Přihlášení/Odhlášení
MŠ Lubina


ŠKOLNÍ ROK 2012/2013 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Úterý, 04 Červen 2013 10:16

JAKÝ BYL KVĚTEN?

KVĚTEN je měsíc lásky, barev a vůní. Letos taky docela častého deště. Ale i přes toto mokré úskalí se nám podařili uskutečnit spousty krásných, barevných i voňavých akcí.

VAJEČINA - úžasná to krmě. Jen nám letos navlhlo dřevo a vaječina se musela uškvařit na plotně -.nicméně bylo to mňamka.

Image Image

MINIVÍCEBOJ - počasí přálo, nám ve sportu štěstí moc ne. Musíme zkrátka vymyslet jiný tréninkový plán a strategii. Ale vyzkoušeli jsme si to, zúčastnili se a to je to hlavní. SPORTU ZDAR!

Image Image

PRVŇÁCI ZNOVU VE ŠKOLCE - jednoho slunného dne jsme přivítali ve školce naše loňské kamarády - prvňáky. Umí už sice číst a psát, ale naše zahrada a prolézačky jim učarovaly.

Image

EKO PROGRAM S HÁJENKOU - mrholilo, sluníčko nikde a tak jsme se pořádně oblékli - na řadu se dostaly i zimní bundičky a vyrazili jsme do terénu. A zvládli jsme to. Poznali jsme přírodu i za deště a to také není k zahození.

Image Image

DOPRAVNÍ HŘIŠTĚ - jakoby jsme to počasí měli objednané. Letos jsme tady byli již podruhé a bylo vidět, že už mezi sebou máme zdatné řidiče. Na naše řidičské umění se přišli podívat také členové městské policie. No, sem tam, by ještě malá pokutička padla, ale jinak nás chválili. Odměnou nám byl řidičský průkaz skupiny MŠ, který nás opravňuje řídit koloběžky.

ZOO OSTRAVA - trochu deště, trochu slunce, zato plno zajímavých zvířátek.

Image Image

Image Image

Aktualizováno Pondělí, 21 Říjen 2013 09:59
 
DUBEN - ZA KAMNAMA UŽ JSME NEBYLI PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Čtvrtek, 02 Květen 2013 00:09

V LUBINĚ TEDA URČITĚ NE. DUBEN BYL VESELÝ A PLNÝ AKTIVIT.

2.5.2013 KROJOVANÉ PANENKY - interaktivní výstava s panenkami v krojích od těch nějmenších až po životní velikost. nejen jsme si prohlíželi, nejen jsme si povídali, ale každé z dětí si vyzkoušelo vytvořit svoji vlastní krojovnou panenku, či panáčka.

Image  Image

18.5.2013 DEN ZEMĚ - spojený s celodenní výletem do Kopřivnice - viděli jsme spousty zajímavých věcí, bubnovali jsme na opravdické bubny, soutěžili, hladili zvířátka, představili jsme náš pohádkový ptačí svět z odpadového materiálu, tancovali a poznali nové kamarády z MŠ Francouzská.

Image  Image

24.5.2013 IGRÁČEK- FENOMÉN - výstava nejen pro děti, ale také pro dospělé. Panáčci Igráčci tak motivovali naše děti, že jsme jen hleděli, jak byly šikovné a dokázaly některé situace ze života předvést jako pantomimu.

Image  Image

25.5.2013 KVĚTINOVÉ DÍLNY - akce pro rodiče a děri spojená s otevřením zahrady v Lubině. Každý mohl navštívit jednu květinovou vílu, která měla jak pro děti, tak i dospěláky připravenou nějakou kvatinovou aktivitu. A tak děti odcházely s květinovým obrazem, malou sedmikráskou, či květinou z piškotu nebo ze zeleniny.

26.5.2013 ČARODĚJNICE - velká zkouška čarodejnických učňů. Prošli všichni, ale než se naučí všechna čáry a kouzla, budou v čarodějnické škole možná i dalších 100 let.

