Přihlášení/Odhlášení
MŠ Lubina


CO SE DĚLO V LEDNU PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Čtvrtek, 14 Únor 2013 14:21

ZIMA VENKU, ALE I UVNITŘ

A je to tady. Hurá, napadl sníh. A tak stavíme sněhuláky, koulujeme se, válíme ve sněhu a hlavně máme velikánskou radost.

Image Image Image Image

KNIHOVNA V LUBINĚ

Navštívili jsme knihovnu v Lubině. Není tak veliká a prostorná jako knihovna v Kopřivnici, kam taky chodíme, ale knížek plných příběhů a pohádek je tady také veliká spousta. Stačí jen sem dojít a vypůjčit si některou z nich.

Image Image

V 1. TŘÍDĚ

Tak jsme dneska zjistili, co nás ve škole čeká a co nemine. No, nebude to asi legrace. Ale do školy se už začínáme těšit. Tak nejdříve nás tam čekejte u zápisu.

Image Image

KRMENÍ ZVĚŘE V ZIMĚ

V zimě nezapomínáme ani na naše lesní zvířátka a nosíme jim do krmelce nejrůznější laskominy. Však se koukněte, jak se jim pak daří.

Image Image

I V ZIMĚ JE ZAHRADA PLNÁ TAJEMSTVÍ 

Image Image

Aktualizováno Pátek, 15 Únor 2013 23:57
 
CO SE UDÁLO V PROSINCI PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Úterý, 08 Leden 2013 14:15

7.12.2012 VÁNOCE NA DĚDINĚ - kouzelná procházka vánoční dědinou v muzeu v Rožnově p/Radhoštěm - plná sněhu, vánočních kouzel, pohádek a tajemství. Nejvíc nás ale pobavil místní osel, který snědl paní učitelce svačinu - krásné červené jablko.

Image Image

 11.12.2012 jsme zamířili do Muzea Fojství, abychom si pohráli a trošku namáhali naše malé hlavinkypři řešení  nejrůznějších hlavolamů a hádanek. Výstava "HLAVOLAMY NA HRADĚ" nás opravdu pobavila a přinesla mnoho zajímavého nejen pro děti, ale i pro dospělé.

ImageImage 

18.12.2012 jsme se sešli všichni pospolu, abychom pomaličku koledami a vánočními zvyky přivoněli k vánocům. Malé vystoupení dětí KOUZELNÉ VÁNOCE a prodej milých drobnůstek pro naše blízké ve stánku "U DOBRÉHO SRDCE" také přispělo k tomu, abychom nějakou tou korunkou přispěli na hluchoslepé kamarády.

ImageImage 

 19.12.2012 jsme jako každoročně vyrazili na VÁNOČNÍ JARMARK do Kopřivnice. Nakoukli jsme pod pokličku ve stánku s vařečkami a medovámi perníčky a i když z důvodu počasí - dost totiž pršelo - bylo odvoláno koledování s vánočním zvoněním, my jsme si přece jenom naše zvonečky vytáhli z batůžku a vesele jsme si u vánočních stromečků v Kulturním domě zakoledovali. Ale to už nás z okna školky vyhlíželi naši noví kamarádi v MŠ FRANCOUZSKÁ, kam jsme byli pozváni na úžasnou polévku. My jsme jim zase na oplátkunabídli voňavou štolu, kterou nás paní kuchařka vybavila při naší cestě do světa.

ImageImage 

20.12.2012 VÁNOCE VE ŠKOLCE - vánoční oběd, vánoční nadílka, vánoční cukroví - no prostě VÁNOCE ZA JSOU ZA DVEŘMI.

Image 

 

Aktualizováno Čtvrtek, 10 Leden 2013 13:21
 
CO SE U NÁS DĚLO V ŘÍJNU PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Neděle, 18 Listopad 2012 23:01

TRAKTORY 

Prohlídka traktorů by určitě nadchla nejednoho kluka. Ale jak jsme viděli, i pro holčičky to bylo hodně zajímavé.

Image   Image

Image

ŠKOLKA PRO TELÁTKA

Nejen pro děti, ale i pro telátka existuje školka. A co všechno umí? To byste se divili, kdybyste to viděli na vlastní oči.

Image   Image

Image

JABLKA V ŽUPANU

Máte doma župan? My jsme jej oblékali jablíčku a moc jsme si na nich všichni smlsli.

Image   Image

ÚKLID ZAHRADY

Moc dobře víme, že je potřeba se postarat před zimou o naší zahradu. A tak jsme vzali táčky a hrábě a pustili se do práce.

Image   Image

DÝŇOVÝ TÝDEN

Taky vám urostla taková krásná dýně? Tak to jste určitě měli velikou radost z úrody. A ještě větší z toho, jak jste si z ní navařili kompot anebo džus. Mňam.

Image   Image

Image

Aktualizováno Úterý, 08 Leden 2013 14:23
 
HOUBY A HOUBIČKY PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Úterý, 06 Listopad 2012 18:28

aneb není houba jako houba.

Známe houby jedlé a jedovaté. Známe jednu říkanku o tom, jak náš táta šel na houby a my máme strach, jestli on nám tam náhodou nezbloudí. A co přinese až se vrátí? No přece houby. A známe taky jednu pohádku "POD HŘÍBKEM" - kde najde svůj domeček hned několik zvířátek před deštěm. No a dneska už taky známe celou řadu slavných herců a hereček z řad našich maminek a tatínků, kteří se ani nenechali nijak dlouho přemlouvat k tomu, aby si vybrali pohádkovou čepičku a na chvíli se stali zvířátkem v pohádce.

A proč není houba jako houba? No protože je i taková, se kterou se dají dělat nějrůznější věci - třeba umývat nádobí nebo si vyrobit "HOUBÁČKA".

Image   Image

Image   Image

Aktualizováno Neděle, 18 Listopad 2012 23:15
 
JEDNO PRIMA DOPOLEDNE NA DOPRAVNÍM HŘIŠTI PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Sobota, 06 Říjen 2012 00:28

Začátkem října jsme se jedno dopoledne vypravili na dopravní hřiště. Nejprve jsme však museli absolvovat cestu autobusem do Kopřivnice. Už to byl pro nás zážitek a cestou jsme poznávali některé dopravní značky a taky jak to chodí mezi auty, když na semaforu svítí červená nebo zelená. Nejprve jsme si celé hřiště prošli a společně si říkali co a jak a kde a kdy. Musíme se pochlubit, že z nás měly paní učitelky Iva a Markéta velikou radost, jak nám to šlo. A že to byla fuška - nasadit si přilbu, uřídit koloběžku, zastavit na červenou, sledovat cestu, kam vedou šipky, dát přednost chodcům na přechodu, jet správným směrem po kruhovém objezdu - no zkrátka - však to všichni pěkně známe, jak je potřeba dávat na silnici pozor. Ale byla to paráda.

Image   Image

Image   Image

            Image

Aktualizováno Pondělí, 08 Říjen 2012 21:33
 
<< Začátek < Předchozí 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Další > Konec >>

Strana 17 z 23