Přihlášení/Odhlášení
MŠ Lubina


TYRKYSOVÝ LEDEN PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Pondělí, 22 Prosinec 2014 13:51

VÝSTAVA obrázků - "SVĚT TICHA A TMY" v MANDALE (vegetariánská restaurace) - 28.1.2015

 

NÁVŠTĚVA V 1. TŘÍDĚ ZÁKLADNÍ ŠKOLY 19.1.2015

Rok se překulil a brzy bude zápis budoucích prvňáčků v základních školách. A tak jsme si to šli vyzkoušet, jak to v takové škole chodí. Paní učitelka byla překvapena, jak známe písmenka, jak dovedeme spolupracovat s kamarády a společně spočítat několik matematických příkladů. No, docela nás to bavilo, takže - za pár měsíců to začne naostro.

   

 

USMĚVAVÉ LYŽOVÁNÍ 12. - 16.1.2015 Ski areál PALKOVICE

Hurá, letos nám to vyšlo. I když všude kolem nebylo po sněhu ani památky, na svahu v Palkovicích bylo bílo. Patnáct malých lyžařů z naší školky tak každý den odjíždělo za sněhem, aby zdokonalovalo své lyžařské umění. V pondělí opravdu někteří z nich stáli na lyžích poprvé v životě. Trošku se asi divili, že to tak trochu klouže tam, kde zrovna nechtějí, ale brzy začali své lyže ovládat. A v pátek jste to měli vidět. ŠIKULKY - jen to svištělo. A když né, tak už alespoň nepadali.

     

 

KLAUN TUTÚ  6.1.2015

Hned po novém roce nás navštívil Klaun TUTÚ se svým autíčkem. Tak trošku nás zkoušel, co všechno víme o pravidlech bezpečného provozu. Tak trošku nám i radil, co vše je potřeba udělat, abychom se cítili na silnicích, v autě, ale i na hřišti bezpečně. A tak už dneska víme, že je potřeba se vždy v autě připoutat bezpečnostními pásy. Že na parkovišti není rozumné hrát na honěnou. Že na hřišti se máme chovat tak, abychom si vzájemně neublížili a nezranili se. Také jsme si udělali malou módní přehlídku bezpečností vest. Takže - určitě nevíme všechno, ale určitě už toho víme dost.

  

Aktualizováno Středa, 04 Únor 2015 13:50
 
ZELENÝ PROSINEC PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Pátek, 21 Listopad 2014 22:41

VÁNOČNÍ OBĚD A VÁNOCE VE ŠKOLCE 19.12.2014

Na tento den jsme se opravdu moc těšili. Byl to poslední den, kdy k nám mohl zavítat Ježíšek. A představte si, přišel. A nepřišel jen tak. Přinesl dárečky, a to nejem dětem, ale také paní kuchařce, aby jí šla práce lépe od ruky i našim milým učitelkám. JEŽÍŠKU DĚKUJEME.

 

VÁNOČNÍ JARMARK 17.12.2014

Na vánoční jarmark jsme se vydali hned ráno. Vše se letos konalo na Městkém úřadě v Kopřivnici. Připojili jsme se k ostatním dětem z jiných mateřských školek, abychom si společně zazpívali koledy a každý za sebe přednesli přání pro všechny lidičky do nového roku. Společně s přáním jsme tam zanechali vánoční světlo, které přináší všem lidem do dového roku naše poselství.

PŘEJEME VÁM ZDRAVÍČKO, TAKY MALÉ ŠTĚSTÍČKO, AŤ NEPRÁPÍ VÁS RÝMA, AŤ JE VÁM POŘÁD PRIMA.

Přejí děti a kolektiv MŠ Lubina

  

 

VÁNOCE SI ROZBALÍME akce RaD 11.12.2014

Letos jsme začali dárečky rozbalovat o něco dříve, než kdy jindy. Nejdříve se vyklubali malí vrabčáci a za nimi trošku větčí dárečci - Skřivani. Předvedli všem, kteří došli, co vše umí. A že toho není pomálu. Najednou se tam objevila velikánská krabice - a v ní PŘEKVAPENÍ - s přáním krásných vánoc z krabice vyskočily dvě děvčata. A poslední písnička - ta už byla o sněhu a o vánocích - a protože ho letos bylo opravdu pomálu, začaly z nebe padat třpytivé vločky. A potom se už jenom ochutnávlo úúúúúúúúúúúžasné cukroví.

