Přihlášení/Odhlášení
MŠ Francouzská
ČERVENEC, SRPEN 2016 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Taťána Soukalová   
Pondělí, 09 Květen 2016 04:38

 

 

 

KRÁSNÉ SLUNEČNÉ PRÁZDNINY!!!

 

 


 

fotografie najdete na http://deticky1.rajce.idnes.cz

Jako každým rokem, tak i letos, proběhlo loučení s předškolními dětmi. Nejdříve byly pasování na školáky, poté si s rodiči opékali párek a nakonec se společně rozloučili. Děti si připravily ve třídě spacák, nasadily na záda batohy a už se jelo vláčkem do Štramberku. Cílem cesty byla jeskyně Šipka, kde děti hledaly mapu, která je zavedla za pokladem. Cesta do MŠ byla plná emocí. A ráno už děti vítala paní kuchařka s čajem a vánočkou a jejich kamarádi, kteří ještě jeden rok zůstanou s námi v mateřince.

 

Poslední divadélko v letošním školním roce přijelo za dětmi dne 14. 6. Divadlo Beruška představilo pohádku o Africe a zvířátkách. Také přijel indián, který zatančil taneček v nových botách.


Tatínci, v rámci projektu polytechnická výchova, stloukli ze dřeva ptačí budky a naučili děti pracovat s nářadím a dřevem. Odměnou jim byl jablkový závin, kafíčko a úsměv všech zúčastněných.


Pro rodiče i děti si připravily paní učitelky výlet za pejsky do útulku ve Vlčovicích. Děti si s pejsky pořádně vyhrály. Pejsky hladily, drbaly, vyvenčily i rozmazlovaly pamlsky. Ne jedno dítě chtělo psího mazlíčka domů...


Odpolední celoorganizační akce "Hrajeme si a pomáháme" byla připravená pro všechny děti ze všech mateřinek, která začínala u MŠ I. Šustaly a končila při MŠ Záhumenní. Pro děti byly připravené různé aktivity, malování na obličej, skákací hrad a písničky s HIT rádiem.


Pán Zimovčák seznámil děti se svým projektem "Na kole dětem". Děti si zkusily jízdu na kole vyrobené v minulém století a poté se společně projeli po cyklotrase v Kopřivnici.


ZŠ E. Zátopka každoročně pořádá svou školní akademii, na které letos nechyběla naše mateřská škola. Dětem se všechna vystoupení líbila a své nadšení projevily dlouhým aplausem.


Předškoláci si udělali výlet a navštívili MŠ Lubina a ve středu 1. 6. ke Dni dětí odjeli do Ostravy do Dinoparku.

 

Povolání rodičů - tak zní střednědobý projekt od našich smíšených tříd. Děti jsou seznámeny se zaměstnáním svých rodičů. Ve třídách si vyzkouší, co taková cukrářka, knihovnice, pilot, chovatelka, švadlena, lékař, včelař, fotograf umí, znají a dovedou, a poté nás maminky a tatínci vítají ve své práci.

fotografka a včelař

 

řidič a redaktor

 

pilot a lékař

cukrářka a knihovnice

Na třídě u předškoláčků zahájily paní učitelky střednědobý projekt DINOSAUŘI. Nejdříve děti našly zkameněliny a vykopávky, společnými silami vyráběly dino-vajíčka, namalovaly obrovského dinosaura a plnily zajímavé aktivity, které jim připravily paní učitelky.

 

Ve spolupráci s první základní soukromou školou MIS music, byl uspořádán koncert pro děti a rodiče na školní zahradě v atriu, a to v úterý 17. 5. v 15.00. Pán učitel Hanibal zahrál písničky na elektrické klávesy, pán učitel Pístecký foukal do zobcové flétny a jejich žáci seznámili obecenstvo s trubkou, saxofonem a klarinetem.

A protože nám počasí přeje, cestujeme do blízkého okolí. Poznáváme nová města, krásu okolního prostředí, vychutnáváme si dobrůtky z batůžku a jízdu vlakem či autobusem.


 

Tanečky, zpívánky a divadelní představení bylo k vidění v úterý 10.5. na školní zahradě. Celá akce byla věnovaná všem maminkám de Dni matek. Děti si za své výkony mohly začarovat a zatancovat spolu s "Vílou Kopretinou", která připravila dětem zábavné odpoledne.

