Přihlášení/Odhlášení
MŠ Lubina


ÚNOR 2020 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Neděle, 09 Únor 2020 07:49

USMĚVAVÉ LYŽOVÁNÍ 17. - 21. 2. 2020

Na lyžování nejsou nejdůležitější lyže, ani lyžáky. Dokonce ani sníh není důležitý. Na lyžování je nejdůležitější se USMÍVAT!!! Od pondělí se účastníme lyžařského kurzu "Usměvavé lyžování" v Pálkovicích. A je to paráda.

Hurá, zvládli jsme to i přes vrtkavé počasí. Během týdne se přehnalo snad všechno, jenom sněžit né a né. Ale nás to neodradilo. Ba naopak. Lyžovali jsme jako DRACI - a to jsme byli družstvo OVEČEK a TUČŇÁKŮ. A celou dobu jsme se nezapomínali co...... no přece usmívat :-)

Týden utekl jako voda a usměvavé lyžování je za námi. Naučili jsme se spoustu nových věcí – jak se postavit na lyže, jak na nich zastavit, jak udělat parádní oblouček, jak beze strachu sjet svah a někteří z nás zvládli dokonce jízdu na opravdovém vleku. A i když nám počasí občas trochu nepřálo, vše jsme zvládli s úsměvem!


Děkujeme celému organizačnímu týmu USMĚVAVÉHO LYŽOVÁNÍ pod usměvavou taktovkou paní Hanky Volkové.

 

DĚTSKÝ PÍSNIČKOVÝ MAŠKARNÍ PLES    neděle 16.2.2020 od 14.00 hodin v KATOLICKÉM DOMĚ V LUBINĚ

V neděli 16. 2. se v Katolickém domě v Lubině sešly všechny víly, princezny, Elzy, transformeři, vodníci, upíři, pirátky a piráti, indiáni, čarodějnice a čarodějové, Karkulky a další pohádkové postavy ze širokého okolí. Konal se tam totiž dětský maškarní ples! Všichni se parádně bavili, zatančili si, zasoutěžili a mnozí vyhráli i nějakou cenu v bohaté tombole. Na plese vystoupily tanečnice z DDM Kopřivnice,  děvčata ze ZUŠ Zdeňka Buriana, občerstvení zajistily naše dobré duše a dámy -  ženy z Lubiny a o dobrou náladu se starala děvčata z domečku, DJ Stoupa a kolektiv MŠ Lubina. Všem děkujeme za účast!

 

ŠÍPKOVÁ RŮŽENKA divadlo v KD Kopřivnice  27.2.2020

 

Ve čtvrtek 27. 2. se celá naše školka vydala za kulturou. Jeli jsme autobusem do Kopřivnice, abychom v Kulturním domě viděli krásné divadelní představení „Šípková Růženka“. Bylo to napínavé až do konce a všechno dobře dopadlo!


 

Aktualizováno Pátek, 28 Únor 2020 06:18
 
LEDEN 2020 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Neděle, 19 Leden 2020 23:06

PRVNÍ SNÍH

Konečně nasněžilo! Sněhu sice nebylo hodně, ale o to větší radost přinesl!

 

LAKOMÝ LIŠČÍ OCÁSEK 6.1.2020

Sotva jsme se po Vánocích vrátili do školky, přijelo k nám divadlo. Viděli jsme krásnou pohádku o lakomém liščím ocásku a hodně jsme se nasmáli!


PŘEDNÁŠKA PRO RODIČE - ŠKOLNÍ ZRALOST 13.1.2020

V pondělí 13. ledna uspořádala naše školka přednášku pro všechny rodiče, kteří se chtěli dozvědět něco o tom, jak jsou jejich předškoláci připraveni na první třídu. Přednášející Mgr. Alena Pokorná hovořila o školní zralosti. Děkujeme za účast.


TĚLOCVIČNA V ZŠ od 17.1.2020

Ani v novém roce nezahálíme a hýbeme se! Je skvělé, že můžeme chodit do tělocvičny ZŠ Lubina a tam si pořádně zacvičit. Běháme, protahujeme se, překonáváme překážkové dráhy...


