Přihlášení/Odhlášení
MŠ Pionýrská


Den Země PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Neděle, 22 Duben 2012 18:16

 

 

DĚTI  Z    PIONÝRSKÁ  ŽIJÍ  ZDRAVĚ A HRAVĚ..

 

Ve čtvrtek dne 19. dubna 2012 v Kopřivnici v parku E. Beneše probíhala v rámci projektu „Žijeme zdravě, hravě“, již tradiční akce Den Země 2012. Děti mateřských škol si pro tuto akci a širokou veřejnost  připravily svá vystoupení  a výrobky z odpadového materiálu, které na Dni Země v parku vystavovaly. Děti z MŠ Pionýrská z oddělení „Kuřátek“ přišly na nápad, vyrobit robota (z krabic od mléka a plastových víček), který by mohl dohlížet na úklid všech parků a zákoutí na území  města. Děti z oddělení „Broučků“ vyráběly chrastítka z plechovek, platových víček, obalů od jogurtů. V rámci ekologické výchovy a také při výrobě různých výrobků z odpadu si děti hravou formou osvojují poznatky o odpadovém materiálu, kam s ním, jak se naučit správně separovat, a zejména, proč je tak důležité odpad třídit. Vždyť to nejcennější, kam všichni rádi chodíme relaxovat, naše příroda (bez odpadků) za to stojí. Děti z oddělení „Koťátek“ vystoupily přímo na pódiu v dopoledních                      i odpoledních hodinách se svým hudebním pásmem na téma „Jaro“. A tak se hravou formou do ekologické akce zapojily všechny děti naší mateřské školy. A nejen děti, prohlédnout          si vystavené výrobky a povzbudit účinkující při jejich vystoupení přišlo hodně rodičů. Celkovou atmosféru umocňovalo příjemné, slunečné počasí, množství stánků, prodejců, kapely a hudební skupiny. Stánek včelí farmy natolik děti zaujal, že prodejce nejen poutavým vyprávěním přiblížil dětem proces výroby medu, jeho blahodárné účinky na naše zdraví, děti si mohly prohlédnou i další mnohé, méně známé  včelí výrobky. Projížďku parním vláčkem  jsme bohužel,  nestihli, byl čas oběda, tak zase příště..

 

Jaroslava Michnová

Image Image

Image Image

                                      Image 

 

Aktualizováno Pondělí, 17 Září 2012 16:06
 
SPORTOVNÍ ODPOLEDNE V ZŠ E. ZÁTOPKA PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Pondělí, 02 Duben 2012 18:24

SPORTOVNÍ  ODPOLEDNE  V  ZŠ  E.  ZÁTOPKA

 

Ve středu 28. 3. 2012 odpoledne se již podruhé sešly děvčata a chlapci  mateřských škol Kopřivnice  ve sportovní hale  ZŠ E. Zátopka, aby si zasoutěžily v hodu míčem, v běhu na 200 m, ve slalomu a skoku do dálky. Naši mateřskou školu reprezentovalo deset dětí, z toho 9 chlapců a jedno děvče. Mimořádné  sportovní výkony  předvedl  Daniel Hanzelka, za děvčata  Nelinka  Šmýtová, oba  ze třídy „Broučků“. Sportovního ducha nezapřel a krásné ceny si odnesl Petr Poledník ze třídy „Kuřátek“. Za účast na sportovních hrách a obrovské sportovní nasazení obdržely všechny zúčastněné děti od pořadatelů drobné  dárky. Díky této akci mohly děti porovnat výkony kamarádů z jiných školek. Příjemnou atmosféru ve sportovní hale vytvářeli  rodiče, babičky a dědečkové, kteří přišli své děti, vnoučky, podpořit. Děti si z náročného sportovního  odpoledne odnášely pořádnou únavu, ale také plno zážitků a zejména zkušenost, že sport je dřina a velká radost současně. A že sportování není nuda a  děti hodně baví? Podívejte se na www.rajce.net

 

Jaroslava Michnová

 