 

Předškoláci ukončili svůj projekt Doprava na školním hřišti. Skládaly se zkoušky z jízdy na koloběžce, ze znalostí dopravních značek a předpisů. "Policejní příslušník" dětem pogratuloval, předal řidičský průkaz a malou sladkou odměnu.Aktualizováno Úterý, 05 Červenec 2016 12:04
 
DUBEN 2016 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Taťána Soukalová   
Sobota, 09 Duben 2016 05:04

 

fotografie najdete na http://deticky1.rajce.idnes.cz

Poslední dubnový den si pro nás připravil divadelní představení v nedalekém Štramberku. Děti se místo odpočinku projely autobusem a zhlédly pěknou pohádku.

 

V rámci IB Stopy v přírodě se děti seznamovaly a pozorovaly přírodu a její jevy v okolních městech. V Příboře nás zaujala voda, ve Štramberku kamenné stavby. Na školní zahradě jsme rozvíjeli u dětí vědomosti o půdě, hlíně a písku.

 

Předškolní třída měla projekt Doprava. Vyzkoušeli si kolový výlet do okolí Kopřivnice. Nikdo se neztratil, nikdo se nezranil! Všichni si výlet pochvalovali a třeba si výlet zopakují ještě jednou...

 

Navštívili jsme akci v parku E. Beneše ke Dni Země. Prohlédli jsme si výrobky kamarádů z jiných MŠ, vyzkoušeli jsme si mletí zrní na obilném kruhu, pohladili si morčata a králíčky, potěšili nás cvičení pejsci, ale nejlepší byl nafukovací oranžový balonek.

 

Tento měsíc slaví narozeniny i naše Země. Uspořádaly jsme akci pro rodiče s dětmi na školí zahradě, kdy jsme společně pozorovali, objevovali a plnili činnosti týkající se kamenů, vody a půdy.

 

Předškoláci byli pozvání na den otevřených dveří do ZUŠ v Kopřivnici. Děti byly seznány s různými druhy kroužků např. pohybový, výtvarný nebo hudební.

 

Venku konečně nastalo jarní probuzení. Takže jsme si namasírovali nohy a vyšli jsme se podívat do Příbora.

 

Zavítali jsme i ke Kapličce, na Bubla ranč nebo k paní učitelce na zahrádku.

 

 

Písečná animace? Neznáte? My už ano. Malování do písku nám předvedla lektorka výtvarné výchovy. A že je to těžké, mohly přímo vyzkoušet i naše děti. Na návštěvu jsme si přizvali kamarády z Mateřské školy Česká.

 

 


Aktualizováno Neděle, 22 Květen 2016 05:24
 
BŘEZEN 2016 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Taťán Soukalová   
Sobota, 09 Duben 2016 04:38

fotografie najdete na http://deticky1.rajce.idnes.cz


A konec měsíce jsme zakončili pohádkou O zajíčkovi v podání Divadla Beruška.

Před Velikonocemi nechyběly tvořivé dílničky pro rodiče. Někteří rodiče si odnesli domů papírovou ovečku, jinde na třídě malovaly kuřátka nebo vynášeli Moranu a dokonce se kuchtila vajíčková pomazánka a z marcipánu se modelovali velikonoční zajíčci.

 

Povídání o Velikonočních tradicích a obyčejů v dřívějších časech, poslouchaly děti v příborském muzeu. K vidění byla taktéž výstava zdobených kraslic. Po vypití teplého čaje, jsme spokojeně odjížděli autobusem zpátky do mateřinky.

 

Svět techniky v Ostravě byl náš první výlet v měsíci březen. Získali jsme informace o lidském těle, o zvířecím světě, vyhráli jsme se u vodního koutku, vyzkoušeli jsme si hudební nástroje, procvičili naše vjemové smysly a zažili spoustu legrace.

Aktualizováno Sobota, 09 Duben 2016 05:20
 
ÚNOR 2016 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Taťán Soukalová   
Neděle, 31 Leden 2016 06:25

fotografie najdete na http://deticky1.rajce.idnes.cz

Hned po jarních prázdninách čekala na děti kopřivnická pěvecká soutěž MiniKoprstar. Na třídách se konaly castingy, kde byly vybrány tři děti z každé věkové kategorie. Na druhý den vybrané děti předvedly svůj um před zraky celé MŠ. Přísná a spravedlivá porota nakonec vybrala pět dětí. Dostaly odměnu a dlouhý potlesk od svých kamarádů.

Ve čtvrtek se konaly zápisy našich předškoláčků do prvních tříd. A naše paní učitelky nenechaly nic náhodou a "žáčky" pečlivě připravily.

 

Únor patří zamilovaným. Slaví se svátek sv. Valentýna. Děti stříhaly srdíčka, zdobila se srdíčka barvičkou, skládaly se z PET vršků nebo si "Valetnýnku" navzájem vyměnily. A nezapomněli jsme na dobrůtky. Pekla se perníková srdéčka nebo muffiny.