KRMÍTKO NA STROMĚ - akce RaD  28.1.2020

BUDE ZIMA, BUDE MRÁZ, KAM SE PTÁČKU, KAM SCHOVÁŠ? To jsou slova jedné písničky, kterou si často zpíváme ve školce. Zima již dávno nastala, mrazík nás taky sem tam štípe do nosu a tak je na čase myslet i na naše ptáčata. A jakožto správní VRABČÁCI A SKŘIVANI jsme se pustili do výroby ptačích krmítek. A pomáhali nám v tom hlavně tatínkové, kteří měli vše dokonale promyšlené. Ale zahanbi se nedaly ani maminky, které jsou tvůrčí, akční a nápadité. No prostě - krmítka se podařila a některá zůstala na naší školní zahradě a některá budou lákat na ptačí dobroty v zahradách našich dětí.


Aktualizováno Úterý, 28 Leden 2020 22:32
 
PROSINEC 2019 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Neděle, 08 Prosinec 2019 22:45

VÁNOCE NA ZÁMKU 2.12.2019

Jaké to je o vánocích na zámku? Krásné. Zámecké komnaty jsou vyzdobeny baňkami a v kuchyni to voní. I když. Pekli se tam čertíci z těsta ............

 

a povedli se.

 

MOŽNÁ PŘIJDE I MIKULÁŠ 5.12.2019

Ne možná, ale určitě dorazí. Vždyť my se na ně už zase těšíme. Tedy - jak kdo. Někdo jeJ vítal s úsměvem na tváři, jiný s malou dušičkou u srdíčka a někteří se slzičkami. Jako každoročně Svatý Mikuláš zase o nás věděl všechno. Jak on to dělá, to nám každým rokem vrtá hlavou. A jako každoročně se slibuje a slibuje, jak se někteří polepší. Tak věřme tomu a ať to vydrží, co nejdéle. Bllllllll.

 

VÁNOCE PRO LUCKY - akce RaD + VÁNOČNÍ JARMARK 11.12.2019

Ve středu 11. 12. se konala letos již poslední akce R+D.  Děti si pro rodiče, prarodiče, sourozence a všechny, kteří přišli, připravily krátké předvánoční vystoupení. Vrabčáci zpívali a tančili a Skřivani si připravili vystoupení o pranostikách. Výborné občerstvení napekly maminky a babičky! Děkujeme. K tomu se podával kouzelný „hopsinkový“ punč. Dokonce mezi nás zavítaly i tajemné Lucky, které zapalovaly prskavky u stromečku, pouštěli jsme lodičky po vodě a u stromečku se zpívaly vánoční koledy. Ve školce se také konal jarmark výrobků dětí z MŠ a hluchoslepých dětí. Všem děkujeme za skvělé odpoledne! Veselé Vánoce!


 

POSLEDNÍ BRUSLENÍ 17.12.2019

A tentokrát to bylo letos naposledy. Ale o to zajímavější - přišli si s námi zabruslit naše maminky a tátové a jezdilo se kolem vánočního stromečku - takže to bylo takové vánoční bruslení plné tajemství. My jsme byli hoooooodně spokojeni a třeba z některých malých bruslařů jednou vyrostou slavní hokejisté nebo krasobruslařky.

 

VÁNOČNÍ CINKÁNÍ + ZPĚV KOLED V KOPŘIVNICI 18.12.2019

Ve středu před Vánocemi se celá naše školka vydala do Kopřivnice na tradiční akci „Vánoční cinkání“. Před kulturním domem jsme se setkali s dětmi z ostatních školek, abychom si zazpívali vánoční koledy a zacinkali na Ježíška! Tak snad se letos ukáže!

 

JEŽÍŠEK VE ŠKOLCE 19.12.2019

A je to tady! Nezapomněl na nás a opravdu přišel! A dokonce nám pod vánočním stromečkem nechal i nějaké dárečky! To bylo překvapení! Děkujeme Ježíšku!!!

A také byl úžasný a společný vánoční oběd - hrachová polévka, brambory a rybí karbenátky. A také cukrovíčko, jako zákusek. Krásné vánoce.

