Přihlášení/Odhlášení
MŠ Francouzská
VAŠE PANÍ UČITELKY PDF Tisk Email
Napsal uživatel Taťána Soukalová   
Sobota, 28 Říjen 2017 15:45

 

fotografie najdete na http://deticky1.rajce.idnes.cz

 

Aktualizováno Sobota, 28 Říjen 2017 15:54
 
LISTOPAD a PROSINEC 2017 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Taťána Soukalová   
Úterý, 19 Září 2017 13:02

Co nás čeká v listopadu a v prosinci?

Výlet do Nového Jičína do Žerotínského zámku

Škola bruslení - ve dnech 2. 11. a 9. 11. bruslení není

Kuchtík

KDK Kopřivnice

Motýlek v KDK

Sportujeme s Emílkem

Knihovna Příbor

Divadlo v MŠ pro nejmenší

Exkurze ve Štramberku - výroba uší

Exkurze v cukrárně

Ukázky práce pro rodiče

Tvořivé vánoční dílničky + s vystoupením

13.12. PRODEJNÍ VÁNOČNÍ JARMARK SE SVATOU LUCIÍ - odpoledne od 15.00

20.12. Vánoční jarmark před KDK

22.12 omezený provoz v MŠ!

 


Sportujeme s Emílkem

Běh na 200 m? Není problém. Běh přes překážky? Taky není problém. Vždyť pohyb je náš kamarád! Svědomitě jsme se připravovali a vyhráli jsme 1. místo. Děkujeme ZŠ E. Zátopka za příjemně strávené sportovní odpoledne.

 

 

Víkendový pobyt - Penzion Lúka

Rodiče s dětmi ze třídy U 12 měsíčků odjeli s paní učitelkami v pátek ráno do Velkých Karlovic, aby zažili indiánské dobrodružství. Na indiánkou výpravu se nasmažili řízečky, koupili párky, pečivo a napekly se buchty a bábovky. Po zabydlení v "týpí" si děti pomalovaly a polepily oblečení a šlo se na výpravu. Mezitím rodiče připravili indiánskou stezku nabitou zajímavými úkoly, která končila sladkou odměnou. Před večeří si ještě děti vyrobily indiánské čelenky a pak došlo, v rytmu indiánské ukolébavky, na tvrdý spánek. Těšíme se na další setkání třeba v duchu Eskymácké mrznutí...

 

ZAVÍRÁNÍ ZAHRADY

Rodiče si s dětmi vyrobili masky na téma "Lesní tajemství" a došli zároveň s lampičkou, svíčkou, lampiony na Zavírání zahrady, které se konalo ve středu v podvečerních hodinách. V átriu děti zazpívali rodičům píseň V lese je krásně, vypustili jsme balonek štěstí a pošeptali jsme přírodě uspávací přání. U terasy měly děti modní přehlídku ve svých úžasných maskách a ještě jednou jsme si zazpívali s pohybem u jabloně. Poté na všechny čekaly slané dobrůtky, které upekly naše maminky.

 

Výlet za zvířátky - dvouleté děti

Batůžky, dobrůtku, pití a vyrážíme. Naši nejmladší dvouletí kamarádi se vydali na "velký" výlet za kozičkami a ovečkami. Na cestu jim svítilo sluníčko a paní učitelky se postaraly o skvělou náladu. Cesta to byla namáhavá..... to se dobře spalo.

 

Škola bruslení

Pro otužování dětských tělíček, pro procvičení obratnosti, pro koordinaci, posilování nohou a pro zpříjemnění dne dětí je vhodný sport bruslení na ledních bruslích. Bruslit jezdí celá IV. třída U dvanácti měsíčků, čili všech 26 dětí, a to každý čtvrtek na 10 lekcí.

 

Kuchtík - kroužek zdravého vaření

V prvním Kuchtíkovi letošního roku se připravovaly pomazánky proti rýmě a nachlazení, ovocné saláty pro dostatek vitamínů a jablíčkovou přesnídávku na pohlazení bříška.

 

 

TFA "Štramberská Trúba 2017"

Ve čtvrtek 14.9. jsme odjeli na exkurzi do Štramberku k místním dobrovolným hasičům, kteří se připravovali na sobotní soutěž, které se zúčastnili fyzicky a zdravotně způsobilí příslušníci HZS ČR v kompletní výzbrojí (vážící 10 kg - zásahový oblek, zásahová přilba, dýchací přístroj).

