovací chodby, která byla krásně vyzdobená vánočními výrobky ze všech tříd. Zároveň se mohly ochutnávat perníčky a moc dobrý svařák. Všem mockrát děkujeme za finanční příspěvky.

 

 

Andělská světýlka

V předškolní třídě se děti přeměnily v andílky a pozvaly všechny rodiče, aby se přišly podívat na jejich vystoupení. Ve třídě byla tma a rodiče netrpělivě čekali, kdy se objeví jejich děti. Jenomže při zahajovací písni, se začali ze všech koutů třídy slétávat andělé s rozsvícenou baterkou v ručce. Následovala Vánoční pohádka o zrození Ježíška, která byla prokládána koledami. S poslední vánoční písničkou děti rozdaly všem maminkám malou pozornost s pusinkou.

 

 

Vánoční kuchtík

Tentokrát si rodiče s dětmi ozdobili pomeranč voňavým hřebíčkem, společně si vykrojili a upekli perníčky a jako příjemné zpestření byl pro děti připravený párek s kečupem a rohlíkem.

 

 

Mikulášská nadílka v MŠ

Trojice Mikuláš, čert a anděl přišli do MŠ, aby se podívali, jak moc hodné děti navštěvuji školku. Občas se čert rozblekotal u dětí, které přes rok občas pozlobily paní učitelky, ale nakonec moudrý Mikuláš usoudil, že si čert do peklíčka nikoho neodnese. Hodný anděl nakonec rozdal všem mikulášskou nadílku.

 

 

Vánoce ve městě v Novém Jičíně

V pondělí vyjely děti od Popelky a Dvanácti měsíčků do Nového Jičíně, aby se podívaly v Žerotínském zámku na vánoční stromeček, poslechly si pradávnou historii českých Vánoc a společně si ozdobily perníčky, namalovaly keramickou baňku nebo vymalovaly omalovánku s Betlémem.

 

 

Cvičení u dvouletých dětí

Paní učitelky si připravily pro rodiče malé cvičení dětí s maminkami. Nejdříve si protáhli celé tělíčko, zkusili i překážkovou dráhu a nakonec si společně zazpívali písničky u klavíru.

 

 

Sportujeme s Emílkem

Běh na 200 m? Není problém. Běh přes překážky? Taky není problém. Vždyť pohyb je náš kamarád! Svědomitě jsme se připravovali a vyhráli jsme 1. místo. Děkujeme ZŠ E. Zátopka za příjemně strávené sportovní odpoledne.

 

 

Víkendový pobyt - Penzion Lúka

Rodiče s dětmi ze třídy U 12 měsíčků odjeli s paní učitelkami v pátek ráno do Velkých Karlovic, aby zažili indiánské dobrodružství. Na indiánkou výpravu se nasmažili řízečky, koupili párky, pečivo a napekly se buchty a bábovky. Po zabydlení v "týpí" si děti pomalovaly a polepily oblečení a šlo se na výpravu. Mezitím rodiče připravili indiánskou stezku nabitou zajímavými úkoly, která končila sladkou odměnou. Před večeří si ještě děti vyrobily indiánské čelenky a pak došlo, v rytmu indiánské ukolébavky, na tvrdý spánek. Těšíme se na další setkání třeba v duchu Eskymácké mrznutí...

 

ZAVÍRÁNÍ ZAHRADY

Rodiče si s dětmi vyrobili masky na téma "Lesní tajemství" a došli zároveň s lampičkou, svíčkou, lampiony na Zavírání zahrady, které se konalo ve středu v podvečerních hodinách. V átriu děti zazpívali rodičům píseň V lese je krásně, vypustili jsme balonek štěstí a pošeptali jsme přírodě uspávací přání. U terasy měly děti modní přehlídku ve svých úžasných maskách a ještě jednou jsme si zazpívali s pohybem u jabloně. Poté na všechny čekaly slané dobrůtky, které upekly naše maminky.

 

Výlet za zvířátky - dvouleté děti

Batůžky, dobrůtku, pití a vyrážíme. Naši nejmladší dvouletí kamarádi se vydali na "velký" výlet za kozičkami a ovečkami. Na cestu jim svítilo sluníčko a paní učitelky se postaraly o skvělou náladu. Cesta to byla namáhavá..... to se dobře spalo.

 

Škola bruslení

Pro otužování dětských tělíček, pro procvičení obratnosti, pro koordinaci, posilování nohou a pro zpříjemnění dne dětí je vhodný sport bruslení na ledních bruslích. Bruslit jezdí celá IV. třída U dvanácti měsíčků, čili všech 26 dětí, a to každý čtvrtek na 10 lekcí.

 

Kuchtík - kroužek zdravého vaření

V prvním Kuchtíkovi letošního roku se připravovaly pomazánky proti rýmě a nachlazení, ovocné saláty pro dostatek vitamínů a jablíčkovou přesnídávku na pohlazení bříška.

