Přihlášení/Odhlášení
MŠ Lubina


MODRÝ ŘÍJEN PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Čtvrtek, 02 Říjen 2014 18:59

TRAKTORY NA POLE 30.10.2014

Traktory se v těchto dnech objevují na polích, aby sklidily úrodu letošního roku - kukuřici, řepu, brambory a další. Někde už je i pooráno. A tak je čas, podívat se traktorům na zoubek - vlastně, pořádně traktor prozkoumat, jak je veliký, jak vypadá, jaké je to v kabině pěkně zblízka. Jo, můžeme vám říct, že je to podívaná. A jízda na malém, či větším traktůrku - přímo paráda. Když jsme viděli ty řidiče, myslíme si, že zemědělství nemusí mít obavy o to, že jednou nebude traktoristů. A jak to všechno bude mít pod palcem STRAŠÁK, tak to bude vše OK.

 

POD ROZKVETLÝM VŘESEM (EKOPROGRAM S HÁJENKOU) 30.10.2014

Co se děje s broučky, když se blíží zima??? No jasně, společně si udělají pořádnou oslavu, každý na ni něco dobrého přinese a pak se začnou chystat do svých chaloupek. A když žádnou nemají? Nevadí. My jim pomůžeme a domeček pro broučky postavíme. My už totiž víme, jak na to.

 

ZAHRADA PLNÁ POHYBU 13.10.2014

Říká se - DO TŘETICE VŠEHO DOBRÉHO. A taky že jo. Třetí pokus, navštívit zahradu u MŠ Krátká nám konečně vyšel. Zrána bylo sice sluníčko hodně sporadické, ale nakonec se přes mlhu vyhouplo na oblohu. Ale to už jsme byli všichni v pohybu - poslilovali jsme, skotačili na trampolínkách, jezdili na lanovce, prolézali průlezky, zkoušeli jak funguje malé beranidlo a zkoumali, co ještě dalšího na této zahradě mají. Musíme říct, že to stálo za to a je to opravdu zahrada plná pohybu.

DIVADLO - TŘI ČUNÍCI NEZBEDNÍCI 7.10.2014

Vašík, Pašík a Boubelka. To byla tři prasátka, která se dohadovala o tom, který domeček nejvíce vydrží - ze slámy, ze dřeva anebo z kamene? My už to víme.

 

DOPRAVNÍ HŘIŠTĚ V DEŠTI 1.10.2014

Zpočátku jen tak mžilo a tak jsme se nedali odradit a vyrazili jsme na dopravní hřiště do Kopřivnice. Cestou se mraky honily a už to vypadalo, že to zvládneme bez deště. Ale počasí bylo neúprostné. A když si řeklo, že bude pršet, tak pršelo. Ale co. Semafory fungovaly, koloběžky jezdily a tak jsme to všechno zvládli. Vždyť auta jsou na cestách i v dešti. Jen nás ještě zradil fotoaparát, takže tady máme naše obrázky. Byli jsme trochu mokří, ale věřte, bylo to prima.

Aktualizováno Sobota, 22 Listopad 2014 07:29
 
RŮŽOVÉ ZÁŘÍ PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Pátek, 26 Září 2014 19:59

VÝSTAVA OVOCE, ZELENINY A HUB V LUBINĚ 30.9.2014

Jako jiné roky, také letos jsme se vydali na výstavu ovoce, zeleniny a hub. Lubinští zahrádkáři na tuto výstavu přinesli ukázat vše, co se jim na zahradách urodilo. A že toho bylo. Jablka, hrušky, švestky, rajčata ve tvaru zvonečku, lusky zeleného hrachu a řepu jako z pohádky. No prostě. Úroda jako vymalovaná.

ROZÁRKA A DRAVÍ PTÁCI 24.9.2014

Draví ptáci - sokol, orel, sup, rorýs, výr, kondor havranovitý či káně. Tyto dravé ptáky jsme měli možnost vidět hezky zblízka - na dosah ruky. Zjistili jsme, jak heboučké mají peříčka, jak umí roztáhnout křídla, aby nám mohli létat těsně nad hlavami. A proč Rozárka - z pohádky TŘI OŘÍŠKY PRO POPELKU? No, protože tam taky byla.