Aktualizováno Sobota, 28 Prosinec 2019 21:50
 
LISTOPAD 2019 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Středa, 06 Listopad 2019 09:43

FOTO DĚTÍ 4.11.2019


HRÁTKY S DRAKY- akce RaD 7.11.2019

A je tu čtvrtek, další společná akce RaD. Téma bylo ryze podzimní – Hrátky s draky! Dopoledne prší a tak se společně snažíme mraky alespoň trošku rozfoukat. Super. V dálce prosvítá sluníčko. Ještě tak trošku větru, aby draci lítali. Odpoledne je trochu pochmurné, my jdeme na to. Věříme, že draci poletí. Trochu si to jistíme společným pokřikem FOUKEJ, FOUKEJ, VĚTŘÍČKU, VYNES DRAKY K NEBÍČKU. A opravdu - draci lítají až do nebe.  A děti, mamínky i tatínci taky. Bylo to příjemné odpoledne, kdo dolítal, mohl si vyzkoušet další dračí aktivitky. Děkujeme všem, kdo přišli a lítali v tom tak trochu s námi.

 

SVATÝ MARTIN 11.11.2019

Na Svatého Martina, kouřívá se z komína.

 

MOTÝLEK 11.11.2019
V pondělí 11. listopadu jsme se vypravili do Kopřivnice. V kulturním domě se konala přehlídka „Motýlek na cestách“ a tu jsme si samozřejmě nemohli nechat ujít!
SLYŠTE, SLYŠTE - divadelní představení - 20.11.2019


SPORTUJEME S EMÍLKEM - SKŘIVANI - 20.11.2019
V listopadu jsme se zúčastnili běžeckých závodů v Kopřivnici. Akce „Sportujeme s Emílkem“ se konala ve sportovní hale Emila Zátopka. Skřivánci běželi s větrem o závod a ve štafetě přes překážkovou dráhu zaběhli krásné 4. místo, v běhu na 200 m vybojovali dokonce úžasné 2. místo! Také mezi jednotlivci uspěli další naši skřivánci, Mikuláš a František, kteří doběhli na skvělém čtvrtém a druhém místě! O, o, o, už je to hotovo!


 

Aktualizováno Neděle, 08 Prosinec 2019 23:44
 
ŘÍJEN 2019 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Pondělí, 14 Říjen 2019 19:38
  • NA STATKU 3.10.2019

Ve čtvrtek 3. října jsme jeli autobusem do nedalekých Kateřinic, kde pro nás byl připraven zajímavý program „Život na statku“. Dozvěděli jsme se, jak to vlastně na takovém statku chodí. Prohlédli jsme si traktory i hospodářská zvířátka, pan včelař nám povyprávěl o včelách, vyzkoušeli jsme si, jak rozdmýchat kovářovu výheň a spoustu dalších věcí. Nakonec nás čekaly soutěže a něco dobrého na zub.


  • DOPRAVNÍ HŘIŠTĚ 8.10.2019

V úterý 8. října jsme se vypravili pěšky do Kopřivnice. Našim cílem bylo tentokrát dopravní hřiště. Na hřišti jsme se seznámili s pravidly silničního provozu a se zásadami bezpečného pohybu na silnici. Vše jsme si na hřišti rovnou vyzkoušeli.


  • AKCE RaD "STROM RODINY" 17.10.2019
Právě dneska se uskutečnila první společná akce rodičů a dětí. Za pár dní je MEZINÁRODNÍ DEN STROMŮ  a to nás trochu inspirovalo k tématu školního vzdělávacího programu naší mateřské školy. A první akce je na světě. Během odpoledne vznikaly trefné "vizitky" jednotlivých rodin, které nám lecos o rodinách prozradily. Kromě STROMU RODINY vznikl nádherně barevný strom a děti i rodiče si mohli vyzkoušet co všechno o stromech vědí.
  • BRUSLENÍ ZAČÍNÁ 18.10.2019
Už to lítá, už to sviští. Už nám zase padá a bruslí. Ale nám se to moc líbí. A třeba z nás jednou budou malí hokejisti nebo krasobruslařky, anebo budeme bruslit jen tak pro radost. A to je přece paráda.

Aktualizováno Neděle, 08 Prosinec 2019 23:41
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 2 z 23