Přihlášení/Odhlášení
MŠ Lubina


ŘÍJEN 2016 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Neděle, 16 Říjen 2016 05:49

CO JSME PROŽILI?


BAREVNÝ SVĚT - ZÁMEK KINSKÝCH - VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ 25.10.2016

Že by, že by???? Že by nám počasí vydrželo alespoň do oběda. Povedlo se. A tak jsme toho využili a pořádně si prošli park a otestovali prolézačky. Ale to nás ještě čekalo to nejdůležitější - interaktivní výstava o barvách kolem nás. Dozvěděli jsme se spoustu úúúúúúúúúúúúúžasných věcí, vyzkoušeli co se dalo. A dneska už víme, že barevný svět je krásný.

 

POD HŘÍBKEM - akce RaD - 20.10.2016

Počasí našim plánům vůbec nepřálo. A tak jsme byli nuceni první společnou akci dětí a rodičů uspořádat ve třídě. Ale i tak nám hříbek v pohádce rostl a rostl a vyrostl tak, že se pod něj pohodlně schovalo před deštěm spousta zvířátek. Však nám to děti ze třídy Skřivánků úžasně zahráli. Ale to ještě nebyl konec. Společnými silami jsme z brambory vytvořili hříbek a teď se už uvidí, jestli poroste do výšky, či do krásy.

 

 

DOPRAVNÍ HŘIŠTĚ 12.10.2016 - kvůli deště zrušeno

 

EXPEDICE BÍLÁ HORA 5.10.2016 - zrušeno, náhradní termín 20.10.2016


Aktualizováno Čtvrtek, 08 Prosinec 2016 22:26
 
ZÁŘÍ 2016 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Středa, 28 Září 2016 14:12

VÝSTAVA OVOCE, ZELENINY A HUB - LUBINA 26.9.2016

Na každoroční výstavu se vždy těšíme. S napětím očekáváme, co vše lidé vypěstovali a hlavně do jakých rozměrů. Však také bylo na výstavě co k vidění.

 

VODNÍ SVĚT - ZAHRADA MŠ ČESKÁ

Tak jsme se vydali na první výpravu za vodou. Byli jsme zvědaví, co na zahradě VODNÍ SVĚT všechno je. Hned u vchodu nás přivítala velikánská velryba. Posilnili jsme se a vydali se zkoumat průlezku - loď, kterou na naší zahradě nemáme. jenže čas rychle utekl a my se museli vydat na cestu zpět. Bylo tam príma, tak zase někdy.

 

POVÍDÁNÍ O VODĚ

Letošním tématem našeho dětí v mateřské škole bude voda. A to voda ve všech jeho podobách. Voda a její důležitost pro život. Tak se podívejte, jak to všechno začalo.

 

PRVNÍ DNY VE ŠKOLCE


Aktualizováno Neděle, 16 Říjen 2016 06:03
 
ŠKOLNÍ ROK 2015/2016 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Úterý, 31 Květen 2016 06:03

ČERVEN 2016

SPOLEČNÝ VÝLET - cestou na HUKVALDY 3. 6. 2016

Letos jsme vyrazili na výlet pěšky. Trošičku nás sice strašilo počasí, protože v týdnu se nad Lubinou prohnaly přvalové deště a udělaly v zahradách dost "paseky", ale my jsme pořád věřili, že to prostě musí vyjít. A vyšlo. Počasí nám přálo a my jsme ráno vyrazili i s rodiči. Trošku jsme museli změnit trasu, ale i to jsme zvládli a za necelé dvě hodinky jsme byli pod hradem. V oboře nám "HUKVALDSKÁ BÍLÁ PANÍ" přichystala několik tajuplných úkolů a nakonec i veliký tajný poklad. Cestou zpět jsme prošli minizoo a naše putování končilo na místě, kterému se říká NA KOUPALIŠTI. Nevíme, do domů dorazl víc unavený - jestli děti, či rodiče, kteří se zúčastnili opravdu v hojném počtu, ale jedno víme jistě. PROSTĚ - O,O,O, TO SE POVEDLO.

 

DOPRAVNÍ HŘIŠTĚ 8. 6. 2016

Tentokrát jsme zavítali na dopravní hřiště za doprovodu příslušníka městské policie. Ještě nám sice trošku dělaly problémy směry na kruhovém objezdu, ale jinak byl s námi policista docela spokojen. Však už jsme byli na hřišti podruhé a bylo vidět, že své stroje bravurně ovládáme. Tak ŠŤASTNOU CESTU všem.

 

SPORTUJEME S EMÍLKEM 15. 6. 2016

5 závodníků a 5 závodnic jsme vyslali do boje na sportovní akci SPORTUJEME S EMÍLKEM. Do bojů jsme dali maximum a za podpory našich kamarádů, kteří nás povzbuzovali, jsme vybojovali krásné 5. místo z 11. účastněných školek.

