Přihlášení/Odhlášení
MŠ Francouzská
DUBEN 2016 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Taťána Soukalová   
Sobota, 09 Duben 2016 05:04

 

fotografie najdete na http://deticky1.rajce.idnes.cz

Poslední dubnový den si pro nás připravil divadelní představení v nedalekém Štramberku. Děti se místo odpočinku projely autobusem a zhlédly pěknou pohádku.

 

V rámci IB Stopy v přírodě se děti seznamovaly a pozorovaly přírodu a její jevy v okolních městech. V Příboře nás zaujala voda, ve Štramberku kamenné stavby. Na školní zahradě jsme rozvíjeli u dětí vědomosti o půdě, hlíně a písku.

 

Předškolní třída měla projekt Doprava. Vyzkoušeli si kolový výlet do okolí Kopřivnice. Nikdo se neztratil, nikdo se nezranil! Všichni si výlet pochvalovali a třeba si výlet zopakují ještě jednou...

 

Navštívili jsme akci v parku E. Beneše ke Dni Země. Prohlédli jsme si výrobky kamarádů z jiných MŠ, vyzkoušeli jsme si mletí zrní na obilném kruhu, pohladili si morčata a králíčky, potěšili nás cvičení pejsci, ale nejlepší byl nafukovací oranžový balonek.

 

Tento měsíc slaví narozeniny i naše Země. Uspořádaly jsme akci pro rodiče s dětmi na školí zahradě, kdy jsme společně pozorovali, objevovali a plnili činnosti týkající se kamenů, vody a půdy.

 

Předškoláci byli pozvání na den otevřených dveří do ZUŠ v Kopřivnici. Děti byly seznány s různými druhy kroužků např. pohybový, výtvarný nebo hudební.

 

Venku konečně nastalo jarní probuzení. Takže jsme si namasírovali nohy a vyšli jsme se podívat do Příbora.

 

Zavítali jsme i ke Kapličce, na Bubla ranč nebo k paní učitelce na zahrádku.

 

 

Písečná animace? Neznáte? My už ano. Malování do písku nám předvedla lektorka výtvarné výchovy. A že je to těžké, mohly přímo vyzkoušet i naše děti. Na návštěvu jsme si přizvali kamarády z Mateřské školy Česká.

 

 


Aktualizováno Neděle, 22 Květen 2016 05:24
 
BŘEZEN 2016 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Taťán Soukalová   
Sobota, 09 Duben 2016 04:38

fotografie najdete na http://deticky1.rajce.idnes.cz


A konec měsíce jsme zakončili pohádkou O zajíčkovi v podání Divadla Beruška.

Před Velikonocemi nechyběly tvořivé dílničky pro rodiče. Někteří rodiče si odnesli domů papírovou ovečku, jinde na třídě malovaly kuřátka nebo vynášeli Moranu a dokonce se kuchtila vajíčková pomazánka a z marcipánu se modelovali velikonoční zajíčci.

 

Povídání o Velikonočních tradicích a obyčejů v dřívějších časech, poslouchaly děti v příborském muzeu. K vidění byla taktéž výstava zdobených kraslic. Po vypití teplého čaje, jsme spokojeně odjížděli autobusem zpátky do mateřinky.

 

Svět techniky v Ostravě byl náš první výlet v měsíci březen. Získali jsme informace o lidském těle, o zvířecím světě, vyhráli jsme se u vodního koutku, vyzkoušeli jsme si hudební nástroje, procvičili naše vjemové smysly a zažili spoustu legrace.

Aktualizováno Sobota, 09 Duben 2016 05:20
 
ÚNOR 2016 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Taťán Soukalová   
Neděle, 31 Leden 2016 06:25

fotografie najdete na http://deticky1.rajce.idnes.cz

Hned po jarních prázdninách čekala na děti kopřivnická pěvecká soutěž MiniKoprstar. Na třídách se konaly castingy, kde byly vybrány tři děti z každé věkové kategorie. Na druhý den vybrané děti předvedly svůj um před zraky celé MŠ. Přísná a spravedlivá porota nakonec vybrala pět dětí. Dostaly odměnu a dlouhý potlesk od svých kamarádů.

Ve čtvrtek se konaly zápisy našich předškoláčků do prvních tříd. A naše paní učitelky nenechaly nic náhodou a "žáčky" pečlivě připravily.

 

Únor patří zamilovaným. Slaví se svátek sv. Valentýna. Děti stříhaly srdíčka, zdobila se srdíčka barvičkou, skládaly se z PET vršků nebo si "Valetnýnku" navzájem vyměnily. A nezapomněli jsme na dobrůtky. Pekla se perníková srdéčka nebo muffiny.

A svátek zamilovaných patří především dospělákům, proto si rodiče mohly v kroužku Zdravý kuchtík smlsnout na perníčcích s marcipánem nebo zeleninových pomazánkách, které děti mazaly na chléb, který byl vykrajován do tvaru srdíčka.

A protože pokračujeme v tématu Ledové Království, rozhodly jsme se, že naši rodiče vyrobí roztomilé Olafy, které budou zdobit spojovací chodbu naší budovy.

