Přihlášení/Odhlášení
MŠ Lubina


ÚNOR 2018 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Pondělí, 12 Únor 2018 17:59

ZIMNÍ OLYMPIJSKÉ HRY V LUBINĚ 13. - 15. 2. 2018

A je to tady. Nejen v jižní Korei, ale v Lubině se letos konají zimní olympijské hry. Sportovci jsou na místě a zimní sláva sportovců může začít. Vítáme spotovce Skřivany a Vrabčáky.

A tak se závodilo v nejrozpodivnějších disciplínách - běh s bobama po schodech a sjezd dolů z kopce, běh ve sněhu ve dvojicích, štafeta v běhu s hůlkama od lyží a curling s metlou.

 

DĚTSKÝ BAREVNÝ MAŠKARNÍ PLES neděle 11. 2. 2018

Hudba, tanec, hry a hlavně úsměvy a dobrá nálada dětí. To vše bylo na našem již tradičním dětském maškarním plese. Masek bylo nepočítaně a barvami se to jen hemžilo.

Aktualizováno Čtvrtek, 01 Březen 2018 11:38
 
LEDEN 2018 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Sobota, 30 Prosinec 2017 19:56

 

POKRAČOVÁNÍ BRUSLENÍ PRO ŠKOLKY - každé pondělí

Bruslíme a bruslíme a bruslíme. A už nám to docela jde.

 

USMĚVAVÉ LYŽOVÁNÍ 29. 1. - 2. 2. 2018

První termín lyžování nám opravdu nepřálo počasí a po sněhu nebylo ani památky. A tak jsme vyčkávali. A vyčkávali a i když sněhové přeháňky byly jen ojediněle a do druhého dne co napadlo, to roztálo, přece jen byl nějaký ten mrazík a tak se dal připravit technický sníh. A 29. ledna jsme na lyže vyjeli. A už to sviští , už to jede. PARÁDA.

 

ŠKOLNÍ ZRALOST 18.1.2018 - přednáška pro rodiče v 15.45 v MŠ Lubina

Chcete zjistit, jak je na tom vaše dítě před vstupem do 1. třídy základní školy nebo co by všechno mělo umět? Pak není nic jednoduššího, než jít na příjemnou besedu o školní zralosti se speciální pedagogem organizace. Atmosféra byla příjemná a tvůrčí a zase jsme o něco málo chytřejší - protože člověk se učí pořád. Maminky děkujeme, že jste přišly.

 

Aktualizováno Středa, 14 Únor 2018 21:19
 
PROSINEC 2017 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Středa, 06 Prosinec 2017 22:32

Děkujeme všem za společné chvíle  a vzájemnou spolupráci v roce 2017 a

přejeme nám všem v to novém roce 2018 kupu zdraví, pytel pohody, hromady lásky a veselé úsměvy.

 

ČERTOVSKÉ REJDĚNÍ 1.12.2017

Rok s rokem se sešel a Mikuláš se svoji družinou přijel i do naší školky. Nebyl sám. Čert na sebe nenechal dlouho čekat a vtrhnul do třídy s pytlem na zádech. A už si brousil zuby na ty nezbedníky. Věděl všechno - kdo dělá kamarádům naschvály, kdo mluví škaredě, kdo sem tam zazlobí, ale i kdo je hodný a velký pomocník. V každém z nás byla malinkatá dušička. Přiznáme se, že jsme byli rádi, že nikoho neodnesl do pekla a s prázdnou odešel - Ale, ale .....

 

SPORTUJEME V TĚLOCVIČNĚ 5.12.2017

Jojo, sportujeme venku, sportujeme v tělocvičně. V tělocvičně je to pro nás zajímavé už tím, že tahle tělocvična je v základní škole a my tak máme možnost potkat naše loňské kamarády a hlavně si vyzkoušet, jak se ve velké tělocvičně cvičí a trénuje. Však se mrkněte, jak nám to šlo.