PRVNÍ DNY VE ŠKOLCE

Tak už to zase začalo. Kamarádi si vesele hrají a povídají spolu, nové děti trošku smutní a pláčou, ale brzy poznávají, že je tady veselo a dělají se tu různé zajímavé věci. Však brzy sami uvidíte.


Aktualizováno Čtvrtek, 02 Říjen 2014 19:07
 
ŠKOLNÍ ROK 2013/2014 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Neděle, 15 Červen 2014 22:02

 BRZY BUDE LÉTO

Jak červen teplem září, takový bude i měsíc září.

VODNICKÝ BÁL s toulavou kytarou - úterý 24.6.2014 v 15.15

DIVADELNÍ PŘEDSTAVENÍ 18.6.2014 V KOPŘIVNICI

SPEJBL A HURVÍNEK


DIVADELNÍ PŘEDSTAVENÍ 10.6.2014 V MŠ LUBINA

JAK ŠLY PRASÁTKA NA VÝLET

Už víme, že není dobré všem důvěřovat a potřeba se umět spolehnou na sebe a kamarády. Prasátka si svého výletu dozajista užily a my divadélka také. Pomáhali jsme prasátkům, zpívali i tancovali. Prostě divadélko, jak má být.


 

KOUPÁNÍ U LINDY - 10.6.2014

Protože sluníčko svítilo jak se patří, pozvala nás Linda k sobě domů na návštěvu do bazénu. To byla paráda. Vyčabrali jsme se opravdu důkladně. A mamince moc děkujeme za všechny ty dobroty, které nám tam přichystala.


NA NÁVŠTĚVĚ V MŠ MNIŠÍ - 4.6.2014

Hned ráno jsme vyrazili směr MNIŠÍ. Po cyklistické stezce to byla paráda. Po cestě jsme hravě zvládli i svačinu a už jsme byli u našich nových kamarádů v MŠ MNIŠÍ. I když tam zatím nemají nově opravenou zahradu, čekalo tu na nás spousta zajímavých věcí - třeba dřevěný vlak, který sice stál na místě, ale hravě jsme se všichni nasoukali dovnitř, aby nás odvezl neznámo kam. A pak kolotoč - paráda. Cesta zpět nějak rychleji utekla - šli jsme přes Velovou a na oběd jsme byli ve školce. No prostě, když jste zvyklí chodit sem a tam, pak vás nic nepřekvapí.


Aktualizováno Pátek, 12 Září 2014 08:57
 
KVĚTEN V CELÉ KRÁSE PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Pátek, 09 Květen 2014 05:56

Pankrác, Servác, Bonifác jsou ledoví muži, Žofie je jejich kuchařka.

VAJEČINA 30.5.2014

Počasí nám nepřálo - pršelo, jen se lilo. Tak jsme šli vařit společně s paní kuchařkou. No, není to jen tak, dobře uvařit.


VÝLET - ZÁMEK LEŠNÁ 23.5.2014

Autobus připraven, děti a rodiče natěšení. Takže nasedat a jedéééém. Čekalo nás dopoledne na zámku. Byli jsme součástí pohádky Hraběnčiny nové šaty a společně jsme odhalili krejčího, který kněžnu pořádně napálil. Ve voňavé dílničce jsme si vyrobili mýdelko a shlédli úžasné lahvičky a flakony na voňavky z dob kněžen a princezen. Nemůžeme opomenout krásný park. Takový balzám na duši si snad v tento den pochvaloval každý. A těch barev. A květů. A ptačích melodií, no prostě PARÁDA.

 

HRAJEME SI PRO ZDRAVÍ - zábavné odpoledne pro všechny 21.5.2014

Ano, v tento krásný slunečný den proběhlo opravdu veselé, zábavné, ale taky poučné odpoledne pro všechny - bez rozdílu věku - děti, rodiče i prarodiče. Po trase od MŠ I. Šustaly až k MŠ Záhumenní měli všichni možnost plnit nejrůznější úkoly. Vědomostní, ale i pohybové. Program a nabídka byla opravdu nabitá. Tým HITRÁDIA ORION proměňoval děti v nejrůznější pohádkové a seriálové bytosti, trampolína byla v neustálém obležení a zjistit, jak to vypadá v úle, to taky nebylo jen tak. No prostě den, jak má být. Veselý, zábavný  a poučný. Už totiž všichni víme, co máme udělat pro své zdraví.

