Přihlášení/Odhlášení
MŠ Lubina


PROSINEC 2015 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Úterý, 01 Prosinec 2015 11:05

VÁNOČNÍ OBĚD 18.12.2015

Oběd byl opravdu vánoční, za což děkujeme naší paní kuchařce Martině. A po obědě cukroví - něco jsme si napekli sami ve školce, něco společně s maminkou doma. Bylo opravdu vánoční. A potom - no přece pod stromečkem dárečky. Asi jsme přece jen byli hodní, protože Ježíšek na nás nezapomněl. VOŇAVÉ A POHODOVÉ VÁNOCE PŘEJEME VŠEM.

                               

 

VÁNOCE V DĚDINĚ V LUBINĚ akce RaD 17.12.2015

Štědrej večer nastal, koledy přichystal...... Společně jsme všem předvedli, co už všechno dokážeme a co umíme. Věříme, že jsme tímto maličkým dáreček, potěšili všechny, kteří na vánoce do dědiny Lubiny došli. Nechybělo cukroví, vánoční punč a maličký vánoční ohňostroj.

 

VÁNOČNÍ JARMARK 16.12.2015

Každoročně vyrážíme do Kopřivnice na vánoční jarmark. Na jarmarku se totiž prodávají malé, ale zato milé dárečky, které mají pomoct našim velkým hluchoslepým kamarádům. Tak jsme se letos opravdu hodně snažili,aby věděli, že i malé děti můžou pomáhat.

                  

 

VÝSTAVA LOUTEK ŠTRAMBERK 10.12.2015

Počasí moc nepřálo, ale i tak nás to neodradilo, abychom si prošli Štramberk  a před vánocemi navštívili Muzeum loutek. A že těch loutek v tom muzeu opravdu je. Nejvíc nás asi zajímali čerti, protože to bylo nedávno, co nás taky navštívili ve školce. Ale holkám se líbily princezny, královny a jedna krasojezdkyně na koni. Kluci se zase viděli jako rytíři a princové. Takže BYLO NEBYLO .......

    

VÁNOČNÍ CHALUPA ŠTRAMBERK 10.12.2015

Vánoční chalupa byla opravdu vánoční. Uvnitř byla spousta krásný vánočních ozdůbek a tak jsme neodolali a nějakou drobnůstku jsme si koupili. A v patře v podkroví bylo plno nádherných betlémů. Jeden se dokonce pohyboval. Jeden byl za Štramberka. Jiný zase dálného Izraele. Všichni víme, že se v betlémě narodil JEŽÍŠEK. A všichni čekáme, že nám splní alespoň jedno vánoční přání.

               

 

MĚSTEM CHODÍ MIKULÁŠ 4.12.2015

Mikuláš ztratil plášť ...... ale našel cestu do naší školky. Že by tam byli nějací nezbedníci???? No, asi ví proč přišel. Čertíků tu totiž bylo nepočítaných. Někteří měli tak trošičku namále a i Mikulášovi a andílkovi slibovali, že se ooooopravdu polepší. Tak kdo ví???? My - jsme jim uvěřili.

                           

Aktualizováno Středa, 13 Leden 2016 16:25
 
LISTOPAD 2015 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Sobota, 28 Listopad 2015 23:58

BAŇKOVÁNÍ - VÁNOCE SE BLÍŽÍ 30.11.2015

Vánoce už jsou v plném proudu - teda jak je vidět v obchodech. A tak i my jsme přiložili ruku k dílu a vyzkoušeli si jak se zdobí baňky technikou eukanistiky. Je to zajímavá práce a vznikly moc krásná dílka. Však nám taky budou zdobit ten náš vánoční stromeček o vánocích doma. VESELÉ VÁNOCE.

   

 

SPORTUJEME S EMÍLKEM 24.11.2015

Na letošního "EMÍLKA" jsme vyrazili v počtu 12 dětí. Docela slabá obsada, ale co naplat. Zdraví neporučíme a tak jsme museli vše zvládnout i v tomto počtu. A takyže jo. Zvládli. 6. místo v obou disciplínách (běh na 200m, překážková dráha) je úspěchem - vždyť nás reprezentovaly většinou ty nejmladší děti ze třídy. Takže. HURÁ, HURÁ, HURÁ.

