Přihlášení/Odhlášení
MŠ Lubina


ZÁŘÍ 2017 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Pondělí, 25 Září 2017 20:05

  PRVNÍ DNY VE ŠKOLCE

    

OSLAVUJEME NAROZENINY

              

TVOŘÍME PRAVIDLA TŘÍDY

   

HRAJEME SI

 

Aktualizováno Pátek, 06 Říjen 2017 10:16
 
ŠKOLNÍ ROK 2016/2017 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Neděle, 18 Červen 2017 15:58

ČERVEN 2017

CO JSME PROŽILI?

NANUKOVÝ DEN DĚTÍ 1.6.2017

Den dětí je prima. A když se oslavuje s nanukem, je to ještě lepší.


PIRÁT MODROVOUS - divadélko v MŠ 6.6.2017

I když jsme se těšili na piráty, nakonec byl v pohádce jen jeden. A to se ještě ukázalo, že je to myšák Ferda. Ale i tak to bylo napínavé, protože vyjet si na vodu to není jenom tak.

 

DEN "D" PRO DĚTI NA ŠKOLNÍ ZAHRADĚ 9.6.2017

Je hezké když je co slavit. A tak jsme společně oslavili svátek dětí u nás na zahradě. Pozvali jsme také naše mladší sourozence a přišly i maminky. Stál tu SKÁKACÍ HRAD a všude kolem poletovaly bubliny. No prostě - na naší školní zahradě bylo opravdu veselo.

 

BRIGÁDA NA ZAHRADĚ 10.6.2017

Děkujeme všem, kterým to čas dovolil a přišli nám pomoct na naší školní zahradu. Že se udělal kus poctivé a chlapské práce to je vidět - vykopaly se kořeny starých stromů, navezla se mulčovací kůra na záhonky, vyvezl se písek, naskládaly na dno pískoviště dlaždice, postavila se chýše, opravily drobnosti a smontoval vozíček, který nám  bude pomáhat při práci na zahradě. Škoda jen, že nám nevyšla plánované pozvání NA JEDENÁCTOU NA ZAHRADĚ - kdy měli dojít i maminky a přinést něco dobrého na zub. A tak všichni přítomní tatínci po práci mohli ochutnat něco z naší školní kuchyně - pomazánky z červené řepy, ze sóji a z celeru. Byli stateční a říkali, ŽE JE TO DOBRÉ!

 

POVÍDÁNÍ V ZAHRADĚ III. v Kopřivnici 12.6.2017

Již potřetí jste měli možnost se setkat s beruškami na některé zahradě kopřivnických školek při akci POVÍDÁNÍ V ZAHRADĚ.

 

NA BAZÉNĚ U NIKYHO 13.6.2017

I když na nás bylo sluníčko trochu skoupé, vyrazili jsme k našemu kamarádovi domů na bazén. Bylo to prima a bylo vidět, že jsme už něco v bazénu zažili a něco se i naučili. prostě prima čvachací dopoledne.

 

SPOLEČNÝ VÝLET - STUDÉNKA "JAROŠŮV STATEK" 16.6.2017

Letošní plán našeho společného výletu s rodiči byl - cesta vlakem směr Studénka JAROŠŮV STATEK - kde jsme měli domluvenou exkurzi statku, drobnou aktivitu s dětmi a vození na ponících. Hned ráno nás docela dost vystrašil pořádný déšt a my vyrazili v pláštěnkách. Ale nezalekli jsme se a počasí se postupně umoudřilo a dokonce nám svítilo i sluníčko. Na statku jsme viděli králíky, morčata, kočičky, činčily, koně i poníky, ovce i berany. O všech zvířátkách jsme se dozvěděli spousty zajímavých věcí. Povozili jsme se na ponících a snad nejnej aktivitou bylo pro nás čištění stájí a vynášení bobků. To se nám některým fakticky mooooooooc líbilo.

CO BUDE?

ZAHRADNÍ PIRÁTSKÁ SLAVNOST  22.6.2017

ROZLUČKOVÝ PIKNIK V TRÁVĚ 28.6.2017Aktualizováno Pondělí, 25 Září 2017 21:07
 
KVĚTEN 2017 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Středa, 03 Květen 2017 08:16

CO JSME PROŽILI?