 

Festival medu a písničky

Již čtvrtým rokem se skupina včelařů ze ZO ČSV v Kopřivnici na Fojtství a jejich přátele rozhodli uspořádat Festival medu a písničky. Pro děti z MŠ byly připravené soutěže k tématu, které byly samozřejmě vyhodnocené a ty nejlepší byly oceněné.

Aktualizováno Pátek, 24 Listopad 2017 15:17
 
konec PDF Tisk Email
Napsal uživatel Taťána Soukalová   
Pátek, 23 Červen 2017 11:55

Přejeme Vám krásné a slunné prázdniny!!!! Všem rodičům děkujeme za spolupráci. Velmi si toho ceníme a těšíme se na Vás v záři 2017.

Kolektiv za MŠ Francouzská

Aktualizováno Pátek, 23 Červen 2017 12:12
 
KVĚTEN, ČERVEN 2017 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Taťána Soukalová   
Pátek, 19 Květen 2017 07:52

Co nás čeká v měsíci květnu, v červnu:

Exkurze do zaměstnání rodičů

Den Země v parku E. Beneše

Oslavy ke Dni matek v MŠ

Divadlo Beruška v MŠ

Hrajeme si s knihou - všechny MŠ

Den dětí

Výlet do Frenštátu p. R.  - Rekovice - I, II, III. třída

Povídání v zahradě III. - akce pro rodiče a děti

Výlet do ZOO Ostrava

Loučení s předškolními dětmi + spaní v MŠ

Výlety....

12. 6. focení dětí v MŠ


fotografie najdete na http://deticky1.rajce.idnes.cz

 

LOUČENÍ SE ŠKOLNÍM ROKEM 2016/2017

I čas je neúprosný a pomalými krůčky jsme se posunuli na závěr letošního roku. Loučení s dětmi probíhalo na školní zahradě s duchu pyžamkové party. Tancovali jsme, zpívali, ochutnávali "nezdravé" dobroty a došlo i na dětská šampíčka.

 

Den otců

Letošní den otců jsme oslavili na školní zahradě. Tatínkové si přinesli špekáčky a proměnili se v dokonalé gentlemany. Opékali dobrotu nejen svým dětem, ale také svým něžným polovičkám a samozřejmě i paní učitelkám.

 

Pasování předškolních dětí na školáky

 

Prázdniny se pomalu blíží a nás čeká už jen pár dní s našimi velkými předškoláky. Proto  jsme pro ně a jejich rodiče připravili odpoledne s pasováním na školáky, s opékáním  špekáčků, výpravou na Štramberk, s nočním hledáním pokladů a s discotékou v  pyžamech. Budoucím prvňáčkům přejeme hodně jedniček, hodné paní učitelky a teď v  létě krásné prázdniny!!

 


 

POVÍDÁNÍ V POHÁDKOVÉ ZAHRADĚ III - ČERVEN 2017

V pondělí 12. 6. 2017 se od 15.00 hodin na zahradu slétlo hejno Berušek. Nebyly to Berušky ledajaké......byly to logopedické asistentky všech kopřivnických školek a přilétly proto, aby si s dětmi na zahradě školky ověřily, jak jim jde povídání. Akce POVÍDÁNÍ V ZAHRADĚ byla už třetí v pořadí.

 


Den dětí 1.6. jsme oslavili s dětmi procházkou do ZŠ E. Zátopka, kde se konala školní akademie. Před obědem čekalo na děti příjemné překvapení. Na školních terasách jsme popíjeli pitíčko s brčkem a olizovali jsme vychlazený tvarohový nanuk.


Návštěva MŠ Pionýrské děti úplně nadchla. Nalezli nové herní prvky. Dováděli na kolotoči, troufli si zahrát na stromový hudební nástroj, procvičili svou koordinaci na lanové dráze a po občerstvení ve velkém teplu odcházeli děti spokojeně zpět do mateřinky.

 

A podnikáme řadu krásných výletů. Navštěvujeme známá místa v Kopřivnici, ale i okolní města. Důležitý je batůžek s dobrotou, dobré počasí a výborná nálada.

 

Představení pro rodiče v celé mateřské škole se nesly v duchu pohádek a byly věnovány všem maminkám k jejich svátku.

 

Návštěva u paní Doležalové v Rybím. Předškolní děti se povozily na koni, byly informovány o chovu koní a nakonec si pochutnávaly na ledovém nanuku v tom horkém dni.