    

 

PROCHÁZKA S MYSLIVCEM 20.11.2015

Na společnou procházku s myslivce se vždycky moc a moc těšíme. Dovíme se totiž velké množství nových a důležitých informací - kde chodí v Lubině lišky, jak přichystat zvířátkům na zimu krmelec, co baští srnky v zimě, jak a proč shazují jeleni parohy - no prostě paráda. A navíc nás vždycky pan myslivec provede těmi mysliveckými cestičkami a to taky není k zahození. No a letos to bylo ještě veselejší, protože měl sebou svého čtyřnohého kamaráda - loveckého psa. Jo a málem bychom zapomněli - viděli jsme UŽOVKU.

     

 

"TATÍNKU, POSTAVME SI" - akce RaD 19.11.2015

Dnešní akce nebyla jen tak ledajaká. V převaze byli chlapi - tatínci, kteří si dneska přišli i tak trochu pohrát.  A to nejen se svými dětmi. Prostě chlapi a stavebnice - to nejde od sebe oddělit. A tak vznikaly nejpodivnější stroje. Při výrobě vzdušného vozidla nejdřív tajili konstrukční vychytávky, ale nakonec prozradili všechno. Na závěr jsme všechny seznámili s novými polytechnickými stavebnicemi, ze kterých vznikly auta, raketa a kdo ví, co vlastně ještě. Děti si to vše během dalších dní dotvořily k obrazu svému  a my věříme, že po vzoru svých tatínků si už se vším poradí.

    

 

PRVNÍ PLAVÁNÍ 11.11.2015   

Tak už nám to opět začalo, nabalili jsme si plavky a ručník a vyrazili na první plavání. Super. Jsme malí plavci, kteří jsou ve vodě mrštné jako rybky. Nebrečíme a už na druhé lekci jsme okusili jaké to je, plavat ve velikém bazéně - zvládli jsme to.

   

 

DRŽTE SI KLOBOUKY - MUZEUM PŘÍBOR 2.11.2015

Už víme jak a z čeho se dělají klobouky - sami jsme si to vyzkoušeli. A proč se taky nosí. A jak vypadaly klobouky kdysi a jak vypadají dneska. No prostě - NECHTE NA HLAVĚ.

     

 

Aktualizováno Úterý, 01 Prosinec 2015 11:08
 
ŘÍJEN 2015 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Středa, 14 Říjen 2015 09:53

PODZIM JE KRÁSNÝ - obrazy z vycházky

 

JABLÍČKOBRANÍ akce RaD - 20.10.2015

No ono to není jen tak, být sadařem. A mít pořádnou úrodu jablek. To se to nejdříve musí pěvně na zahradě nebo v sadu posbírat, něco sníst a zbytek zpracovat. A tak jsme jako správní sadaři dále zpracovávali jsblíčka. Společně s maminkami pekli štrůdlík, chystali jablíčka na sušení - mňamky sušené křížaly, převáželi traktůrkem do sklepa na zimní uskladnění a to hlavní udělali moštík. a ten teda byl. No, prostě. Ono to není jen tak. Jo a ještě jsme vařili na zahřátí jablíčkový čaj a představ te si, na oběd jsme měli jablíčkovou polévku.

      

 

SBĚR JABLEK - 19.10.2015 (Skřivánci)

Ne jeden pytel, ale hnedle dva jsme nasbírali na zahradě, na které se letos opravdu urodilo. A protože víme, že bez práce nejsou koláče a bez jablek mošt, tak jsme byli opravdu hodně pilní. A co nám bylo odměnou? Slaďoučké jablíčko. A co bude za odměnu zítra???? MOŠT. Tak už se těšíme.

