Přihlášení/Odhlášení
MŠ Lubina


A ZAČAL LISTOPAD PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Pondělí, 04 Listopad 2013 16:13

Když se v listopadu hvězdy třpytí, mrazy se brzo uchytí

MUZIKOTERAPIE Procvič si svůj jazýček 26.11.2013

.... aneb BUBNOVÁNÍ S ŘÍKANKOU. Pod vedením paní Smazové jsme behem chvilky rozezvučeli téměř 20 bubnů. Rezonance šamanského bubnu byla tak kouzelná a silná, že nám rozezvučela triangly zavěšené na stěně. Ale to nebylo to nejdůležitější. Všichni, kteří přišli si nejen pořádně zabubnovali, ale současně se naučili nejednu veselou říkanku o zvířatech. V dalších prostorách školky byly připraveny veselé aktivity nejen pro děti, ale pro dospěláky. Aniž by tušili, učili se pracovat s dechem, výslovností, sluchem, rytmem ... Prostě vše, co se týká dětské řeči a správné výslovnosti.

   

KOLEDY ZE ŠKOLKY 25.11.2013 

Kamera, klapka, jedem! Tak jsme trošku okusili jak chutná natáčení a sláva televizních hvězd. Náš "ANDĚLSKÝ SBOR" si zazpíval koledu Půjdem spolu do betléma. Každá školička přispěla svou troškou  a výsledkem bude vánoční DVD, plné vánočních koled a vánoční atmosféry. 

                                                        

SPORTUJEME S EMÍLKEM 20.11.2013

Připravit se ke startu, pozor, teď. A už se desítka dětí rozběhla na trase 200 m. Do cíle doběhli všichni. Náš čas ale stačil na 8. místo. Měli jsme jedno želízko v ohni. Ve finále startovala naše Bára. Všichni jsme jí drželi palečky. Zvládla to a doběhla až do cíle - taky krásné 8. místo. A to nás ještě čekala překážková dráha. Na dráhu jsme vyslali dalších 5 sportovců, kteří vybojovali pro naši školku 6. místo. Není důležité zvítězit, ale zúčastnit se. I když, stát na "bedně" bychom také někdy chtěli. Tak třeba se to jednou podaří.

  

NAŠE PRVNÍ PLAVÁNÍ 7.11.2013 

Plavu, plaveš, plaveme. A že nám to opravdu šlo. Překvapivě letos žádná slzička a strach z vody. Tak doufejme, že nám to vydrží.

  

CESTA ZA DIVOČÁKEM 4.11.2013

V pondělí jsme vyrazili za divočákem. Ne na lov, ale podívat se, jak vypadá, co všechno žere a jak je opravdu divoký. Sebou jsme přibalilií mlsky pro zvířátka - jablíčka a žaludy a cestou přes pole jsme ještě nasbírali kukuřici. Viděli jsme nejen malého divočáka, ale také opravdickou jezevčí noru. Připravili jsme zvířátkům krmelce a pořádně vyhládlí a vyfoukaní se vrátili zpět. Tak zase třeba v zimě.

  

 

 

Aktualizováno Pondělí, 02 Prosinec 2013 08:40
 
A JAK BYLO V ŘÍJNU PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Pátek, 18 Říjen 2013 13:04

V říjnu hodně žaludů a bukvic oznamuje zimy víc.

POVÍDÁNÍ V ZAHRADĚ - 24.10.2013

Tentokrát jsme si vyrazili do Kopřivnice na zahradu MŠ Jeřabinka. Po zahradě poletovaly berušky - logopedické asistentky, které měly pro děti ze všech mateřských škol v Kopřivnici a okolí přichystány aktivity na rozvoj řeči. Vyzkoušely si, jak foukáním zachránit berušku na vodě. Sluchem hledaly stejný zvuk broučka a jak je těžké dobře poslouchat, aby správně zopakovaly šeptané slovo. Pomáhaly sbírat beruškám pylové kuličky pomocí pinzetky, slabilkovaly a malovaly a ......... Kdo přišel, viděl a vyzkoušel. Kdo nepřišel - může jenom litovat.

      

 

ČERVENÁ - STOP!  ZELENÁ - JEĎ! - 23.10.2013

Tak jsme si dneska sbalili přilby na kola a vyrazili na dopravní hřiště v Kopřivnici. Koloběžky už na nás čekaly, tak nezbývalo nic jiného, než si všechno připomenou, aby pak na cestách nebyly karamboly a bouračky. No, povím vám, není to jen tak - uřídit koloběžku, sledovat semafory a ještě kam jedu, či jestli přes přechod nejde chodec - to dá člověku zabrat. A tak neméně důležité bylo - také se pořádně posilnit. Ale stálo to za to. 

   


NÁVŠTĚVA ZAHRADY "VODNÍ SVĚT" - 8.10.2013

Počasí bylo v říjnu přívětivé a tak jsme jednoho slunečného dne vyrazili do Kopřivnice. Šli jsme se podívat, jaké zahrady mají děti v Kopřivnci. Cestu tam jsme jeli autobusem, ale nazpět jsme vyrazili hezky pěšky. A zahrada? Byla super - jiné prolézačky, jiné klouzačny, zkrátka - vše jsme důkladně zkontrolovali a hlavně VYZKOUŠELI - JAK TO JEZDÍ, JAK FRČÍ, JAK TO FUNGUJE.

