Přihlášení/Odhlášení
MŠ Pionýrská


ZÁŘÍ S PŘEHLEDEM ZA VÁMI S NÁMI PDF Tisk Email
Napsal uživatel Markéta Fišerová   
Sobota, 14 Říjen 2017 18:09

Rosničky jsou už školačky(áci) a tak s adaptací mezi námi v MŠ nemají větší potíže.Možná právě proto se již s počátkem Října pouštějí do miniškoličky.Kupříkladu v přírodě ukazují své znalosti v počtech do deseti, hledání plodů a dalších symbolů podzimu a vyjevují svůj podíl kreativity při tvorbě zvířátek z nich.Učení hrou je jedním z dílků, které dávají dohromady celek naší MŠ.

Světlušky jsou malí broučci,kteří si zvykají na spoustu nového kolem sebe pomaleji,ale protože mají u sebe i starší kamarády,kteří jim dopřávají užít si pěkné chvíle v MŠ,jelikož již znají možnosti her,skládanek a jiné zábavy v MŠ,vše se ubírá tím správným směrem.Abychom ukázali malým Světluškám i dalším kamarádům jak může být v MŠ pohádkově, hrajeme nebo si pozveme divadélko do MŠ.

Medvídci jsou ve třídě společně s většími Medvědy a jsou to rošťáci,kteří se derou do každé zábavy v podzimní přírodě,ale i ve školce.Mají totiž paní učitelky,které si umějí hrát společně s nimi.Už si vyzkoušeli několik možností tvoření,her se zvířátky,krásných písniček a tanečků...Kdo by nechtěl do takové školičky?.Kdo měl přesto obavu,využil individuálního adaptačního plánu.

 
Krátké ohlédnutí za měsícem září PDF Tisk Email
Napsal uživatel Markéta Fišerová   
Sobota, 14 Říjen 2017 06:36

Měsíc září proběhl v duchu adaptace. A nezvykali si na nové prostředí pouze nově příchozí děti do naší mateřské školy. Ale i kamarádi, kteří už naší školičku navštěvovali. V září na všechny děti i rodiče čekala překvapení v podobě nových tváří v pedagogickém sboru, nová pojmenování třídy i rozdělení dětí do tříd.

Pojďme si změny přiblížit více společně.

Změny v pedagogickém sboru:

Mgr. Markéta Fišerová – nová vedoucí učitelky, od 1. 8. 2017, nahrazující ve funkci paní Jaroslavu Michnovou. Působí ve třídě Rosniček.

Anežka Chudobová – nástup do MŠ 23. 8. 2017. Působí ve třídě Světlušky.

Marcela Bellová DiS. – nástup k 1. 9. 2017. Působí ve třídě Rosničky.

Nové pojmenování tříd a rozdělení dětí:

Mateřská škola Pionýrská má kapacitu 76 dětí, které jsou rozděleny do tří tříd.

Třída Medvídci

 • jedná se o třídu s věkově homogenním uspořádáním, které vzdělávají dvě učitelky s vysokoškolským vzděláním.

 • Třída je prostorově přizpůsobena vzdělávání pro 25 dětí. V homogenní třídě je vzděláváno pět dětí mladších tří let, patnáct dětí ve věku od tří do čtyř let a pět dětí starších čtyř let.

Třída Světlušky

 • zde jsou také vzdělávány děti mladší tří let s dětmi tříletými až pětiletými.

 • Na děti působí paní učitelky s bohatou pedagogickou praxí v oboru předškolního vzdělávání i speciální pedagogiky.

 • Třída je prostorově přizpůsobena vzdělávání pro 25 dětí. V homogenní třídě je vzděláváno pět dětí mladších tří let, patnáct dětí ve věku od tří do čtyř let a pět dětí starších čtyř let.

Třída Rosniček

 • zaměřuje na intenzivní přípravu dětí na vstup do základní školy. Třídu navštěvují děti starší pěti let.

 • V současné době se ve třídě vzdělává 26 dětí.

Na změny jsme si zvykali všichni: děti, rodiče, i kolektiv naší mateřské školy. Je pro nás velkou radostí jak rychle proběhlo přivyknutí na novinky v MŠ. Dnes už se na společné chvíle a setkání ve školce těšíme, dokážeme si říci, co si přejeme i jaké návrh na změny máme. Teď už jen vybudovat společné zážitky J

Naší vizí je: V naší mateřské škole vytváříme bezpečné a vstřícné prostředí pro všechny děti, rodiče i zaměstnance mateřské školy.“

Aktualizováno Sobota, 14 Říjen 2017 06:47
 
INFORMACE PRO RODIČE PDF Tisk Email
Napsal uživatel Jana Podstavková   
Neděle, 03 Září 2017 16:07

INFORMAČNÍ SCHŮZKA S RODIČI SE KONÁ:

Ve středu 6.9.2017 v 16:00 hodin.

