Přihlášení/Odhlášení
MŠ Lubina


BŘEZEN 2016 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Úterý, 23 Únor 2016 20:46

ZÁPIS DĚTÍ DO MATEŘSKÉ ŠKOLY 30. 3. 2016

Po celý den probíhal zápis dětí do mateřské školy. Za pár měsíců nám odejdou "NAŠI BOBÁNCI" do školy a my se budeme těšit na nové děti. Tak ahooooooooj po prázdninách.

 

VELIKONOCE NA ZÁMKU 23. 3. 2016

Dneska jsme vyrazili do Valašského Meziříčí na Zámek Kinských. Procházka zámeckým parkem byla velice zajímavá - dozvěděli jsme se něco nového o jarních kytičkách a poznávali ptáčky podle jejich zpěvu. Však nás jeden ptáček neustále po parku doprovázel. Asi byl tuze zvědavý, co už všechno umíme. Na zámku to vonělo jidáši, které jsme si vlastnoručně vytvořili a domů si odváželi velikonočně nazdobené vajíčko. Velikonoce jsou už za dveřmi.

  

 

VÍTÁNÍ JARA  - vynášení Moreny 22. 3. 2016

Zimo, zimo, táhni pryč, nebo na tě vezmu bič.

Zatahám tě za pačesy, za ty hory, za ty lesy.

Až se vrátím nazpátek, svleču zimní kabátek.

Zimu se nám snad podařili vyhnat. Do školky jsme si přinesli jaro a teď už budeme jen očekávat, jak moc bude sluníčko na nás zvědavé a jak moc se bude vozit ve zlatém kočáře.

Vozilo se na jaře, slunce v zlatém kočáře .......

.  

 

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ 15. 3. 2016

V tento den měli všichni zájemci možnost navštívit mateřskou školu v Lubině a podívat se, jak to u nás vypadá, co se ve školce s dětmi dělá a jak se tady pěkně ve spolek máme.

 

Aktualizováno Úterý, 19 Duben 2016 15:38
 
ÚNOR 2016 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Pondělí, 01 Únor 2016 13:05

 

VŠE, CO VÍME O KNIHÁCH - projekt I.třídy (vrabčáci)

I my malí Vrabčáci už víme, jak vznikne papír. Víme, co všechno se s ním dá dělat – dá se trhat, stříhat, mačkat, překládat ale i na něj malovat a dokonce psát písmena. Také jsme si povídali, kdo pro nás píše knihy a kdo do knížek maluje podle příběhu obrázky. Co by bylo, kdyby nebyly knihy,  to taky víme- nemohli bychom číst, učit se, nedalo by se listovat a nic bychom se nenaučili. Ale to není všechno – taky už víme, kde si knihu půjčit nebo koupit. Takže, hurá do knihovny nebo do knihkupectví J.

    

 

KDE VZNIKAJÍ ZÁKUSKY A DORTY - návštěva výrobny zákusků 16. 2. 2016 (skřivani)

Mňamky, mňam. Tak jsme zase o něco málo chytřejší - víme, kde a jak se vyrábějí zákusky. A co všechno se prodává v cukrárně. No a nějaký malý dortík, tak ten bychom asi taky zvládli. No, jen se podívejte, co po nás zbylo.

  

 

ZÁPIS DĚTÍ DO 1. TŘÍDY  11. 2. 2016

Ve čtvrtek to zase po roce vypuklo. Většina malých předškoláčků sice celé dopoledne svištěla v Palkovicích na lyžích, ale už odpoledne seděli vystrojeni v lavicích základní školy. Přišli k zápisu do 1. třídy. Všichni byli stateční a zvládli to. Určitě o ty "naše" dětičky nemáme strach. Víme, co v nich je a víme, že to zvládnou.

   

 LYŽAŘSKÝ VÝCVIK 8. - 11. 2. 2016 "USMĚVAVÉ LYŽOVÁNÍ"

Počasí bylo zajímavé, ale my pořád doufali, že to prostě letos vyjde. Vždyť jsme letos měli 20 malých lyžníků. Ti ostřílení, kteří už stáli na lyžích vloni, ti se s ničím nepárali a hned vyjeli na svah. To byli naši TYGŘI. Ti menší - DRACI - se s těmi začátky museli trochu poprat, ale byli o to víc úžasní. NO PROSTĚ - sníh, sluníčko, lyžaři a spousta úžasných lidiček kolem. Co víc si při takových akcích přát. Tak zase za rok. Už dnes se těšíme.