A svátek zamilovaných patří především dospělákům, proto si rodiče mohly v kroužku Zdravý kuchtík smlsnout na perníčcích s marcipánem nebo zeleninových pomazánkách, které děti mazaly na chléb, který byl vykrajován do tvaru srdíčka.

A protože pokračujeme v tématu Ledové Království, rozhodly jsme se, že naši rodiče vyrobí roztomilé Olafy, které budou zdobit spojovací chodbu naší budovy.

 

Ve středu 17. 2. se konalo velké finále v pěvecké soutěži MiniKoprstar 2016 a to v Kulturním domě v kinosále. Naše děti zazpívaly své písničky, ale neobsadily žádné ze tří míst. Nám to však nevadilo, protože důležité je se zúčastnit. Dětičkám gratulujeme za výkony a hlavně za odvahu.

 

Únor je také měsíc maškarní bálů a veselí. Rodičům jsme přenechaly přípravy masek, ale dobroty na karneval, zvládly děti zcela samy.

 

A je to tady. Karneval!!! Na školce pobíhaly krásné Anny a Elsy, studení Olafi, chlupatí sobi Sveni nebo chrabří Kristoffové. Paní učitelky nachystaly dětem na třídách plnění úkolů, které se týkaly tématu Ledové Království. Před příjezdem Kouzelníka Aleše, jsme se dosyta občerstvili a pak  jsme s otevřenou pusou zhlédli kouzelnické triky a čáry.

 

Poslední únorová akce, Olafovo dobrodružství, patřila rodičům. Sešli jsme se, abychom rodičům ukázaly něco málo z edukace. Formou zážitkového učení jsme se přenesli do budoucí matematiky. Třídili jsme, přiřazovali, počítali a poznávali geometrická tělesa.

 

Aktualizováno Sobota, 09 Duben 2016 05:05
 
LEDEN 2016 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Taťán Soukalová   
Čtvrtek, 14 Leden 2016 15:52

fotografie najdete na http://deticky1.rajce.idnes.cz

V Novém roce 2016 přivítali děti Tři králové a popřáli nám hodně zdraví a zazpívali jsme si písničku. Počasí se umoudřilo a připravilo nám prvním sněhovou nadílku. Od ledna do února jsme odstartovali celoškolkový projekt na téma Ledové království, které ukončíme v únoru 22.2. maškarním plesem s kouzelníkem.

Po vánočních svátcích, kdy se bohatě hodovalo a odpočívalo, jsme se museli dostat zpátky do formy. V centru pohybu a relaxace děti šplhaly, prolézaly nebo formou hry rozvíjely hrubou motoriku. Ukončili jsme plavecký výcvik a vrhli jsme se na ten lyžařský.

 

S pohybem úzce spolupracuje jemná motorika. V centru "Kostkárna" děti vytvářely z lega norské vlajky (zde žije Elsa, Anna, Olaf i Sfen), některé děti procvičovaly prstíky trháním papíru, jiné, v centru "Manipulační činnosti", vkládaly kuličky do tvarů sněhových vloček nebo vyvářely vločky z knoflíčků. Předškoláci, a nejen ti, upevnily držení tužky v grafomotorických cvičeních, v kreslení, vybarvování omalovánek nebo malování obrázků.

V koutku "Písmena a číslice" jsme se zaměřily na předmatematické činnosti. Děti přiřazovaly sněhulákovi knoflíky dle daných kritérií nebo skládaly rozstříhané obrázky z Ledového království podle čísel..

Byly i dny, kdy se odpočívalo. Přivítalo k nám Divadlo Beruška s pohádkou O ježečkovi nebo šly děti zhlédnou pohádku Sůl nad zlato do Kulturního domu města Kopřivnice.

V koutku "Pokusy a objevy" jsme si naplánovaly celotýdenní hrátky. Bohužel, sníh si vzal déšť, ale něco jsme přeci jenom stihli.

 

A aby si nehrály jen děti, pozvaly jsme si do třídy naše tatínky, kteří v rámci polytechnické výchovy, stavěli Lego - Kosmodrom, které dostaly děti od Ježíška. Tatínkové dostali na závěr diplom za účast a příslib do další akce.

Pro předškolní děti nastal den, kdy se vypravily do ZŠ 17. listopadu. Nejen, že potkaly své kamarády, ale mohly si vyzkoušet, jak se sedí v lavici, jak se musí děti hlásit nebo jak vypadá aktovka se spoustou knih a sešitů.

A konec měsíce jsme završili pečením bábovky. Děti nemyslely jen na sebe, připravily dobrůtky také ptáčkům, kteří nám poletují za okny.

 

 

 

 


 

Aktualizováno Neděle, 31 Leden 2016 06:27
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 5 z 25