(V zájmu klidného průběhu se schůzka uskuteční bez přítomnosti dětí, zajistěte si, prosím hlídání.)

 

DĚTI V MŠ  NA 1. POLOLETÍ POTŘEBUJÍ:

- papírové kapesníky - 2 balení (10ks)

- tekuté mýdlo 1ks

- toaletní papír - 1 balení (4ks)

- ubrousky - 1 balení

- zubní pastu - 1ks

- zubní kartáček

- hrníček na pití - nerozbitný, podepsaný

 

Dále děti potřebují:

 

 • na odpolední odpočinek pyžamko
 • na pobyt na zahradě teplákovou soupravu, starší obuv do písku, přiměřeně k počasí (teplejší bundu)
 • při polití či promočení děti potřebují náhradní oblečení: ponožky, tričko, kalhoty
 • pláštěnku  - chodíme na procházky i za mírného deště
 • pokrývku hlavy (čepici, šátek)
 • do třídy papuče - uzavřené, nevhodné jsou sandálky anebo přezůvky s otevřenou patou - při běhání a cvičení hrozí úraz!
 • všechny věci musí být podepsané - papuče, oblečení i boty
 • do školky děti nesmí nosit mobily, tablety a drahé hračky

 

 

Aktualizováno Sobota, 14 Říjen 2017 06:35
 
VÝLET VLÁČKEM ŠTRAMBERÁČKEM PDF Tisk Email
Napsal uživatel Markéta Fišerová   
Pondělí, 12 Červen 2017 18:43

JAK JSME OSLAVILI DEN DĚTÍ  

Už jede, už jede!!  Volaly nedočkavě děti, když zahlédly vláček, který mířil ke školce. Panečku, tak to byla jízda!! Cíl – Štramberk a spousta překvapení, které nám tu připravili rodiče.

Dědeček od Ondráška peče „uši“,  však už na nás čekal s taškou plnou dobrot, , to abychom měli sílu vyšplhat až k „Trúbě“.  Cestou nahoru jsme se zastavili u kouzelné studny, kde údajně  bydlí skřítek Štramberáček, asi zrovna nebyl doma, tak jsme mu alespoň zazpívali písničkuJ Hm, v  pekárně to vonělo, viděli jsme,  jak se uši pečou, ale také jsme zahlédli na věži horolezce, jak se houpal na laně a opravoval krytinu věže. Ách, to byl krásný výhled do krajiny. Kastelánka už nás vyhlížela s  obrázkovými dárečky a rytířem ve zbroji. A teď, hurá, na svačinku! A protože čas ubíhal rychle,  rozhodli jsme většinovým hlasem sestoupit na náměstí po schodech i s těmi nejmenšími našimi kamarády. Všichni to zvládli na jedničku s hvězdičkou!!

Totiž, na náměstí  nás čekalo další  překvapení od  maminky od Kubíčka.  Schovala tu pro nás na tajné místo také krabici plnou uší…Jéjej, to bylo najednou dobrot a zážitků..  S bříšky plnými dobrot jsme pospíchali  k vláčku, který už na nás čekal..totiž, vůběc se nám do školky nechtělo, nikdo neměl hlad ani žízeň, bylo nám moc krásně a cestou vláčkem  jsme pořád zpívali a kolemjdoucí nám radostně  mávali…


Co naplat, i náš hezký výlet končí, tak co  třeba, zase za rok, naše milé, hodné,  děti! Více fotek naleznete zde:

 

Aktualizováno Pondělí, 12 Červen 2017 18:58
 
MINIVÍCEBOJ - ANEB - KOPŘIVNICKÝ ŠIKULA PDF Tisk Email
Napsal uživatel Markéta Fišerová   
Pondělí, 12 Červen 2017 17:39

Ve středu,7.6.2017,za krásného slunečného počasí,přišly děti v doprovodu p. učitelek, z  celkem šesti mateřských škol, na hřiště ZŠ E. Zátopka, soutěžit v minivíceboji. Své dovednosti poměřily ve slalomu, hodu míčkem, skokem z místa a běhu na 150 m.

Tentokrát se nejvíce dařilo Denisce a Dominikovi, kteří za jednotlivce vyhráli hned v několika kategoriích. Svým dětem přišli fandit rodiče, babičky, sourozenci, což bylo moc príma. V závěrečném vyhodnocení byly všechny děti za své výkony oceněny medailí a pamětním listem.

Všem dvanácti sportovcům z naší školičky  za jejich sportovní výkony blahopřejeme!

Organizátorům děkujeme za perfektní organizaci  této již tradiční sportovní akce určené především pro předškoláky a sportovně nadané děti! Více fotek naleznete zde:

Aktualizováno Pondělí, 12 Červen 2017 18:51
 
<< Začátek < Předchozí 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Další > Konec >>

Strana 12 z 51