Přihlášení/Odhlášení
MŠ Lubina


JAKÝ BUDE LEDEN? PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Pátek, 20 Prosinec 2013 11:47

Leden jasný, roček krásný.

Co nás čeká?

VESELÉ LYŽOVÁNÍ - termín přesunut na březen

 

BESEDA O PÍSMU "COMENIA SCRIPT" - 30.1.2014

Zajímavá beseda proběhla pro všechny zájemce o prvních zkušenostech a poznatcích k výuce písma COMENIA SCRIPT. Toto písmo se vyučuje v 1. třídě základní školy v Lubině. Měli jsme možnost poznat, že psaní dětem přináší radost a na výuku se opravdu těší. Důkazem jsou jejich první písanky, které jsou opravdu jak natištěné. Asi to něco do sebe má.

 

PŘEDPLAVECKÝ VÝCVIK POKRAČUJE - od 30.1.2014 začínáme 2. cyklus / 8 lekcí

Právě jsme ukončili první cyklus předplaveckého výcviku, ale nás to moc baví. A tak jsme si domluvili pokračování. Už dneska plaveme ve velikém bazéně, tak pevně věříme, že si ještě plaveckou techniku vylepšíme a budeme opravdu jako ta ryba ve vodě.

 

NÁVŠTĚVA V 1. TŘÍDĚ ZŠ - 21.1.2014 dopoledne - Skřivani

Protože se pomaloučku blíží termín zápisů budoucích prvňáčků, vyrazili jsme na návštěvu do základní školy. Kamarádi z 1. třídy už byla na nás natěšení a my zase plni očekávání, co nás ve škole bude čekat. Bylo tam prima. Paní učitelce jsme ukázali, že už umíne počítat do 20, poznávat barvy, číslice i písmena. Ale co pro nás bylo zcela nové, byla veliká interaktivní tabule, kde jsme si vyzkoušeli nejrůznější věcičky - třeba to, jak se píšou písmena písma COMENIA SCRIPT - to se totiž budeme od září učit.

 

OVOCNÝ SALÁT - ZDRAVÁ TO KRÁLOVSKÁ KRMĚ

Udělat ovocný salát, není až tak obtížně, věřte nám. Sami jsme si to vyzkoušeli, umyli jsme ovocné plody a začali jsme krájet a míchat - až nám z toho vyšel KRÁLOVSKÝ OVOCNÝ SALÁT - mňam!!!

 

NA TŘI KRÁLE O KROK DÁLE

Tak jsme zase o krok dále, dny se prodlužují a noci zkracují. A začal rok 2014, tak ať se vydaří.

Aktualizováno Středa, 12 Únor 2014 22:21
 
NASTAL ČAS VÁNOČNÍ - PROSINEC PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Pondělí, 02 Prosinec 2013 08:11

Když prosinec bystří, po vánocích jiskří.

Vánoční oběd a čekání na Ježíška  19.12 2014

Byl tady. Dárečky jsou tu.

Jarmark a koledy před KDK - Kopřivnice 18.12.2013

Počasí sice  slunečné, ale nálada už opravdu vánoční panovala ve středu v Kopřivnici. Před KD se sešly děti ze všech mateřských školek, aby si společně zanotovaly vánočné písničky. Vánoční atmosféra doprovázela prodej malých a milých výrobků dětí. Kdo z kolemjdoucích si zakoupil nějak drobnůstku, ať už pro radost svou, či někoho blízkého, vyjádřil tím podporu nejen našim malých dětem a jejich učitelkám, ale také sdružení Záblesk - sdružení rodičů a přátel hluchoslepých dětí, kterému byl výtěžek věnován.

Zaváté vánoce (akce RaD) 17.12.2013 (od 15.30 hodin)

seznam úkolů než začnou vánoce:

1. nazdobit stromeček na školní zahradě, aby Ježíšek trefil s nadílkou - splněno

2. vyrobit vánoční ozdoby - splněno

3. pustit na vodu svíčičku a sledovat, kam v tom roce 2014 dopluje - splněno

4. zazpívat si společně koledy - splněno

a něco navíc - předvést dospělákům malé vánoční vystoupení, okoštovat vánoční cukroví a nechat se unášet vůni vánočního punče  - VÁNOCE, TĚŠÍME SE !!!!

Zdravá pětka  13.12.2013 (dopoledne)

PĚT ÚKOLŮ ZVLÁDÁM HRAVĚ, UŽ VÍM, JAK JÍST (a žít) ZDRAVĚ!

1. Jím 5x denně

2. Jím 5 porcí ovoce a zeleniny

3. Hýbu se a sportuju

4. Před jídlem si prostřu stůl a umyju ruce

5. S jídlem užívám zdravou legraci

 

Pekelná školička 5.12.2014 (dopoledne)

A je to tady. Mikuláš, andílci a čertiska. Už se na nás chystají. Došli i k nám, do školky. Je zajímavé, že Mikuláš věděl o nás opravdu všechno a tak čert zase nevěděl, kde začít. Ještě, že tady byl andílek, a paní učitelky, které nás čertovi nedali. Ale slibovali jsme, jak budeme hodní, nebudeme škaredě mluvit a společně si pomáhat, tak snad se nám to podaří dodržet.

