Přihlášení/Odhlášení
MŠ Pionýrská


VÁNOČNÍ BESÍDKA S RODIČI PDF Tisk Email
Napsal uživatel Markéta Fišerová   
Čtvrtek, 15 Prosinec 2016 20:02

Děti se  na besídku s velkou chutí  připravovaly. Zdobily třídy, vyráběly andělíčky, přáníčka pro maminky, učily se tanečky, básničky, malovaly, kreslily, stříhaly a lepily, abychom to ve třídě měli moc hezké. V úterý, 13.12.2016 odpoledne,  to všechno začalo. Nazdobený stromeček vítal rodiče ve třídě u Broučků,  na stolech vonělo vánoční cukroví  a děti se už nemohly dočkat, až maminkám předvedou, co  všechno se  naučily.

Program pokračoval výrobou hvězdiček a sněhových vloček z korálků. Maminky  se pustily do práce, tatínci si hráli s dětmi, mezitím všichni ochutnávali cukrovíčko, a všem bylo moc hezky. Výrobky se opravdu moc povedly. Také výrobky dětí ze třídy Kuřátek a Koťátek budou k prodeji na vánočním trhu ve městě 21.12.2016. Výtěžek z prodeje bude předán  Občanskému  sdružení Záblesk, na potřeby handicapovaným dětem.

Touto cestou velice děkujeme našim rodičům, zejména maminkám, za napečené cukroví  a další dobroty, které dětem přinášíte i v průběhu roku, za velkou účast rodičů na besídce, za příjemnou předvánoční atmosféru, kterou jste nám  pomohli vytvořit.

 

Velké poděkování za ušité dárečky pro děti ze třídy Broučků  patří  mamince od Natálky a mamince od Honzíka, která nám přinesla vlastnoručně zhotovenou  vánoční ozdobu.  Opravdu, moc si toho všeho, co pro nás děláte, vážíme! Vážení rodiče,  všem Vám přejeme krásné Adventní dny! Více fotek naleznete zde:


Aktualizováno Čtvrtek, 15 Prosinec 2016 20:13
 
VÁNOČNÍ TRADICE A ZVYKY ZA DÁVNÝCH ČASŮ PDF Tisk Email
Napsal uživatel Markéta Fišerová   
Pondělí, 12 Prosinec 2016 20:09

Velice rádi jezdíme s předškolními  dětmi v období blížících se vánočních svátků do Muzea v Příboře, kde se děti každý rok seznamují s tradicemi, zvyklostmi, které velice pečlivě dodržovali naši předci. V příjemném prostředí „starodávné venkovské světničky“ děti  ochutnávaly  vánočku, mohly si vyzkoušet draní peří a další, dnes již málo praktikované vánoční činnosti a obyčeje.

Na rozloučenou děti zazpívaly několik vánočních písní a koled a prohlédly si dnes již velmi vzácné Betlémy. Společně jsme vnímali  sváteční předvánoční atmosféru se spoustou zážitků a inspirací, například, jak lze i v dnešní uspěchané době prožít krásné a pohodové vánoce.

Děkujeme za milé přijetí a hezké zážitky!  A za rok nashledanou!

Více fotek naleznete zde:

Aktualizováno Pondělí, 12 Prosinec 2016 20:18
 
MIKULÁŠSKÉ SETKÁNÍ PDF Tisk Email
Napsal uživatel Markéta Fišerová   
Středa, 07 Prosinec 2016 19:13

 

Ve středu, 7.12.2016,  přišel  mezi  děti Mikuláš se svou družinou. Měl malinké zpoždění, cesta byla daleká a vezl mnoho dárků. O nebeské návštěvě se dozvěděla také Karkulka. Byla právě na návštěvě v DDM. A tak nám  společně se svoji  maminkou vyprávěla příběh, jak  šla  za babičkou přes les, a co všechno se ji cestou přihodilo. Skončila pohádka - a  jéjej!  Opravdu přišel Mikuláš s andělem a čertem!

Čert byl pořádně chlupatý a špinavý! Na zádech nesl  obrovský, děravý pytel! Panečku, to se někteří naši „zlobílci“ vylekali! Mikuláš děti ubezpečil, že  by je čert stejně v tom děravém pytli  nemohl odnést do pekla! Mikuláš se na děti moc těšil a přivezl spousty balíčků, které si však  museli všichni zasloužit. Některé děti zpívaly koledy,  plnily různé úkoly, slibovaly, že budou celý rok hodné! Nakonec všechno dobře dopadlo. Čert odešel s nepořízenou a paní učitelky si  odvedly všechny děti pěkně  zpátky do školky!

A za rok se uvidí, zda děti dnešní sliby dodrží! Více fotek naleznete zde:

 

Aktualizováno Středa, 07 Prosinec 2016 21:18
 
VÁNOČNÍ TVOŘENÍ PDF Tisk Email
Napsal uživatel Markéta Fišerová   
Úterý, 06 Prosinec 2016 20:39

Enkaustika, též známá jako malování horkým voskem, je speciální výtvarná technika, při které se používá horkého pigmentovaného včelího vosku. Roztavený vosk se nanáší speciálním perem na podklad (dřevo, plátno, voskový papír), kde je vypálen teplem a vytváří úžasné věci. Tvořivé malování horkým voskem, krásnými barvami a světlem, přináší spoustu překvapení a radosti.

Umožňuje dětem nejen otevření skrytých schopností a kreativní seberealizaci, ale také spontánní vyjádření niterních pocitů a nálady dětí.  Jednoduchou techniku  zvládly i tříleté děti. Byly opravdu moc šikovné a ze svých výrobků měly obrovskou radost. To budou maminky koukat, jakou vánoční ozdobu si děti vyrobily!

Více fotek naleznete zde:

 

Děkujeme magistře, paní Janě Povalové za velmi  milé přivítání v Muzeu Fojtství,  a také za zajímavou instruktáž. Na jaře se určitě znovu přijdeme podívat a něco pěkného si namalovat.


Aktualizováno Úterý, 06 Prosinec 2016 20:43
 
PODZIMNÍ TVOŘENÍ DĚTÍ PDF Tisk Email
Napsal uživatel Markéta Fišerová   
Úterý, 22 Listopad 2016 19:57

 

 

 

Aktualizováno Úterý, 22 Listopad 2016 20:00
 
<< Začátek < Předchozí 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Další > Konec >>

Strana 19 z 53