Přihlášení/Odhlášení
MŠ Pionýrská
Pozvání na zahradu PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Neděle, 26 Květen 2013 18:26

POZVÁNÍ  NA  ZAHRADU

 

Naši kamarádi ze třídy „Broučků“,  Jurášek a Vojtíšek, mají rádi zvířátka. Bydlí v novém rodinném domku obklopeni krásnou přírodou. V těsném sousedství bydlí jejich teta. Na dvorku u tety se právě narodily černá selátka. Kluci nám je chtěli ukázat, ale i morče, králíky a jejich zahradu s pískovištěm, skluzavkou, domečkem a trampolínou. Děti se moc těšily. Vydali jsme se na výlet. Jurášek a Vojtíšek nás bezpečně dovedli k tetě, kde byl zvířátek plný dvorek. Mnohé děti viděly prasnici, selátka a slepice takto zblízka snad  poprvé v životě. V trávě si děti mohly pohladit králíky, ponosit morče, pozorovat selátka ve výběhu na dvorku, prozkoumat kůlnu s hračkami. Nejvíce se děti vyřádily na trampolíně. Mraky houstly, bylo potřeba se rozloučit. Pro nás pro všechny to byl úžasný zážitek. Děkujeme paní Davidové  za milé pozvání a zprostředkování  krásného a poučného  dopoledne.  Rádi ještě někdy znovu přijdeme.

Více na: www.rajce.net

 

Jaroslava Michnová

Image Image

Image Image

                                            Image 

Aktualizováno Neděle, 26 Květen 2013 18:29
 
Den Země MŠ PIonýrská PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Neděle, 21 Duben 2013 19:12

DEN ZEMĚ

 

Každoročně se děti z MŠ Pionýrská a dalších mateřských škol zapojují do  této akce, která tentokrát probíhala ve čtvrtek 18. 4. 2013.  Děti za pomoci p. učitelek zhotovily a do parku přinesly  výrobky z  odpadového materiálu. Letošní téma: “Život jako v pohádce“. Pohádkové bytosti  z plastu, papíru, plechovek aj., byly po celý den k vidění  v parku E. Beneše. Děti ze třídy „Kuřátek namalovaly princezny a zhotovily pohádkového, tříhlavého draka, kterého nešlo přehlídnout a starší děti ze třídy „Koťátek“ se všem přítomným představily se svým tanečním pásmem. Vystoupení dětí bylo odměněno silným potleskem přítomných diváků a našich kamarádů ze školky.

Více na www.rajce.net

 

Jaroslava Michnová

Image Image

Image Image

                                                           Image

 

Aktualizováno Neděle, 21 Duben 2013 19:25
 
VELIKONOČNÍ TVOŘENÍ S RODIČI A DĚTMI V MŠ PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Čtvrtek, 28 Březen 2013 17:28

 

VELIKONOČNÍ  TVOŘENÍ  S  RODIČI  A DĚTMI  V  MŠ

 

Od Masopustu dny rychle ubíhají, přichází jaro a za  dveřmi jsou svátky velikonoční. Děti ve třídách společně s  p. učitelkami připravují jarní výzdoby, vysévají semínka, malují velikonoční vajíčka, zdobí okna, třídy, šatny i chodby. Z dětských výrobků, kterých děti zhotovily velmi mnoho, paní učitelky společně s dětmi připravily pro rodiče dětí  velikonoční prodejní výstavku. Košíky plné malovaných vajíček zdobí třídy i chodby. Namalovat zajíčky, vajíčka anebo vyrobit papírové kuřátko si přišly ve čtvrtek 21. března 2013 odpoledne také maminky, tatínkové, sourozenci,  ale i babičky. Nevšední výstava  velikonočních kraslic v Příboře  nás inspirovala k výletu do Muzea S. Freuda, kde  si děti vyslechly  vyprávění, jak slavili Velikonoce naši předci, co to je  „štěstíčko“, dozvěděly se, proč se právě na Velikonoce  peče mazanec, které symboly patří k těmto svátkům, jaké tradice dodržovaly naše prababičky. Velikonoce jsou pro nás tématem,  které cíleně využíváme k rozvoji myšlení, k tomu, aby děti lépe pochopily jejich smysl. Předškolní děti se učí  hravou formou chápat smysl dodržování tradic, zvyků. Konkrétním prožitkem se děti dokáží  lépe zapojit do velikonočních příprav a vnímat jejich  krásu. Odjížděli jsme plni dojmů, nových poznatků. Přestože to byl přímo nevlídný, mrazivý den, všichni jsme si na památku  odnášeli vlastnoručně vyrobené „štěstí“. Tak ať nám to „štěstíčko“ vydrží po celý rok!

