Přihlášení/Odhlášení
MŠ Pionýrská


"TULENÍ" BRUSLENÍ PDF Tisk Email
Napsal uživatel Markéta Fišerová   
Neděle, 07 Leden 2018 11:35

První lekce bruslařské školičky nás čekala ve čtvrtek, hned v prvním lednovém týdnu. Byla to legrace okořeněna kapkou adrenalinu, se špetkou nervozity a doplněna hromadou legrace.

Jak vlastně začal den a kde se vzal název tulení bruslení? Ve čtvrtek se z nás všech stala ranní ptáčata, když jsme se ve školičce všichni bruslaři potkali už o půl osmé. Pro někoho legrace, někdo musel nařídit budík :-) A že bylo práce - svačinka, teple se obléci, vzít všechny věci, nic nezapomenout, pro opomenuté se vrátit, hurá můžeme vyrazit.

Do autobusu nastupovalo 25 natěšených děti za tříd Rosniček, Medvídků i Světlušek. Kdy začala první legrace? Již v šatně, neboť obout si brusle není žádný med a zavázání bruslí všem dětem vysvléklo do triček všechny přítomné dospělé. V šatně se také objevil název tulení bruslení odvozen z názvu Tulení den. Nebojte se milí rodiče a přátelé naší školičky, nepřepadlo nás stádo tuleňů. Jen jsme se učili s dětmi držet balanc na bruslích s cílem dojít na ledovou plochu. A jelikož k sobě máme blízko byli jsme si vzájemně oporou a podporou před pády. Ve výsledku to vypadalo jako jedno velké nekončící objímání a tulení :-D

Na ledovou plochu jsme dorazili v počtu 25 dětí - teple oblečených, s bruslemi, helmami i rukavicemi. Páni trenéři nás obdarovali brankami a šlo se na věc. Holky do leva, kluci doprava. Co se děti učily? V první řadě, že bruslení jako všechny pohybové aktivity jsou moc prima a přináší spousty legrace. Naučili se také jak dát nožky, aby se rozjeli. Jak spadnout, aby si neublížili. Po pádu se postavit. Na konci lekce sbírali puky s tenisovými míčky a házeli je do velkých pneumatik.

Odměnou za velkou snahu bylo dětem nejen sundání bruslí, ale i teplý nápoj, který rozzářil oči a úsměvy všem dětem. Nezbývá než říci, že do autobusu nastupovalo 25 spokojených usměvavých dětí, které se ptaly, kdy půjdeme znovu. Byly to stejné děti, které se nemohly dočkat oběda a odpoledního spánku ;-)

Nakonec bychom rády poděkovaly rodičům, kteří s námi absolvovali první lekci bruslení. Panu Kneslovi a paní Kuchařové za výpomoc při zavazování bruslí dětem. Rodičům Oliverka, rodičům Mikuláška a tatínkovi Jonáška za cenné zpětné vazby ke shlédnuté první lekci.

Paní učitelky Markéta a Marcela

Aktualizováno Neděle, 07 Leden 2018 11:39
 
Přátelům MŠ Pionýrská PDF Tisk Email
Napsal uživatel Markéta Fišerová   
Pátek, 29 Prosinec 2017 03:46

Milí naši !

Tobě, Vám, Jemu, Jí......... komu dřív jen vyjádřit to obrovské DÍKY za ty skutky, které nás podržely v tak důležitém období .

Období školního roku 2017, kdy jste všichni museli přijmout veliké změny v místě, které může Vaše dítě na dlouhou dobu ovlivnit. Jiné vedení MŠ, noví pedagogové, změny v prostředí MŠ Pionýrské...Vězte, že každou odlišnost si uvědomujeme a opravdu ji děláme s ohledem na tuto zkutečnost, že jsme lidmi v místě, které může připravit Vašim dětem i Vám spoustu krásných vzpomínek, zkušeností, vědomostí, ale mohlo by to být i naopak.To však nedovolíme a s Vaší obrovskou podporou se to ani stát nemůže .Chvíli jsme se všichni navzájem oťukávali a hledali jsme si k sobě cestu.Cestu k vzájemné důvěře.

Troufáme si říct, že závěr roku 2017 byl už důkazem, že se vzájemná důvěra vyklubala.Bylo velmi příjemné s Vámi strávit vánoční období.Byli jste pomocnou rukou, psychickou podporou, ale i rádci a v neposlední řadě i štědrými dárci.

Je-li naše tušení vzájemné důvěry naplněno, nebojte se obracet se na nás s Vašimi tužbami a přáními.Jsme rádi, že jste empatičtí a chápaví k našim možnostem.Možností realizace pro Vás by mohlo být i připojení se do ,,Klubu rodičů a přátel školky,,.