 

DIVADLO - AFRICKÁ SLAVNOST 21. 6. 2016

Divadélko ve školce nám vyprávělo příběh o starostech a radostech afrických zvířátek. Bylo to napínavé a veselé a jako každá správná pohádka dopadla dobře. A to je dobře.

 

ROZLOUČENÍ SE ŠKOLÁKY 22. 6. 2016

A je to zase tady. Loučení se školáky. Letos nám jich odešlo 19. Víme, že o ně nemusíme mít strach. Určitě se ve světě neztratí. A tak jim na cestu přejeme hodně štěstí, aby je to ve škole bavilo a na školku vzpomínaly s radostí a úsměvem na tvářích. Památníčky, které si tady po celou dobu docházky společně vytvářely jim ty krásné a bezstarostné chvíle určitě ještě dlouho budou připomínat.

POHÁDKA "BROUČCI NA PALOUČKU" - 21.7., 22.7. 28.7.2016

Na závěr roku jsme s dětmi secvičili veselou pohádku o životě dvou myšek a broučků na jednou paloučku u lesa. Děti divadélko moc a moc bavilo a každý den si notovaly z této pohádky veselé písničky - o myškách, o žížale, mravencích, píďalce, pavoučkovi, sově Kníhaře, Brundibárovi a cvrčkovi, kteří broučkům hráli na jejich párty. A protože se bylo opravdu na co koukat, předvedli jsmetuto pohádku nejenom všem návštěvníkům při rozloučení se školáky, ale také dětem z mateřské školky Krátká, ketří k nám zavítali na návštěvu naší zahrady a pozvali jsme na pohádku také ženy ze Svazu žen v Lubině, a také naše babičky a dědečky. Nejeden  utřel u oka malou slzičku.

SFÉRICKÉ PLANETÁRIUM (VE ŠKOLCE) 27. 6. 2016

Tentokrát jsme se ponořilI do podmořské hladiny a zachraňovali začarovaný podmořský útes - KALUOKAHINU. Nebylo to vůbec jednoduché a po cestě na nás číhaly nejrůznější nástrahy.


 

Aktualizováno Neděle, 16 Říjen 2016 05:27
 
KVĚTEN 2016 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Pondělí, 02 Květen 2016 21:32

HRAJEME SI A POVÍDÁME - celoškolková akce v KOPŘIVNICI 26. 5. 2016

Na akci jsme dorazili pěšky. A to nás ještě čekala trasa plná překvapení a zajímavých disciplín. Jak třeba pomoci květinám, aby nám nezvadly a krásně rostly, jak bezpečně přejít po přechodu, jak pomoci těm, kteří třeba nevidí, jak pomoci žabičkám při cestě do rybníku ...... V cíli nás čekaly zdravé odměny, malé dárečky a malování na obličej. A atk jsme se postupně měnili v kočičky, motýli a Květiny. A asi nejzajímavější bylo velikánské kolo, které jsme si moli prohlídnou a podívat se, jak se vlastně na něm jezdí.

 

TANEČNÍ KONCERT ZUŠ 20. 5. 2016

Krása tance a pohybu se každoročně pojí při tanečních číslech dětí ZUŠ. Chodíme na tyto koncerty moc rádi. Děti tak mají možnost zjistit, čemu se mohou jednou věnovat a zároveň nás moc těší, když mezi malými tanečníky vidíme bývalé žáčky naší mateřské školy. Tanec je prostě krásný.

 

NOCOVÁNÍ VE ŠKOLCE 5. 5. 2016

Konečně nadeššl tan den D, kdy jsme měli ve školce přespat. Moc jsme se na to těšili. Odpoledne jsme ještě zabloudili s Hájenkou do KOUZELNÉ ZAHRÁDKY a po hrátkách na zahradě šli "vařit" večeři. Toustíky se nám vyvedly a byly báječné -málem pochybělo. Když se setmělo, trošičku jsme měli obavy, co bude, ale děti zvládly i malou stezku odvahy, i když srdíčka jim bušila pořádně. Po světelné šou na stropě všichni v klidu usnuli. Jen ráno jsme tu měli malé ranostajky. Asi už nemohly dospat rána.

 

CYKLOVÝLET akce RaD 4. 5. 2016

Je jaro, a tak jsme nasedli na kola a tradá na výlet. Nejprve jsme pocvičili naši hlavu při zábavném kvízu a pak vyrzili do terénu. A že to nebylo jen tak. Jeli jsme lesíkem, pak po cyklostezce, dokonce slolomem a také z kopce dolů. Ale vše jsme zvládli na jedničku. A párečky a buřtíky - tak to byla ta mňamka na konci výletu.

 

NÁVŠTĚVA ZAHRADY SMYSLŮ MŠ JEŘABINKA 3. 5. 2016

Dneska jsme vyrazili na návštěvu do školky JEŘABINKA v Kopřivnici, abysme "okoštovali" jejich zahradu. Cestu tam jsme zvládli pěšky a zpět do naší školky v Lubině jsme dojeli autobusem. Na zahradě jsme vyzkoušeli prolézačky, které na naší zahradě nemáme, setkali jsme se tam s kamarády a povídali si o broučcích a rostlinkách, které jim v zahrádce vesele rostou.