 

VÁNOCE V PODBESKYDÍ - PŘÍBOR 9.12.2014

Jak se slavily vánoce za dob našich dědečků a babiček, jaké se dělaly vánoční zvyky a zvyklosti, kdo to byla Lucie - to vše jsme se dozvěděli v muzeu v Příboře. Vyrobili jsme si malý voňavý dáreček a odlili vosk přes klíč - tak a teď jen budeme čekat, zda se naše přání vyplní. KRÁSNÉ VÁNOCE.

 

ČERTOVSKÉ DOPOLEDNE 5.12.2014

Tak tady zase přišli. Kdo? No přece čert, Mikuláš, ale i anděl. Čert prý byl horší než vloni - jojo, asi stárne a je to na něm vidět - byl víc obrostlý chlupama, jenom brblal a šel po čuchu - ty nezbedníky si pěkně vyčmuchal. Naštěstí všichni slibovali a slibovali, jak budou hodní, tak všechno dobře dopadlo.

 

ZIMA JE TADY - foto ze dne 2.12.2014

 

STVOŘENÍ SVĚTA - divadlo v KD 1.12.2014

Veselá a poučná pohádka o tom, jak vznikl svět. Jak jsou náshrahy života vrtkavé a jak málo stačilo, aby byl Adam s Evou vyhnáni z ráje. Ale i tak je ten život přece jenom krásný.

Aktualizováno Středa, 04 Únor 2015 13:47
 
ČERNÝ LISTOPAD PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Středa, 05 Listopad 2014 23:12

PADÁ LISTÍ akce RaD 27.11.2014

Podzim za sebou pomaličku zavírá vrátka a polehoučku přichází zima. A tak jsme si naposledny pohráli se stromy a s listím. Aktiivity, které děti se svými rodiči plnili, byly z oblasti rozvoje a cvičení mluvidel - a tak se foukalo do sebe i ven, rozlišovalo sluchem, hledala stejná písmena podle zvuku a na závěr se z hromady listí vyklubala nejrůznější zvířátka a strašidla. Všude máme pořádně vyfoukáno a vymeteno a teď už budeme očekávat sníh.

   

 

MEDVÍDKOVA POHÁDKA divadlo v MŠ 27.11.2014

 

SPORTUJEME S EMÍLKEM 25.11.2014

Tak jsme trochu potrénovali a vyrazili na sportovní klání "Sportujeme s Emilkem". Naše celkové umístění bylo 7. místo v běhu a 6. místo v překážkové dráze. Ale POZOR! Měli jsme žhavá želízka ve velkém finále. Míša doběhl na 3. místě a Ondřej na 6. Kluci, blahopřejeme, a ať vám to pěkně běhá i v životě.

    

 

LISTOPAD V LESE

Podzim je krásný a ten letošní se vyvedl. Myslíme si, že není třeba slov. Stačí se jen podívat na obrázky.

  

 

PRVNÍ PLAVÁNÍ 20.11.2014

Tak na to jsme se už dlouho těšili. Nabalit si plavky, ručník a vyrazit na bazén. První hodina proběhla docela hladce.  Foukali jsme do vody, hráli si na lovce pokladů, zalévali kytičky i kamarády, aby neuschli a bonusem nám bylo čachtání ve wirlpoolce. Paráda. Tak zase příště.

 

MÁME NOVÉHO KAMARÁDA. NEBO KAMARÁDKU?

Už dlouho jsme se chystali, že si do třídy Skřivanů pořídíme zvířátko. Volba padla na želvu. No a než jsme se rozhoupali, že si ji konečně koupíme, darovali nám ji. Je to milé a tiché zvířátko. Když se zakousne do jablíčka, tak je to pořádný kusanec. Věříme, že se mu u nás bude líbit. Jen zatím nevíme, jestli posílila řady holčiček anebo chlapců - těch tu už totiž máme opravdu dost.

 

MOTÝLEK 11.11.2014

,,MOTÝLEK“  není jen okřídlený hmyz, ale i název přehlídky vystoupení dětí s handicapem. Letos byl "Motýlek sportovní“. Byli jsme jsme tam a bylo se opravdu na co koukat. Ve vystoupeních byl zastoupen fotbal, hokej, box, ale taky něco něžnějšího pro děvčata jako je gymnastika či balet a tanec. Vystoupení dětí bylo odměněno velkým potleskem a již tradiční písničkou " Skálo, skálo, proč je lásky málo“. Děkujeme všem vystupujícím a obdivujeme jejich učitele, vychovatele a asistenty za jejich trpělivou práci s těmito dětmi.