 

NOCOVÁNÍ VE ŠKOLCE (skřivani) 15.5.2014

Nadešel den D - budeme v noci ve školce. Většina dětí se nesmírně těšila, i když nevěděla, co je vlastně čeká. A to jsme nevěděly ani my, paní učitelky. Počasí nám opravdu přálo - celý den lilo jako z konve. No, taky bylo Žofie, takže, co jsme mohli čekat, že jo. Ale co naplat. Odpolene jsme navlékli pláštěny, obuli gumáky a vyrazili do přírody. To aby nám pořádně vyhládlo, protože večeři jsme si museli také nachystat sami - dařilo se a toustíky rychle mizely z talířů. Program byl nabitý - povídání o světluškách a stezka odvahy na sebe nedaly dlouho čekat. Vše jsme zvládli a tak nezbývalo než skočit do pyžam, nachystat pelíšky, přitisknout k sobě mazlíky a nechat si zdát krásné sny.

PUTOVÁNÍ ZA SVĚTLUŠKOU - v rámci nocování ve školce

Víte, kdo je to světluška? Anebo svatojánský brouček? Tak to my už víme. A taky víme, jak si samečci namlouvají slečny světlušky a jak a proč svítí jejich zadečky. No prostě, víme toho zase docela dost.

 

ZAHRADA MŠ JEŘABINKA (dopoledne se Skřivany) 13.5.2014

Hurá! I když předpověď počasí nezněla příliš příznivě, hned ráno se objevilo na obloze sluníčko a tak jsme vyrazili tam, kde jsme se už dlouho chystali. Na ZAHRADU SMYSLŮ MŠ Jeřabinka v Kopřivnici. Celou cestu tam jsme šli pěšky a zpátky jsme se jren kousek svezli autobusem. Ale věřte, či nevěřte v nohách jsme měli takových 6 km, možná i víc. Na zahradě jsme nejprve prošli bylinkovou zahrádku, kde jsme našli spoustu bylinek, které také pěstujeme na naší zahradě. Ale mají tam úžasnou rebarboru. Tu si asi taky budeme muset zasadit. Další zajímavostí byl podzemní venkovní telefon, který byl ve stálém obležení. A nakonec? No samozdřejmě prolézací věže a pyramida. Super se nám vyvedl den. Jen ta únava nějak ne a ne přijít.

 

MINIVÍCEBOJ 6.5.2014

Hurá, hurá, hurá! Tak jsme slavnostně zakončili sportovní odpoledne předškoláků - MINIVÍCEBOJ MATEŘSKÝCH ŠKOL 2014. Všichni ze sebe vydali maximum, ale nějak to na ty stupně vítězů nestačilo. Tak snad příští rok? I když. Malinko jsme si od loňska polepšili a celkově skončili na 8. místě. Taky dobrý, co říkáte???

Aktualizováno Neděle, 15 Červen 2014 22:04
 
DUBEN. JEŠTĚ TAM BUDEM? PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Středa, 02 Duben 2014 16:46

Je-li duben pěkný, bude květen ještě lepší.

SLET MALÝCH ČARODĚJNIC A ČARODĚJŮ 30.4.2014

Nezklamali. Jako každým rokem i letos přiletěli čarodějnice a malí čarodějové na svých košťatových strojích v plné parádě. Někdo z pěkné dálky a někdo z pod Bílé hory. Ale všichni kouzlili a čarovali. Vařili bylinné lektvary a líali a lítali a lítali. Tak zase za rok??? BUDEME SE TĚŠIT.

   

 

V TĚLOCVIČNĚ S VRABČÁKY 25.4.2014

Tak se konečně dočkali i malí Vrabčáci. Dneska si vyzkoušeli, jaké je to ve velké tělocvičně. Rozletěli se do všech stran a vyzkoušeli si, co vše se dá v takové tělocvičně podnikat.

