Přihlášení/Odhlášení
MŠ Záhumenní
VEČERNÍČKOVÝ KARNEVAL PDF Tisk Email
Napsal uživatel Lenka Šafářová   
Sobota, 06 Březen 2021 09:55

Poslední den před uzavřením školky jsme si náramně užili.
Naše školka se proměnila v kouzelné místo plné postav z Večerníčku. Viděli jsme zde nádherné masky jako třeba Mach a Šebestová, Králíci z klobouku, Bob a Bobek, Maková panenka, Malá čarodějnice a mnoho dalších.
Musíme opravdu hrozně moc pochválit nejen děti, ale i rodiče za propracovanost masek. A nejen to! Výrobky, které jste s dětmi společnými silami vytvořili nám opravdu vzali dech. A tak jsme samozřejmě všechny výrobky i masky ocenili nejen dobrotami, ale také hračkami.
Musíme tak moc poděkovat za perníkové medaile „Večerníček“ společně se štramberskými uchy, ale také za jiné dary pro děti například „Večerníčkové pexeso“ a zdravé mlsání.

Doufáme, že si děti karneval užily stejně jako paní učitelky.
Aktualizováno Sobota, 06 Březen 2021 10:06
 
SKUTEČNĚ ZDRAVÁ ŠKOLKA - STŘÍBRNÝ CERTIFIKÁT PDF Tisk Email
Napsal uživatel Lenka Šafářová   
Sobota, 06 Březen 2021 08:39

Musíme se Vám s něčím pochlubit.
V naší školce máme tak skvělé paní kuchařky, kterým se podařilo pro školku získat Stříbrný certifikát v programu „Skutečně zdravá školka“.
Společně s nejstaršími dětmi „Včelkami“ jsme paním kuchařkám připravili odměny za náš školku, a jak jinak než zdravě. Nachystali jsme housenky z hroznového vína, ježky z hrušky a červeného hroznového vína a nakonec rajčatové berušky s olivami na ledovém salátu.
Paní kuchařky byly velmi mile překvapené.


Aktualizováno Sobota, 06 Březen 2021 09:52
 
ZAHRADA PDF Tisk Email
Napsal uživatel Lenka Šafářová   
Pondělí, 01 Březen 2021 19:21
Mateřská škola Záhumenní hledá pracovníka na údržbu zahrady. Jedná se o práce na zahradě – pletí, sekání, hrabání listí apod.
Za měsíc pracovník odpracuje maximálně 25 hodin.

Podrobnější informace podá vedoucí učitelka na telefonu MŠ Záhumenní. 737 230 787


Aktualizováno Pondělí, 01 Březen 2021 19:26
 
SNÍH A MRÁZ VŠUDE KOLEM NÁS PDF Tisk Email
Napsal uživatel Lenka Šafářová   
Pátek, 05 Únor 2021 18:48

Děti se radovaly z bohaté sněhové nadílky. Skvěle si užily bobování z kopce pod Bílou horou, koulování i společné stavění sněhuláků. Také zkoumaly a objevovaly vlastnosti sněhu a ledu, pozorovaly stopy ve sněhu, vyšlapávaly cestičky a andílci si lehali do sněhových peřinek.
Nezapomněli jsme také na zvířátka. Nasypali jsme zrníčka do krmítek na naší zahradě a odnesli kaštany, jablíčka i mrkev do krmelce v lese.
 


 

Aktualizováno Sobota, 13 Březen 2021 13:49
 
ADVENTNÍ ČAS PDF Tisk Email
Napsal uživatel Lenka Šafářová   
Neděle, 31 Leden 2021 18:38
Čas zdobení
Před školkou i v každé třídě jsme s dětmi ozdobili vánoční stromky hvězdičkami, zvonečky, andílky i sněhuláčky.
.  

Čas andílků a čertíků
V pátek 4.12. do školky přišli malí andílci a čertíci. V nebíčku i peklíčku si užili spoustu her a zábavy a těšili se na Mikuláše. I letos obdaroval všechny děti balíčky s dobrotami.


Čas vánočního tvoření
Malování, tiskání, motání, lepení, .... zkrátka- všichni se podíleli na přípravě vánočního jarmarku ve školce. Rodiče si mohli prohlédnout a vybrat hezké stromečky, andílky i vánoční dekorace.


Čas vánočních zvyků, tradic a očekávání
Děti nadšeně pomáhaly při pečení voňavých perníčků, poslouchaly a zpívaly koledy, vyrobily dáreček- přáníčko pro rodiče, také pozorovaly pouštění lodiček z ořechových skořápek.


A  byly tu Vánoce. Sváteční den ve školce. Pod stromečkem děti našly dárečky od Ježíška a v rozkrojeném jablíčku viděly hvězdičku. Štěstí a zdraví přejeme všem!
Aktualizováno Neděle, 31 Leden 2021 19:07
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 1 z 54