Image  Image

Aktualizováno Středa, 22 Květen 2013 07:01
 
JAKÝ BYL V LUBINĚ BŘEZEN PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Pátek, 29 Březen 2013 12:21

ZAPOMENUTÁ KOPŘIVNICE - 5.3.2013

Interaktivní výstava plná zajímavých fotografií z historie města Kopřivnice. Děti tak měly možnost srovnávat život  a stavby budov a domů kdysi a dnes. Společně jsme vyhledávali stavby, na které můžeme v Kopřivnici natrefit i v současnosti - kostel, škola na náměstí či dům č. 1 Fojtství. Ve skupinkách si pak vybraly jednu fotografii, kterou zobrazily výtvarně a svýma očima. A věřte, že vznikala zajímavá dílka. No, prostě zase jedna vydařená akce.

Image Image

Image Image

VELIKONOCE NA ZÁMKU - 20.3.2013

Nadcházející svátky jara a s nimi spojené tradice a zvyky. Malovaná vajíčka, pletení tatarů a velikonoční koledování - to vše jsme si připomenuli na Žerotínském zámku v Novém Jičíně. Domů jsme si odnesli kousek jara v podobě létéčka - tak pevně věřme tomu,  že už zima opustí svou vládu a přenechá místo jaru.

Image Image

Image Image

VYNÁŠENÍ MORENY - 21.3.2012

Zimo, zimo, táhni pryč,

nebo na tě vezmu bič...........   

Image Image                                                                                                       

TAJEMSTVÍ VELIKONOČNÍHO KUŘETE - 27.3.2013

Kde se vzala, tu se vzala, najednou se u nás ve školce objevila jedna smutná slepička, která hledala své malé kuřátko. A protože u nás ve školce takových podobných kuřátek bylo docela dost, vydali jsme se společně na pomoc. Splněním jarních úkolů jsme přispěli k tomu, že se kuře opravdu našlo a nepřišlo s prázdnou. Přišlo s pořádnou koledou, o kterou jsme se společně rozdělili.

Image Image

Image Image

Aktualizováno Neděle, 31 Březen 2013 16:06
 
JAKÝ BYL V LUBINĚ BŘEZEN PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Pátek, 29 Březen 2013 12:14

ZAPOMENUTÁ KOPŘIVNICE - 5.3.2013

Interaktivní výstava, plná zajímavých fotografií z historie města Kopřivnice. Děti, tak měly možnost poznávat a srovnávat budovy Kopřivnice a její život v minulosti a dnes. Společně jsme hledali stavby, které míjíme v našem městě i dnes - škola Náměstí, kostel, či stavení č.1 Fojtství, kde výstava probíhala. Děti si pak ve skupinkách našly jednu fotografii, kterou se snažily zachytit výtvarně svýma dětskýma očima. Opravdu zase jedna povedená akce.

VELIKONOCE NA ZÁMKU - 20.3.2013

Blížící se svátky jara a s nnimi spojené tradice a zvyky. To vše jsme měli možnost vidět a vyzkoušet v Novojičínském zámku. Zjistili jsme jak se barví vajíčka, jak se plete pomlázka a domů si každý z nás přivezl létéčko. Tak snad už to jaro opravdu přijde.

TAJEMSTVÍ VELIKONOČNÍHO KUŘETE - 27.3.2013

 

 
CO JSME PROŽILI V ÚNORU PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Neděle, 03 Březen 2013 22:37

BABA CHŘIPICE

Pořád jsme si říkali, kde se letos Baba Chřipice toulá - a to jsme neměli dělat, protože přišla i k nám a pořádně se u nás ve školce vyřádila. Snad každý z nás měl nějakého toho bacila, se kterým se musel trošku poprat. Zvítězili jsme.

CESTA NA SEVERNÍ A JIŽNÍ PÓL  

A když jsme vyzdravěli, vydali jsme se za ledními medvědy a dalšími kamarády ze sněžné říše.

Image Image

KE KRMELCI S MYSLIVCEM

Tak to bylo zase jedno super dopoledne - společně s myslivcem jsme vyrazili ke krmelci. Spoustu nových věcí jsme se dozvěděli, viděli a slyšeli jsme jak střílí myslivecká flinta a poznávali jsme lesní zvířátka. A aby z toho taky něco měla ta zvířátka, donesli jsme jim plný pytel dobrot a mlsání (jablíčka, mrkev, seno apod.)

Image Image

Aktualizováno Pátek, 29 Březen 2013 12:04
 
<< Začátek < Předchozí 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Další > Konec >>

Strana 16 z 23