   

 

Aktualizováno Úterý, 29 Říjen 2013 10:27
 
CO SE DĚLO V ZÁŘÍ PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Úterý, 15 Říjen 2013 12:50

Jaké počasí v září, tak se i březnu vydaří.

  

VÝSTAVA OVOCE, ZELENINY, KVĚTIN A HUB

Je již tradicí, že se v Lubině o pouti pořádá veliká výstava bohatých výpěstků lubinských zahradkářů. Je někdy až s podivem, co vše na zahrádách roste. A co teprve v lesích? To byste koukali. My, jsme tedy zase koukali.

   

 

Aktualizováno Středa, 16 Říjen 2013 15:02
 
ŠKOLNÍ ROK 2012/2013 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Úterý, 04 Červen 2013 10:16

JAKÝ BYL KVĚTEN?

KVĚTEN je měsíc lásky, barev a vůní. Letos taky docela častého deště. Ale i přes toto mokré úskalí se nám podařili uskutečnit spousty krásných, barevných i voňavých akcí.

VAJEČINA - úžasná to krmě. Jen nám letos navlhlo dřevo a vaječina se musela uškvařit na plotně -.nicméně bylo to mňamka.

Image Image

MINIVÍCEBOJ - počasí přálo, nám ve sportu štěstí moc ne. Musíme zkrátka vymyslet jiný tréninkový plán a strategii. Ale vyzkoušeli jsme si to, zúčastnili se a to je to hlavní. SPORTU ZDAR!

Image Image

PRVŇÁCI ZNOVU VE ŠKOLCE - jednoho slunného dne jsme přivítali ve školce naše loňské kamarády - prvňáky. Umí už sice číst a psát, ale naše zahrada a prolézačky jim učarovaly.

Image

EKO PROGRAM S HÁJENKOU - mrholilo, sluníčko nikde a tak jsme se pořádně oblékli - na řadu se dostaly i zimní bundičky a vyrazili jsme do terénu. A zvládli jsme to. Poznali jsme přírodu i za deště a to také není k zahození.

Image Image

DOPRAVNÍ HŘIŠTĚ - jakoby jsme to počasí měli objednané. Letos jsme tady byli již podruhé a bylo vidět, že už mezi sebou máme zdatné řidiče. Na naše řidičské umění se přišli podívat také členové městské policie. No, sem tam, by ještě malá pokutička padla, ale jinak nás chválili. Odměnou nám byl řidičský průkaz skupiny MŠ, který nás opravňuje řídit koloběžky.

ZOO OSTRAVA - trochu deště, trochu slunce, zato plno zajímavých zvířátek.

Image Image

Image Image

Aktualizováno Pondělí, 21 Říjen 2013 09:59
 
DUBEN - ZA KAMNAMA UŽ JSME NEBYLI PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Čtvrtek, 02 Květen 2013 00:09

V LUBINĚ TEDA URČITĚ NE. DUBEN BYL VESELÝ A PLNÝ AKTIVIT.

2.5.2013 KROJOVANÉ PANENKY - interaktivní výstava s panenkami v krojích od těch nějmenších až po životní velikost. nejen jsme si prohlíželi, nejen jsme si povídali, ale každé z dětí si vyzkoušelo vytvořit svoji vlastní krojovnou panenku, či panáčka.

Image  Image

18.5.2013 DEN ZEMĚ - spojený s celodenní výletem do Kopřivnice - viděli jsme spousty zajímavých věcí, bubnovali jsme na opravdické bubny, soutěžili, hladili zvířátka, představili jsme náš pohádkový ptačí svět z odpadového materiálu, tancovali a poznali nové kamarády z MŠ Francouzská.

Image  Image

24.5.2013 IGRÁČEK- FENOMÉN - výstava nejen pro děti, ale také pro dospělé. Panáčci Igráčci tak motivovali naše děti, že jsme jen hleděli, jak byly šikovné a dokázaly některé situace ze života předvést jako pantomimu.

Image  Image

25.5.2013 KVĚTINOVÉ DÍLNY - akce pro rodiče a děri spojená s otevřením zahrady v Lubině. Každý mohl navštívit jednu květinovou vílu, která měla jak pro děti, tak i dospěláky připravenou nějakou kvatinovou aktivitu. A tak děti odcházely s květinovým obrazem, malou sedmikráskou, či květinou z piškotu nebo ze zeleniny.

26.5.2013 ČARODĚJNICE - velká zkouška čarodejnických učňů. Prošli všichni, ale než se naučí všechna čáry a kouzla, budou v čarodějnické škole možná i dalších 100 let.

Image  Image

Aktualizováno Středa, 22 Květen 2013 07:01
 
<< Začátek < Předchozí 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Další > Konec >>

Strana 15 z 23