Přihlášení/Odhlášení
MŠ Pionýrská
VÝTVARNÝ KROUŽEK DĚTÍ PDF Tisk Email
Napsal uživatel Markéta Fišerová   
Pátek, 14 Březen 2014 09:14

Tvoření je zábavička, namáhaná je i moje hlavička

Součástí našeho ŠVP jsou rozvíjející aktivity, zaměřené na jemnou motoriku, rozvoj představivosti, fantazie, cit pro estetické vnímání. Výtvarný kroužek nabízí rozvoj těchto aktivit a navíc, děti hodně baví. Malování, kreslení, stříhání a lepení s využíváním zajímavých výtvarných technik probíhá  každou lichou středu v odpoledních hodinách, pod dohledem  naší paní učitelky, Mgr. Mirky Jeličové. Kroužek navštěvují zejména předškolní děti. Každé lekci předchází motivační vstup a povídání na dané téma. Naše celoroční  motto: "Tvoření je zábavička, namáhaná je i moje hlavička :) ". Děti se zapojují do výtvarných soutěží, učí se pozorovat a pojmenovat  barevnost věcí a lidí kolem nás.

Více fotek zde:

Aktualizováno Pátek, 14 Březen 2014 09:30
 
TOULKY DO OKOLÍ PDF Tisk Email
Napsal uživatel Markéta Fišerová   
Úterý, 11 Březen 2014 09:28

 

NÁVŠTĚVA MUZEA

 

Mezi aktivity, rozvíjející estetické vnímání dětí, patřila návštěva Lašského muzea.  Děti  si prohlédly výrobky ze skla, z keramiky a různých dalších   výtvarných materiálů.  Abstraktní obrazy na stěnách galerie  podněcovaly děti k představivosti, k rozvoji logického myšlení, probouzely v dětech cit pro barevnost, pro krásu. Prožitky z návštěvy muzea jsme pak všichni společně vyhodnotili. Ti zdatnější naši malí umělci  své dojmy a prožitky  vyjádřili kresbou.

Více fotek zde:

 

    

 

Aktualizováno Úterý, 11 Březen 2014 15:30
 
ZIMNÍ OLYMPIJSKÉ HRY V MŠ PDF Tisk Email
Napsal uživatel Markéta Fišerová   
Úterý, 11 Březen 2014 09:14

 

SPORTOVÁNÍM KE ZDRAVÍ

 

Nejen v Soči, ale také v naší školce probíhaly ZOH.  Děti závodily v různých disciplínách, měřily síly a zdatnost s ostatními kamarády, rozvíjely tělesnou zdatnost a radost z pohybu. K hlubšímu poznání a smyslu setkání sportovců z celého světa nám posloužily chytré knihy, atlasy, počítač. V jednotlivých disciplínách se dětem dařilo. V počtu získaných medailí jsme byli velmi úspěšní. Po závěrečném vyhodnocení sportovního  programu  rozdaly paní učitelky, podle zásluh, malým sportovcům medaile. Děti si sportování pěkně užívaly, podobně jako sportovci v Soči.

Více fotek zde:

 

 

    

Aktualizováno Úterý, 11 Březen 2014 15:30
 
POHÁDKOVÝ KARNEVAL PDF Tisk Email
Napsal uživatel Markéta Fišerová   
Pondělí, 17 Únor 2014 12:50

 PUTOVÁNÍ ZA POHÁDKOU

Je únor, začínají bály. Také naše děti se celý týden těšily a pilně připravovaly na karneval, tentokrát v pohádkovém duchu.  Princezny, piráti, šmoulové, lesní víly a mnohé další postavičky z pohádek, se sešly v pátek  14.2.2014 ve třídě u „Koťátek“, kde  jsme všichni společně zahájili  dětský bál. Všem dětem to na "přehlídce masek" náramně slušelo. Herci z divadélka Šikulka se svými pohádkami završili  dopolední pohádkový program. Děkujeme  všem rodičům za přípravu masek a moc hezkých kostýmů, za dobrůtky, a také, za dobrou spolupráci.  Více fotek zde:

   

Aktualizováno Pondělí, 17 Únor 2014 12:56
 
DĚTSKÝ SRDÍČKOVÝ BÁL PDF Tisk Email
Napsal uživatel Markéta Fišerová   
Úterý, 04 Únor 2014 13:36

 

JEDEME NA KARNEVAL

Byla sobota 1. února 2014 odpoledne, sluníčko svítilo. V Katolickém domě v Lubině se konal Dětský maškarní srdíčkový bál, který poprvé přijeli podpořit  i malí tanečníci ze školky MŠ Pionýrská z Kopřivnice. Se svým tanečním pásmem „Veselá kuřátka“ přijely děti potěšit všechny velké i malé  diváky v sále. Většina dětí i paní učitelky Pavla a Martina tancují moc rády, a bylo to vidět. Dlouhý potlesk a radost publika hřály malé tanečníky u srdíčka.  Byl to vskutku príma bál, plný soutěží, překvapení, bohaté tomboly. Moc hezké a příjemné sobotní odpoledne.  

Více fotek zde:

 

  

 

Aktualizováno Úterý, 04 Únor 2014 14:33
 
<< Začátek < Předchozí 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 Další > Konec >>

Strana 50 z 57