Přihlášení/Odhlášení
MŠ Lubina


ČERVENEC A SRPEN - PRÁZDNINY PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Úterý, 30 Červen 2015 10:20

DĚTI A KOLEKTIV Z MŠ LUBINA VÁM VŠEM PŘEJÍ KRÁSNÉ A SLUNÍČKOVÉ PRÁZDNINY

   

Aktualizováno Úterý, 30 Červen 2015 10:36
 
ŽLUTÝ ČERVEN PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Pondělí, 22 Červen 2015 00:34

VAJEČINA

Jako každoročně jsme i letos škvařili vaječinu. Panečku, ta vám byla. Ještě teď se olizujeme. Tak zase příští rok. Přijďte taky okoštovat.

  

 

SPOLEČNÝ VÝLET - OLOMOUC - PEVNOST POZNÁNÍ A ZOO OLOMOUC

Ještě neznáte Pevnost poznání v Olomouci? Tak neváhejte a udělejte si společný výlet. Opravdu to stojí za to.

   

Zajímavosti a hlavolamy - a nejen to, prostě, kdo je koumes, tak se bude po celý den bavit.

  

Na nás tam ještě čekal zajímavý program o ptácích a netopýrech. Jejda, to jsme se zase dozvěděli novinek.

     

A nakonec ještě ZOO na Svatém Kopečku. Výlet úžasný a ještě s maminkou či tatínkem anebo s babičkou - to prostě nemá chybu.

 

PES SORBON, CHUCKI A BAX

Pejsci ve školce. Každý jiný a každý umí něco jiného. Sorbon nám ukázal, co všechno se pejsci můžou naučit, Chuckie byl nás mazlíček a i když z Baxíka šel z počátku trošičku strach, nakonec jsme viděli, že je to dobrák od kosti. Ale dneks auž víme spoustu zajímavých věcí o tom, co všechno pejsek potřebuje a jak se musíme o nšj starat, aby byl spokojený a my také. HAF, HAF.

   

 

CIRKUSOVÉ ROZLOUČENÍ SE ŠKOLÁKY 27.6.2015

Tak nám zase skončil jeden školní rok. Vesele jsme se rozloučili s deseti předškoláky, kteří v září půjdou do 1. třídy. Přejeme jim, ať je jim tak veselo jako v tento poslední den ve školce.

  

 

SLAVNOSTNÍ OBĚD K UKONČENÍ ŠKOLNÍHO ROKU 27.6.2015

Tak jsme si ještě dali pořádný řízek na cestu a hurá na prázdniny.

  


Aktualizováno Úterý, 30 Červen 2015 10:43
 
ORANŽOVÝ KVĚTEN PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Sobota, 25 Duben 2015 15:34

SPOLEČNÁ AKCE RaD "VEČERNÍČEK" v Kopřivnici 27.5.2015

JARO U LUBINY  7.5.2015

   

 

NOCOVÁNÍ VE ŠKOLCE 6.5.2015

   

 

LESNÍ KRÁLOVSTVÍ - ekoprogram s HÁJENKOU 6.5.2015

   

 

VČELAŘSKÉ MUZEUM CHLEBOVICE 4.5.2015

Aktualizováno Úterý, 30 Červen 2015 10:44
 
HNĚDÝ DUBEN PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Neděle, 22 Březen 2015 14:46

V TĚLOCVIČNĚ S VRABČÁKY 27.4.2015

 

ČARODĚJNICE V LUBINĚ 24.4.2015

Přiletěly v pátek, ráno nastartovaly košťata, vzaly si na sebe to nejlepší, co v chaloupce na kuří nožce našly a knihou kouzel vyrazili na slet čarodějnic, čarodějů a kouzelníků do Lubiny. A že jich bylo.

      

DEN ZEMĚ 23.4.2015

Každým rokem slaví naše země svůj svátek. Každým rokem se scházíme v Kopřivnici, abychom jej společně oslavili. i letos jsme vyrazili do Kopřivnice. Počasí naplánované a tak jsme vyrazili pěšky. po cestě se posilnili a včas na místo dorazili.  oslavy už byly v plném proudu. A tak jsme u oslavu započali ochutnávkou medu - jůůů, slaďoučký. Potom jsme si prohlédli výrobky z odpadového materiálu od dětí z mateřských škol - my jsme tam měli PLASTOČ, PLAŠIDLO, TUNING POKLICE NA AUTA A SADU MODERNÍHO NÁDOBÍ NA PIKNIK. Že nevíte, co to je a jak to vypadá - no, měli jste se jít podívat. Tak třeba za rok.

       

JARNÍ CYKLOVÝLET 22.4.2015 akce RaD

Namasírovat nohy, namazat řetězy na kolech, nasadit přilbu a JEDÉM. Cyklistickou sezonu jsme otevřeli jarní společnou jízdou po cyklostezce v Lubině. Ale abychom to neměli tak jednoduché, otočili  jsme to potom přes Hornicu - a to je vám pořádný kopec - a na naši školní zahradu, kde nás čekal dopravní test. Ale my jsme vše hravě zvládli za pomoci tatínků a maminek a pak přišlo to NEJLEPŠÍ - opékačka buřtíků. No, to jste měli vidět, jak všem po takovém výletě šmakovalo.

