Přihlášení/Odhlášení
MŠ Pionýrská


Výtvarné odpoledne dětí ze školní družiny a předškoláků PDF Tisk Email
Napsal uživatel Markéta Fišerová   
Pondělí, 07 Leden 2019 16:40

"Čerti, čerti, čertíci, velcí nebo malincí"- to bylo  asi  jedno. Na čertících se podílely děti ze školní družiny Základní školy Emila Zátopky a naši předškoláci. Vyrobení čerti byli vystaveni na městském úřadě v Kopřivnici. Děti nejen spolu vyráběly, ale také si  spolu hrály, zpívaly a prostě si  odpoledne moc UŽILY!!!!

 
Nová ložnička Světlušek PDF Tisk Email
Napsal uživatel Markéta Fišerová   
Čtvrtek, 15 Listopad 2018 22:15

Neustále, v rámci našich možností, upravujeme prostředí MŠ tak, abychom vyhověli požadavkům inspekce, hygieny, otevřeli se novým možnostem a hlavně dětem.Zrušením stabilně ustavěných kovových postýlek ve třídě Světlušek jsme třídu nejen zútulnili, ale nabídli dětem tolik potřebný prostor pro pohybové hry a důkladnější cvičení.V této místnosti se bude provádět i cvičení v rámci prevence logopedických vad.Děkujeme všem, kteří se na úpravách podíleli.Nejen personál MŠ, ale velké díky patří i panu Martinovi L, Petru F., Bohuslavu Ch. a Zdenkovi P. Světlušky děkují za spolupráci

Aktualizováno Čtvrtek, 15 Listopad 2018 22:35
 
Technické Mš PDF Tisk Email
Napsal uživatel Markéta Fišerová   
Čtvrtek, 15 Listopad 2018 00:10

Naše mateřská škola se zapojila do projektu Technické školky.

Cílem projektu TECHNICKÉ ŠKOLKY je hravou formou, přiměřenou věkovým možnostem dětí, podporovat a rozvíjet jejich: technické myšlení, tvořivost, manuální zručnost, verbální schopnosti.

Můžete se zapojit i Vy- rodiče a prarodiče.Třeba tím, že nám ve dnech, kdy tyto činnosti v MŠ probíhají pomůžete svou přítomností, ukázkou Vašeho umu, dopomocí při zajištění bezpečnosti, darováním materiálů či jinak.

Bližší informace o projektu naleznete na tomto odkazu:

http://technicke-skolky.cz/wp-content/uploads/2014/04/TS_PROJEKT_tisk-20-01-14.pdf

Výuka v rámci techniky probíhá vždy jen ve velmi malé skupince dětí.Jednotlivé činnosti jsou voleny tak, aby byla zajištěna bezpečnost práce.Děti pracují pod vedením školených pedagogů.

První střípky našeho umu jsme byli s nejstaršími dětmi MŠ prezentovat na konferenci Technických školek v Příboře.

Aktualizováno Čtvrtek, 15 Listopad 2018 00:19
 
Na domácí farmě PDF Tisk Email
Napsal uživatel Markéta Fišerová   
Středa, 14 Listopad 2018 23:39

Jsme vemi rádi, že nám bylo rodiči dítěte MŠ umožněno navštívit místo ve městě, kde se zastavil čas.Příjemné místo se spoustou zeleně, přírodních materiálů a zvířat, která je obvykle možné vidět jen na vesnici.Jelikož se o ně starají moc příjemní lidé, ukázali nám vše z blízka.Děti měly možnost pochovat si králíka, zjistit jak je jejich srst příjemná na dotek, dozvěděli se jak o ně pečovat a co mají rádi.Stejně tak děti zaujala prasata a jejich apetit.Pod dozorem se děti seznámily s vlídným hlídačem domu i kočkou či slepicemi.Připomněli jsme si,že vajíčka nerostou v obchodě.Rodiče nám nachystali vlastní pohoštění i místo k odpočinku, relaxaci.Za zpříjemnění dne, informace,pohoštění, možnost obohatit program školky velmi děkujeme a těšíme se na další nabídky třeba i jiných rodičů

 
Dušičky PDF Tisk Email
Napsal uživatel Markéta Fišerová   
Neděle, 04 Listopad 2018 14:37

V pátek 2.listopadu se děti z Rosniček a Světlušek spojili v jednu velkou partu a společně si užily projektový den s tématikou Dušičky. Děti vyráběly svícínky z brambor, dušičkový věnec i kytici. Společně si povídaly o síle vzpomínky a za svitu lucerničky se vzpomínkou šly na starý hřbitov k mohly rodiny Rašků. Po obědě si děti poslechly pohádku z cyklu Chaloupka na vršku - Jak to na dušičky.

 

Cílem projektu bylo přiblížit dětem českou tradici, vysvětlit význam dne a seznámit se symboly, se kterými se v tyto dny denně setkávaly.

Aktualizováno Středa, 14 Listopad 2018 22:36
 
<< Začátek < Předchozí 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Další > Konec >>

Strana 14 z 67