Přihlášení/Odhlášení
MŠ I. Šustaly


Trdlování 2016 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Veronika Opatřilová   
Středa, 11 Leden 2017 17:42

Děti, se pod vedením paní učitelky Soni, zúčastnily akce zvané "Trdlování", kterou pořádala Moje školka z Hájova. Děti tancovaly v lidových krojích na lidové písně. Všichni zúčastnění byli odměněni a také prožili pěkné kulturní odpoledne J.Aktualizováno Středa, 11 Leden 2017 17:45
 
Sportujeme s Emílkem PDF Tisk Email
Napsal uživatel Veronika Opatřilová   
Středa, 07 Prosinec 2016 20:15

V polovině listopadu jsme se zúčastnili akce „Sportujeme s Emílkem“. Dopoledne jsme s dětmi pořádně potrénovali  v tělocvičně ZŠ Alšova a odpoledne vyrazili závodit v běhu a překážkové dráze do sportovní haly Emila Zátopka. V běhu si deset dětí vyběhalo krásné 7. místo a za překážkovou dráhou si pět dětí vybojovalo zlatou medaili – 1. místo. A Lukášek si doběhl pro krásné 4. místo ze všech dětí, které se zúčastnily běhu.

 

Všem moc gratulujeme – "Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se!" J


Aktualizováno Středa, 07 Prosinec 2016 20:18
 
Záchranná stanice Bartošovice PDF Tisk Email
Napsal uživatel Veronika Opatřilová   
Středa, 07 Prosinec 2016 17:28

2. listopadu se třída Pastelek vydala na výlet do Záchranné stanice v Bartošovicích.

Z Kopřivnice jsme vyjeli vlakem do Studénky, pak jsme přesedli na autobus a dojeli až do Bartošovic. V budově ZS, kde se nachází stálá expozice: „Příroda a lidé“ jsme na panelech a trojrozměrných exponátech, byli seznámeni, s krajinou, rostlinami i zvířaty chráněné krajinné oblasti. Při prohlídce venkovní expozice, zde děti mimo jiné viděly spoustu ptáčků – různé druhy sov, havrany, bílého kosa, sokola, orlici, ... a dozvěděly se, že hlavním cílem této stanice je záchrana zraněných či jinak hendikepovaných zvířat a ptáků. Zabývají se zde jejich léčením, rehabilitací a pokud to jde, tak vyléčené jedince připravují na návrat do volné přírody.

Počasí našemu výletu moc nepřálo, ale i tak jsme si výlet parádně užili.

Aktualizováno Středa, 07 Prosinec 2016 17:32
 
Broučci PDF Tisk Email
Napsal uživatel Veronika Opatřilová   
Úterý, 06 Prosinec 2016 21:11

Za stmívání se děti s rodiči sešli před školkou s lucerničkami, světýlky a tykadly. A jako broučci šli cestičkou k muzeu Fojtství, kde ve venkovních prostorách děti čekala Pohádka o nezbedném broučkovi, který si nakonec vzal berušku a měli i malého broučínka. Paní učitelky zahrály hlavní role a s vedlejšími rolemi vypomohli tatínkové.

Děti potom měly za úkol najít sovu, která pro ně měla přichystanou stezku odvahy. Pomocí provázku, který byl uvázaný podél stromů, měly děti dojít na konec a zazvonit na zvoneček.

Na závěr všechny čekala dobrůtka a teplý čaj J

 


Aktualizováno Středa, 07 Prosinec 2016 17:20
 
Zásoby zvířátkům na zimu PDF Tisk Email
Napsal uživatel Veronika Opatřilová   
Pondělí, 31 Říjen 2016 19:44

Během podzimních dní, kdy padají kaštany, jsme je chodili s dětmi sbírat, abychom je potom mohli odnést zvířátkům na zimu. Některé děti nosily i kaštany, které sbíraly s rodiči, prarodiči. Když už jich bylo dosti, vyrazila třída Medvídků s batůžky plných kaštanů do nedalekého krmelce v lese, aby připravila zvířátkům hostinu.

 

Aktualizováno Úterý, 06 Prosinec 2016 21:09
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 8 z 19