Přihlášení/Odhlášení
MŠ Lubina


ZÁŘÍ 2019 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Středa, 17 Červenec 2019 10:32
  • VÝSTAVA OVOCE, ZELENINY A HUB 30.9.2019
A je to tady. Zase po roce přijela pouť a s ní výstava Lubinských zahrádkářů. Pravda, letošní počasí moc úrodě ovoce nepřálo, zato zeleniny tam bylo dosti. A těch hub. Tak to byla letos úroda. Malé, velké, jedlé, jedovaté nebo jen tak na podívání.
  • NA ZAHRADĚ V MŠ MNIŠÍ

Jednoho dne na konci září jsme si vzali batůžky se svačinkou a vypravili jsme se na dlouhou procházku. Našim cílem byla MŠ Mniší. Prozkoumali jsme jejich zahradu a celé dopoledne jsme si tam hráli. Zpátky do Lubiny jsme jeli autobusem. To byla paráda!


  • DOPOLEDNE S HASIČI 20.9.2019

V pátek 20. září jsme strávili dopoledne s hasiči. Navštívili jsme hasičárnu v Lubině. Hasiči nám pověděli, co máme dělat, kdyby hořelo. Mohli jsme si dokonce vyzkoušet hasičskou helmu. Na hřišti jsme si prohlédli hasičské auto a hasiči si tu pro nás nachystali také různé hasičské soutěže. Celé dopoledne jsme si skvěle užili.

A to na 100%.


 

  • ŠKOLNÍ ROK 2019-2020 ZAČÍNÁ

 

 

Aktualizováno Čtvrtek, 07 Listopad 2019 08:11
 
ŠKOLNÍ ROK 2018 / 2019 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Úterý, 04 Červen 2019 06:16

ČERVEN 2019

VÝLET SKANZEN ROŽNOV P/RADHOŠTĚM 7.6.2019

Jako každoročně jsme i letos vyrazili na výlet společně s rodiči. Naším cílem byla návštěva vesnice v Rožnovském Skanzenu. Počasí bylo všelijaké a ještě v 7 ráno byl pořádný liják. Ale - asi se pořádně vypršelo, protože celý den nám jen a jen svítilo sluníčko. Prošli jsme všechna stavení a v některých chaloupkách jsme se dozvěděli spousty zajímavých věcí. No, prostě - bylo to moc prima. Domů jsme si odváželi podkovičky pro štěstí, zub na krk nebo prstýnky s kamínky.

POVÍDÁNÍ V ZAHRADĚ 11.6.2019 - MŠ PIONÝRSKÁ OD 15.00 - celoškolková akce

V pořadí již pátá akce zaměřená na podporu logopedie a správné mluvy "našich dětí". Společně s beruškami měly děti a rodiče možnost přispět k tomu, aby se řeč u dětí rozvíjela tím správným směrem.

SLAVNOSTNÍ OBĚD 19.6.2019

Je již zvykem, že si jednou v roce - pokud to počasí dovolí - uděláme společný oběd na zahradě. A opravdu se podařilo. Paní kuchařka nám navařila zase stejně dobře, jako jiné dny, ale venku, přece jen chutná trochu jinak. Mňam.

TRPASLIČÍ SLAVNOST s rozloučením školáků 20.6.2019

Rok se sešel s rokem a je tady loučení s našimi malými "ŠKOLÁKY". Dneska jsou to opravdu malí trpaslíci, ze kterých však brzy vyrostou zdatní mládenci a krásné slečny. Tak ať se jim ve škole a v životě opravdu daří.

NAROZENINOVÝ DEN 24.6.2019

Krásné narozeniny. Narozeninové dny jsou prima. Děti si svých narozenin užijí a je tady celý ven veselo. Je to den, věnovaný jen a jen oslavencům.

SKÁKACÍ HRAD 26.6.2019

Kdo by si nezaskákal na skákacím hradě. Toto skáče, toto lítá. A my jsme měli jeden takový skákací hrad jedno celé dopoledne jen a jen pro sebe. Děkujeme.

DIVADLA VE ŠKOLCEAktualizováno Čtvrtek, 17 Říjen 2019 22:27
 
KVĚTEN 2019 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Neděle, 05 Květen 2019 14:29

NAROZENINOVÝ DEN 13.5.2019

Květnový narozeninový den proběhl v duchu hradních strašidel. Slavili dva zdatní rytíři - ADAM a MATĚJ. Tak hlavně hodně štěsí v boji a zdraví v životě.

NOCOVÁNÍ VE ŠKOLCE 16.5.2019

Konečně nadešel ten den, kdy jsme si doma sbalili pyžamo a těšili se na to, že společně s kamarády strávíme noc ve školce. Jenže to nebyla jen tak obyčejná noc. Nejprve jsme museli zachránit BÍLOU PANÍ, která nám již několik dní strašila ve školce - podařilo se nám najít 5 kouzelných klíčů a složit z nich jméno našeho milého strašidla.