 

 

 

Aktualizováno Pátek, 28 Listopad 2014 12:48
 
MODRÝ ŘÍJEN PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Čtvrtek, 02 Říjen 2014 18:59

TRAKTORY NA POLE 30.10.2014

Traktory se v těchto dnech objevují na polích, aby sklidily úrodu letošního roku - kukuřici, řepu, brambory a další. Někde už je i pooráno. A tak je čas, podívat se traktorům na zoubek - vlastně, pořádně traktor prozkoumat, jak je veliký, jak vypadá, jaké je to v kabině pěkně zblízka. Jo, můžeme vám říct, že je to podívaná. A jízda na malém, či větším traktůrku - přímo paráda. Když jsme viděli ty řidiče, myslíme si, že zemědělství nemusí mít obavy o to, že jednou nebude traktoristů. A jak to všechno bude mít pod palcem STRAŠÁK, tak to bude vše OK.

 

POD ROZKVETLÝM VŘESEM (EKOPROGRAM S HÁJENKOU) 30.10.2014

Co se děje s broučky, když se blíží zima??? No jasně, společně si udělají pořádnou oslavu, každý na ni něco dobrého přinese a pak se začnou chystat do svých chaloupek. A když žádnou nemají? Nevadí. My jim pomůžeme a domeček pro broučky postavíme. My už totiž víme, jak na to.

 

ZAHRADA PLNÁ POHYBU 13.10.2014

Říká se - DO TŘETICE VŠEHO DOBRÉHO. A taky že jo. Třetí pokus, navštívit zahradu u MŠ Krátká nám konečně vyšel. Zrána bylo sice sluníčko hodně sporadické, ale nakonec se přes mlhu vyhouplo na oblohu. Ale to už jsme byli všichni v pohybu - poslilovali jsme, skotačili na trampolínkách, jezdili na lanovce, prolézali průlezky, zkoušeli jak funguje malé beranidlo a zkoumali, co ještě dalšího na této zahradě mají. Musíme říct, že to stálo za to a je to opravdu zahrada plná pohybu.

DIVADLO - TŘI ČUNÍCI NEZBEDNÍCI 7.10.2014

Vašík, Pašík a Boubelka. To byla tři prasátka, která se dohadovala o tom, který domeček nejvíce vydrží - ze slámy, ze dřeva anebo z kamene? My už to víme.

 

DOPRAVNÍ HŘIŠTĚ V DEŠTI 1.10.2014

Zpočátku jen tak mžilo a tak jsme se nedali odradit a vyrazili jsme na dopravní hřiště do Kopřivnice. Cestou se mraky honily a už to vypadalo, že to zvládneme bez deště. Ale počasí bylo neúprostné. A když si řeklo, že bude pršet, tak pršelo. Ale co. Semafory fungovaly, koloběžky jezdily a tak jsme to všechno zvládli. Vždyť auta jsou na cestách i v dešti. Jen nás ještě zradil fotoaparát, takže tady máme naše obrázky. Byli jsme trochu mokří, ale věřte, bylo to prima.

Aktualizováno Sobota, 22 Listopad 2014 07:29
 
RŮŽOVÉ ZÁŘÍ PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Pátek, 26 Září 2014 19:59

VÝSTAVA OVOCE, ZELENINY A HUB V LUBINĚ 30.9.2014

Jako jiné roky, také letos jsme se vydali na výstavu ovoce, zeleniny a hub. Lubinští zahrádkáři na tuto výstavu přinesli ukázat vše, co se jim na zahradách urodilo. A že toho bylo. Jablka, hrušky, švestky, rajčata ve tvaru zvonečku, lusky zeleného hrachu a řepu jako z pohádky. No prostě. Úroda jako vymalovaná.

ROZÁRKA A DRAVÍ PTÁCI 24.9.2014

Draví ptáci - sokol, orel, sup, rorýs, výr, kondor havranovitý či káně. Tyto dravé ptáky jsme měli možnost vidět hezky zblízka - na dosah ruky. Zjistili jsme, jak heboučké mají peříčka, jak umí roztáhnout křídla, aby nám mohli létat těsně nad hlavami. A proč Rozárka - z pohádky TŘI OŘÍŠKY PRO POPELKU? No, protože tam taky byla.

PRVNÍ DNY VE ŠKOLCE

Tak už to zase začalo. Kamarádi si vesele hrají a povídají spolu, nové děti trošku smutní a pláčou, ale brzy poznávají, že je tady veselo a dělají se tu různé zajímavé věci. Však brzy sami uvidíte.


Aktualizováno Čtvrtek, 02 Říjen 2014 19:07
 
<< Začátek < Předchozí 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Další > Konec >>

Strana 13 z 23