Přihlášení/Odhlášení
MŠ Pionýrská


VÝLET VLÁČKEM ŠTRAMBERÁČKEM PDF Tisk Email
Napsal uživatel Markéta Fišerová   
Pondělí, 12 Červen 2017 18:43

JAK JSME OSLAVILI DEN DĚTÍ  

Už jede, už jede!!  Volaly nedočkavě děti, když zahlédly vláček, který mířil ke školce. Panečku, tak to byla jízda!! Cíl – Štramberk a spousta překvapení, které nám tu připravili rodiče.

Dědeček od Ondráška peče „uši“,  však už na nás čekal s taškou plnou dobrot, , to abychom měli sílu vyšplhat až k „Trúbě“.  Cestou nahoru jsme se zastavili u kouzelné studny, kde údajně  bydlí skřítek Štramberáček, asi zrovna nebyl doma, tak jsme mu alespoň zazpívali písničkuJ Hm, v  pekárně to vonělo, viděli jsme,  jak se uši pečou, ale také jsme zahlédli na věži horolezce, jak se houpal na laně a opravoval krytinu věže. Ách, to byl krásný výhled do krajiny. Kastelánka už nás vyhlížela s  obrázkovými dárečky a rytířem ve zbroji. A teď, hurá, na svačinku! A protože čas ubíhal rychle,  rozhodli jsme většinovým hlasem sestoupit na náměstí po schodech i s těmi nejmenšími našimi kamarády. Všichni to zvládli na jedničku s hvězdičkou!!

Totiž, na náměstí  nás čekalo další  překvapení od  maminky od Kubíčka.  Schovala tu pro nás na tajné místo také krabici plnou uší…Jéjej, to bylo najednou dobrot a zážitků..  S bříšky plnými dobrot jsme pospíchali  k vláčku, který už na nás čekal..totiž, vůběc se nám do školky nechtělo, nikdo neměl hlad ani žízeň, bylo nám moc krásně a cestou vláčkem  jsme pořád zpívali a kolemjdoucí nám radostně  mávali…


Co naplat, i náš hezký výlet končí, tak co  třeba, zase za rok, naše milé, hodné,  děti! Více fotek naleznete zde:

 

Aktualizováno Pondělí, 12 Červen 2017 18:58
 
MINIVÍCEBOJ - ANEB - KOPŘIVNICKÝ ŠIKULA PDF Tisk Email
Napsal uživatel Markéta Fišerová   
Pondělí, 12 Červen 2017 17:39

Ve středu,7.6.2017,za krásného slunečného počasí,přišly děti v doprovodu p. učitelek, z  celkem šesti mateřských škol, na hřiště ZŠ E. Zátopka, soutěžit v minivíceboji. Své dovednosti poměřily ve slalomu, hodu míčkem, skokem z místa a běhu na 150 m.

Tentokrát se nejvíce dařilo Denisce a Dominikovi, kteří za jednotlivce vyhráli hned v několika kategoriích. Svým dětem přišli fandit rodiče, babičky, sourozenci, což bylo moc príma. V závěrečném vyhodnocení byly všechny děti za své výkony oceněny medailí a pamětním listem.

Všem dvanácti sportovcům z naší školičky  za jejich sportovní výkony blahopřejeme!

Organizátorům děkujeme za perfektní organizaci  této již tradiční sportovní akce určené především pro předškoláky a sportovně nadané děti! Více fotek naleznete zde:

Aktualizováno Pondělí, 12 Červen 2017 18:51
 
PŘÍRODNÍ ZAHRADA - AKTIVITY DĚTÍ - KVĚTEN PDF Tisk Email
Napsal uživatel Markéta Fišerová   
Úterý, 23 Květen 2017 16:04

 

Více fotek naleznete zde:

Aktualizováno Úterý, 23 Květen 2017 16:37
 
NA NÁVŠTĚVĚ V KNIHOVNĚ PDF Tisk Email
Napsal uživatel Markéta Fišerová   
Pondělí, 22 Květen 2017 18:04

V rámci projektu „Hrajeme si a povídáme s knihou“, jsme v pondělí, 22.5.2017, s předškolními dětmi, navštívili Knihovnu v KDK.  Děti se  ve školce seznamují s dětskou literaturou, leporelem, časopisem, vyrábí si svoji první knížku. Velmi rády do školky  nosí  svoji oblíbenou knížku, ze které pak čteme různé příběhy, vyprávíme si o nich, říkáme si, co je moc důležité, co všechno se může stát, tady fantazie nezná hranic..

Do Knihovny přicházíme pravidelně, každý rok. Vždy se těšíme na nové zážitky, vyprávění, na nové knížky. Dnes jsme se zaposlouchali do příběhu pejska a kočičky, jak  si pekli dort. Přitom si děti vyzkoušely znalosti, z čeho se vlastně dort peče, co do dortu patří, co nikoliv, co může být pravda, a co je pouze fantazie.

Také jsme si prohlédly další, velmi oblíbené dětské knihy, které dobře známe. A protože dnes byly děti hodně šikovné, bystré, všechny úkoly zvládly velmi rychle, na jedničku, zbyla nám ještě chvilička, vyrobit si záložku do knížky.

Děti, záložku nezt raťte!  Může se Vám hodit  do první učebnice  v první třídě!

Prázdniny se pomalu blíží, a  s hezkou  knížkou, časopisem, nebo komiksem  v ruce, budou úplně jedinečné!

Touto cestou děkujeme za milé přijetí a poutavý výklad! Naši budoucí „školáci“, si dnešní dopoledne moc užily! Více fotek naleznete zde:

Aktualizováno Pondělí, 22 Květen 2017 18:48
 
DEN ZEMĚ 2017 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Markéta Fišerová   
Sobota, 20 Květen 2017 14:46

V rámci vzdělávacího projektu „Ekologická abeceda přírody“, již každoročně, s předstihem,  děti pod vedením svých učitelek připravují výrobky z odpadového materiálu, které společně s výrobky dětí z ostatních  mateřských škol bylo možno shlédnout v parku E. Beneše, u příležitosti akce "Den Země".

V různých soutěžích si mohly děti vyzkoušet své dovednosti a zručnosti. V letošním ročníku děti velmi zaujal stánek u včelařů, kde si mohly vyrobit svíčku, dozvědět se zajímavosti ze života včel  a „zkusit si, stáčet med“.

Marně jsme však hledali stánek s balónky, na které se  nejmenší děti moc těšily. Tak možná, že  balónky  budou opět   příští rok!

Více fotek naleznete zde:

Aktualizováno Pondělí, 22 Květen 2017 18:20
 
<< Začátek < Předchozí 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Další > Konec >>

Strana 20 z 67