Aktualizováno Pátek, 23 Červen 2017 11:59
 
BŘEZEN, DUBEN 2017 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Taťána Soukalová   
Úterý, 14 Březen 2017 12:57

Co nás čeká v měsíci březnu a dubnu:

Kuchtík - kroužek zdravého vaření

Divadlo Beruška v MŠ

Finále Koprstar v KDK

Knihovna v Příboře

Jarní tvoření na IV. třídě

Polytechnická akce pro tatínky na I. třídě

Lašské muzeum - program Kopřivnice v automobilech

Návštěvy ZŠ v Kopřivnici

Žerotínský zámek v N. Jičíně - ZRUŠENO - akce se bude konat 13.4.

Zápisy do 1. tříd

Jarní tvoření na třídách

Návštěva ZUŠ v MŠ

Den Země v parku E. Beneše

VE DNECH  24.4.2017 - 28.4.2017 BUDOU VE VŠECH MATEŘSKÝCH ŠKOLÁCH PROBÍHAT DNY OTEVŘENÝCH DVEŘÍ.

26.4.2017 - DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ V MŠ Francouzská

Dopoledne  v době od 8.00 hod. -  11.00 hod.

Odpoledne v době od 14.15 hod. - 16.00 hod.

RODIČE, JSTE SE SVÝMI DĚTMI SRDEČNĚ ZVÁNI!

 

 

RODIČE NEPŘEHLÉDNĚTE PRÁZDNINOVÝ PROVOZ - ROZPIS UZAVŘENÍ JEDNOTLIVÝCH MATEŘSKÝCH ŠKOL  O PRÁZDNINÁCH JE ZVEŘEJNĚN  V ŠATNÁCH DĚTÍ.

 

OTEVŘENÍ ZAHRAD PRO VEŘEJNOST JIŽ OD 10.4.2017 - 13.10.2017

 

PONDĚLÍ: MŠ FRANCOUZSKÁ + MŠ LUBINA

ÚTERÝ: MŠ JEŘABINKA

STŘEDA: MŠ PIONÝRSKÁ + MŠ ČESKÁ

ČTVRTEK: MŠ KRÁTKÁ

PÁTEK: MŠ I.ŠUSTALY

 

POVÍDÁNÍ V ZAHRADĚ III. - akce pro rodiče s dětmi na zahradě v MŠ - 27.4. 2017 od 15.00 hod.

Canisterapie v MŠ

 

fotografie najdete na http://deticky1.rajce.idnes.cz

 

Den Země v parku E. Beneše byl přeložený na den 16.5. K vidění byly výtvory dětí všech mateřských škol v Kopřivnici, ukázka drezury psů, práce včelaře, chov koz nebo program na podporu třídění sběrného materiálů.

 

Canisterapie - název můžeme složit ze dvou latinských slov CANIS - pes a slova TERAPIE - léčba. Jde o pozitivní působení zvířete, v tomto případě psa, na zdraví člověka, kdy řeší v prvé radě psychické a citové problémy, fyzické zdraví je druhotné.Využívá se pozitivní vliv psa na člověka, kdy se řeší hlavně psychologické, emocionální a sociálně integrační problémy dětí.


 

Velikonoční tvoření bylo připraveno pro rodiče s dětmi na I. třídě U perníkové chaloupky. Vyráběly se ovečky z kartonů nebo z dřevěných kulatinek. Nálada byla tvořivá a veselá. Dopoledne ještě stačily napéct děti rodičům linecké cukrovíčko s velikonočními motivy a při tvoření nachystaly na stůl jednohubky z vajíčkové pomazánky.

 

 

Kuchtík - kroužek zdravého vaření se nesl v duchu velikonočních svátků. Připravovaly se dobroty z vajíček. Taková "vajíčková" myška - mňam! Domů si rodiče na výzdobu svých příbytku odnášeli vytvořené zajíčky nebo slepičky.

 


Výstava Lašského muzea připomíná 120. výročí prvního automobilu v Kopřivnici. Za názvem Kopřivnice v automobilech se skrývá projekt fotografa a grafika Karla Kudery. Děti mohly zhlédnout počítačem vytvořené koláže fotografií historických tatrovek a města, ve kterém vznikly. V programu byla i kresba samotných dětí nebo ochutnávka krátkého filmu.

 

 

Hned na začátku měsíce března čekalo na děti v KDK v kinosále finále pěvecké soutěže Minikoprstar 2017. Zájemců o výhru bylo letos hodně, ale štěstí padlo v kategorii 3-4 roky na Emmičku Fraitovou a Emičku Šturmovou a v kategorii 5 let na Radečka Kolibu a Lucinku Eliášovou. Naším malým zpěváčkům posíláme velké gratulace.

 

Aktualizováno Úterý, 30 Květen 2017 18:29
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 1 z 22