Potom nás ve školce čekali hradní slečny a malí rytíři, kteří zase museli přichystat bohatou večeři - tousty.

A co jiného mohlo přijít po tak náročném dni - sladký spánek. DOBROU NOC.

BARTOŠOVICE - ZÁCHRANNÁ STANICE 24.5.2019

Povídání o nemocných a ohrožených zvířatech bylo moc poutavé a zajímavé, ale prostředí záchranné stanice také.


MINIVÍCEBOJ 29.5.2019

Ono to není jen tak sportovat. Ono to není jen tak vyhrávat. Ale důležité je, že jsme bojovali ze všech sil, táhli všichni za jeden provaz a vzájemně se povzbuzovali. To, že jsme skončili na krásném 7. místě vůbec nevadí. Hlavně, že jsme si to vyzkoušeli, co to všechno obnáší.

DEN SOUSEDŮ - akce RaD 30.5.2019

30. května se slaví MEZINÁRODNÍ DEN SOUSEDŮ. a protože je hezké, když si sousedé vzájemně pomáhají a přitom se poznávají, pozvali jsme naše sousedy - děti a rodiče na naši zahradu - tatínky tak trochu, aby nm s něčím pomohli, maminky s tím, aby připravily nějaké pohoštění pro všechny, co přijdou a pomůžou. Jenže. Odpoledne začalo PRŠET. To nás ale neodradilo a ti co přišli, odvedli kus práce. A my jim mooooooooooc děkujeme.

a tatínci se také činili


Aktualizováno Středa, 17 Červenec 2019 10:06
 
DUBEN 2019 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Neděle, 31 Březen 2019 19:03

JARNÍ ÚKLID NAŠÍ ZAHRADY

Hurá, hurá, hurá, jaro je tady. A tak hybaj do práce. Pomohli jsme zahradě trošku se učesat  a vylepšit, aby zase byla po zimě k světu.

POSLEDNÍ TĚLOCVIČNA

Tak nám to skončilo. Od podzimu do jara chodíme do základní školy do tělocvičny. je to tam super. Tělocvična je tam veliká a my si tak můžeme vyzkoušet cvičit na nářadí, které ve školce nemáme. Toto cvičení bylo letos poslední. Začalo jaro a tak začneme chodit cvičit do přírody.


TERÉNNÍ EXKURZE KOTVICE BARTOŠOVICE 5.4.2019

V lese to bylo zajímavé. Spadané stromy, v korunách stromů hnízdiště volavek, vykotlané kořeny stromů a veliká spousta přírodních překážek. Paráda.

Květiny v lese jsme poznávali jako u nás na louce - sasanky, fialky, byly tam také petrklíče, odkvetlé sněženky, orsej a další. Je to jarní barevná krása.

Na vodě majestátně pluly labutě, proplouvaly kachny a řvali rackové.

Stromy v lese měly své úžasné kozlo. A asi toho taky hodně pamatovaly.


DOPRAVNÍ HŘIŠTĚ 10.4.2019

Nejprve jsme na dopravním hřišti trénovali jak správně přecházet po přechodu, co znamená červená a zelená barva na semaforu a také jsme si zopakovali význam některých dopravních značek.

A pak jsme vyrazili do ulic. Není to tak jednoduché - řídit koloběžk, odrážet se, správně se zařadit do jízdního pruhu a ještě sledovat semafor. Na cesrách je to prostě pořádná fuška. Ale my jsme si to náležitě užili,  když se nám trošku ochladilo.

NAROZENINOVÝ DEN - DUBEN

Naši malí oslavenci byli opět připraveni, aby společně se svými kamarády oslavili své narozeniny. A tak se od rána chystalo občerstvení a všude to vonělo jahodami. Nechyběl ani přípitek a hobla oslavnecům. Tak kluci, krásné narozeniny.

VELIKONOCE - Muzeum v PŘÍBOŘE 15.4.2019

Velikonoce nám už klepou na dveře. Ťuky, ťuk, ťuky, ťuk, něco ťuklo, potom puklo a z vajíčka se vylíhlo kuřátko. V muzeu jsme si prohlédli Morenu a společně jsme si povídali o pradávných zvycích velikonočních svátků. Některé ještě dodržujeme i dnes, některé už upadly v zapomnění. Nakonec jsme společně ozdobili létéčko.

Zajímavá byla také procházka přilehlé zahrady.

a ještě jsme stihli prozkoumat blízky park.

 

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ 24.4.2019

Zveme vás ve středu do naší milé školky na DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ. Račte vstoupit, jste u nás vítáni.