 

 

Aktualizováno Úterý, 31 Květen 2016 06:01
 
DUBEN 2016 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Středa, 30 Březen 2016 12:00

DEN ČARODĚJNIC 28. 4. 2016

Tak nezklamaly a zase po roce doletěly. Velké, malé, zubaté i bez zubů, štřapaté i s kouzelnými klobouky. Ptáte se kdo? No přece čarodějnice a taky čarodějové. Nejdříve si společně na zahradě zatancovali a pořádně protřepali ruce, nohy, břicha, zadky, jazyky i střapaté vlasy. Pak se rozeběhli po zahradě, kde na ně čekala malá čarodějnická zkouška. Obstáli všichni. A tak nás čekalo poslední veliké kouzlo. V hrnci se vařily byliny a zaklínadlem se změnily v jedlé myši a pavouky.

   


POVÍDÁNÍ V ZAHRADĚ II. - MŠ Krátká 26. 4. 2016 od 15.00 hodin

 I když si počasí s námi pěkně aprílově hrálo i na konci dubna, POVÍDÁNÍ V ZAHRADĚ  se vydařilo na výbornou. Berušky poletovaly sem a tam, aby pro děti a jejich rodiče nachystaly zajímavé aktivity. Za každou z nich dostaly děti jednu tečku pro berušku a na konci červenou puntíkatou odměnu - berušku. Beruško, půjč mi jednu tečku. Třeba tu, co máš na zadečku. Musím ji napsat za větou, ať se mi slova nepletou.

  

 

DEN ZEMĚ 22. 4. 2016

 Svátek ZEMĚ slavíme každoročně. A to nejen, že něco vyrobíme z odpadového materiálu, ale také tím, že celoročně naší přírodě pomáháme. Že nevíte jak? No přece - staráme se celý rok o naše ptáčky, uklízíme naší školní zahradu, využíváme k výtvarným aktivitám odpadový materiál, který má tak několikerý užitek, třídíme odpad, netrháme zbytečně kytky a ..............

   


HURÁ DO TĚLOCVIČNY S VRABČÁKY 18. 4. 2016

 Na poslední cvičení jsme přibrali vrabčáky. To proto, abysme jim ukázali co už umíme a co je příští rok čeká. A tak jsme společně cvičili na lavičkové dráze, prolézali "pavučinou", váleli sudy a slalomem zdolávali trasu. No, paráda, šlo to jak Skřivanům, tak i malým Vrabčákům.

    

 

JAK TO CHODÍ U HASIČŮ 14. 4. 2016

HOŘÍ, HOŘÍ. Tak to bychom neradi někdy slyšeli. Ale už víme, co je potřeba udělat, kdyby náhodou někde začalo hořet - volat 150! Víme, kde všude hasiči pomáhají, co všechno musí umět a taky, že musí poslouchat. A taky jsme si vyzkoušeli cvičný hasičský poplach - nejprve jsme si mysleli, že je to legrace, ale jak jsme ucítili, že někde něco smrdí a pálí se, utíkali jsme rychle ze školky ven an zahradu, abysme se zachránili. naštěstí se nikomu nic nestalo a jak jsme pořádně vyvětrali, mohli jsme se vrátit zpět. takže nacvičené už to máme. Trvalo nám to pouze 5 minut.

S Vrabčáky jsme se seznamovali jak být správnými účastníky dopravního provozu a co všechno s dopravou souvisí. Určovali jsme jakým typem vozidla jezdí do MŠ, navštívili jsme Pneuservis a tam si vyzkoušeli výměnu kol, pozorovali mytí a přezouvání pneumatik. Návštěva na Městské policii v Kopřivnici a u hasičů v Tatře mnohé děti tak nadchla, že už teď z některých budou v dospělosti hasiči a policisté.

 

     

 

UKÁZKOVÁ HODINA PRO RODIČE NA BAZÉNĚ 13. 4. 2016

 Tentokrát jsme na bazén přizvali rodiče, aby se podívali, jací jsme už zdatní plavci. A že se opravdu měli na co koukat. Přeplaveme bazén na šířku bez pomocných pomůcek, umíme skočit do bazénu, potápět se pro kroužky a dýchat do vody. Jo a vydržíme v páře a pak pod studenou sprchou - a to je taky důležité. takže PLAVCŮM ZDAR!

 

HURÁ DO TĚLOCVIČNY SE ŠKOLÁKY 4. 4. 2016

Dneska jsme na hrátky v tělocvičně přizvali naše kamarády prvňáky. Asi nejveselejší byly trakaře. Některým se moc netočily kolečka a některé se ani pořádně nerozjely. Ale byla legrace a ta je taky potřeba.


Aktualizováno Pátek, 27 Květen 2016 14:34
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 9 z 23