Přihlášení/Odhlášení
MŠ Pionýrská


JAK SE BROUČEK ZTRATIL PDF Tisk Email
Napsal uživatel Markéta Fišerová   
Čtvrtek, 03 Listopad 2016 20:27

PŘIJELA K NÁM POHÁDKA

 

V pondělí do školky přijeli herci divadla  "Leonka", s pohádkou o broučkovi, krtečkovi, berušce Jarušce a zlé čarodějnici. Děti se na pohádku od rána moc těšily. Přišla i zlá čarodějnice, a to pak byly chvilky hodně napínavé.

Zejména naši malí kamarádi prožívali děj pohádky s napětím a občas i někdo uronil slzičku. Vždyť brouček se ztratil a beruška z toho byla celá smutná. A že všechno dobře dopadlo? To proto, že děti tak moc broučka volaly, že děti uslyšel a našel cestičku zpátky! A všichni jsme měli velkou radost, že všechno dobře dopadlo.

A na závěr: jeden náš kamarád, předškolák mi ve třídě říká: "Paní učitelko, vždyť v pohádce je všechno jenom jako!"

Děkujeme hercům za milé, pohádkové dopoledne! Více fotek naleznete zde:


Aktualizováno Čtvrtek, 03 Listopad 2016 20:32
 
HRAJEME SI A ROSTEME S KNIHOU PDF Tisk Email
Napsal uživatel Markéta Fišerová   
Čtvrtek, 03 Listopad 2016 19:19

NA NÁVŠTĚVĚ V KNIHOVNĚ

 

Rozvoj předčtenářské gramotnosti dětí v mateřské škole je jedním z cílů našeho vzdělávacího programu. Předčtenářská gramotnost je období, než se dítě naučí číst a psát. V rámci společného projektu „Hrajeme si a rosteme s knihou“, se snažíme v předškolním věku upevňovat a rozvíjet jazykové schopnosti. Děti si do školky nosí své knihy, povídáme si o nich, vyrábíme knížky, malujeme pohádky, skládáme obrázky a vymýšlíme děj, také se učíme  šetrnému zacházení s knihou.

Aby se z předškoláka stal malý čtenář, pravidelně a moc rádi, zejména s předškolními dětmi, navštěvujeme „Knihovnu“ Paní knihovnice vždy dětem připraví zajímavý program. Malí čtenáři si v prostředí plném knih prohlíží publikace a ilustrace a pomoci zážitků a vjemů si vytváří vztah k psané řeči, přičemž rozvíjí zrakové a sluchové vnímání, paměť, představivost, fantazii i slovní zásobu. Více fotek naleznete zde:

Děkujeme paní Aleně Pavelkové (knihovnici), za velmi kvalitní program a příjemně prožité dopoledne s knihou.


Aktualizováno Čtvrtek, 03 Listopad 2016 19:22
 
ČAS JABLÍČKOVÝCH VŮNÍ PDF Tisk Email
Napsal uživatel Markéta Fišerová   
Středa, 02 Listopad 2016 20:50

JAK DĚTI PEKLY DOBROTY

Jak "kuchtíci a kuchařinky" ze třídy "Kuřátek" „upekli překvapení“ ? Tak se na to podívejte, jak byly děti šikovné, a kolik bylo ochotných  pomocníků! Vždyť upéct pořádnou dobrotu  není jenom tak. Všechny děti měly plné ruce práce.

Paní kuchařka nám trošinku pomohla,a my jsme mohli za chvilku  ochutnávat. Panečku, to byla  mňamka! Jako od maminky:-) Více fotek naleznete zde

Aktualizováno Čtvrtek, 03 Listopad 2016 18:16
 
POHÁDKA SŮL NAD ZLATO PDF Tisk Email
Napsal uživatel Markéta Fišerová   
Středa, 19 Říjen 2016 20:01

 

V úterý, 18.10.2016, se všechny děti moc  těšily na pohádku. Pan řidič nás zavezl  do Beskydského divadla v Novém Jičíně.  Protože jsme přijeli dříve,  měli jsme čas si všechno v divadle pěkně prohlédnout a pohodlně se posadit.  Jéjej, světlo zhasíná, pohádka začíná..

Pan král se zlobí na Marušku, vždyť ho má ráda jenom jako sůl!  Jenže, sůl, vlídné slovíčko a odpuštění jsou tím pravým  kořením života, nebo ne? Jak to vlastně bylo?

Všechno dobře dopadlo,  král už není zlý, našel přece Marušku! Vždyť on má své princezny tolik rád!  A jak to v pohádkách bývá...zazvonil zvonec...a pohádky je konec! Více fotek naleznete zde:


Aktualizováno Středa, 19 Říjen 2016 20:23
 
OVOCE A ZELENINA TO JE ZDRAVÍ TO JE SÍLA PDF Tisk Email
Napsal uživatel Markéta Fišerová   
Neděle, 09 Říjen 2016 19:38

Více fotek naleznete zde:

Aktualizováno Neděle, 09 Říjen 2016 19:40
 
<< Začátek < Předchozí 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Další > Konec >>

Strana 19 z 51