 

 

TFA "Štramberská Trúba 2017"

Ve čtvrtek 14.9. jsme odjeli na exkurzi do Štramberku k místním dobrovolným hasičům, kteří se připravovali na sobotní soutěž, které se zúčastnili fyzicky a zdravotně způsobilí příslušníci HZS ČR v kompletní výzbrojí (vážící 10 kg - zásahový oblek, zásahová přilba, dýchací přístroj).

 

Festival medu a písničky

Již čtvrtým rokem se skupina včelařů ze ZO ČSV v Kopřivnici na Fojtství a jejich přátele rozhodli uspořádat Festival medu a písničky. Pro děti z MŠ byly připravené soutěže k tématu, které byly samozřejmě vyhodnocené a ty nejlepší byly oceněné.

Aktualizováno Pondělí, 27 Srpen 2018 07:26
 
konec PDF Tisk Email
Napsal uživatel Taťána Soukalová   
Pátek, 23 Červen 2017 11:55

Přejeme Vám krásné a slunné prázdniny!!!! Všem rodičům děkujeme za spolupráci. Velmi si toho ceníme a těšíme se na Vás v záři 2017.

Kolektiv za MŠ Francouzská

Aktualizováno Pátek, 23 Červen 2017 12:12
 
KVĚTEN, ČERVEN 2017 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Taťána Soukalová   
Pátek, 19 Květen 2017 07:52

Co nás čeká v měsíci květnu, v červnu:

Exkurze do zaměstnání rodičů

Den Země v parku E. Beneše

Oslavy ke Dni matek v MŠ

Divadlo Beruška v MŠ

Hrajeme si s knihou - všechny MŠ

Den dětí

Výlet do Frenštátu p. R.  - Rekovice - I, II, III. třída

Povídání v zahradě III. - akce pro rodiče a děti

Výlet do ZOO Ostrava

Loučení s předškolními dětmi + spaní v MŠ

Výlety....

12. 6. focení dětí v MŠ


fotografie najdete na http://deticky1.rajce.idnes.cz

 

LOUČENÍ SE ŠKOLNÍM ROKEM 2016/2017

I čas je neúprosný a pomalými krůčky jsme se posunuli na závěr letošního roku. Loučení s dětmi probíhalo na školní zahradě s duchu pyžamkové party. Tancovali jsme, zpívali, ochutnávali "nezdravé" dobroty a došlo i na dětská šampíčka.

 

Den otců

Letošní den otců jsme oslavili na školní zahradě. Tatínkové si přinesli špekáčky a proměnili se v dokonalé gentlemany. Opékali dobrotu nejen svým dětem, ale také svým něžným polovičkám a samozřejmě i paní učitelkám.

 

Pasování předškolních dětí na školáky

 

Prázdniny se pomalu blíží a nás čeká už jen pár dní s našimi velkými předškoláky. Proto  jsme pro ně a jejich rodiče připravili odpoledne s pasováním na školáky, s opékáním  špekáčků, výpravou na Štramberk, s nočním hledáním pokladů a s discotékou v  pyžamech. Budoucím prvňáčkům přejeme hodně jedniček, hodné paní učitelky a teď v  létě krásné prázdniny!!

 


 

POVÍDÁNÍ V POHÁDKOVÉ ZAHRADĚ III - ČERVEN 2017

V pondělí 12. 6. 2017 se od 15.00 hodin na zahradu slétlo hejno Berušek. Nebyly to Berušky ledajaké......byly to logopedické asistentky všech kopřivnických školek a přilétly proto, aby si s dětmi na zahradě školky ověřily, jak jim jde povídání. Akce POVÍDÁNÍ V ZAHRADĚ byla už třetí v pořadí.

 


Den dětí 1.6. jsme oslavili s dětmi procházkou do ZŠ E. Zátopka, kde se konala školní akademie. Před obědem čekalo na děti příjemné překvapení. Na školních terasách jsme popíjeli pitíčko s brčkem a olizovali jsme vychlazený tvarohový nanuk.


Návštěva MŠ Pionýrské děti úplně nadchla. Nalezli nové herní prvky. Dováděli na kolotoči, troufli si zahrát na stromový hudební nástroj, procvičili svou koordinaci na lanové dráze a po občerstvení ve velkém teplu odcházeli děti spokojeně zpět do mateřinky.

 

A podnikáme řadu krásných výletů. Navštěvujeme známá místa v Kopřivnici, ale i okolní města. Důležitý je batůžek s dobrotou, dobré počasí a výborná nálada.

 

Představení pro rodiče v celé mateřské škole se nesly v duchu pohádek a byly věnovány všem maminkám k jejich svátku.

 

Návštěva u paní Doležalové v Rybím. Předškolní děti se povozily na koni, byly informovány o chovu koní a nakonec si pochutnávaly na ledovém nanuku v tom horkém dni.