Děkujeme, děkujeme Vám všem a těšíme se na další spolupráci v tomto NOVÉM roce 2018.Ať je krásný, ve zdraví prožitý, se spoustou zábavy a příjemných společných prožitků nás všech

ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK 2018

 

 

 

 

Beseda pro rodiče na téma Školní zralost

 

Je naše dítě dostatečně připravené

na školní docházku?

Bude se mu ve škole dobře dařit?

Je už zralé na vstup do školy?


Honí se Vám hlavou podobné otázky?

Přijďte si o nich popovídat na společné setkání, kterým nás provede speciální pedagog Mgr. Markéta Fišerová.


Setkání proběhne 9.1.2017 od 15.30 hod

MŠ PIONÝRSKÁ – třída Rosničky


Těšíme se na Vás!

Aktualizováno Úterý, 02 Leden 2018 04:18
 
BRUSLENÍ 2018 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Markéta Fišerová   
Čtvrtek, 21 Prosinec 2017 05:01

Milí rodiče,

již brzy začne dětem první lekce bruslení.

Začátek hodiny je dán na 8.30 a budeme jezdit autobusem od MŠ.

Termíny bruslení jsou:

· 4.1. · 11.1. · 18.1. · 25.1.
· 1.2. · 8.2. · 15.2.
· 1.3. · 8.3. · 15.3.


Děti, které navštěvují školu bruslení, budou s sebou potřebovat:

brusle helmu (lyžařskou nebo na kolo)

zimní soupravu ponožky (nejlépe hrubé)

tričko na převlečení

zimní rukavice

Děti, které mají objednány brusle ze školy bruslení, je budou mít k dispozici na zimním stadiónu. Zbytek věcí prosím doplňte dle výše uvedeného seznamu.

PLATBA

1 lekce bruslení stojí 30,- Kč + autobus 15,- Kč. Celkem 45,- Kč za den.

Cena za 10 lekcí 450,-Kč

+ zapůjčení bruslí 30,-/lekce = celkem 750,-Kč

Platbu prosím uhraďte do 8.1.2018

Aktualizováno Čtvrtek, 21 Prosinec 2017 05:04
 
ZA ZVÍŘÁTKY DO LESA PDF Tisk Email
Napsal uživatel Markéta Fišerová   
Neděle, 26 Listopad 2017 07:27

V průběhu dvou týdnů za námi docházela zvířátka z blízkého lesa, která se nám představovala. Říkala nám, kde spí, co jí i jak se připravují na zimu. Některá zvířátka přípravu bohužel nestihla a bála se, že v zimě budou hlady. Pro tato zvířátka byla záchranou sovička Júlie, která na ně myslela a připravila zásoby potravy i pro ně.

V čem byl úkol Rosniček? Sovička Júlie připravila pro děti úkoly a za jejich splnění dostávaly děti potravu pro zvířátka.

Čtvrtek byl den, kdy se košíček naplnil. S dětmi jsme se domluvily na výletě do lesa v pátek. Sbalily jsme do batůžku svačinku, teplý čaj, další dobrotky pro zvířátka a vyrazily. Po cestě na nás čekalo příjemné překvapení v podobě úkolů od sovičky Júlie. Úkolů bylo celkem šest a za každý splněný úkol, sovička připravila pro zvířátka ještě další drobnost.

V lese jsme našly s dětmi pařez, u kterého jsme s dětmi připravily hostinu a vydaly se na cestu zpět do školky.

Aktualizováno Neděle, 26 Listopad 2017 12:31
 
PLAVECKÝ VÝCVIK PDF Tisk Email
Napsal uživatel Markéta Fišerová   
Neděle, 26 Listopad 2017 07:05

Od 7.září do 23.listopadu naše Rosničky absolvovaly plavecký výcvik Plavecké školy Kopřivnice, pod vedením trenérek Petry a Moniky.

Během výcviku se naučily nebát vody, ponořit hlavu, skákat jako žabičky, pohybovat se jako krokodýli, malovat srdíčka, plavat na zádech i skákat do velkého bazénu.

Po celou dobu výcviku dělaly Rosničky čest svému jménu. Paní trenérky nešetřily chválou nad jejich dovednostmi. Nejvíce pochvaly získaly za svou poslušnost, sebeobsluhu a obratnost s jakou se ve vodě pohybovaly a jak rychle se učily všemu novému.

Milý rodiče, můžete být na své děti hrdí. Většinu času trávily ve velkém bazéně, podporu měly pouze v pásech. Rukávků nebylo potřeba. A největší radost šlo z jejich očí a tváří číst, když je paní trenérky nechaly plavat kousek bez pomůcek.

Bylo prima pozorovat pokroky dětí a já se těším na Vaše reakce, až Vám děti předvedou co dovedou.

 
<< Začátek < Předchozí 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Další > Konec >>

Strana 18 z 67