AKCE RaD NA KOLA + fotbálek s MŠ MNIŠÍ 11.5.2017

Hurá na kola a jedém. Letos jsme vyrazili v plné parádě. Cestou bylo třeba maličkých technických úprav, ale všichni jsme dojeli bez úhony až do Mniší. Tam už na nás čekaly děti a rodiče z tamní mateřské školy. Po chvíli zazněl hvizd píšťalky fotbalového rozhodčího a nastal fotbalový boj mezi školkami. Lidiček a dětiček tam byla fůra a míč jen jeden. Pravda, prohráli jsme, ale to nevadí, akce to byla vydařená plná usměvavých dětí. A to je pro nás nejdůležitější.

 

POSLEDNÍ LEKCE PLAVECKÉHO VÝCVIKU - 11.5.2017

A jsme malí plavci. Ještě asi budeme muset trénovat, ale už se vody nebojíme. Skáčeme do ní, plaveme, nebo sjíždíme ze skluzavky přímo do velikého bazénu. Tak plavání ZDAR!

 

DEN ZEMĚ KOPŘIVNICE 16.5.2017

Kvůli počasí byl Den Země odsunut na pozdější datum. A dobře tomu tak. Bylo sluníčkově a vše kolem rozkvétalo a hýřilo barvami. Také pohádkové práce dětí mateřských škol v Kopřivnici. A nejen to. Nás velice zaujaly kozy, ovečky a péče o "koníky" a nakonec pořádně velikánské bubliny.

 

NOCOVÁNÍ ve školce - skřivani z 18.5. na 19.5. 2017

Ó,ó,ó, to se povedlo!

Všichni jsme to přežili bez úhony, nikdo z dětí neplakal a celou noc spokojeně chrupkali až do rána.

Abyste teda tomu rozuměli, vůbec jsme ve čtvrtek nešli domů a místo toho vyrazili na dlouhou procházku kolem celé přehrady. Zjistili jsme ve vodní říši, že je letos vody docela dost a ve vodě se to hemží nejrůznější vodní havětí. Cestou slupli svačinu a to už jsme byli ve školce, kde na nás čekala pohádka a O tulení víle. Byla to pohádka tak trochu netradiční, doprovázena úžasnými hudebními nástroji a sluníčkem. Nakonec jsme tvořili moře - to byla paráda. Na večeři jsme měli pizzu - mňamka - děkujeme rodičům od Luboška. A pak jsme se pomalu začali převlékat do pyžámek. Ještě jsme zvládli pyžamovou taneční párty, ti odvážní stezku odvahy a pak už hupky šupky do pelíšku. tak teď už víte, jak to u nás chodí, když nocujeme ve školce.

 

SPOLEČNÉ FOTO 23.5.2017

 

SMAŽENICE 26.5.2017

A už se to smaží a už to voní. A jak to pak chutná, když si to pěkně uvaříme na ohni, o tom vám tady snad ani nemusíme psát. Přijďte někdy ochutnat.

 

Aktualizováno Čtvrtek, 22 Červen 2017 06:14
 
DUBEN 2017 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Neděle, 26 Březen 2017 15:34

CO JSME PROŽILI?

TV S 1. TŘÍDOU ZŠ 3.4.2017

Tentokrát jsme si hodinu v tělocvičně užili s našimi bývalými kamarády - prvňákama. Společně jsme si zahráli na honěnou a zdolávali nejrůznější překážky a užili si spoustu legrace.

 

17.4.2017 VELIKONOČNÍ PONDĚLÍ

Veliko, veliko, velikonoce - i my jsme se na ně chystali a pečlivě připravovali - a tak už víme, že je např. škaredá středa, zelený čtvrtek a velký pátek. Tak krásné svátky jara. A pořádně si velikonoc užijte.