ZA ČISTOU VESNICI akce RaD 25.4.2019

Věřte nebo nevěřte, ale je to hrůza, co se v lesíku kolem řeky Lubiny nasbíralo odpadků - naplnilo se asi 35 pytlů nejrůznějšími odpadky, našlo se 10 pneumatik a pytel skelné vaty. A tyhlety věci by v lese vůbec neměly být. Tak nevíme, kde se tam vzaly. Že by je tam nanosili lidé? Ale FUJ. Děkujeme všem kteří nám pomohli - dětem i rodičům z mateřské školky, lidem z Lubiny, skautům a kamarádům ze základní školy. Prosíme všechny - CHRAŇME SI NAŠI KRÁSNOU ZEMI A MÍSTA, KDE ŽIJEME. DĚKUJEME.

DEN ZEMĚ V KOPŘIVNICI 26.4.2019

22.4. oslavila naše Země svůj svátek. A v Kopřivnice se slavilo v pátek. A my byli u toho. A tak jsme měli možnost si zadovádět a vyzkoušet nejrůznější pokusy, lovit rybky v rybníčku, cestovat s kapičkou vody a prohlédnout si co vše vyrobily děti  a o čem všem si povídaly ve školkách.

Zemičko naše,krásný sváteček

Aktualizováno Středa, 17 Červenec 2019 10:02
 
BŘEZEN 2019 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Úterý, 12 Březen 2019 11:37

STAVITELÉ MOSTŮ 7.3.2019

Vše začalo povídáním o autech - o tom, že existují ŠKODOVKY, RENOLTY, CITROENY, PEUGEOTY  a další značky aut. A o tom, že auta mají ještě další značku, abychom věděli, komu auto patří.

Další týden jsme si povídali o tom, že cesty se kroutí, vedou do kopce a z kopce, po mostech i tunelem. A postavit most není jen tak. Je potřeba postavit pořádně mostní pilíře a my víme, jak na to. A víme, kdeje velký most v Lubině a taky kde je Karlův most. Víte to také?

Další důležitou věcí je dodržování bezpečnosti na cestách. Jak rychle jezdit, co dělat v autě, než se rozjedeme, jaké jsou u cest a chodníků značky, které musíme rspektovat. No prostě, povídali jsme si o tom, jak to chodí v silničním provozu.

Všechny naše znalosti prověřil policista Honza, který nám přijel ukázat, co ke své práci polisté potřebují. Celé toto období nás provázely zajímavé příběhy z knihy POLICEJNÍ POHÁDKY.

NAROZENINOVÝ DEN 11.3.2019

A je tu březen a další narozeninový den. Tak VAŠKU, ELENKO a ANETKO přejeme jen to nejlepší.

DIVADLO V KOPŘIVNICI 14.3.2019

Poznáváte pohádku? nejdřívě to byl pes FEK. Ale Ája neuměla říct písmenko R, tak řkala FEK. A nakonec se z toho vyklubal pes FÍK. MAXIPES FÍK.

PONOŽKOVÝ DEN 21.3.2019 akce RaD

21. březen je Světový den DAWNOVA SYNDROMU. A my jsme ho společně podpořili. Už od pondělí jsme si povídali o ponožkách a zjistili jsme, jaké ponožky existují. Jedno odpoledne jsme si povídali i s rodiči o tom, že nejsme všichni stejní. Ale i přesto chceme udělat vše proto, aby na světe bylo milo a příjemně a všichni společně jsme byli kamarádi, kteří, když je potřeba si umí pomáhat. A toto jsme zpečetili tím, že jsme si 21. března všichni obuli na nohy každou ponožku jinou. Děkujeme všem, bylo to opravdu moc příjemné odpoledne.

MUZEUM KOPŘIVNICE 22.3.2019

V návaznosti na povídáí o autech jsme ještě společně vyrazili do Kopřivnického muzea. A povíme vám, tak se opravdu bylo na co koukat.

VYNÁŠENÍ MORENY 25.3.2019

Jaro, jaro, táhni pryč, nebo na Tě vezmu bič. Zatahám Tě za pačesy, za ty hory, za ty lesy. Až se vrátím nazpátek, svleču zimní kabátek.

Zimu jsme za doprovodu písniček a říkanek vyhnali pryč. Odplula po proudu řeky Lubiny a teď čekáme na jaro.

NÁVŠTĚVA 1. TŘÍDY ZŠ V LUBINĚ 26.3.2019

Každým rokem před zápisy do 1. třídy navštěvujeme naše bývalé kamarády ze školky, kteří jsou už nyní prvňáčky. Jsme všichni moc zvědaví, jak se jim ve škole daří a jak zvládají první písmenka a číslice. Kamarádi nás mile překvapili, paní učitelky je tuze chválily a už se těší na nové kamarády, kteří od září nastoupí do 1. třídy.

Aktualizováno Neděle, 31 Březen 2019 19:25
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 3 z 23