Přihlášení/Odhlášení
MŠ I. Šustaly
Život ptáků PDF Tisk Email
Napsal uživatel Veronika Opatřilová   
Pátek, 27 Březen 2020 13:45

Ke konci ledna jsme s dětmi navštívili muzeum ve Frenštátě pod Radhoštěm, kde byl pro děti připraven program O ptactvu.

 

Cílem tohoto programu bylo, dětem přiblížit život ptáků. V jakém žijí ptáci prostředí a čím se živí, jak vypadají a čím se vzájemně liší, jaká mají vejce, hlas či jejich zpěv apod. Děti si mohly vyzkoušet, jak nabírat “do zobáčku” (pomocí pinzety) opravdové červíky, semínka, jak si orel trhá svým zobákem maso (kleštěmi) a jak kachna nabírá potravu svým zobákem a cedí vodu ven (pomocí cedníku). Poslechli jsme si také Ptačí operu. 

 

Děti program velmi bavil a také se jim líbilo cestování autobusem, kde vedly rozhovory s ostatními cestujícími.

 

Aktualizováno Pátek, 27 Březen 2020 16:03
 
Pohádka o Beránkovi PDF Tisk Email
Napsal uživatel Veronika Opatřilová   
Pátek, 27 Březen 2020 13:31

Navštívila nás paní učitelka Kamila z lesní školky ze Závišic, aby nám zahrála krátkou pohádku s vánoční tematikou. Děti si poslechly pohádku a po ní si děti mohly vyzkoušet vyrábění s vlnou tzv. Plstění. Někteří si vybrali tvary podle formiček -  srdíčko, hvězdičku a někteří si zkusili Andílka. Děti museli vpichovat jehlou do vlny. Zkusily si tak něco nového a opravdu musely být pozorné, aby si s jehlou neublížily :)Aktualizováno Pátek, 27 Březen 2020 13:32
 
Přišel k nám Mikuláš, Anděl i čert! PDF Tisk Email
Napsal uživatel Veronika Opatřilová   
Čtvrtek, 26 Březen 2020 14:35

Tak nás opět po roce přišli zkontrolovat, zda jsme byli hodní :)


Nějaký malý vroubek se našel, ale slíbili jsme, že se polepšíme :)Aktualizováno Čtvrtek, 26 Březen 2020 14:35
 
Adventní odpoledne s rodiči PDF Tisk Email
Napsal uživatel Veronika Opatřilová   
Čtvrtek, 26 Březen 2020 14:02

Sešli jsme při první adventní neděli v prostorách skautského centra Vanaivan v Kopřivnici. Odpoledne nám zpříjemnili svým vystoupením bývalí žáci naší školky, dnes žáci Základní umělecké školy Z.Buriana v Kopřivnici, Trumpet trio, pod vedením pana učitele Petra Štěpána, a zahráli nám 5vánočních koled.

Po vystoupení děti zazpívaly vánoční koledy - Bim, tam, bom, Předvánoční píseň, Sviť mi hvězdičko, Skálo, skálo a nakonec jsme si i s jednou písničkou zatancovali - Už se zase těšíme na Ježíška :)


Na závěr odpoledne si mohli rodiče s dětmi vytvořit vánoční ozdobu nebo lít z olova a dát si k tomu čaj či vánoční punč s malým sladkým občerstvením od našich kuchařek :)

 


Aktualizováno Čtvrtek, 26 Březen 2020 14:02
 
Pastelky v Lesní školce PDF Tisk Email
Napsal uživatel Veronika Opatřilová   
Čtvrtek, 30 Leden 2020 21:37

S dětmi jsme hned ráno vyrazili autobusem do lesní školky U potůčku v Závišicích. Stali jsme se účastníky enviromentálního programu s názvem „O beránku Valáškovi“. Děti si den v lesní školce velice užily. Seznámily se s ovečkou jménem Lucinka, kterou si mohly pohladit, zahrály si pohybovou hru na Ovečky a vlky a potom měly možnost si volně pohrát v areálu lesní školky.

 

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 2 z 26