Přihlášení/Odhlášení
MŠ Lubina


ÚNOR 2019 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Středa, 13 Únor 2019 13:39

POSLEDNÍ LEKCE BRUSLENÍ - tentokrát s rodiči 22.2.2019

Naposledy jme si byli zabruslit společně s rodiči. Byla to paráda a často rodiče svým dětem nestačili v rychlosti. Pravda, je ještě co pilovat, ale i tak. Bruslení je super.


DĚTSKÝ KNOFLÍKOVÝ MAŠKARNÍ PLES 16.2.2019

Na plese bylo veselo. Bavily se děti, ale i dospěláci. A všemu předcházel KNOFLÍKOVÝ TÝDEN.

 

NAROZENINOVÝ DEN 11.2.2019

V únoru jsme oslavili narozeniny Edy a Tomíka. Nejprve kluci nachystali pohoštění, pak jsme společně oběma zazpívali narozeninovou písničku, následovalo hobla a přípitek a narozeninová sláva mohla začít.


Aktualizováno Neděle, 17 Březen 2019 15:33
 
LEDEN 2019 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Neděle, 13 Leden 2019 00:55

ZIMA U KRMÍTKA

Nastala zima a na zahradě Ptačí svět v Lubině je rušno. Třeba nakrmit ptáčky. Na jaře nám to oplatíte a vesele nám zazpíváte.

POKRAČUJE BRUSLENÍ každý čtvrtek

Každý čtvrtek se proháníme na kluzišti na Stadioně v Kopřivnici. A jsme pořád a pořád lepší a lepší. Ještě sice padáme, ale když se to umí, tak je to hračka. Však se přijďte na nás podívat.

NAROZENINOVÝ DEN 16.1.2019

Tentokrát jsme měli oslavenců pět. Občerstvení děti připravili jedna dvě, přípitek byl veliký a byl i taneček. Bylo to náročné a bylo to krásné.

DIVADÉLKO VE ŠKOLCE 22.1.2019

Tentokrát jsme se vypravili na severní pol za ledním medvědem. Cesta to byla daleká, ale my, jako správní stopaři, jsme vystopovali nejen medvěda, ale také polární lišku, tuleně a mrože a Nanuka - ledního medvěda. Jo a taky jednu eskymačku.

USMĚVAVÉ LYŽOVÁNÍ V PALKOVICÍCH od 28. 1. - 1.2.2019

Počasí super, instruktoři super, lyžování SUPER - víc než slova mluví za vše naše foto.Aktualizováno Středa, 13 Únor 2019 13:46
 
PROSINEC 2018 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Sobota, 24 Listopad 2018 23:05

MOŽNÁ PŘIJDE I MIKULÁŠ 6.12.2018

Opět se po roce se u nás ukázali. A přišli všichni tři - čert, anděl i Svatý Mikuláš. Ve všech byla malá dušička a nevěřili jsme svým malým ouškům, co všechno o nás Mikuláš ví. I nějaká malinká slzička ukápla, ale naštěstí vše dopadlo dobře. Odešli s prázdnou, ale knihou plnou slibů, že se polepšíme.

ANDĚLÉ Z LUBINY akce RaD 13.12.2018

Andělé se slétli do Lubiny. V prostorách školky proběhla po celý měsíc malá výstava andělů a vše vyvrcholilo společnou akcí na školní zahradě. Rodiče a přátele školky jsme přivítali krátkým vystoupením dětí a pohádkou VÁNOČNÍ STROMEČEK. kdo chtěl, si vyrobil andílka z papíru, kdo chtěl ochutnal cukroví, kdo chtěl dal si vánoční punčík a všichni nakoupili v našem andělském stánku - výtěžek bude věnován sdružení Záblesk pro hluchoslepé, část věnujeme Záchranné stanici v Bartošovicích a všem moooooooooooooooc děkujeme.

BRUSLENÍ PRO ŠKOLKY 13.12.2018

A je to tady. Brusle nazout a jdeme na to. Ostřílení kozáci si už na bruslích byli docela jistí a vyrazili na led bez opory. Ti, kteří stáli na bruslích poprvé, začali zjišťovat, co to všechno obnáší. Ale musíme se pochválit. Je to paráda.

VÁNOČNÍ OBĚD A VÁNOCE VE ŠKOLCE 17.12.2018

Jednoho dne nás na zahradě čekal tajemný balík. Nejdřív jsme si mysleli, že je plný dárečků, ale ouvej, byl docela prázdný. Dárečky byly u vánočních stromečku. A že jich bylo. Úžasné - a všechny pro nás do školky. A aby bylo všechno tak, jak opravdu má být, tak byl i vánoční oběd s cukrovím.


VÁNOCE  - muzeum Příbor 18.12.2018

Jak to chodívalo o vánocích kdysi? Podobně jako dnes. Jen si toho asi lidé více užívali. Ale stejně jako my pekli vánočku, cukroví a zdobili stromeček. A na štědrý den čekali na Ježíška.

