Přihlášení/Odhlášení
MŠ Lubina


ČERTOVSKÉ REJDĚNÍ PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Středa, 14 Prosinec 2011 01:12

NENÍ LEPŠÍ NA TOM SVĚTĚ,

NEŽLI ČERTŮM V PEKLE.

VE DNE, V NOCI PŘIKLÁDAJÍ,

SEDÍ PĚKNĚ V TEPLE.

Image   Image                             

                                                       Image

Aktualizováno Čtvrtek, 20 Září 2012 12:27
 
VEČER SVATOJÁNSKÝCH BROUČKŮ PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Čtvrtek, 01 Prosinec 2011 23:18

Byl podzim. Světla ubývalo, zimy přibývalo, a tak broučci, že už nikam nepoletí .......

Sešli se proto jedno odpoledne ve školce, aby si spolu před tuhou zimou pohráli a pomohli těm, kteří to potřebují. Nejdříve na všechny čekala pohádka s ukolébavkou a hned poté si všichni vyzkoušeli, jaké to je, když broučci létají po tmě a nic nevidí. Za pomoci velkých brouků - dospěláků - broučci vyráběli malé ozdůbky k vánocům, které budeme společně prodávat na vánočním jarmarku a tím pomůžeme hluchoslepým kamarádům.

Největší zážitek ale broučci měli asi z hledání pokladu na zahradě, který byl k jídlu a malí broučci ho slupli jak malinu. Společně jsme se rozloučili ukolébavkou a broučci se za světýlek z lampiček vydali do svých postýlek.

Za odétajícími broučky kmotřičky učitelky volaly: "Tak na jaře zase ahoj!" Ale broučci nespali a nespali a nespali. Nebo možná jenom v noci. Hned ráno totiž byla školka zase plná dětí. Takže do jara budeme mít zase co dělat.

Aktualizováno Čtvrtek, 20 Září 2012 12:27
 
TATROVKY OČIMA DĚTÍ PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Úterý, 29 Listopad 2011 12:27

Ve čtvrtek 24. listopadu 2011 proběhla v prostorách Technického muzea Tatra v Kopřivnici vernisáž k soutěžnímu projektu "TATROVKY OČIMA DĚTÍ".

Do soutěže bylo doručeno 221 výtvarných prací z 18 mateřských a základních škol v Kopřivnici. Za účasti starosty města Kopřivnice, ředitele muzea  a autorky projektu a asi 60 dětí a dospělých byla zahájena ojedinělá výstava, která hýří barvami, nápady a tvořivostí dětí.

I vy se můžete stát těmi, kdo rozhodne o tom, který z autorů výtvarného díla bude vítězem. Stačí, když se přijdete podívat a na hlasovací lístek napíšete číslo svého favorita.

I KDYŽ - není důležité vyhrát, ale zúčastnit se. Vítězové jsou přece všichni ti, kteří se zapojili. 

Image

                                                Image

Image

Aktualizováno Čtvrtek, 20 Září 2012 12:27
 
ŠÁHNI SI NA PTÁKA PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Úterý, 11 Říjen 2011 15:12

Takový je název jedné výstavy, která právě probíhá v Kopřivnici. A protože naše školka nemá k ptáčkům daleko - minulý týden jsme otevřeli školní zahradu PTAČÍ SVĚT, vydali jsme se zjistit, oč jde.

Vyrazili jsme z Lubiny s dětmi ze třídy Skřivánků hezky pěšky. Ani nevíme, jak nám ta cesta do Kopřivnice utekla. A už jsme byli v parku u Šustalovy vily, kde se vše odehrává. Výstava je hodně praktická a interaktivní. Pohladit si ptáčka je velice příjemné. Zjistit, jaké jsou rozdíly mezi peřím, vajíčky a váhou jednotlivých ptáčků je také určitě zajímavé. A tak není ptáček jako ptáček. Ale víte co, však se tam zajděte podívat sami. Ale pospěšte, protože ptáčci se již brzy z výstavy rozletí.

Image   Image

Image   Image

Aktualizováno Čtvrtek, 20 Září 2012 12:27
 
OTEVŘENÍ ZAHRADY "PTAČÍ SVĚT" PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Sobota, 08 Říjen 2011 19:29

Ve čtvrtek 6.10.2011 to všechno vypuklo.

V rámci projektu Svět je naše zahrada č.II (spolufinancovaného z Regionálního operačního programu regionu soudržnosti Moravskoslezsko,pod reg. č. CZ.1.10/3.2.00/03.00912) , byla slavnostně přestřižena stuha a tím otevřena nově zrevitalizovaná zahrada MŠ v Lubině "PTAČÍ SVĚT". Všichni přítomní pokřtili novou zahradu společným pokřikem "Ó, Ó, Ó, TO SE POVEDLO". Děti ze třídy SKŘIVANŮ si připravily krátké "ptačí" vystoupení a pak už na všechny čekaly nové prolézací věže, skluzavky a houpačky. Ve spolupráci s Hitrádiem Orion měli všichni možnost si nechat pomalovat obličej a zaskotačit na trampolíně. Také u atrakcí bylo veselo. Byl to den jako vymalovaný. Svítilo sluníčko a odevšad se ozýval dětský smích a všechny oči dětí, ale i dospěláků byly veselé a rozzářené.

Věřme tedy, že se opravdu vše povedlo, a že tady najdou děti nejen spoustu zábavy, ale i poznání. Součástí naší zahrady je totiž také naučná ptačí stezka, kde jsou umístěny informační tabule, které dětem, ale i dospělým přinášejí informace o  nejznámějších ptácích z blízkého okolí. V zimě se budeme o ptáčky starat a věříme, že se nám na jaře odplatí nejednou veselou písničkou. 

Image  Image

Image  Image

Image  Image

Image  Image

Aktualizováno Čtvrtek, 20 Září 2012 12:28
 
<< Začátek < Předchozí 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Další > Konec >>

Strana 19 z 23