 

DIVADLO V KD Kopřivnice 25.4.2017

Tentokrát jsme shlédli divadélko O MALÉ ČARODĚJNICI. Zjistili jsme, že být malou čarodějnicí není vůbec snadné. Lehké to neměl ani její veliký kamarád havran ABRAXAS. A tak jsme jen malé čarodejnici drželi pěsti, aby to všechno dobře dopadlo. A opravdu to dobře dopadlo.

ZAKLÍNADLO

Kůry, můry, ven, ať je krásný den.

Klektáky, páráky, kančí kůže .......

 

REJ ČARODĚJNIC - dopoledne 28.4.2017

Tak zase přiletěly odevšad. Byly malé, větší i velké, veselé i nazlobené, s koštětem i bez něj a hlavně - bylo jich dost. Všichni společně jsme vyzkoušeli naše zaklínadlo na počasí, ale moc se nám nevedlo a sluníčko ne a ne vykouknout zpoza mraků. A tak jsme si alespoň zatancovali, zalítali na koštěti i vesele zazpívali. A jak čarodějnice přiletěly, tak zase odletěly. A my se budeme zase těšit ZA ROK.

Aktualizováno Středa, 21 Červen 2017 21:55
 
BŘEZEN 2017 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Neděle, 26 Únor 2017 14:55

CO JSME PROŽILI?


VYNÁŠENÍ MORENY A VÍTÁNÍ JARA 23.3.2017 dopoledne

MORENA ZDOBENÁ, DO VODY HOZENÁ ......

Každoročně dodržujeme tradice a chodíme s dětmi vynášet MORENU. A nejinak tomu bylo i letos. Už od pondělí, jsme zdobili Morenu, abychom s ní v celé její kráse ve čtvrtek vyrazili k řece. Tam jsme ji společně zazpívali na cestu a po zapálení vhodili do vody. Sebou jsme si nesli vlastnoručně vyrobené DEŠŤOVÉ HOLE, kterými jsme za doprovodu jarních písniček přivítali jaro. Tak sluníčko vykoukni maličko a hřej všechno kolem. Ať můžeme svléknout ty zimní kabátky, jak se říká ve známé básničce ZIMO, ZIMO, TÁHNI PRYČ .....


O 12 MĚSÍČKÁCH - pohádka

Leden, únor, březen, duben, květen, červen, červenec, srpen, září, říjen, listopad a prosinec. Je jich 12 a každý z nich má v roce své nezastupitelné místo a moc. To jsme také poznali v pohádce O 12 MĚSÍČKÁCH, kterou jsme zahráli pro rodiče a naše mladší kamarády ve čtvrtek 16. 3. 2017 na zahradě. Trošku nám chyběli herci v rolích měsíců, ale toto bravurně zastali malí vrabčáci, kteří bez jakékoliv zkoušky nastoupili do role a zhostili se ji se ctí. A jak to tak v pohádkách chodí, vše dopadlo dobře, zazvonil zvonec a pohádky byl konec.

DEŠŤOVÁ HŮL - akce RaD 16.3.2017

Končí nám zima a brzy nám bude na dveře klepat jaro. No a tak jsme se s zimou hezky rozloučili pohádkou O 12 MĚSÍČKÁCH.

A aby nebylo jaru smutno, přivítali jsme je výrobou DEŠŤOVÉ HOLE. Natloukli jsme do papírové trubky hřebíky - to vám byl rachot. Potom dovnitř nasypali různý materiál - pecky, rýži, korálky, hrách či fazole tak, aby nám to pěkně ladilo. A nakonec přišlo to nejdůležitější - dát naší holi jarní kabátek. Slyšíte? Jak krásně hrají? Můžete si vyrobit taky.

 

NÁVŠTĚVA 1. TŘÍDY ZÁKLADNÍ ŠKOLY 13.3.2017 dopoledne

Rok se sešel s rokem a už zase sedíme s prvňáčkama v jedné lavici. Je třeba vyzkoušet, co nás za pár měsíců čeká. Sami jsme také ve škole paní učitelce ukázali co už všechno umíme. No, tak nejdříve k zápisu a pak už bude potřeba nachystat školní aktovku.


 

Aktualizováno Neděle, 28 Květen 2017 22:17
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 6 z 16