Aktualizováno Pátek, 23 Červen 2017 11:59
 
BŘEZEN, DUBEN 2017 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Taťána Soukalová   
Úterý, 14 Březen 2017 12:57

Co nás čeká v měsíci březnu a dubnu:

Kuchtík - kroužek zdravého vaření

Divadlo Beruška v MŠ

Finále Koprstar v KDK

Knihovna v Příboře

Jarní tvoření na IV. třídě

Polytechnická akce pro tatínky na I. třídě

Lašské muzeum - program Kopřivnice v automobilech

Návštěvy ZŠ v Kopřivnici

Žerotínský zámek v N. Jičíně - ZRUŠENO - akce se bude konat 13.4.

Zápisy do 1. tříd

Jarní tvoření na třídách

Návštěva ZUŠ v MŠ

Den Země v parku E. Beneše

VE DNECH  24.4.2017 - 28.4.2017 BUDOU VE VŠECH MATEŘSKÝCH ŠKOLÁCH PROBÍHAT DNY OTEVŘENÝCH DVEŘÍ.

26.4.2017 - DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ V MŠ Francouzská

Dopoledne  v době od 8.00 hod. -  11.00 hod.

Odpoledne v době od 14.15 hod. - 16.00 hod.

RODIČE, JSTE SE SVÝMI DĚTMI SRDEČNĚ ZVÁNI!

 

 

RODIČE NEPŘEHLÉDNĚTE PRÁZDNINOVÝ PROVOZ - ROZPIS UZAVŘENÍ JEDNOTLIVÝCH MATEŘSKÝCH ŠKOL  O PRÁZDNINÁCH JE ZVEŘEJNĚN  V ŠATNÁCH DĚTÍ.

 

OTEVŘENÍ ZAHRAD PRO VEŘEJNOST JIŽ OD 10.4.2017 - 13.10.2017

 

PONDĚLÍ: MŠ FRANCOUZSKÁ + MŠ LUBINA

ÚTERÝ: MŠ JEŘABINKA

STŘEDA: MŠ PIONÝRSKÁ + MŠ ČESKÁ

ČTVRTEK: MŠ KRÁTKÁ

PÁTEK: MŠ I.ŠUSTALY

 

POVÍDÁNÍ V ZAHRADĚ III. - akce pro rodiče s dětmi na zahradě v MŠ - 27.4. 2017 od 15.00 hod.

Canisterapie v MŠ

 

fotografie najdete na http://deticky1.rajce.idnes.cz

 

Den Země v parku E. Beneše byl přeložený na den 16.5. K vidění byly výtvory dětí všech mateřských škol v Kopřivnici, ukázka drezury psů, práce včelaře, chov koz nebo program na podporu třídění sběrného materiálů.

 

Canisterapie - název můžeme složit ze dvou latinských slov CANIS - pes a slova TERAPIE - léčba. Jde o pozitivní působení zvířete, v tomto případě psa, na zdraví člověka, kdy řeší v prvé radě psychické a citové problémy, fyzické zdraví je druhotné.Využívá se pozitivní vliv psa na člověka, kdy se řeší hlavně psychologické, emocionální a sociálně integrační problémy dětí.


 

Velikonoční tvoření bylo připraveno pro rodiče s dětmi na I. třídě U perníkové chaloupky. Vyráběly se ovečky z kartonů nebo z dřevěných kulatinek. Nálada byla tvořivá a veselá. Dopoledne ještě stačily napéct děti rodičům linecké cukrovíčko s velikonočními motivy a při tvoření nachystaly na stůl jednohubky z vajíčkové pomazánky.

 

 

Kuchtík - kroužek zdravého vaření se nesl v duchu velikonočních svátků. Připravovaly se dobroty z vajíček. Taková "vajíčková" myška - mňam! Domů si rodiče na výzdobu svých příbytku odnášeli vytvořené zajíčky nebo slepičky.

 


Výstava Lašského muzea připomíná 120. výročí prvního automobilu v Kopřivnici. Za názvem Kopřivnice v automobilech se skrývá projekt fotografa a grafika Karla Kudery. Děti mohly zhlédnout počítačem vytvořené koláže fotografií historických tatrovek a města, ve kterém vznikly. V programu byla i kresba samotných dětí nebo ochutnávka krátkého filmu.

 

 

Hned na začátku měsíce března čekalo na děti v KDK v kinosále finále pěvecké soutěže Minikoprstar 2017. Zájemců o výhru bylo letos hodně, ale štěstí padlo v kategorii 3-4 roky na Emmičku Fraitovou a Emičku Šturmovou a v kategorii 5 let na Radečka Kolibu a Lucinku Eliášovou. Naším malým zpěváčkům posíláme velké gratulace.

 

Aktualizováno Úterý, 30 Květen 2017 18:29
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 6 z 29