ZIMNÍ POHÁDKA 7.12.2017 v MŠ

Zimní pohádka byla pohádková - o Ježkovi, který chtěl slavit vánoce a o myšce, která mu ty oslavy chtěla překazit. Naštěstí se přišlo na to, že to myška dělala proto, že neměla žádné opravdové kamarády. A tak zvířátka z lesa vzala myšku mezi sebe a oslavili vánoce společně - i s novou krásnou koledou.

 

BRUSLENÍ PRO ŠKOLKY od 11.12.2017

Tak jsme poprvé obuli brusle a vyrazili na led. někteří z nás asi ani netušili co je čeká, ale poprali jsme se s tím s přehledem všichni. Padání jsme nacvičili hned na začátku, takže teď už nás nemůže nic překvapit, snad jen to že nám to brzy bude vesele bruslit.

 

VÁNOCE 15.12.2017 - Frenštát p/R

Vánoce, vánoce přicházejí a jsou tu. Cesta do Betléma taky není jednoduchá, ještě že nám na cestě pomáhá a celou dobu nás doprovází náš anděl. Dozvěděli jsme se, jak to všechno vlastně bylo a do školky jsme si přivezli vlastnoručně vyrobený Betlém.

 

ZAHRADA V ZIMĚ

 

 

 

ZAFÚKANÉ VÁNOCE  akce RaD 19.12.2017

Už tradičně společně s dětmi zveme všechny na malé předvánoční setkání. Rádi se předvedeme, co jsme se za těch pár měsíců naučili a rádi ochutnáváme domácí cukroví od našich maminek. Letos nás čekalo ještě malé překvápko, mohli jsme si vyrobit VÁNOČNÍ LAPAČ SNŮ. A také jsme zase trošičku pomohli našim velkým kamarádům - hluchoslepým přátelům ze sdružení ZÁBLESK.

 

JARMARK V KOPŘIVNICI 20.12.2017

STOJÍ VRBA KOŠATÁ, HEJ, HEJ, KOLEDA, ZA NÍ KOZA ROHATÁ, HEJ HEJ KOLEDA ....Tuto a ještě další koledy společně zpívaly děti všech mateřských školek na vánočním jarmarku v Kopřivnici. Nejen tímto gestem, ale také prodejem milých vánočních drobností pro radost chtěli takto upozornit na to, že bychom my, kteří můžeme, měli pomáhat těm, kteří nějakou pomoc potřebují. My již několik let pomáháme hluchoslepým.


VÁNOČNÍ OBĚD VE ŠKOLCE S NADÍLKOU 21.12.2017

Hrachová polévka, ryba, brambory a cukroví. Ani vánoční stromeček nechyběl a pod ním spousta dárečků. Takže VÁNOCE JSOU TADY.


 

 

Aktualizováno Úterý, 30 Leden 2018 14:08
 
LISTOPAD 2017 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Úterý, 07 Listopad 2017 22:28

SPORTUJEME S EMÍLKEM 22.11.2017

Připravit ke startu, pozor, start! A je odstartováno - naši malí sportovci dělali, co mohli. Dokonce jsme měli i jedno žhavé želízko v ohni. Bohužel, člověk míní, život mění a nám vše změnil jeden ošklivý pád. Naštěstí s dobrým koncem. Nevyhráli jsme, ale vrátili jsme se domů zdraví. takže sportu zdar a zase za rok budeme na startu.

       

 

S MYSLIVCEM DO LESA 10.11.2017

Každým rokem podnikáme výpravu do lesa s myslivcem. Na podzim jsme vyrazili taky. Batůžky jsme nabalili starým pečivem a jablíčky a šli ke krmelci. Nachystali jsme zvířátkům parádní oslavu. Zazpívali jsme jim a slíbili, že v zimě dojdeme taky.

   

 

PODZIMNÍ BAZÁREK 6.11.2017

Reagovali jsme na náměty rodičů, které se objevily v hodnocení  a uspořádali jsme společně s maminkami podzimní bazárek, kde se prodávalo oblečení, hračky a knihy pro děti. Bylo zatím šlápnutí do neznámého, ale společně si myslíme, že vše dopadlo nad očekávání a určitě se k něčemu podobnému brzy vrátíme. Protože skříně a knihovničky je potřeba sem tam pořádně provětrat a zaplnit něčím novým.