 

Ve středu 17. 2. se konalo velké finále v pěvecké soutěži MiniKoprstar 2016 a to v Kulturním domě v kinosále. Naše děti zazpívaly své písničky, ale neobsadily žádné ze tří míst. Nám to však nevadilo, protože důležité je se zúčastnit. Dětičkám gratulujeme za výkony a hlavně za odvahu.

 

Únor je také měsíc maškarní bálů a veselí. Rodičům jsme přenechaly přípravy masek, ale dobroty na karneval, zvládly děti zcela samy.

 

A je to tady. Karneval!!! Na školce pobíhaly krásné Anny a Elsy, studení Olafi, chlupatí sobi Sveni nebo chrabří Kristoffové. Paní učitelky nachystaly dětem na třídách plnění úkolů, které se týkaly tématu Ledové Království. Před příjezdem Kouzelníka Aleše, jsme se dosyta občerstvili a pak  jsme s otevřenou pusou zhlédli kouzelnické triky a čáry.

 

Poslední únorová akce, Olafovo dobrodružství, patřila rodičům. Sešli jsme se, abychom rodičům ukázaly něco málo z edukace. Formou zážitkového učení jsme se přenesli do budoucí matematiky. Třídili jsme, přiřazovali, počítali a poznávali geometrická tělesa.

 

Aktualizováno Sobota, 09 Duben 2016 05:05
 
LEDEN 2016 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Taťán Soukalová   
Čtvrtek, 14 Leden 2016 15:52

fotografie najdete na http://deticky1.rajce.idnes.cz

V Novém roce 2016 přivítali děti Tři králové a popřáli nám hodně zdraví a zazpívali jsme si písničku. Počasí se umoudřilo a připravilo nám prvním sněhovou nadílku. Od ledna do února jsme odstartovali celoškolkový projekt na téma Ledové království, které ukončíme v únoru 22.2. maškarním plesem s kouzelníkem.

Po vánočních svátcích, kdy se bohatě hodovalo a odpočívalo, jsme se museli dostat zpátky do formy. V centru pohybu a relaxace děti šplhaly, prolézaly nebo formou hry rozvíjely hrubou motoriku. Ukončili jsme plavecký výcvik a vrhli jsme se na ten lyžařský.

 

S pohybem úzce spolupracuje jemná motorika. V centru "Kostkárna" děti vytvářely z lega norské vlajky (zde žije Elsa, Anna, Olaf i Sfen), některé děti procvičovaly prstíky trháním papíru, jiné, v centru "Manipulační činnosti", vkládaly kuličky do tvarů sněhových vloček nebo vyvářely vločky z knoflíčků. Předškoláci, a nejen ti, upevnily držení tužky v grafomotorických cvičeních, v kreslení, vybarvování omalovánek nebo malování obrázků.

V koutku "Písmena a číslice" jsme se zaměřily na předmatematické činnosti. Děti přiřazovaly sněhulákovi knoflíky dle daných kritérií nebo skládaly rozstříhané obrázky z Ledového království podle čísel..

Byly i dny, kdy se odpočívalo. Přivítalo k nám Divadlo Beruška s pohádkou O ježečkovi nebo šly děti zhlédnou pohádku Sůl nad zlato do Kulturního domu města Kopřivnice.

V koutku "Pokusy a objevy" jsme si naplánovaly celotýdenní hrátky. Bohužel, sníh si vzal déšť, ale něco jsme přeci jenom stihli.

 

A aby si nehrály jen děti, pozvaly jsme si do třídy naše tatínky, kteří v rámci polytechnické výchovy, stavěli Lego - Kosmodrom, které dostaly děti od Ježíška. Tatínkové dostali na závěr diplom za účast a příslib do další akce.

Pro předškolní děti nastal den, kdy se vypravily do ZŠ 17. listopadu. Nejen, že potkaly své kamarády, ale mohly si vyzkoušet, jak se sedí v lavici, jak se musí děti hlásit nebo jak vypadá aktovka se spoustou knih a sešitů.

A konec měsíce jsme završili pečením bábovky. Děti nemyslely jen na sebe, připravily dobrůtky také ptáčkům, kteří nám poletují za okny.

 

 

 

 


 

Aktualizováno Neděle, 31 Leden 2016 06:27
 
PROSINEC 2015 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Taťán Soukalová   
Neděle, 29 Listopad 2015 14:01

fotografie najdete na http://deticky1.rajce.idnes.cz

Vánoční čas v MŠ

Byli jsme se podívat v Příboře v muzeu na Vánoce v Podbeskydí, tvořili jsme s rodiči vánoční výrobky, připravili jsme si vánoční vystoupení pro rodiče, všechny mateřské školy zazpívaly a zacinkaly před KDK, rozdávali se dárky a pochutnali jsme si na vánočním obědě....

 

Mikulášská nadílka v naší MŠ


 

 

Vánoční Kuchtík - pečení cukroví


Aktualizováno Čtvrtek, 14 Leden 2016 15:41
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 4 z 22