Přihlášení/Odhlášení
MŠ Záhumenní
KNIHOMOLKA PDF Tisk Email
Napsal uživatel Lenka Šafářová   
Čtvrtek, 18 Leden 2018 15:41

Poslech pohádek, které nám vypráví babička, maminka nebo jiný člen rodiny, patří mezi nejoblíbenější činnosti dětí. Prohlubuje se vzájemný vztah a dítě si osvojuje jazykové dovednosti už od ranného věku.
Proto "Včelky" navštěvují pravidelně jednou měsíčně Městskou knihovnu v Kopřivnici. Seznamují se s knihami pro děti, plní úkoly a jednu knihu si půjčí domů. Pak můžou krásné zážitky z pohádek a příběhů prožívat s nejbližšími.

foto: http://zahumenni.rajce.idnes.cz/

Aktualizováno Čtvrtek, 18 Leden 2018 15:44
 
PŘEDVÁNOČNÍ ČAS PDF Tisk Email
Napsal uživatel Lenka Šafářová   
Sobota, 23 Prosinec 2017 21:44

Krásný adventní čas jsme začali ozdobením smrku před školkou. Nejmladší děti namalovaly šišky a starší děti vytvořily ozdůbky ze sušeného ovoce.

Mikuláš
5. prosince třída Včelek viděla v kině Mikulášskou pohádku. 6. prosince nás navštívil ve školce Mikuláš i s andělem. Děti jim zazpívaly, zatancovaly a přednesly básničky a všechny dostaly pěkný dárek.
8. prosince se třídy Včelek a Berušek přeměnily v peklíčka a děti v čertíky. Den byl zábavný a divoký. Děti si skvěle užily divadelní představení "Čertovské harašení".


Pomáháme
a děláme radost druhým. Již tradičně rodiče s dětmi tvořili dárečky pro děti na onkologické oddělení FN v Ostravě. Spolu s rodiči jsme také přispěli nadaci Záblesk zakoupením vánočních pohlednic, které vytvořily děti ve výtvarném kroužku.
Nejstarší děti pomáhaly dětem z DC Motýlek vystřihovat a zdobit vánoční stromečky a na návštěvě v centru si užily vánoční dopoledne.


Zdravé dobroty
K vánocům patří také příprava pochoutek. S dětmi jsme upekli voňavé perníčky. Rodiče donesli recepty i ochutnávky zdravých dobrot. A maminka Klára zájemcům vysvětlila a názorně předvedla jak se připravuje a peče kváskový chléb.


Kouzelné Vánoce
Adventní čas jsme chtěli zpříjemnit pěkným a milým vystoupením dětí. Věříme, že se pásmo vánočních písní, tanečků a koled líbilo dětem z DC Motýlek a žákům 1. tříd ZŠ Alšova 12. prosince a také potěšilo rodiče a prarodiče 14. prosince.

Vánoce ve školce
Zpívání koled, pouštění lodiček, vnímání vůní, vánoční atmosféry... a zazvonil zvoneček... přišel Ježíšek s dárky.
Přejeme všem: Hezké vánoční svátky,
ať máte čas na pohádky,
ať se na Vás štěstí směje,
ať Vás láska stále hřeje,
ať Vás úspěch provází
i v roce, který přichází.

Aktualizováno Sobota, 30 Prosinec 2017 15:46
 
SVĚT KOSTIČEK PDF Tisk Email
Napsal uživatel Lenka Šafářová   
Neděle, 03 Prosinec 2017 10:57

Všichni známe Lego a jeho kostičky. Umíme postavit různé domy, auta, roboty, stromy, letadla... Ale takové stavby, které jsme viděli na výstavě v Technickém muzeu v Kopřivnici, zvládnou jedině nadšenci a odborníci. Nevěříte? Tak se zajděte také podívat. Budete velmi překvapeni, jako my "Včeličky". Moc se nám to líbilo!

 

Aktualizováno Neděle, 03 Prosinec 2017 11:05
 
BAREVNÉ KRÁLOVSTVÍ PDF Tisk Email
Napsal uživatel Lenka Šafářová   
Pátek, 20 Říjen 2017 07:45

Kamarádství a spolupráce je krásná věc. Proto jsme využili krásného počasí a pozvali na naší školní zahradu v úterý 17. října děti z DC Motýlek. 
Děti si vyslechly pohádku o Barevném království, kde se všechny barvy poztrácely, a pak už společně začaly zatoulané barvičky vracet ke správným obrázkům. Spolupráce všech dětí byla přímo ukázková. Všichni jsme si krásné sluneční dopoledne příjemně užili.

foto: http://zahumenni.rajce.idnes.cz/

Aktualizováno Pátek, 20 Říjen 2017 07:49
 
MLSÁNKY PDF Tisk Email
Napsal uživatel Lenka Šafářová   
Neděle, 08 Říjen 2017 07:33

Mlsáte rádi? My určitě ano! Ale mlsáte zdravě?
Právě z tohoto důvodu jsme vyzkoušeli ve čtvrtek 5. října "Mlsánky ze zahrádky".
Počasí nám příliš nepřálo a tak jsme se sešli s dětmi a rodiči ve třídách. Vyzkoušeli jsme například banánový chléb, jablečné muffiny s ovesnými vločkami, kinder řezy, ovocné trojhránky a jiné dobroty, které rodiče s dětmi donesli na ochutnání a podělili se také o recepty. Po krátkém tanečku, který nám děti předvedly, se všichni společně pustili do tvoření. Vyráběli jsme různé skřítky a postavičky z ovoce, zeleniny a ostatních přírodnin, které nám nyní zdobí naší zahradu. Všem děkujeme za příjemně strávené odpoledne.

foto: http://zahumenni.rajce.idnes.cz/


Aktualizováno Neděle, 08 Říjen 2017 07:53
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 10 z 41