VÁNOČNÍ JARMARK - KOPŘIVNICE 19.12.2018

Již po několik let se děti z mateřských škol scházejí na vánočním jarmarku v Kopřivnici, které je spojeno s vánočním cinkáním Ježíškovi a zpíváním vánočních koled. A nejen to. Každoročně se prodejem vánočních drobnůstek snaží pomáhat těm, kteří to potřebují. Výtěžkem podpoří život hluchoslepých lidiček.

Aktualizováno Úterý, 22 Leden 2019 21:21
 
LISTOPAD 2018 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Sobota, 24 Listopad 2018 22:36

BAZÁREK 1. 11. 2018

Už podruhé se sešly maminky, co doma provětraly skříně a přišly nabídnout ostatním své přebytky oblečení po svých dětech a sportovní vybavení, ze kterých děti už vyrostly. A jiným to udělalo radost, že dobře nakoupili.

 

MOTÝLEK 12. 11. 2018

Tradičně se zúčastňujeme vystoupení dětí, které žijí s určitým handicapem - i když. Možná, že je ten jejich život veselejší a umí se radova i z maličkostí, které my, zdraví bereme jako samozdřejmost. Nicméně, nás to zase obohatilo na duši. Děkujeme.

 

SFÉRICKÉ KINO 14. 11. 2018

Není kino jako kino. A toto kino má přece jen něco do sebe. Už jen to, že se promítá ve velikém stanu, který je nafouknutý přímo ve školce. A tak jsme poznali jaký je život v moři a jak to chodí na pólech.

 

S MYSLIVCEM DO LESA 16. 11. 2018

I letos to byla úžasná vycházka do lesa s myslivcem. Stihli jsme připravit krmelec pro zvířátka na zimu, povídat si o tom, co sypat do krmítka v zimě ptáčkům, upevnit na stromy 5 ptačích budek a podívat se jak to v budce pro ptáčky vypadá. A není to jen tak. A věřte, či nevěřte, je to všechno moooooooooooooooooc zajímavé.

 

NAROZENINOVÝ DEN - pro děti narozené v listopadu


 

SPORTUJEME S EMÍLKEM 21. 1. 2018

Tak jsme to zase letos pěkně zvládli. Není důležité vyhrát (i když to určitě potěší, ale zúčastnit se) - a tím se řídíme. Vybojovali jsme bramborovou medaili v běhu na 200m a 5. místo v překákové dráze. Měli jsme dvě želízka v ohni ve finále na 200m v běhu. Radim doběhl na 2. místě a Vašek na krásném 4. místě. GRATULUJEME A SPORTU ZDAR.

Aktualizováno Neděle, 13 Leden 2019 01:35
 
ŘÍJEN 2018 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Pondělí, 01 Říjen 2018 20:09

CO BYLO?

VÝSTVA OVOCE, ZELENINY A HUB 1.10.2018

Nevíme, jak to ti zahradníci dělají, ale je to úžasné, když si na své vlastní oči můžete prohlídnout a svýma ručkama ohmatat, co vše na našich zahradách roste. Dýně, které jsme ani neobjali, cukiny, které jsou dlouhatánské, brambora, co se kutálí ze dvora, veliká, převeliká řepa z pohádky, jablíčka červená, žlutá i zelená ..... No zkrátka - paráda. A těch hub? Nepočítaných. a to jsme tam našli i ty, o kterých jsme si četli v pohádkové knížce. Třeba HNOJNÍK - znáte?

 

DEN ÚSMĚVU akce RaD 4.10.2018

Víte, že ÚSMĚV je jeden z mála dárků, který nic nestojí? A že se 5.10. slaví mezinárodní den úsměvu? Tak my už to víme a právě k tomuto dni jsme společně s rodiči uspořádali společnou akci, na které si každá rodiny vytvořila svoji vizitku. Všechny byly velice nápadité a děti se svými rodiči, byli úžasně nápadití - a my, jsme se o rodině mnohé dozvěděli - kde se hrají karty, kde si popíjí kafíčko a mlsají čokoláda, kde mají spoustu zvířátek a hlavně, jak se všichni v životě vesele usmívají. Svoji vizitkou celá rodina bude v MŠ přinášet úsměv a každé z dětí bude mít navíc svoji rodinu na blízku.

 

VĚTŘÍK PETŘÍK - divadlo v MŠ 22.10.201

 

100.VÝROČÍ VZNIKU ČESKOSLOVENSKA - oslavy obce - 27.10.2018 (sobota)

Děkujeme všem organizátorům této neobyčejné akce. Vše bylo perfktně načasované a i když počasí nepřálo, bylo to moc příjemné setkání všech obyvatel této malé obce. Po krátkém slově faráře byl položen věnec na místním hřbitově. Po té se vydal Lubinou průvod, který došel na prostranství před katolický dům. Zde byl po státní hymně odhalen pomník věnovaný právě vzniku Československa. Následoval program žáků zdejší školy a příjemné tóny cimbálové muziky Pramínky. My jsme měli pro děti připravené hrátky z dob minulých, ale bohužel počasí nepřálo tomu, abychom vše uskutečnili.


Aktualizováno Pátek, 30 Listopad 2018 11:39
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 4 z 23