Přihlášení/Odhlášení
MŠ Pionýrská


VÝLET ZA POZNÁNÍM DO PŘÍRODY PDF Tisk Email
Napsal uživatel Markéta Fišerová   
Pátek, 30 Květen 2014 05:22

JEDEME NA VÝLET

 

         

 

 

Ve  čtvrtek 29.5.2014 počasí  trošku zlobilo, ale mírný deštík nám vůbec nevadil. Naši malí ochránci přírody také něco vydrží! Děti  se moc těšily  na výlet  do Záchranné stanice v Bartošovicích, na návštěvu nemocných, jinak volně žijících živočichů. Ve školce jsme si prohlíželi encyklopedie, poznávali  život  zvířátek, malovali obrázky, celoročně pozorujeme a poznáváme ptáky a zvířata  v našem okolí,  navštěvujeme farmu. Poutavý výklad „ v Domě přírody“ v  Bartošovicích, zábavnou formou umožnil dětem podrobně se seznámit se zraněnými a jinak hendikepovanými živočichy. S obdivem a velkým respektem jsme pozorovali zraněného orla skalního, ale také sýčka, sojku aj.  A že nejen  ptáčků, čápů, soviček, je zde umístěno mnoho, to jsme se přesvědčili na vlastní oči. Bez lidské pomoci by zcela jistě tito obyvatelé „ záchranné stanice“  uhynuli. Zejména starší děti byly moc šikovné, už dobře  ví, jak se mají v přírodě chovat, když naleznou opuštěné, nebo zraněné zvířátko a kde naleznou útočiště a odbornou péči. 

 

Více fotek zde:

Aktualizováno Pátek, 30 Květen 2014 05:29
 
POHÁDKOVÉ ODPOLEDNE S RODIČI PDF Tisk Email
Napsal uživatel Markéta Fišerová   
Pátek, 23 Květen 2014 08:45

se uskutečnilo  ve čtvrtek 22.5.2014, za velké účasti rodičů. Na 5 pohádkových stanovištích děti  plnily různě složité úkoly, v různě obtížném  terénu. Po jejich zvládnutí  čekaly na děti odměny a spousta dobrot, které  připravily některé maminky a  paní kuchařky. Hráli si i rodiče, se zájmem a s chutí plnili s dětmi úkoly, a ve volných chvilkách ve stínu vzrostlých stromů se  zájmem pozorovali rozdováděné  děti v jejich spontánních hrách. Prostorná zahrada se na celé odpoledne proměnila v pohádkový ráj, kde v každém  koutě zahrady probíhaly různé, sportovně hravé činnosti. Vůně ohýnku, opečený buřtík a rozzářené dětské tvářičky, byly tou správnou tečkou za společně prožitým odpolednem.

 

Děkujeme rodičům za velkou účast, a také obětavým  maminkám, které přinesly dětem do  „zahradního bufetu“ sladké dobroty.

 

        

Více fotek zde:

Aktualizováno Pátek, 30 Květen 2014 05:25
 
KOPŘIVNICKÝ ŠIKULA PDF Tisk Email
Napsal uživatel Markéta Fišerová   
Středa, 07 Květen 2014 07:30

MINIVÍCEBOJ MATEŘSKÝCH ŠKOL

         

Sportovního odpoledne vybraných předškolních dětí na hrišti ZŠ dr. M. Horákové se zúčastňují pravidelně i děti z naší školky. Určené disciplíny jsme poctivě trénovali na školní zahradě a moc jsme se na minivíceboj těšili.  Naši malí sportovci soupeřili ze všech sil. Nelince, Mikuláškovi, Patričkovi a Honzovi se hodně dařilo, v daných disciplínách se dokonce několikrát stali vítězi a domů si odnášeli celkem 7 medailí. Blahopřejeme!

Více fotek zde:

Aktualizováno Středa, 07 Květen 2014 11:53
 
VÝSTAVA STAVEBNICE MERKUR PDF Tisk Email
Napsal uživatel Markéta Fišerová   
Pondělí, 05 Květen 2014 08:00

 

 

Stavebnici Merkur děti ve školce velmi rády využívají ke svým konstruktivním hrám. V rámci polytechnické výchovy jsme se s dětmi vydali  do Muzea v Kopřivnici, kde je vystavena její historická sbírka, abychom si prohlédli opravdu velmi  zajímavé výrobky.  A protože jsme přišli brzy, mohly si děti  konstruovat a vyzkoušet svoji zručnost. Starší děti byly moc šikovné, nejen že si procvičily trpělivost a jemnou motoriku, za své výrobky si zasloužily od p. učitelek velkou pochvalu.

 

   

Více fotek zde:

Aktualizováno Pondělí, 05 Květen 2014 08:02
 
DIVADLO PSÍ TULÁK PDF Tisk Email
Napsal uživatel Markéta Fišerová   
Pátek, 02 Květen 2014 11:45

Příběh o pejskovi, který žil na skládce, byl nedůvěřivý, opuštěný a úplně sám, bez kamarádů, bez domova, jsme měli možnost shlédnout  s předškolními dětmi v pátek, 25.dubna 2014, v KD ve Štramberku. Nakonec všechno dobře dopadlo, a pejsek? Uvěřil, že mít kamarády, je vlastně moc príma.

   

Více fotek zde:

 

Aktualizováno Pátek, 02 Květen 2014 11:47
 
<< Začátek < Předchozí 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 Další > Konec >>

Strana 51 z 68