   

 

MUZEJNÍ KUFŘÍK 24.4.2014

Proutěný tajuplný "Muzejní kufřík" byl plný překvapení. Měli jsme možnost si osahat věcičky, které už pamatovaly hodně. Viděli jsme, co vše lidem v dávných dobách pomáhalo v životě, ale i ubližovalo. A břidlicová tabulka??? Ta nám okamžitě připomněla tablety, které většina z dětí má doma. Hmmmm, kdoví, co bylo lepší???

   

 

DEN ZEMĚ - 22.4.2014

Počasí aprílové. Výrobky úžasné, Program zajímavý. Nestačili jsme obejít vše, ale kde jsme se zastavili, tam jsme se dozvěděli hodně zajímavých informací o tom, jak je důležité chránit naši zem a přírodní prostředí. Ale nejlepší stejně byla zmrzlina a pak asi cesta v dešti, který nás přepadl pře cestě do školky.

     

 

V TĚLOCVIČNĚ S PRVŇÁKAMA 11.4.2014

Každoročně docházíme do tělocvičny do Základní školy v Lubině. Každoročně společně pořádáme cvičení našich předškoláků a prvňáčků. A nejinak tomu bylo i letos. Bylo nás jak malých myší, ale byla legrace.

   

 

NA NÁVŠTĚVĚ U JENDY 8.4.2014

Sluníčko svítilo, a tak jsme hezky svižně vyrazili na obhlídku Jendova království. Má doma nespočet zvířátek a tak to byla výprava neskutečnš zajímavá.

    

 

DOPOLEDNE S HÁJENKOU 7.4.2014

Ferda a jeho kamarádi

Dozvěděli jsme se hodně informací o životě mraveců v mraveništi. Už víme, že je jedna královna a ostatní mravenci se o ni starají, pečují o vajíčka a brání své mraveniště před nepřáteli. Stejně jako my si pomáhají a mezi sebou se domlouvají. Jen místo pusy a slov používají svá tykadla. A tak jsme si to nakonec všichni vyzkoušeli - jaké to je, sbírat a nosit mravenčí královně potravu, nosit tlustou larvičku a společnými silami bránit své mraveniště. No, ještě, že jsme lidé. Byla to pořádná fuška.

             

Na statku

Prostřednictvím příběhu kohoutka, který čekal na slepičku se děti seznamovaly s hospodářskými zvířaty. Už víme, jak se o ně máme starat, aby byly spokojené a byly člověku k užitku.

    

 

NOC S ANDERSENEM - 4.4.2014

Noc s Andersenem, noc v knihovně v KOPŘIVNICI. To zní zajímavě. A zajímavé to opravdu bylo. Od 18.00 hodiny jsme se proměnili v kmen Velké Medvědice a společně zažívali úžasné věci - hledali potravu, žížaly, vajíčka, tančili kmenový tanec, našli kostru dinosaurů, třídili semínka a společně prožili čas dávno minulý. Rodiče si mysleli, že si budou kolem 21.00 hodiny vyzvedávat spící děti, ale opak byl pravou. Odcházeli jsme domů plní elánu a zážitků, které jsme určitě doma líčili až do pozdních hodin.

    

 

PĚŠKY HEZKY DO DIVADLA - 3.4.2014

Protože už to všude voní jarem, vyrazili jsme do divadla pěšky - procházka to byla voňavá a barevná, neboť všude kolem je plno rozkvetlých stromů a květin, poletujícího hmyzu a sluníčka. Vše jsme krásně stihli a natěšeně čekali na divadelní přdstavení "O ČLOVÍČKOVI". To bylo super. Jen nás trochu překvapila přestávka, která způsobila to, že jsme málem nestihli autobus zpět do Lubiny. Ale - vše dopadlo dobře.

   


JARNÍ ÚKLID ZAHRADY - 1.4.2014

Hurá do toho, půl je hotovo. Hrábě, lopatky, vozíky a košíky a už to jelo. Vyhrabali jsme trávu, vysbírali spadané větvičky ze záhonků a pořádně vymetli naši zahradu po zimě. Tak snad jsme ji jarně potěšili.

   

Aktualizováno Středa, 30 Duben 2014 12:58
 
<< Začátek < Předchozí 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Další > Konec >>

Strana 13 z 23