Přihlášení/Odhlášení
MŠ Francouzská
DŮLEŽITÉ PDF Tisk Email
Napsal uživatel Bc. Borosová Hana   
Pátek, 30 Říjen 2020 16:21

 

 

Aktualizováno Čtvrtek, 19 Listopad 2020 05:32
 
Farmářský trh + Bazar PDF Tisk Email
Napsal uživatel Bc. Soukalová Taťána   
Neděle, 25 Říjen 2020 09:06

V rámci zapojení do mezinárodního programu EKOŠKOLA (EŠ) a programu Skutečně zdravá škola (SZS) jsme i v rámci covidové situaci uspořádali farmářský trh a bazar oblečení ve spojovací chodbě u schodiště. Všechno probíhalo v souladu s covidovými pravidly. Doprovodným programem bylo malování na obličej od maminky z naší MŠ.

Prodávalo se mnoho zdravých potravin, které nachystali jak rodiče, tak děti. Kysané zelí, jablíčková přesnídávka ochucená medem, hruškový kompot, marmelády, medové perníčky, bylinné čaje či vynikající celozrnný štrůdl. Bazarem oblečení jsme podpořili recyklaci. Nejdříve jako principem REUSE - znovupoužití a poté principem UPCYKLACE - přeměňování odpadového materiálů.

Za výtěžek (2341,- Kč) se koupí do MŠ svodová roura na dešťovou vodu a nová dětská literatura.

DĚKUJEME VÁM ZA VAŠI PODPORU A SPOLUPRÁCI. JSTE BÁJEČNÍ RODIČE.

http://www.skutecnezdravaskola.cz/novinky/skolni-blogy/farmarsky-trh-bazar

Aktualizováno Neděle, 25 Říjen 2020 09:21
 
I. EKO SCHŮZKA PDF Tisk Email
Napsal uživatel Bc. Soukalová Taťána   
Středa, 14 Říjen 2020 11:45

Článek k projektu EKOškolka


MŠ Francouzská v Kopřivnici pracuje na projektu EKOŠKOLKA


Ten spojuje děti, učitele i rodiče do jednoho EKOTÝMU, ve kterém všichni společně pracují na tom, aby svět kolem nich byl lepší. Možná to zní trošku nadneseně, ale je to tak ☺. V obecné rovině je cílem projektu vylepšit některou ze současných situací kolem nás, přičemž se na vylepšení podílí zejména děti, a to je to hlavní. Učitelé a rodiče mají pak doplňující role, např. roli koordinátora, zapisovatele, fotografa, kronikáře…. Starší sourozenci pak předškolním dětem pomůžou přečíst vše, co je potřebné. S hlavními nápady tedy přichází děti. Mají možnost sdělit své návrhy ostatním. Říct svůj názor nahlas před skupinou není snadné - i tuto schopnost projekt EKOŠKOLKA podporuje.


Děti vybíraly ze čtyř možných témat - VODA, JÍDLO, ODPADY a PROSTŘEDÍ. Už při seznamování se s jednotlivými oblastmi bylo jednoznačné, která z nich děti nejvíce zaujala. Zvítězilo téma ODPADY. Také téma PROSTŘEDÍ děti velmi oslovilo. Proto se nakonec celý EKOTÝM dohodl na tom, že do budoucna budeme pracovat na tématech dvou – tedy ODPADY a PROSTŘEDÍ.

 


Tak tedy držme palce a přejme všem aktivním zúčastněným hodně energie a chuti do dalších nápadů!

Redaktorka: paní Surovcová s Elenkou, Nikolkou a Lucinkou

 
VÝTĚŽEK Z farmářské trhu PDF Tisk Email
Napsal uživatel Bc. Soukalová Taťána   
Středa, 07 Říjen 2020 11:28

Milí rodiče,

na fotografii vám děti ukazují výslednou částku ze zářijového farmářského trhu. DĚKUJEME VÁM ZA PODPORU.

 

Tímto Vás zveme na říjnový trh a společně s ním na první bazárek dětského oblečení. Datum jsme stanovily na čtvrtek 22.10.2020. Vše se bude konat od 7.00 do 16.00 hod. Výtěžek poputuje na nákup okapové roury. Díky ní, poputuje dešťová voda do sudu, ze kterého zaléváme naše truhlíky. Ukážeme dětem šetření pitné vody z kohoutky. A opět můžete nosit výpěstky ze zahrádek či jejich výrobky. Dýně, jablka, ořechy, brambory, kompoty, mošty atd. Nově noste maximálně 10 ks dětského oblečení, které zabírá místo ve skříni a vy jej chcete nabídnout do našeho bazaru. Moc se zase těšíme.

KOUPENÉ POMŮCKY PRO DĚTI. DĚKUJEME

 

Aktualizováno Úterý, 13 Říjen 2020 09:46
 
Kopřivnické noviny PDF Tisk Email
Napsal uživatel Bc. Soukalová Taťána   
Neděle, 04 Říjen 2020 18:03

Článek z farmářského trhu.....

http://www.koprivnice.cz/index.php?tema=‘vceli-dny‘-v-ms-francouzske-prinesly-nejen-zabavu-ale-i-osvetu&id=koprivnicke-noviny-koprivnice&clanek=27555&fbclid=IwAR0t3iNZhj72znoq7K6t4VxdAmXjsNWN3AMZDI0IW0FfNnYrkcVmdyhKZZ4

Aktualizováno Neděle, 04 Říjen 2020 18:03
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 1 z 29