     

 

UKLÍZÍME ZAHRADU

Jako každoročně jsme se dali společně do práce a uklidili naší krásnou zahradu. Však si to taky zaslouží. Vždyť si tady hrajeme a poletujeme celý rok, od jara do zimy. Tak naše milá zahrado, ještě ti pokoj nedáme, ale v zimě se měj hezky.

    

 

CO TO TIKÁ - ZÁMEK LEŠNÁ 3.11.2017

ČTVRT, PŮL, TŘI ČTVRTĚ, CELÁ, ŘEKNI MI RUČIČKO, JAK SE TO DĚLÁ?

Na zámku to dneska jenom tikalo. Víme, jak vypadá POLEDNICE i KLEKÁNICE a pomáhali jsme skřítkovi HODINÁŘÍČKOVI. Společně jsme spravili hodiny, natáhli hodinový strojek a cvičili s ručičkami. Víme, že hodiny jsou různé - sluneční, vodní, stolní i kapesní. Také náramkové, které nosí skoro každý, ale i velikánský orloj. Už víme, jak se to dělá. Crrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr.

    

Aktualizováno Středa, 03 Leden 2018 10:38
 
ŘÍJEN 2017 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Pátek, 06 Říjen 2017 10:20

DRAKIÁDA - akce RaD 24. 10. 2017

VYLETĚL SI PYŠNÝ DRAK, VYLETĚL AŽ DO OBLAK. Z VYSOKA SE  DÍVÁ NA SVĚT, STRAŠIL BY A NEVÍ JAK, Z VYSOKA SE DÍVÁ NA SVĚT, STRAŠIL BY A NEVÍ JAK.

Nás trošku strašilo počasí, protože od pondělí pršelo. V daný den byla sice obloha plná mraků, ale protože sem tam i zafoukalo, byla obloha také plná draků. A ti teda byli - pruhovaní, motýlkoví, velikánští, i malinkatí, pirátští, létaví i nelétaví. Létal i Hurvínek, létala také raketa, lítaly děti, ale i rodiče. prostě to na louce v Lubině lítalo.

     


VELRYBA LÍZINKA - divadlo KO 18. 10. 2017

Už víme, co potřebuje k růstu velryba. Ta naše, z pohádky rostla ze slané polévky, slaných arašídů a to tak, že se brzy nevlezla do malého rybníčku. A jak to tak v pohádkách chodí, vše dopadlo dobře a naše velryba Lízinka se nakonec dostala do moře, kde jí bylo nejlépe.

      

 

DOPRAVNÍ HŘIŠTĚ 17. 10. 2017

ČERVENÁ, ORANŽOVÁ, ZELENÁ - stůj, připrav se k jízdě, jeď. Tohleto už známe. Ale když máme ještě uřídit koloběžky a sledovat provoz a směr jízdy na cestě, tak to opravdu už není žádná sranda. Ale zvládli jsme to. Nikdo nehavaroval, nikdo se nesrazil, jen jsme si sem tam popletli směr, ale to ještě dotrénujeme. A to jsme došli z Lubiny na dopraví hřiště pěšky.

     

 

POKUSY - VZDUCH 9. 10. 2017

Tak pokusy, ty nás moc baví. Nikdy nevíte, jestli se vše podaří. Vždycky netrpělivě čekáte, co z daného pokusu bude. No prostě - pokusy, ty nás moc baví.

                                       

 

VÝSTAVA OVOCE, ZELENINY A HUB 2. 10. 2017

Již tradičně po Lubinské pouti navštěvujeme výstavu, kde se máme možnost podívat na ty nej, nej  výpěstky lubinských zahrádkářů. A že se zase bylo na co koukat. Okurky větší než kluci, dýně těžší než holky a těch hub a hříbků - tak to tu ještě nebylo. Prostě, Na zahrádkách se zase letos urodilo.

                                      

Aktualizováno Čtvrtek, 09 Listopad 2017 07:25
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 5 z 16