   

 

DOPRAVNÍ HŘIŠTĚ - 7.10.2015 (Skřivánci)

Uřrídit koloběžku, sledovat cestu a dané směry jízdy a ještě k tomu semafor - no, tak to tedy není jen tak. však si to klidnš vyzkoušejte. První jízda byla opravud zajímavé, ale druhá a třetí - už jsme sezačali orientovat, reagovat na signály a taky jsme už věděli, jak vjíždět a jak jezdina na kruhovém objezdu. No, není to s námi tak marné. Třeba z nás jednou budou dobří řidiči.

   

 

SFÉRICKÉ PLANETÁRIUM - TAJEMSTVÍ STROMŮ 6.10.2015

Paráda. Už nafukovací kopule, která vyrostla v herně naší školky předpovídala nějaké pořádné tajemství. Bylo to tajemné malé kino. S úžasným filmem a životě stromů. Na cestách nás doprovázela malá zvířátka a o stromech nám prozradila velikou spoustu tajemství. Jak srtom žije, roste, kde bere vodu, co potřebují plody ......

   

Aktualizováno Čtvrtek, 29 Říjen 2015 14:07
 
ZÁŘÍ 2015 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Sobota, 19 Září 2015 20:22

VÝSTAVA OVOCE, ZELENINY A HUB V LUBINĚ 29.9.2015

Jako každoročně, tak i letos jsme navštívili zahrádkářskou výstavu v Lubině. A zase nás mělo co překvapit - tak třeba salátová okurka hadovka, které opravdu vypadala jako had nebo dýně nadměrné velikosti, či houby jedné, nejedlé, ale i jedovaté. Jen zelí asi letos nikdo nepěstoval, protože jsme je tam nikde nenašli.

   

 

PROŽITKOVÉ UČENÍ

VRABČÁCI - TŘI PRASÁTKA

   

SKŘIVÁNCI - STROMY V SADU

   

 

NA NÁVŠTĚVĚ U ONDŘEJE 17.9.2015

Ve čtvrtek jsme přijali pozvání Ondráškovy maminky, abychom se přišli podívat na králíčky. Jenže. Nezůstalo jen u králíčků. Maminka nám ukázala, jak se kosou a srpem seče tráva a chystá zvířátkům krmení. Viděli jsme taky krůty, o kterých jsme si nejdřív mysleli, že jsou to mláďata pštrosa a dvě korely. U rybníčku jsme tiše čekali, až se zjeví "zlatá" rybka a ve skleníku se na nás usmívaly tři kulaťoučké melouny. Jako poděkování jsme mamince pomohli každý vyloupat jednu kukuřici - a že to není jen tak - jen si to zkuste. Nakonec jsme slupli upečené tyčinky a vypravili se zpět do školky. No prostě zážitků až až.

   

 

ZAHRADA PLNÁ POHYBU 14.9.2015

Skřivánci vyrazili na obhlídku školní zahrady u MŠ Krátká. Je jiná než ta naše a tak bylo na čase vše vyzkoušet. Všechno bylo fajn, ale nejvíc se nám asi líbila lanovka. A taky malá trampolína. Jo a taky kladkostroj. Hmmmm, takže vlastně všechno. Tak zase někdy.

    

 

FESTIVAL MEDU A PÍSNIČEK 3.9.2015

Letošní školní rok jsme začali hned výletem do Kopřivnice na Fojtství - konal se tam festival medu a písniček. Počasí nám také přálo a tak se  to všude hemžilo nejen včelkami, ale i dětičkami. Dozvěděli jsme se spoustu užitečných a zajímavých informací o životě včel, vyzkoušeli si poskládat úl a dalších aktivit a domů odjížděli s úsměvy na tvářích a medovou svíčkou v batůžku. Bylo to prima.

   

Aktualizováno Čtvrtek, 29 Říjen 2015 14:01
 
ČERVENEC A SRPEN - PRÁZDNINY PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Úterý, 30 Červen 2015 10:20

DĚTI A KOLEKTIV Z MŠ LUBINA VÁM VŠEM PŘEJÍ KRÁSNÉ A SLUNÍČKOVÉ PRÁZDNINY

   

Aktualizováno Úterý, 30 Červen 2015 10:36
 
<< Začátek < Předchozí 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Další > Konec >>

Strana 11 z 23