Přihlášení/Odhlášení
MŠ Pionýrská


Mik Miku Mikuláš PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Pátek, 07 Prosinec 2012 18:05

Ve středu 5. prosince v  Domě dětí a mládeže v  Kopřivnici měl krátké zastavení  na své dlouhé cestě za hodnými dětmi  Mikuláš. Děti za ním pospíchaly, aby jej ubezpečily, že byly celý rok hodné, neboť Mikuláš  má hodné děti  moc rád. Ale cesta z nebe na zem je i  pro Mikuláše náročná. Malé zpoždění  tak vzácné návštěvy  bylo nakonec  příjemné, neboť  dříve, než Mikuláš přišel, stačily děti  shlédnout  pohádku „O třech prasátkách“ a přímo andělské vystoupení  tři půvabných tanečnic. Náhle, za řinčení řetězů vstoupil Mikuláš se svým andělským a čertovským doprovodem  mezi děti.To bylo překvapení! Čerti děti počmárali pekelnou křídou, andělé bázlivé děti utěšovali. Mikuláš dětem vyprávěl o hodných a zlobivých dětech z celého světa a dokonce měl připravené pro děti úkoly a mnoho otázek. Děti všechno zvládly a proto nikdo neodešel s  prázdnou. Z obrovského koše Mikuláš naděloval  dětem balíčky s  překvapením. Na rozloučenou děti zazpívaly andělské návštěvě několik zimních písniček. Mikuláš dětem přislíbil, že příští rok bude mít opět cestu přes Kopřivnici, tak uvidíme…

Více na www.rajce.net

 

Jaroslava Michnová

ImageImage

Image Image

                                                          Image 

Aktualizováno Sobota, 22 Prosinec 2012 19:53
 
JÍZDY ZRUČNOSTI PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Pátek, 12 Říjen 2012 09:33

JÍZDY  ZRUČNOSTI

 

Na dnešní den se děti moc těšily. Skupina předškoláků vyhlížela autobus – „plaváčci“ odjížděli na bazén, „malí broučci“ šli s p. učitelkou hledat lesního skřítka a další skupina dětí dnes navštívila Dopravní hřiště při MŠ I. Šustaly. Pečlivě jsme se ve školce na jízdy              na koloběžkách připravovali. Děti umí poznávat základní dopravní značky, zvládnou                i správné přecházení přes přechod, umí poznávat signály na semaforu, ví, jak nebezpečně může dopadnout chvilka nepozornosti na vozovce. Jen bylo potřeba vyzkoušet  zručnost jízdy na koloběžkách podle dopravních značek a semaforu. Dětem to opravdu šlo. Odpočinkové činnosti  na kolotoči, houpačce, průlezkách byly příjemným zpestřením po náročném dopoledním programu.   Podívejte se.

Více na www.rawjce.net

 

Jaroslava Michnová

Image Image

ImageImage 

Aktualizováno Pátek, 07 Prosinec 2012 18:01
 
POVÍDÁNÍ O VELRYBĚ LÍZÍNCE PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Čtvrtek, 04 Říjen 2012 18:07

Ve středu dopoledne za slunečného počasí pospíchaly děti naší mateřské školy do KDK Kopřivnice na pohádku o velrybě Lízince. Lízinka se totiž v mořských vodách  zatoulala         a z dalekého  Severního moře doplula až do české řeky, kde chodil tajně lovit ryby kluk Tomáš. Velryba a Tomáš se stali velcí kamarádi. Jejich kamarádství dokázalo překonat  nástrahy pana Volejníka, který chce Lízinku jen pro sebe a uvězní velrybu  na plovárně. Tomáš nosil  tajně velrybě buráky, velryba vyrostla a v řece měla mámo vody, rozestonala se a chřadla. Jak ji uzdravit  a zachránit  ze spárů pana Volejníka - to věděl Tomáš.