Image Image

Image Image

Image Image

Aktualizováno Neděle, 22 Duben 2012 18:18
 
Jaro s kamarády PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Neděle, 01 Duben 2012 15:12

 

Jaro s Kamarády

První jarní květinky už nesměle vystrkují hlavičky, sluníčko čím dál víc  rozehřívá dětské tvářičky a zbytky sněhu zmizely téměř před očima. Jaro je tu. Také děti z naší školky se pečlivě  připravují na vítání jara a velikonoc. Využili jsme nabídky KD Kopřivnice a společně s Křemílkem, Vochomůrkou a lesní  vílou jsme  vstoupili do jarní pohádky plné veselých písní a povídání o jaru. Kája, Adélka a další děti z naší školky  si v  pohádce zahráli malé zajíčky, Květuška hodnou a laskavou vílu. Po návratu do školky nás  jarní nálada  neopustila po celý den. Děti malovaly sněženky, z papíru vystřihovaly jarní květinky a skládaly obrázky s  jarní tématikou. Jako malí zahradníci víme, že už je čas sázet semínka, vysévat travní semeno, aby nám do velikonoc pěkně vyrostlo. Za dveřmi jsou velikonoce, je potřeba namalovat vajíčka a vyzdobit třídy na náš velikonoční jarmark! Co naplat, práce máme dost, ale určitě nám  zbude chvilka i na skotačení venku. Tak hurá do toho ať máme brzy hotovoJ Vždyť jaro za to stoji!

Více na www.rajce.net

 

Jaroslava Michnová

Image Image

Image Image

 

VESELÉ  VELIKONOCE

 

 

PŘEJE  VŠEM  DĚTEM  A  ČTENÁŘŮM  NAŠICH  WEBOVÝCH  STRÁNEK 

 

KOLEKTIV  ZAMĚSTANCŮ 

 

  PIONÝRSKÁ

 

 

 

 

 

Aktualizováno Neděle, 22 Duben 2012 18:18
 
Na návštěvě u pejska a kočičky PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Neděle, 11 Březen 2012 18:05

Na  návštěvě u pejska a  kočičky

 

V pátek 9. března 2012 se děti od rána těšily na výlet autobusem do Divadla loutek v Ostravě na loutkové provedení slavného pohádkového vyprávění Josefa Čapka „Povídání o pejskovi    a kočičce“.Paní školnice s paní kuchařkou nám zamávaly na dalekou cestu a hurá do pohádky za pejskem a kočičkou. Pejsek slavil  narozeniny a kočička svátek. Kočička s pejskem byli náramně šťastní, kolik dětí za nimi přijelo na návštěvu, upekli dort, uklízeli, myli podlahu      a přitom  měli velkou starost o panenku, která plakala, protože ji  venku někdo zapomněl. Přestože zlý pes sežral úplně celý dort, kočička s pejskem mu nakonec odpustili a raději zavedli pejska k  lékaři. Kočička s pejskem se mají moc rádi, jsou velcí  kamarádi a proto jim žádné trampoty náladu nezkazí a moc dobře se jim daří. Také naše dětí už dobře ví, že holka, nebo kluk, stejně je to fuk, že jsme všichni kamarádi, co do školky chodí rádi. Na návštěvě  u pejska a kočičky bylo moc dobře, ale všechno jednou končí. Pořádně unaveni a vyhladovělí jsme  pospíchali  do školky na výborný oběd a zasloužený odpočinek.

Více na:  www.rajce.net

 

Jaroslava Michnová

ImageImage 

Image Image

 

 

Aktualizováno Pondělí, 02 Duben 2012 18:32
 
My tři králové... PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Čtvrtek, 12 Leden 2012 19:00

 

My „Tři Králové“ jdeme k vám,

štěstí zdraví vinšujeme vám.

Štěstí, zdraví dlouhá léta,

My jsme k vám přišli zdaleka..

Image Image

Image Image

 

 

Aktualizováno Neděle, 11 Březen 2012 18:07
 
<< Začátek < Předchozí 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 Další > Konec >>

Strana 66 z 71