    

 

 

 DĚTSKÝ MAŠLIČKOVÝ MAŠKARNÍ PLES neděle 7. 2. 2016 Lubina

Nejen mašličky, ale hlavně krásné masky dorazily na náš maškarní ples pro děti. Díky všem, kteří se starali o program se všichni dobře bavili. Některým v tombole štěstí přálo více, některým méně, ale věříme, že všichni odcházeli s úsměvem na tvářích.

Aktualizováno Čtvrtek, 10 Březen 2016 09:41
 
LEDEN 2016 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Úterý, 29 Prosinec 2015 21:00

NÁVŠTĚVA 1. TŘÍDY ZÁKLADNÍ ŠKOLA - PŘEDŠKOLÁCI VE ŠKOLE 18. 1. 2016

Jako každoročně jsme navštívili naše kamarády v první třídě. je totiž trošku omrknout, co nás příští rok čeká a nemine a jestli se tedy vůbec vypravit k zápisu. I když se nám nejvíc líbilo hraní na koberci a odměny za znalostní soutěže, asi se k zápisu vyáme, protože jsme zjistili, že toho docela dost umíme a budeme to muset někde pořádně prodat. Tak třeba od září v 1. třídě.

    

 

PÁTEČNÍ ZIMNÍ RADOVÁNKY 22. 1. 2016

Nasněžilo, mrzlo a svítilo sluníčko. To jsou iodeální podmínky pro to, abychom vyrazili na kopec. Každý rok se nám to alespoň jedenkrát vydaří a letos se vydařilo na jedničku s hvězdičkou. Úžasně to svištělo a bylo jedno, jestli máme pod zadkem lopatu, boby, talíř anebo nafouknutou pneumatiu. Jízda to byla úúúúúúúúúžaná.

 

 

ZAHRADA V ZIMĚ

Také na zahradě jsme využili sněhových podmínek a ke hraní použili vše, co zahrada poskytuje. No prostě, hry se sněhem jsou sice studené, ale mají své kouzlo.

     

 

MIMINKA VE ŠKOLCE

Jedním z tématických celků našich letošních CEST byly i cesty za miminky. Miminka Honzíka a Toníčeka nám do školky přinesly ukázat dvě maminky, které se o ně po celé dny starají. My jsme tak měli možnost zjistit, co všechno potřebují, jak rostou, co které miminko umí apod. Vyzkoušeli jsme si je také přebalit, pochovat, či nakrmit. Zvládli jsme jim také zahrát a zazpívat ukolébavky. A jen tak na zkoušku, jestli by nám to také šlo, jsme jednu vycházku vyrazili do ulic Lubiny s kočárky. No, někdy to nebylo zcela snadné, ale zvládli jsme to bez úhony.

                     

Aktualizováno Pondělí, 01 Únor 2016 13:53
 
PROSINEC 2015 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Úterý, 01 Prosinec 2015 11:05

VÁNOČNÍ OBĚD 18.12.2015

Oběd byl opravdu vánoční, za což děkujeme naší paní kuchařce Martině. A po obědě cukroví - něco jsme si napekli sami ve školce, něco společně s maminkou doma. Bylo opravdu vánoční. A potom - no přece pod stromečkem dárečky. Asi jsme přece jen byli hodní, protože Ježíšek na nás nezapomněl. VOŇAVÉ A POHODOVÉ VÁNOCE PŘEJEME VŠEM.

                               

 

VÁNOCE V DĚDINĚ V LUBINĚ akce RaD 17.12.2015

Štědrej večer nastal, koledy přichystal...... Společně jsme všem předvedli, co už všechno dokážeme a co umíme. Věříme, že jsme tímto maličkým dáreček, potěšili všechny, kteří na vánoce do dědiny Lubiny došli. Nechybělo cukroví, vánoční punč a maličký vánoční ohňostroj.

 

VÁNOČNÍ JARMARK 16.12.2015

Každoročně vyrážíme do Kopřivnice na vánoční jarmark. Na jarmarku se totiž prodávají malé, ale zato milé dárečky, které mají pomoct našim velkým hluchoslepým kamarádům. Tak jsme se letos opravdu hodně snažili,aby věděli, že i malé děti můžou pomáhat.

                  

 

VÝSTAVA LOUTEK ŠTRAMBERK 10.12.2015

Počasí moc nepřálo, ale i tak nás to neodradilo, abychom si prošli Štramberk  a před vánocemi navštívili Muzeum loutek. A že těch loutek v tom muzeu opravdu je. Nejvíc nás asi zajímali čerti, protože to bylo nedávno, co nás taky navštívili ve školce. Ale holkám se líbily princezny, královny a jedna krasojezdkyně na koni. Kluci se zase viděli jako rytíři a princové. Takže BYLO NEBYLO .......