Všechno naštěstí dobře dopadlo a děti odměnily účinkující  divadla  „KRAPET  PRAHA“ bouřlivým potleskem.

 

Jaroslava Michnová

Image Image

Image Image

                                                    Image 

Aktualizováno Pátek, 07 Prosinec 2012 18:01
 
Zahrada nás děsně baví PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Pondělí, 17 Září 2012 16:05

ZAHRADA  NÁS  DĚSNĚ  BAVÍ

Školní zahrada naší mateřské školy nabízí dětem každý den nové zážitky, podněty k společným hrám a činnostem, je velkou  inspirací pro dětskou fantazii. Je ideálním místem k pozorování změn v přírodě ve vztahu k ročním obdobím. Naše prostorná zahrada se spoustou stromů, keřů a zeleně je nejlepším místem pro otužování dětí a přenášení mnoha činností ven, do přírody.  V září děti využívají  přírodní materiál - dřívka, větvičky a padající listí  ke stavbám  cestiček a příbytků pro broučky, mravence, ale také k vybudování příbytků  pro  zahradní skřítky. Pískoviště nabízí chlapcům podněty ke stavbě parkoviště, tunelů, mostů a nových cest. Na průlezce je príma cvičení k posilování svalů. Zahrát si na honěnou a chytit kamaráda je nejen velká legrace, ale také dobrý trénink pro dobrou kondici. Malí průzkumníci zas  upevňují odvahu a obratnost při chůzi po kladince. Naše zahrada je prostě príma, od jara až do zimy,všechno nás tu děsně baví, všichni jsme tu kamarádi, velcí, i ti malí.

Fotogalerie z naší zahrady na www.rajce.net

 

Jaroslava Michnová

ImageImage 

Image Image

Aktualizováno Pátek, 07 Prosinec 2012 18:01
 
Výlet do Bartošovic PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Pondělí, 02 Červenec 2012 20:40

 

Ve čtvrtek, 28. 6. 2012, v právě končícím  školním roce 2011/2012, p. učitelky připravily  pro 71 dětí z naší mateřské školy  „poslední“ zajímavou akci. Jeli jsme navštívit „Záchrannou stanici zvířat v Bartošovicích“. Vybaveni dobrou náladou, dobrůtkami v batohu, jsme odjížděli na výlet za zvířátky. V areálu záchranné stanice nás srdečně přivítal vedoucí zařízení. S pedagogickým doprovodem jsme tvořili skupinu 77 „ochránců přírody“,  což se prý hned tak nevidí.  Rozděleni do dvou skupin jsme shlédli poutavou video ukázku zvířat a poté již měly děti možnost při prohlídce areálu pozorovat „obyvatele“ areálu. Mnohá zvířata   pro svá zranění již  nikdy neopustí tuto stanici. Děti si uvědomily, že tak, jako lidé, často onemocní, nebo se zraní  i ptáci, veverky, čápi, a nutně potřebují naši pomoc. Ukázka péče o nemocné zvířátka na nás udělala velký dojem. A možná o prázdninách si díky tomuto výletu všichni budeme pozorněji  všímat přírody, zvířat, zajímavostí z nejbližšího okolí.

 

A to nejdůležitější – už víme, kam se obrátit se zraněným  ježkem, čápem, orlem, poštolkou, či strakapoudem.  Právě tady  naleznou nemocná nebo zraněná zvířátka částečný či trvalý domov.

 

Jaroslava Michnová

Image Image

Image Image

                                                           Image 

 

 

VESELÉ  PRÁZDNINY

 

hodně sluníčka, odpočinku, pohody,  nových informací a nevšedních zážitků

Vám, vážení rodiče a naše milé děti

 

přejí

 

zaměstnanci  Mateřské školy Pionýrská

Aktualizováno Pondělí, 17 Září 2012 16:06
 
<< Začátek < Předchozí 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 Další > Konec >>

Strana 65 z 71