Přihlášení/Odhlášení
MŠ Pionýrská
JARNÍ VÝSTUP NA BÍLOU HORU PDF Tisk Email
Napsal uživatel Markéta Fišerová   
Pátek, 28 Březen 2014 10:18

       

HURÁ NA EXPEDICI

První jarní velkou zkoušku tělesné zdatnosti absolvovali naši malí horolezci, rodiče i domácí mazlíčci při výstupu na Bílou horu ve čtvrtek 27.3.2014.  Zvolili jsme si náročnou cestu, část trasy přímo do kopce, a pěkně jsme se přitom zahřáli. Na vrcholu hory nás srdečně přivítala organizátorka akce, paní Soňa Miková. Zatímco rodiče opékali vuřty, děti soutěžily v různých disciplínách a prozkoumávaly okolní terén. Nevšední pohled z vrcholu Bílé hory na město, chutný buřtík a skotačení s kamarády, bylo pěkným zpestřením čtvrteční turistické akce. Expedice se zúčastnily děti z mnoha dalších kopřivnických školek, a tak bylo v cíli pěkně veselo. Nejpočetněji zastoupená mateřská škola získá odměnu. Děkujeme rodičům dětí z naší školky,  kteří se rozhodli zdolat s dětmi vrchol hory pěkně společně. Radost, zdravý pohyb, dobrá nálada  a úsměv dětí za to stojí.

Více fotek zde:

 

Aktualizováno Pátek, 28 Březen 2014 13:30
 
NÁVŠTĚVA SOLNÉ JESKYNĚ PDF Tisk Email
Napsal uživatel Markéta Fišerová   
Úterý, 25 Březen 2014 09:15

HÝČKÁME SI ZDRAVÍČKO I NAŠE TĚLÍČKO

V rámci ŠVP a celoročního projektu „Hrajeme si pro zdraví“, zaměřujeme aktivity na otužování dětí,  rozvoj tělesné zdatnosti, dostatek zdravého pohybu ve zdravém prostředí. Návštěva solné jeskyně jako podpůrná metoda k upevňování zdraví dětí patří. První návštěvu solné jeskyně jsme zvládli  v pondělí 24.3.2014. Přihlášené děti ze třídy „Broučků“ byly dopředu seznámeny s průběhem pobytu v solné jeskyni  a jejími  léčivými účinky. Příjemné, barevné a klidné prostředí, přímo vybízelo děti k odpočinku, k relaxaci. Čas určený k pobytu v jeskyni ubíhal rychle. Dobře odpočati, s troškou „mořské soli“ v kapsách, nebo v botách, ale plní dojmů, jsme pospíchali k obědu. Další návštěvu máme po jednotlivých třídách naplánovanou v březnu a dubnu.

     

Více fotek zde:

Aktualizováno Úterý, 25 Březen 2014 09:17
 
VÝTVARNÝ KROUŽEK DĚTÍ PDF Tisk Email
Napsal uživatel Markéta Fišerová   
Pátek, 14 Březen 2014 09:14

Tvoření je zábavička, namáhaná je i moje hlavička

Součástí našeho ŠVP jsou rozvíjející aktivity, zaměřené na jemnou motoriku, rozvoj představivosti, fantazie, cit pro estetické vnímání. Výtvarný kroužek nabízí rozvoj těchto aktivit a navíc, děti hodně baví. Malování, kreslení, stříhání a lepení s využíváním zajímavých výtvarných technik probíhá  každou lichou středu v odpoledních hodinách, pod dohledem  naší paní učitelky, Mgr. Mirky Jeličové. Kroužek navštěvují zejména předškolní děti. Každé lekci předchází motivační vstup a povídání na dané téma. Naše celoroční  motto: "Tvoření je zábavička, namáhaná je i moje hlavička :) ". Děti se zapojují do výtvarných soutěží, učí se pozorovat a pojmenovat  barevnost věcí a lidí kolem nás.

Více fotek zde:

Aktualizováno Pátek, 14 Březen 2014 09:30
 
TOULKY DO OKOLÍ PDF Tisk Email
Napsal uživatel Markéta Fišerová   
Úterý, 11 Březen 2014 09:28

 

NÁVŠTĚVA MUZEA

 

Mezi aktivity, rozvíjející estetické vnímání dětí, patřila návštěva Lašského muzea.  Děti  si prohlédly výrobky ze skla, z keramiky a různých dalších   výtvarných materiálů.  Abstraktní obrazy na stěnách galerie  podněcovaly děti k představivosti, k rozvoji logického myšlení, probouzely v dětech cit pro barevnost, pro krásu. Prožitky z návštěvy muzea jsme pak všichni společně vyhodnotili. Ti zdatnější naši malí umělci  své dojmy a prožitky  vyjádřili kresbou.

Více fotek zde:

 

    

 

Aktualizováno Úterý, 11 Březen 2014 15:30
 
ZIMNÍ OLYMPIJSKÉ HRY V MŠ PDF Tisk Email
Napsal uživatel Markéta Fišerová   
Úterý, 11 Březen 2014 09:14

 

SPORTOVÁNÍM KE ZDRAVÍ

 

Nejen v Soči, ale také v naší školce probíhaly ZOH.  Děti závodily v různých disciplínách, měřily síly a zdatnost s ostatními kamarády, rozvíjely tělesnou zdatnost a radost z pohybu. K hlubšímu poznání a smyslu setkání sportovců z celého světa nám posloužily chytré knihy, atlasy, počítač. V jednotlivých disciplínách se dětem dařilo. V počtu získaných medailí jsme byli velmi úspěšní. Po závěrečném vyhodnocení sportovního  programu  rozdaly paní učitelky, podle zásluh, malým sportovcům medaile. Děti si sportování pěkně užívaly, podobně jako sportovci v Soči.

Více fotek zde:

 

 

    

Aktualizováno Úterý, 11 Březen 2014 15:30
 
<< Začátek < Předchozí 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 Další > Konec >>

Strana 55 z 70