    

VÁNOČNÍ CHALUPA ŠTRAMBERK 10.12.2015

Vánoční chalupa byla opravdu vánoční. Uvnitř byla spousta krásný vánočních ozdůbek a tak jsme neodolali a nějakou drobnůstku jsme si koupili. A v patře v podkroví bylo plno nádherných betlémů. Jeden se dokonce pohyboval. Jeden byl za Štramberka. Jiný zase dálného Izraele. Všichni víme, že se v betlémě narodil JEŽÍŠEK. A všichni čekáme, že nám splní alespoň jedno vánoční přání.

               

 

MĚSTEM CHODÍ MIKULÁŠ 4.12.2015

Mikuláš ztratil plášť ...... ale našel cestu do naší školky. Že by tam byli nějací nezbedníci???? No, asi ví proč přišel. Čertíků tu totiž bylo nepočítaných. Někteří měli tak trošičku namále a i Mikulášovi a andílkovi slibovali, že se ooooopravdu polepší. Tak kdo ví???? My - jsme jim uvěřili.

                           

Aktualizováno Středa, 13 Leden 2016 16:25
 
LISTOPAD 2015 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Sobota, 28 Listopad 2015 23:58

BAŇKOVÁNÍ - VÁNOCE SE BLÍŽÍ 30.11.2015

Vánoce už jsou v plném proudu - teda jak je vidět v obchodech. A tak i my jsme přiložili ruku k dílu a vyzkoušeli si jak se zdobí baňky technikou eukanistiky. Je to zajímavá práce a vznikly moc krásná dílka. Však nám taky budou zdobit ten náš vánoční stromeček o vánocích doma. VESELÉ VÁNOCE.

   

 

SPORTUJEME S EMÍLKEM 24.11.2015

Na letošního "EMÍLKA" jsme vyrazili v počtu 12 dětí. Docela slabá obsada, ale co naplat. Zdraví neporučíme a tak jsme museli vše zvládnout i v tomto počtu. A takyže jo. Zvládli. 6. místo v obou disciplínách (běh na 200m, překážková dráha) je úspěchem - vždyť nás reprezentovaly většinou ty nejmladší děti ze třídy. Takže. HURÁ, HURÁ, HURÁ.

    

 

PROCHÁZKA S MYSLIVCEM 20.11.2015

Na společnou procházku s myslivce se vždycky moc a moc těšíme. Dovíme se totiž velké množství nových a důležitých informací - kde chodí v Lubině lišky, jak přichystat zvířátkům na zimu krmelec, co baští srnky v zimě, jak a proč shazují jeleni parohy - no prostě paráda. A navíc nás vždycky pan myslivec provede těmi mysliveckými cestičkami a to taky není k zahození. No a letos to bylo ještě veselejší, protože měl sebou svého čtyřnohého kamaráda - loveckého psa. Jo a málem bychom zapomněli - viděli jsme UŽOVKU.

     

 

"TATÍNKU, POSTAVME SI" - akce RaD 19.11.2015

Dnešní akce nebyla jen tak ledajaká. V převaze byli chlapi - tatínci, kteří si dneska přišli i tak trochu pohrát.  A to nejen se svými dětmi. Prostě chlapi a stavebnice - to nejde od sebe oddělit. A tak vznikaly nejpodivnější stroje. Při výrobě vzdušného vozidla nejdřív tajili konstrukční vychytávky, ale nakonec prozradili všechno. Na závěr jsme všechny seznámili s novými polytechnickými stavebnicemi, ze kterých vznikly auta, raketa a kdo ví, co vlastně ještě. Děti si to vše během dalších dní dotvořily k obrazu svému  a my věříme, že po vzoru svých tatínků si už se vším poradí.

    

 

PRVNÍ PLAVÁNÍ 11.11.2015   

Tak už nám to opět začalo, nabalili jsme si plavky a ručník a vyrazili na první plavání. Super. Jsme malí plavci, kteří jsou ve vodě mrštné jako rybky. Nebrečíme a už na druhé lekci jsme okusili jaké to je, plavat ve velikém bazéně - zvládli jsme to.

   

 

DRŽTE SI KLOBOUKY - MUZEUM PŘÍBOR 2.11.2015

Už víme jak a z čeho se dělají klobouky - sami jsme si to vyzkoušeli. A proč se taky nosí. A jak vypadaly klobouky kdysi a jak vypadají dneska. No prostě - NECHTE NA HLAVĚ.

     

 

Aktualizováno Úterý, 01 Prosinec 2015 11:08
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 10 z 23