Přihlášení/Odhlášení
MŠ Pionýrská
NA NÁVŠTĚVĚ V PRVNÍ TŘÍDĚ PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Středa, 06 Únor 2013 13:56

NA NÁVŠTĚVĚ  V PRVNÍ  TŘÍDĚ

 

Jako každý rok, blíží se čas zápisů předškolních dětí do 1. tříd základních škol. I v letošním roce jsme využili pozvání paní učitelky R.Šimonové ze ZŠ E. Zátopka a přišli s dětmi,  budoucími „školáky“, podívat se do první třídy za našimi kamarády, co už všechno umí a také, rozkoukat se, jak to ve škole chodí. Mile nás přivítala paní učitelka a usadila děti do lavic. Zážitků a poznatků jsme načerpali mnoho.  Děti se opravdu mají na co těšit. A že jsme odcházeli plni dojmů? Podívejte se…

Více na www.rajce.net

 ImageImage

Image Image

Aktualizováno Neděle, 17 Březen 2013 19:23
 
BUDE ZIMA BUDE MRÁZ.. PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Pátek, 18 Leden 2013 13:23

BUDE ZIMA BUDE MRÁZ..

 

„Bude zima bude mráz, kam se ptáčku, zajíčku, kam schováš?

 

Většina dětí ze třídy „broučků“ a třídy „koťátek“ pravidelně z oken tříd pozorují ptáčky          u dvou  dřevěných krmítek, jak vyzobávají drobky a mnohdy soupeří o kousek dobroty, ale také zajíce, jak ve sněhu pobíhají sem a tam. Úkolem dětí ze třídy „koťátek“ je péče            o zajíce, kteří mají pelíšek téměř pod okny jejich třídy. Zajíci na naši zahradě bydlí v létě, v zimě, již několik let. Časně zrána poskakují po sněhu a čekají na mrkvičku, jablíčko, na svačinku. Děti ze třídy „koťátek“ pozorují, jak pěkně po zahradě pobíhají, panáčkují, počítají stopy ve sněhu. Úkolem dětí ze třídy „broučků“  je postarat se o ptáčky v zimě, o krmení,      o pravidelný přísun potravy do krmítek. Zároveň děti pozorují a poznávají ptáky, kteří nejčastěji přilétají na naši zahradu. Z chytrých knih si čteme o způsobu života ptáků, o stavbě hnízd, o jejich užitečnosti, ale i o stromech a přírodě v zimě. Máme obrovskou výhodu – za pozorováním ptáků v zimě nemusíme chodit daleko, jen vyběhneme na zahradu. Ptáčci přiletí. Konkrétní pozorování ptáků na školní zahradě inspiruje děti k rozvoji fantazie – ke kolektivním činnostem. Z papíru starší děti vytvořily  ptáčkům papírové kamarády včetně krmítek, nejmladší  děti vymodelovaly brášky-ptáčky  z  plastelíny. A jak se jim to povedlo? Podívejte se..

Více na www.mspionyrska.rajce.net

ImageImage 

Image Image

 

Aktualizováno Neděle, 17 Březen 2013 19:22
 
VÁNOCE PŘICHÁZEJÍ PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Sobota, 22 Prosinec 2012 19:54

VÁNOCE  PŘICHÁZEJÍ

Poslední den ve školce děti  prožily jinak, než obvykle. U stromečku děti poslouchaly koledy, vyprávěly o dárcích, které by chtěly mít pod stromečkem, zatancovaly sněhulákovi. Mnohé děti přinesly cukroví, kamarádům rozdávaly sladkosti.  Byl to den plný pohody, tajných přání a obdarovávání.

 

Image Image

Image Image

Aktualizováno Středa, 06 Únor 2013 18:45
 
PRVNÍ SNÍH – HURÁ - JEDEM NA SANÍCH PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Čtvrtek, 13 Prosinec 2012 16:54

PRVNÍ  SNÍH – HURÁ - JEDEM NA SANÍCH

Na školní zahradě dnes bylo rušno.  Sáně, boby, „lžíce“, všechno, na čem se dalo klouzat dnes děti  řádně využily. Mladší  děti si házely s balónky, vyšlapovaly stopy do sněhu, házely sněhovou koulí a balónky. Naše rozlehlá zahrada  s členitým povrchem  nabízí dětem od jara do zimy spoustu zábavy a her, zajímavostí a poznatků. Mírné svahy v létě slouží k pohybovým hrám, v zimě se výborně hodí pro soutěže v sáňkování a bobování.  Zítra si postavíme kamarády, sněhuláky. Dnes pro samé skotačení  nebyl čas. Tak zase zítra, jen ať nám sníh vydrží!

Více na www.rajce.net

 

Jaroslava Michnová

ImageImage

ImageImage 

Aktualizováno Středa, 06 Únor 2013 18:45
 
ZIMNÍ POHÁDKA PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Pondělí, 10 Prosinec 2012 20:06

ZIMNÍ  POHÁDKA

 

Všude mrzne, zima je, ale ježeček pod zemí nechce spát. Přemýšlí, že by moc rád navštívil svoji kamarádku veverku. Maminka spí pod zemí pěkně v teploučku a tak ježek rychle vezme lopatku a šup, hrabe, hrabe - a  už je v lese. Veverka ježka také moc  ráda vidí a hned si spolu  hrají, koulují  a dovádějí. Veverce i ježečkovi je po chvílí zima. Veverka pospíchá schovat se do svého  pelíšku, ale ježek ztratil lopatku, nemůže najít cestičku pod zem za maminkou a usedavě pláče. Zůstal v lese úplně sám.V mrazu a zimě brzy hladem, žízní a zimou umrzne. Naštěstí jde kolem hajný a zdá se, že ježka zachrání a vyléčí z ukrutné rýmy. Vzal si ježek ze zimního výletu bez dovolení maminky  ponaučení?  Najde ještě vůbec někdy svoji maminku? Co myslíte? Obrázky něco napoví…a také děti už ví, jak důležité je maminku, tatínka poslouchat, v zimě se teple oblékat, dbát na správnou životosprávu a pitný režim. O tom všem byla pondělní pohádka, kterou nám připravili a zahráli herci z  divadélka Beruška.

Více na www.rajce.net

 

Jaroslava Michnová

Image Image

Image Image

Aktualizováno Sobota, 22 Prosinec 2012 19:53
 
<< Začátek < Předchozí 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 Další > Konec >>

Strana 64 z 71