 

 

 

 

Aktualizováno Sobota, 18 Leden 2014 17:03
 
A ZAČAL LISTOPAD PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Pondělí, 04 Listopad 2013 16:13

Když se v listopadu hvězdy třpytí, mrazy se brzo uchytí

MUZIKOTERAPIE Procvič si svůj jazýček 26.11.2013

.... aneb BUBNOVÁNÍ S ŘÍKANKOU. Pod vedením paní Smazové jsme behem chvilky rozezvučeli téměř 20 bubnů. Rezonance šamanského bubnu byla tak kouzelná a silná, že nám rozezvučela triangly zavěšené na stěně. Ale to nebylo to nejdůležitější. Všichni, kteří přišli si nejen pořádně zabubnovali, ale současně se naučili nejednu veselou říkanku o zvířatech. V dalších prostorách školky byly připraveny veselé aktivity nejen pro děti, ale pro dospěláky. Aniž by tušili, učili se pracovat s dechem, výslovností, sluchem, rytmem ... Prostě vše, co se týká dětské řeči a správné výslovnosti.

   

KOLEDY ZE ŠKOLKY 25.11.2013 

Kamera, klapka, jedem! Tak jsme trošku okusili jak chutná natáčení a sláva televizních hvězd. Náš "ANDĚLSKÝ SBOR" si zazpíval koledu Půjdem spolu do betléma. Každá školička přispěla svou troškou  a výsledkem bude vánoční DVD, plné vánočních koled a vánoční atmosféry. 

                                                        

SPORTUJEME S EMÍLKEM 20.11.2013

Připravit se ke startu, pozor, teď. A už se desítka dětí rozběhla na trase 200 m. Do cíle doběhli všichni. Náš čas ale stačil na 8. místo. Měli jsme jedno želízko v ohni. Ve finále startovala naše Bára. Všichni jsme jí drželi palečky. Zvládla to a doběhla až do cíle - taky krásné 8. místo. A to nás ještě čekala překážková dráha. Na dráhu jsme vyslali dalších 5 sportovců, kteří vybojovali pro naši školku 6. místo. Není důležité zvítězit, ale zúčastnit se. I když, stát na "bedně" bychom také někdy chtěli. Tak třeba se to jednou podaří.

  

NAŠE PRVNÍ PLAVÁNÍ 7.11.2013 

Plavu, plaveš, plaveme. A že nám to opravdu šlo. Překvapivě letos žádná slzička a strach z vody. Tak doufejme, že nám to vydrží.

  

CESTA ZA DIVOČÁKEM 4.11.2013

V pondělí jsme vyrazili za divočákem. Ne na lov, ale podívat se, jak vypadá, co všechno žere a jak je opravdu divoký. Sebou jsme přibalilií mlsky pro zvířátka - jablíčka a žaludy a cestou přes pole jsme ještě nasbírali kukuřici. Viděli jsme nejen malého divočáka, ale také opravdickou jezevčí noru. Připravili jsme zvířátkům krmelce a pořádně vyhládlí a vyfoukaní se vrátili zpět. Tak zase třeba v zimě.

  

 

 

Aktualizováno Pondělí, 02 Prosinec 2013 08:40
 
A JAK BYLO V ŘÍJNU PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Pátek, 18 Říjen 2013 13:04

V říjnu hodně žaludů a bukvic oznamuje zimy víc.

POVÍDÁNÍ V ZAHRADĚ - 24.10.2013

Tentokrát jsme si vyrazili do Kopřivnice na zahradu MŠ Jeřabinka. Po zahradě poletovaly berušky - logopedické asistentky, které měly pro děti ze všech mateřských škol v Kopřivnici a okolí přichystány aktivity na rozvoj řeči. Vyzkoušely si, jak foukáním zachránit berušku na vodě. Sluchem hledaly stejný zvuk broučka a jak je těžké dobře poslouchat, aby správně zopakovaly šeptané slovo. Pomáhaly sbírat beruškám pylové kuličky pomocí pinzetky, slabilkovaly a malovaly a ......... Kdo přišel, viděl a vyzkoušel. Kdo nepřišel - může jenom litovat.

      

 

ČERVENÁ - STOP!  ZELENÁ - JEĎ! - 23.10.2013

Tak jsme si dneska sbalili přilby na kola a vyrazili na dopravní hřiště v Kopřivnici. Koloběžky už na nás čekaly, tak nezbývalo nic jiného, než si všechno připomenou, aby pak na cestách nebyly karamboly a bouračky. No, povím vám, není to jen tak - uřídit koloběžku, sledovat semafory a ještě kam jedu, či jestli přes přechod nejde chodec - to dá člověku zabrat. A tak neméně důležité bylo - také se pořádně posilnit. Ale stálo to za to. 

   


NÁVŠTĚVA ZAHRADY "VODNÍ SVĚT" - 8.10.2013

Počasí bylo v říjnu přívětivé a tak jsme jednoho slunečného dne vyrazili do Kopřivnice. Šli jsme se podívat, jaké zahrady mají děti v Kopřivnci. Cestu tam jsme jeli autobusem, ale nazpět jsme vyrazili hezky pěšky. A zahrada? Byla super - jiné prolézačky, jiné klouzačny, zkrátka - vše jsme důkladně zkontrolovali a hlavně VYZKOUŠELI - JAK TO JEZDÍ, JAK FRČÍ, JAK TO FUNGUJE.

   

 

Aktualizováno Úterý, 29 Říjen 2013 10:27
 
CO SE DĚLO V ZÁŘÍ PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Úterý, 15 Říjen 2013 12:50

Jaké počasí v září, tak se i březnu vydaří.

  

VÝSTAVA OVOCE, ZELENINY, KVĚTIN A HUB

Je již tradicí, že se v Lubině o pouti pořádá veliká výstava bohatých výpěstků lubinských zahradkářů. Je někdy až s podivem, co vše na zahrádách roste. A co teprve v lesích? To byste koukali. My, jsme tedy zase koukali.

   

 

Aktualizováno Středa, 16 Říjen 2013 15:02
 
<< Začátek < Předchozí 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Další > Konec >>

Strana 15 z 23