Přihlášení/Odhlášení
MŠ Pionýrská


SNĚHULÁČEK USMĚVÁČEK PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Středa, 11 Leden 2012 18:17

SNĚHULÁČEK  USMĚVÁČEK

 

V pondělí se děti od rána těšily na divadélko BERUŠKA a  úplně novou pohádku s názvem: „SNĚHULÁČEK  USMĚVÁČEK“ Jen škoda, že si děti nemohly s kamarádem sněhuláčkem zaskotačit  venku na školní zahradě a uplácat mu ze sněhu další  sněhové bratříčky. Na okna nám místo sněhu zasvítilo sluníčko a to už Sněhuláček Usměváček rychle pospíchal dál, hledat pořádnou zimu a sníh.

Jaroslava Michnová

 ImageImage

Image Image

                                                 Image 

 

Aktualizováno Neděle, 11 Březen 2012 18:07
 
Vánoční jarmark PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Středa, 11 Leden 2012 18:08

ImageImage

Image Image

                                                       Image 

Aktualizováno Neděle, 22 Leden 2012 18:20
 
NA NÁVŠTĚVĚ V KNIHOVNĚ PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Středa, 11 Leden 2012 18:03

NA  NÁVŠTĚVĚ  V  KNIHOVNĚ

 

A jak vlastně vznikaly vánoční zvyky a  tradice?  Na povídání o vánocích, vánočních zvycích se předškolní děti s paní učitelkou  vydaly do knihovny města Kopřivnice za  knihovnicí paní Pavelkovou Alenou, která dětem  přiblížila historii vánoc, nekrásnějších svátků v roce. Mezi zajímavým povídáním paní knihovnice  o vánocích,  si děti stihly vyrobit   papírové  ozdoby na stromeček, prohlédnout si vánoční výzdoby v knihovně a zejména, odnášely si  s sebou nové poznatky o vánočních  svátcích a pořádný „ranec“  předvánoční atmosféry.

 

Jaroslava Michnová

Image Image

Image Image

                                            Image 

Aktualizováno Neděle, 22 Leden 2012 18:20
 
Mikulášská besídka PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Neděle, 11 Prosinec 2011 19:43

Předvánoční „čertování“ a tvoření s rodiči

 

Ve středu dne 7. 12. 2011 se od časného rána děti připravovaly na odpolední, předvánoční besídku. Místo dětí se však ve třídě  „Broučků“ scházeli  rozdovádění čertíci a čertice.   Několik andílků dohlíželo na čerty, aby nezlobili hodné děti. Třída se  proměnila v peklíčko, kde čerti od rána plnili mnoho úkolů. Bylo potřeba vyprášit kožichy, načechrat ocasy,  uklidit v pekle, zatopit pod kotlem, aby se návštěvě v pekle líbilo! Všechno se stihlo. Samou radostí čerti tancovali, zpívali, s anděly  přednášeli, zpívali koledy. Po vystoupení, posílení chutným čajem  si každý čertík a andílek našel své rodiče, babičky, tety, dědečky a všichni společně pak vyráběli vánoční ozdoby, které si děti v  podvečer odnášely domů. A jak to v pekle doopravdy vypadalo?  Otevřete si stránky www. rajce.net.

 

Rodičům děkujeme za hojnou účast a výbornou spolupráci.

Jaroslava Michnová

Image Image

Aktualizováno Středa, 11 Leden 2012 18:01
 
Vánoční zpívánky PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Neděle, 11 Prosinec 2011 19:42

Nesem vám noviny… štědrý večer nastal… znělo celou mateřskou školou ve středu               7. prosince 2011 za doprovodu kytaristy, pana Kamila Čapčucha, který za dětmi přijel z Bystřice pod Hostýnem, aby dětem vyprávěl a zpíval o vánocích, vánočních zvycích            a také, o zvířátkách. Opravdu, nejkrásnější svátky v roce jsou přede dveřmi, nastal čas adventu a koled. V závěru vánočního pásma, za zpěvu písně  „Vánoce, vánoce přicházejí „  se děti  pozvolna rozešly do svých tříd   k  chutnému obědu.

 

Jaroslava Michnová

Image Image

ImageImage 

Aktualizováno Středa, 11 Leden 2012 18:01
 
<< Začátek < Předchozí 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 Další > Konec >>

Strana 67 z 71