Přihlášení/Odhlášení
MŠ Pionýrská


Sportování s Emílkem děti přímo nadchlo PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Středa, 30 Listopad 2011 18:23

 

Ve středu dne 23. 11. 2011 proběhlo ve sportovní hale při ZŠ E. Zátopka soutěžní odpoledne dětí. Celkem z  osmi mateřských škol děti soutěžily v běhu na 200 metrů a  překážkové dráze. Celkem  15 předškolních dětí z naší mateřské školy  za doprovodu p. uč. Ivany Černouškové    a Jaroslavy Michnové přišlo do haly závodit.  Chlapci soutěžili v běhu a děvčata v překážkové dráze. 

V  běhu na 200 metrů v  kategorii jednotlivců obhájil  krásné 2. místo Petr Poledník ze třídy „Kuřátka“ a získal tak medaili. 

V běhu na 200 metrů  se v celkovém pořadí mateřských škol  děti z  MŠ Pionýrská  umístily na velice pěkném  3. místě. 

Tímto umístěním si naši malí sportovci vysoutěžili sladkosti, pro MŠ diplom a každé dítě medaili. 

V  překážkové dráze  děvčata z MŠ Pionýrská   uhájily  5. místo, což si zaslouží velkou  pochvalu.

 

Tímto umístěním si naši malí sportovci vysoutěžili  pro MŠ diplom a každý sladkosti.

 

Co dodat, prožili jsme perfektní sportovní odpoledne, které děti přímo nadchlo a únava? Kdepak, žádná nebyla, vždyť všech 15 dětí si ještě po závodech při hudbě zvesela zařádilo. Přece byl důvod  k radosti! V podvečer si tak většina dětí domů odnášela obrovské zážitky, pochvalu od p. učitelek,  diplomy, medaile, sladkosti, ale také zkušenost, že touha po vítězství -  no, i prohra a slzičky, ke sportu prostě patří.

 

Jaroslava Michnová

Image Image

Image Image

 

 

 

Aktualizováno Neděle, 11 Prosinec 2011 19:46
 
Výtvarná soutěž PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Pátek, 18 Listopad 2011 18:33

„Broučci“ z MŠ Pionýrská ve výtvarné soutěži na krásném 3. místě.

  

Město Kopřivnice, Odbor životního prostředí vyhlásil zajímavou výtvarnou soutěž pro děti    a mládež na téma: „Život v  lese očima 100 letého stromu“. Nápadů, jak namalovat stoletý strom bylo v dětských hlavičkách mnoho a tak jsme se jako správní ochránci přírody do soutěže přihlásili, a to hned dvě oddělení: „Kuřátka“ a „Broučci“.  Děti ze třídy Broučků pojaly téma soutěže jako „Království stromů“, a  k našemu velkému překvapení se s  tímto pojetím umístily na  velmi hezkém, 3. místě, v kategorii mladších dětí. Bohužel, děti z oddělení Kuřátek se mezi prvním třemi neumístily, ale velmi oceňuji jejich snahu                 a soutěživost. Vyhodnocení celé soutěže proběhlo v úterý dne 15. listopadu od 17 hodin v Kulturním domě v Kopřivnici. Všichni soutěžící byli odměněni drobnými dárky a navíc, oddělení „Broučků“ obdrželo velmi praktický dárek - omalovánky, podložky, knihy, výtvarný materiál, kterého není nikdy dost.

 

Děkuji organizátorům této zajímavé  výtvarné  soutěže pod patronací zastupitelky města Bc. Dagmar Rýsové  a  RNDr. Veroniky Křístkové za velmi pěknou atmosféru při vyhodnocování soutěžících a zejména, za radost, kterou dětem praktickými dárky ocenili jejich soutěživost, elán a nápaditost. Tato jedinečná díla, všechny soutěžní obrázky jsou vystavené v prostorách kulturního domu, stojí za to, je vidět. Více na www.rajce.net

 

Jaroslava Michnová

Image Image

Image Image

                                                     Image 

Aktualizováno Neděle, 11 Prosinec 2011 19:46
 
ZAVOLÁME „KANCE MAXE!“ PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Neděle, 06 Listopad 2011 11:19

ZAVOLÁME  „KANCE  MAXE!“

 

