Přihlášení/Odhlášení
MŠ Pionýrská
Nová ložnička Světlušek PDF Tisk Email
Napsal uživatel Markéta Fišerová   
Čtvrtek, 15 Listopad 2018 22:15

Neustále, v rámci našich možností, upravujeme prostředí MŠ tak, abychom vyhověli požadavkům inspekce, hygieny, otevřeli se novým možnostem a hlavně dětem.Zrušením stabilně ustavěných kovových postýlek ve třídě Světlušek jsme třídu nejen zútulnili, ale nabídli dětem tolik potřebný prostor pro pohybové hry a důkladnější cvičení.V této místnosti se bude provádět i cvičení v rámci prevence logopedických vad.Děkujeme všem, kteří se na úpravách podíleli.Nejen personál MŠ, ale velké díky patří i panu Martinovi L, Petru F., Bohuslavu Ch. a Zdenkovi P. Světlušky děkují za spolupráci

Aktualizováno Čtvrtek, 15 Listopad 2018 22:35
 
Technické Mš PDF Tisk Email
Napsal uživatel Markéta Fišerová   
Čtvrtek, 15 Listopad 2018 00:10

Naše mateřská škola se zapojila do projektu Technické školky.

Cílem projektu TECHNICKÉ ŠKOLKY je hravou formou, přiměřenou věkovým možnostem dětí, podporovat a rozvíjet jejich: technické myšlení, tvořivost, manuální zručnost, verbální schopnosti.

Můžete se zapojit i Vy- rodiče a prarodiče.Třeba tím, že nám ve dnech, kdy tyto činnosti v MŠ probíhají pomůžete svou přítomností, ukázkou Vašeho umu, dopomocí při zajištění bezpečnosti, darováním materiálů či jinak.

Bližší informace o projektu naleznete na tomto odkazu:

http://technicke-skolky.cz/wp-content/uploads/2014/04/TS_PROJEKT_tisk-20-01-14.pdf

Výuka v rámci techniky probíhá vždy jen ve velmi malé skupince dětí.Jednotlivé činnosti jsou voleny tak, aby byla zajištěna bezpečnost práce.Děti pracují pod vedením školených pedagogů.

První střípky našeho umu jsme byli s nejstaršími dětmi MŠ prezentovat na konferenci Technických školek v Příboře.

Aktualizováno Čtvrtek, 15 Listopad 2018 00:19
 
Na domácí farmě PDF Tisk Email
Napsal uživatel Markéta Fišerová   
Středa, 14 Listopad 2018 23:39

Jsme vemi rádi, že nám bylo rodiči dítěte MŠ umožněno navštívit místo ve městě, kde se zastavil čas.Příjemné místo se spoustou zeleně, přírodních materiálů a zvířat, která je obvykle možné vidět jen na vesnici.Jelikož se o ně starají moc příjemní lidé, ukázali nám vše z blízka.Děti měly možnost pochovat si králíka, zjistit jak je jejich srst příjemná na dotek, dozvěděli se jak o ně pečovat a co mají rádi.Stejně tak děti zaujala prasata a jejich apetit.Pod dozorem se děti seznámily s vlídným hlídačem domu i kočkou či slepicemi.Připomněli jsme si,že vajíčka nerostou v obchodě.Rodiče nám nachystali vlastní pohoštění i místo k odpočinku, relaxaci.Za zpříjemnění dne, informace,pohoštění, možnost obohatit program školky velmi děkujeme a těšíme se na další nabídky třeba i jiných rodičů

 
Dušičky PDF Tisk Email
Napsal uživatel Markéta Fišerová   
Neděle, 04 Listopad 2018 14:37

V pátek 2.listopadu se děti z Rosniček a Světlušek spojili v jednu velkou partu a společně si užily projektový den s tématikou Dušičky. Děti vyráběly svícínky z brambor, dušičkový věnec i kytici. Společně si povídaly o síle vzpomínky a za svitu lucerničky se vzpomínkou šly na starý hřbitov k mohly rodiny Rašků. Po obědě si děti poslechly pohádku z cyklu Chaloupka na vršku - Jak to na dušičky.

 

Cílem projektu bylo přiblížit dětem českou tradici, vysvětlit význam dne a seznámit se symboly, se kterými se v tyto dny denně setkávaly.

Aktualizováno Středa, 14 Listopad 2018 22:36
 
Beseda s myslivcem PDF Tisk Email
Napsal uživatel Markéta Fišerová   
Neděle, 04 Listopad 2018 14:17

Během měsíce září a října děti z naší mateřské školky sbíraly kaštany. V průběhu dvou měsíců se jich podařilo dětem nasbírat několik kilogramů a začala každoroční otázka "Kam s tím?" S odpovědí na otázku nám pomohl pan myslivec, který nám výměnou za kaštany přislíbil poutavé povídání o zvířátkách z lesa.

Na konci měsíce října na naše dveře zaklepal pán v zelené kamizole, pírkem za kloboukem a flintou přes rameno. Byl to pan myslivec, který dětem pověděl jak se jmenuje myslivecké oblečení, co potřebuje myslivec do lesa, jaké psí plemeno je vhodné pro roli mysliveckého psa, jaká zvířátka žijí v blízkých lesích a jak se připravují na zimu. Děti se také dozvěděly jak mohou zvířátkům v zimě pomáhat, co naopak zvířátkům ubližuje.

Pan myslivec nejen odpovídal na všechny otázky dětí, ale byl také bedlivým posluchačem dětem, které se chtěly rozdělit o své zážitky se zvířátky z lesa.

Děkujeme panu myslivci za poutavé povídání a budeme se těšit na další shledání, třeba v lese u rybníka nebo na paloučku u lesa.


Aktualizováno Středa, 14 Listopad 2018 22:33
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 1 z 45