    

ULICE PLNÁ KOUZEL - DIVADLO 20.4.2015 černé divadlo

Úžasné, úžasné, úžasné. Představení plné legrace a tajemství. Paní učitelko, jak to dělají? To byla nejčastější otázka našich dětí. Jo, to jsou ty kouzla. Ale nakonec nám je herci prozradili a my si je měli možnost - alespoň někteří vyzkoušet.


ÚKLID ŠKOLNÍ ZAHRADY - PRŮBĚŽNĚ

Přišlo jaro do vsi - snad konečně a opravdu. A tak je potřeba projít zahradu a podívat se, kde je potřeba ji trošičku pomoci, aby byla zase po zimním odpočinku celý rok krásná, barevná, plná přírodních dobrot a veselá. Tak s chutí do toho a půl je hotovo.

     


V TĚLOCVIČNĚ SE ŠKOLÁKY 13.4.2015

Tak jsme si zase po roce pozvali do tělocvičny naše bývalé kamarády ze školky, prvňáky. Jejda, ale ti vyrostli. Společně jsme vytvořili dvojice a  postavili překážkovou dráhu a společně zdolávali vytvořené překážky. No, řeknu vám, vůbec to nebylo ve dvojici jednoduché - držet se s kamarádem a přeskakovat lavičky - ještě, že na nás ti větší kamarádi počkali. Poskakovat na trampolíně a držet se za ruce, to by ještě šlo, ale seskočit? Dalo nám to napoprvé docela fušku, potom už jsme věděli jak na to. zdolat kladinu - ve dvojici? Zkuste si to. A na závěr malý slalom. No, makačka. Ale vše se povedlo, jak mělo a byla to nakonec veliká legrace. Tak zase za rok?

   

Aktualizováno Pondělí, 25 Květen 2015 12:29
 
ČERVENÝ BŘEZEN PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Čtvrtek, 19 Únor 2015 13:46

 

VYNÁŠENÍ MORENY 30.3.2015 

Jaro už je dávno tady, ale paní Zima se jen tak lehce nechce vzdát své vlády nad přírodou. Ale nedá se nic dělat. Jako každoročně jsme odnesli Morenu k řece, kde jsme jí zazpívali, zapálili a vyhodily do řeky, aby ji proud odnesl daleko do moře. Poté jsme zazpívali sluníčku a teď už budeme čekat na to opravdické jaro se vším všudy. JARO, těšíme se.

  

 

JARO V POHYBU - eko akce pro RaD 24.3.2015

Přišlo jaro a je potřeba se na něj pořádně přichystat. A tak jsme začali pěkně od podlahy - relaxací - nejprve promasírovaly naše tělíčka maminky a pak jsme jim to pěkně oplatili. A že si to uměly užívat. Když jsme se nabažili, trošku jsme si zařádili. Nejprve jsme byli hroudou hlíny, potom hadicí, či konvicí, a nakonec semínkem, které klíčí při jarním sluníčku a ze záhonku vysílá stonek a listy a nakonec krásně rozvité květy. Podařilo se. A protože je jaro plné barviček, hráli jsme si s barvami i my. Společně jsme vytvořili něco, co vám představíme na společném dopoledni ke Dni Země, které se uskuteční ve čtvrtek 23.4.2015 v Kopřivnici.

 

ZATMĚNÍ SLUNCE 20.3.2015

V celé naší republice lidé, děti, mladí i staří sledovali zatmění slunce. A to jsme nemohli jen tak nechat. Kluci a paní učitelka přinesli do školky svářečské kukly, abychom vše mohli bezpečně pozorovat. Jooo, to vám byla paráda. Tak zase někdy. V roce 2026. Ale to už nám bude o pár let víc.

 

MÁMAMIA KLUB - velikonoční kraslice 19.3.2015

Každý se na svátky jara chystá jinak. někdo mydlí okna, někdo uklízí, někdo chystá výzdobu. A tak se v naší školce sešla skupinka maminek, které se chtěly něčemu přiučit a něco si vyrobit. Však se podívejte, jak jim to šlo krásně od ruky.

 

EKOPROGRAM S HÁJENKOU 19.3.2015 (Vrabčáci)

 "PŘÍRODO, MOUDRÁ KVĚTENO"  - je úryvek z pohádky "BYL JEDNOU JEDEN KRÁL". Téma jako učité na míru - děti se aktivně zapojovaky do všech aktivit - stavěly hnízdo, uspávaly ježka, sbíraly houby pro zvířátka na zimu - no prostě, dověděly se o´poutavou a hravou formou "CO MÁ NA STAROSTI PŘÍRODA" ve čtyřech ročních obdobích.

  

 

HVĚZDÁRNA VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ 4.3.2015

VESMÍR - to bylo téma, které nás provázelo téměř měsíc. Za tuto dobu jsme se seznámili se Sluneční soustavou, víme, jaké jsou planety, že je Slunce hvězda, co je to souhvězdí. Vyrazili jsme také do vesmíru na nejrůznější průzkumy. Zjistili jsme jak funguje jednoduchá lanovka, sestrojili nespočet raket z magnetické stavebnice s doplněním plechovek, dokázali opravit vesmírné vozidlo a upekli vesmírné hvězdy. Vše jsme ukončili výletem do hvězdárny ve Valašské Meziříčí, kde jsme shlédli film o planetách a o životě kosmonautů. A protože nám počasí přálo, koukli jsme se také dalekohledem do světa.

 

 

Aktualizováno Úterý, 31 Březen 2015 11:18
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 10 z 15