Tak zazněla slova pana oborníka, který nás v úterý 1. 11. 2011 provedl areálem hukvaldské obory, kde jsme si  vyjeli na výlet. Cestou za Maxem děti poznávaly stromy jehličnaté, listnaté, choroše, prozkoumaly krmelec, sbíraly šišky. Počasí bylo úžasné, teplíčko bylo příjemné, bohužel, kanec Max se neobjevil (asi spal). Děti však nepřišly zkrátka. Mohly si prohlédnout a pohladit vycpanou podobiznu kance v nedaleké hájence. Tam bylo mnoho vycpaných zvířátek k vidění. Pan oborník poutavě dětem vyprávěl o zvířátkách žijících v jeho revíru a ubezpečil nás, že zvířátko, napohled vypadající jako pejsek, opravdu není pejsek, ale psík, že jezevec má svoji noru stejně  jako i  liška s malou lištičkou. Téměř jako živí na nás ze všech stran v  hájence koukali daněk, srna, výr, káně a mnozí další, letití obyvatelé hukvaldské obory. Množství paroží, trofejí a obrázků ptáčků děti zcela uchvátily. A co teprve výlov kaprů, pstruhů a sumců! Někteří odvážnější si sami vyzkoušeli rybku ulovit, pohladit, ale zlatou rybku v rybníku jsme nezahlédli. Avšak v kozlovickém mlýně byla taková spousta zlatých, červených a jinak krásně zbarvených rybiček, že nám dokonce zamávaly ploutví na pozdrav. Opodál, vodník v rákosí hlídal svůj rybníček a  dohlížel na mlýnské kolo, které  se pěkně točilo a nám se vůbec nechtělo zpátky. Jen bříška už byla prázdná a hlad  nás přesvědčil, že je konec výletu. Unavení, ale plní dojmů  jsme se vraceli z podzimního výletu, nevěříte? Tak se na nás podívejte na www.rajce.net

Aktualizováno Středa, 30 Listopad 2011 18:27
 
„Broučci“ opět u koní PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Neděle, 23 Říjen 2011 17:03

Při poslední návštěvě farmy, kde jsou ustájeni westernoví  koně, se dětem tak moc líbilo,       že jsme p. správci slíbili, že farmu v nejbližší době opět navštívíme. Tentokrát děti nepřišly s prázdnou. Přinesly hříbátku a všem koníkům „dárky“. Ani jsem netušila, s  jakou chutí   „broučci“ zapojí do sběru padaných jablíček, suchých rohlíků, chleba a dalších „pamlsků“ své rodiče. Také paní učitelky a paní kuchařky nezůstávaly se sběrem pozadu. Během několika dnů  jsme měli připravenou pořádnou zásobu. Samou radostí (jak bude koníkům chutnat)  nám cesta na farmu, přestože jsme nesli tašky plné „dárků“, rychle uběhla. Dupání koní ve stájích a bouchání klisen do vrat bylo pro děti na přivítanou silným zážitkem. Pan Kuboš dětem velmi ochotně předvedl, jak se  koně krmí a ti odvážnější  si to sami vyzkoušeli.    Nastala chvíle rozdávání „dárků“. Děti s úžasem pozorovaly, jak koně  dokáží  pro rohlík, mrkev a jiné dobroty vyskakovat do výšky, ale také, vzájemně se odhánět, dupat kolem sebe, kopat, „zlobit“se. Při krmení zvířat jsme pečlivě poslouchali výklad pana správce. Děti již vědí, jak se o koně  pečuje, jak se máme ve stájích chovat, čím se koně  krmí, k čemu jsou užiteční.  Po této exkurzi děti snadněji pochopí, že koně, zvířata, podobně jako lidé přemýšlí, vnímají změny, dokáží projevit radost, a to je v dnešní, hektické době pro děti velmi cenné poznání. Odcházeli jsme plní dojmů, obohaceni o nevšední zážitky.

Děkujeme rodičům, kteří nás sběrem „přebytečných domácích laskomin“ podpořili.  Děkujeme  panu Kubošovi za velmi poutavý výklad a milé přijetí.

A kdoví,  možná někdy v zimě, opět  u koní…

Jaroslava Michnová

Image Image

Image Image

Aktualizováno Pátek, 18 Listopad 2011 18:40
 
Výstup na Bílou horu PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Neděle, 09 Říjen 2011 20:37

Využili jsme jeden z  dalších krásných podzimních dnů k „prozkoumání“  kopřivnického kopce „Bílá hora“, který se vypíná přímo nad naší školkou. Chvílemi byla cesta opravdu dobrodružná, vedla úzkou lesní pěšinkou, nerovným terénem, stále do kopce. Počáteční elán  a nadšení děti postupně opouštěl. Nádherný pohled na Kopřivnici pod námi a Štramberk před námi motivoval malé turisty k výstupu na kopec. Přestávku na odpočinek  „U křížku“ děti využily  k  vyprázdnění svých batůžků plných dobrot a sladkostí. Děti nezapomněly ani na zvířátka, přinesly jim kaštánky a žaludy. Určitě si na nich zvířátka dobře pochutnají. Cestou k vrcholu  se najednou, jako v pohádce, před námi vynořila  Štramberská trúba a všude  okolo nádherně zbarvená příroda. Starší děti určovaly, co je daleko, co je blízko, kterým směrem je naše školka. Lehce  znavení, plní dojmů a zážitků jsme se pomalu vraceli  z  našeho náročného putování. Všichni se už  moc těšili na chutný oběd. A po něm si  „naši malí cestovatelé“ určitě nechali zdát hezké sny o výstupu na Bílou horu. Více  na www.rajce.net  

ImageImage

ImageImage

Aktualizováno Neděle, 06 Listopad 2011 11:20
 
<< Začátek < Předchozí 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 Další > Konec >>

Strana 68 z 71