Přihlášení/Odhlášení
MŠ Lubina
HOUBY A HOUBIČKY PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Úterý, 06 Listopad 2012 18:28

aneb není houba jako houba.

Známe houby jedlé a jedovaté. Známe jednu říkanku o tom, jak náš táta šel na houby a my máme strach, jestli on nám tam náhodou nezbloudí. A co přinese až se vrátí? No přece houby. A známe taky jednu pohádku "POD HŘÍBKEM" - kde najde svůj domeček hned několik zvířátek před deštěm. No a dneska už taky známe celou řadu slavných herců a hereček z řad našich maminek a tatínků, kteří se ani nenechali nijak dlouho přemlouvat k tomu, aby si vybrali pohádkovou čepičku a na chvíli se stali zvířátkem v pohádce.

A proč není houba jako houba? No protože je i taková, se kterou se dají dělat nějrůznější věci - třeba umývat nádobí nebo si vyrobit "HOUBÁČKA".

Image   Image

Image   Image

Aktualizováno Neděle, 18 Listopad 2012 23:15
 
JEDNO PRIMA DOPOLEDNE NA DOPRAVNÍM HŘIŠTI PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Sobota, 06 Říjen 2012 00:28

Začátkem října jsme se jedno dopoledne vypravili na dopravní hřiště. Nejprve jsme však museli absolvovat cestu autobusem do Kopřivnice. Už to byl pro nás zážitek a cestou jsme poznávali některé dopravní značky a taky jak to chodí mezi auty, když na semaforu svítí červená nebo zelená. Nejprve jsme si celé hřiště prošli a společně si říkali co a jak a kde a kdy. Musíme se pochlubit, že z nás měly paní učitelky Iva a Markéta velikou radost, jak nám to šlo. A že to byla fuška - nasadit si přilbu, uřídit koloběžku, zastavit na červenou, sledovat cestu, kam vedou šipky, dát přednost chodcům na přechodu, jet správným směrem po kruhovém objezdu - no zkrátka - však to všichni pěkně známe, jak je potřeba dávat na silnici pozor. Ale byla to paráda.

Image   Image

Image   Image

            Image

Aktualizováno Pondělí, 08 Říjen 2012 21:33
 
<< Začátek < Předchozí 11 12 13 14 15 Další > Konec >>

Strana 15 z 15