Přihlášení/Odhlášení
MŠ Záhumenní
HRAVÁ VĚDA PDF Tisk Email
Napsal uživatel Lenka Šafářová   
Úterý, 06 Březen 2018 17:49

V pátek 2. března k nám jako loni, zavítal pan učitel Radek se svým programem "Hravá věda". Děti z Berušek a Včelek se tak naučily vyrábět nový papír z reklamních letáků, viděly pytel na odpadky létat po třídě nebo sledovat autíčko z PET lahve poháněné nafukovacím balónkem. Dětem se Hravá věda moc líbila a už teď se všichni těšíme, co se naučíme příští rok.

foto: http://zahumenni.rajce.idnes.cz/

Aktualizováno Úterý, 06 Březen 2018 18:16
 
KARNEVAL 2018 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Lenka Šafářová   
Čtvrtek, 22 Únor 2018 18:37

V pátek 16. února se naše školka proměnila. Ve třídě Sluníček jsme mohli potkat pohádkové bytosti, ve třídách Berušek a Včelek se scházely krasobruslařky, hokejisté i sportovní fanoušci. Ano, opět po roce se konal karneval, tentokrát dopolední. Děti tancovaly, plnily úkoly a také se chodily dívat na kamarády ve vedlejších třídách. Na závěr si každý vylosoval z karnevalové tomboly malý dárek. Celý den v duchu pohádek a olympijských her utekl velmi rychle a všichni se při něm dobře bavili!

foto: http://zahumenni.rajce.idnes.cz/

Aktualizováno Čtvrtek, 22 Únor 2018 18:43
 
MINIKOPRSTÁR 2018 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Lenka Šafářová   
Čtvrtek, 22 Únor 2018 18:27

Ve středu 7. února se v naší školce konalo školní kolo pěvecké soutěže MINIKOPRSTÁR. Děti z Berušek a Včelek předvedly připravené písničky a tři děti se probojoval do finále konaného 14. února v KDK. Ve veliké konkurenci se děti sice neumístily, ale jak všichni víme, důležitější je zúčastnit se!

foto: http://zahumenni.rajce.idnes.cz/

Aktualizováno Čtvrtek, 22 Únor 2018 18:43
 
KNIHOMOLKA PDF Tisk Email
Napsal uživatel Lenka Šafářová   
Čtvrtek, 18 Leden 2018 15:41

Poslech pohádek, které nám vypráví babička, maminka nebo jiný člen rodiny, patří mezi nejoblíbenější činnosti dětí. Prohlubuje se vzájemný vztah a dítě si osvojuje jazykové dovednosti už od ranného věku.
Proto "Včelky" navštěvují pravidelně jednou měsíčně Městskou knihovnu v Kopřivnici. Seznamují se s knihami pro děti, plní úkoly a jednu knihu si půjčí domů. Pak můžou krásné zážitky z pohádek a příběhů prožívat s nejbližšími.

foto: http://zahumenni.rajce.idnes.cz/

Aktualizováno Čtvrtek, 18 Leden 2018 15:44
 
PŘEDVÁNOČNÍ ČAS PDF Tisk Email
Napsal uživatel Lenka Šafářová   
Sobota, 23 Prosinec 2017 21:44

Krásný adventní čas jsme začali ozdobením smrku před školkou. Nejmladší děti namalovaly šišky a starší děti vytvořily ozdůbky ze sušeného ovoce.

Mikuláš
5. prosince třída Včelek viděla v kině Mikulášskou pohádku. 6. prosince nás navštívil ve školce Mikuláš i s andělem. Děti jim zazpívaly, zatancovaly a přednesly básničky a všechny dostaly pěkný dárek.
8. prosince se třídy Včelek a Berušek přeměnily v peklíčka a děti v čertíky. Den byl zábavný a divoký. Děti si skvěle užily divadelní představení "Čertovské harašení".


Pomáháme
a děláme radost druhým. Již tradičně rodiče s dětmi tvořili dárečky pro děti na onkologické oddělení FN v Ostravě. Spolu s rodiči jsme také přispěli nadaci Záblesk zakoupením vánočních pohlednic, které vytvořily děti ve výtvarném kroužku.
Nejstarší děti pomáhaly dětem z DC Motýlek vystřihovat a zdobit vánoční stromečky a na návštěvě v centru si užily vánoční dopoledne.


Zdravé dobroty
K vánocům patří také příprava pochoutek. S dětmi jsme upekli voňavé perníčky. Rodiče donesli recepty i ochutnávky zdravých dobrot. A maminka Klára zájemcům vysvětlila a názorně předvedla jak se připravuje a peče kváskový chléb.


Kouzelné Vánoce
Adventní čas jsme chtěli zpříjemnit pěkným a milým vystoupením dětí. Věříme, že se pásmo vánočních písní, tanečků a koled líbilo dětem z DC Motýlek a žákům 1. tříd ZŠ Alšova 12. prosince a také potěšilo rodiče a prarodiče 14. prosince.

Vánoce ve školce
Zpívání koled, pouštění lodiček, vnímání vůní, vánoční atmosféry... a zazvonil zvoneček... přišel Ježíšek s dárky.
Přejeme všem: Hezké vánoční svátky,
ať máte čas na pohádky,
ať se na Vás štěstí směje,
ať Vás láska stále hřeje,
ať Vás úspěch provází
i v roce, který přichází.

Aktualizováno Sobota, 30 Prosinec 2017 15:46
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 10 z 41