 ImageImage

ImageImage 

                                                     Image 

 

Více naleznete na www.rajce.net  

Jaroslava Michnová

Aktualizováno Neděle, 21 Duben 2013 19:17
 
NA NÁVŠTĚVĚ V KNIHOVNĚ PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Neděle, 17 Březen 2013 19:21

 

RADOSTNÉ  VELIKONOČNÍ  SVÁTKY

DĚTEM  BOHATOU  POMLÁZKU

 PŘEJÍ   NÁVŠTĚVNÍKŮM  NAŠICH  WEBOVÝCH  STRÁNEK

 ZAMĚSTNANCI  MŠ  PIONÝRSKÁ

  ……  HODY …… HODY….. DOPROVODY…..

 

   Image                                                                                                  

 

 

 

NA NÁVŠTĚVĚ  V KNIHOVNĚ

 

Měsíc březen je zejména pro čtenáře pobídkou k  návštěvě knihovny.Vypůjčit si dobrou knihu, začít se do příběhů lidí, zvířat, pohádkových bytostí je skutečným prožitkem. Děti v mateřské škole se zábavnou formou seznamují s knihami, nosí si své oblíbené knížky do školky, poslouchají dětské příběhy, dramatizují oblíbené pohádky, skládají si knížky ze svých obrázků, nad knihou rozvíjejí fantazii, znalosti, slovní zásobu. Ale jak se tvoří kniha, jaký je rozdíl mezi knihou, časopisem, jak se vzdělávali a co četli lidé v dávných dobách? A zejména, jak správně o knihy pečovat, kam je uložit? Pro tyto odpovědi jsme zašli v pondělí 11. 3. 2013 s předškolními dětmi na exkurzi do knihovny, za knihovnicí, paní Alenou Pavelkovou. Děti si prohlédly knihovnu plnou knih, časopisů, leporel, prohlédly si vzácné svazky knih, ale uviděly i knihy zničené, počmárané, potrhané. Seznámily se s historií vzniku knihy, s podmínkami, jak se stát pravidelným návštěvníkem knihovny a s dalšími zajímavostmi. Všichni víme, že kniha je nejlepší přítel člověka pro vzdělávání, zábavu i odpočinek, a proto musíme o knihy správně pečovat. Výrobou záložky do knížky a zpěvem jarních písniček jsme se s paní knihovnicí rozloučili. Bylo to tvořivé, velmi podnětné dopoledne a určitě se v knihovně opět  rádi  s  paní knihovnicí u  zajímavé  pohádkové knížky sejdeme.

 

Jaroslava Michnová

ImageImage 

Image Image

                                                    Image 

 

Aktualizováno Neděle, 21 Duben 2013 19:17
 
KARNEVALOVÝ REJ V MŠ PIONÝRSKÁ PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Neděle, 10 Únor 2013 15:15

 

 

KARNEVALOVÝ  REJ  V  MŠ  PIONÝRSKÁ

 

Od časného rána se ve čtvrtek 7. února 2013 scházely děti do školky v překrásných maskách, které jim maminky na dětský maškarní bál připravily. Mnohé maminky a babičky, ale i dědečkové využili  možnost prožít  alespoň chvíli dopoledního karnevalového veselí společně s  dětmi a ostatními zaměstnanci. Nechyběl ani kouzelník. Kouzlit, čarovat, poznat karty

a rozpoznat kouzelnické fígle, to dovedli jen  ti nejšikovnější předškoláci. „Tanec princezen“ a přehlídka všech masek byla odměněna silným potleskem. Pozdravit nás krátce  přišly i paní kuchařky – jak jinak, než v maskách. Malí i ti velcí si s velkou chutí zatancovali se svými maminkami, kamarády či  hodnými p. učitelkami. Všechny děti byly kouzelné, prožívaly radost a silné zážitky ze dne plného smíchu a veselí.

 

Děkuji touto cestou všem maminkám za přípravu masek, za dobrou spolupráci, za vytváření radostné atmosféry. 

Více z dnešního dne  na www.rajce.net

 

Jaroslava Michnová

ImageImage 

Image Image

 

Aktualizováno Čtvrtek, 28 Březen 2013 17:29
 
<< Začátek < Předchozí 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 Další > Konec >>

Strana 63 z 71