Přihlášení/Odhlášení
MŠ Lubina
A JAK BYLO V ŘÍJNU PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Pátek, 18 Říjen 2013 13:04

V říjnu hodně žaludů a bukvic oznamuje zimy víc.

POVÍDÁNÍ V ZAHRADĚ - 24.10.2013

Tentokrát jsme si vyrazili do Kopřivnice na zahradu MŠ Jeřabinka. Po zahradě poletovaly berušky - logopedické asistentky, které měly pro děti ze všech mateřských škol v Kopřivnici a okolí přichystány aktivity na rozvoj řeči. Vyzkoušely si, jak foukáním zachránit berušku na vodě. Sluchem hledaly stejný zvuk broučka a jak je těžké dobře poslouchat, aby správně zopakovaly šeptané slovo. Pomáhaly sbírat beruškám pylové kuličky pomocí pinzetky, slabilkovaly a malovaly a ......... Kdo přišel, viděl a vyzkoušel. Kdo nepřišel - může jenom litovat.

      

 

ČERVENÁ - STOP!  ZELENÁ - JEĎ! - 23.10.2013

Tak jsme si dneska sbalili přilby na kola a vyrazili na dopravní hřiště v Kopřivnici. Koloběžky už na nás čekaly, tak nezbývalo nic jiného, než si všechno připomenou, aby pak na cestách nebyly karamboly a bouračky. No, povím vám, není to jen tak - uřídit koloběžku, sledovat semafory a ještě kam jedu, či jestli přes přechod nejde chodec - to dá člověku zabrat. A tak neméně důležité bylo - také se pořádně posilnit. Ale stálo to za to. 

   


NÁVŠTĚVA ZAHRADY "VODNÍ SVĚT" - 8.10.2013

Počasí bylo v říjnu přívětivé a tak jsme jednoho slunečného dne vyrazili do Kopřivnice. Šli jsme se podívat, jaké zahrady mají děti v Kopřivnci. Cestu tam jsme jeli autobusem, ale nazpět jsme vyrazili hezky pěšky. A zahrada? Byla super - jiné prolézačky, jiné klouzačny, zkrátka - vše jsme důkladně zkontrolovali a hlavně VYZKOUŠELI - JAK TO JEZDÍ, JAK FRČÍ, JAK TO FUNGUJE.

   

 

Aktualizováno Úterý, 29 Říjen 2013 10:27
 
CO SE DĚLO V ZÁŘÍ PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Úterý, 15 Říjen 2013 12:50

Jaké počasí v září, tak se i březnu vydaří.

  

VÝSTAVA OVOCE, ZELENINY, KVĚTIN A HUB

Je již tradicí, že se v Lubině o pouti pořádá veliká výstava bohatých výpěstků lubinských zahradkářů. Je někdy až s podivem, co vše na zahrádách roste. A co teprve v lesích? To byste koukali. My, jsme tedy zase koukali.

   

 

Aktualizováno Středa, 16 Říjen 2013 15:02
 
ŠKOLNÍ ROK 2012/2013 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Úterý, 04 Červen 2013 10:16

JAKÝ BYL KVĚTEN?

KVĚTEN je měsíc lásky, barev a vůní. Letos taky docela častého deště. Ale i přes toto mokré úskalí se nám podařili uskutečnit spousty krásných, barevných i voňavých akcí.

VAJEČINA - úžasná to krmě. Jen nám letos navlhlo dřevo a vaječina se musela uškvařit na plotně -.nicméně bylo to mňamka.

Image Image

MINIVÍCEBOJ - počasí přálo, nám ve sportu štěstí moc ne. Musíme zkrátka vymyslet jiný tréninkový plán a strategii. Ale vyzkoušeli jsme si to, zúčastnili se a to je to hlavní. SPORTU ZDAR!

Image Image

PRVŇÁCI ZNOVU VE ŠKOLCE - jednoho slunného dne jsme přivítali ve školce naše loňské kamarády - prvňáky. Umí už sice číst a psát, ale naše zahrada a prolézačky jim učarovaly.

Image

EKO PROGRAM S HÁJENKOU - mrholilo, sluníčko nikde a tak jsme se pořádně oblékli - na řadu se dostaly i zimní bundičky a vyrazili jsme do terénu. A zvládli jsme to. Poznali jsme přírodu i za deště a to také není k zahození.

Image Image

DOPRAVNÍ HŘIŠTĚ - jakoby jsme to počasí měli objednané. Letos jsme tady byli již podruhé a bylo vidět, že už mezi sebou máme zdatné řidiče. Na naše řidičské umění se přišli podívat také členové městské policie. No, sem tam, by ještě malá pokutička padla, ale jinak nás chválili. Odměnou nám byl řidičský průkaz skupiny MŠ, který nás opravňuje řídit koloběžky.

ZOO OSTRAVA - trochu deště, trochu slunce, zato plno zajímavých zvířátek.

Image Image

Image Image

Aktualizováno Pondělí, 21 Říjen 2013 09:59
 
DUBEN - ZA KAMNAMA UŽ JSME NEBYLI PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Čtvrtek, 02 Květen 2013 00:09

V LUBINĚ TEDA URČITĚ NE. DUBEN BYL VESELÝ A PLNÝ AKTIVIT.

2.5.2013 KROJOVANÉ PANENKY - interaktivní výstava s panenkami v krojích od těch nějmenších až po životní velikost. nejen jsme si prohlíželi, nejen jsme si povídali, ale každé z dětí si vyzkoušelo vytvořit svoji vlastní krojovnou panenku, či panáčka.

Image  Image

18.5.2013 DEN ZEMĚ - spojený s celodenní výletem do Kopřivnice - viděli jsme spousty zajímavých věcí, bubnovali jsme na opravdické bubny, soutěžili, hladili zvířátka, představili jsme náš pohádkový ptačí svět z odpadového materiálu, tancovali a poznali nové kamarády z MŠ Francouzská.

Image  Image

24.5.2013 IGRÁČEK- FENOMÉN - výstava nejen pro děti, ale také pro dospělé. Panáčci Igráčci tak motivovali naše děti, že jsme jen hleděli, jak byly šikovné a dokázaly některé situace ze života předvést jako pantomimu.

Image  Image

25.5.2013 KVĚTINOVÉ DÍLNY - akce pro rodiče a děri spojená s otevřením zahrady v Lubině. Každý mohl navštívit jednu květinovou vílu, která měla jak pro děti, tak i dospěláky připravenou nějakou kvatinovou aktivitu. A tak děti odcházely s květinovým obrazem, malou sedmikráskou, či květinou z piškotu nebo ze zeleniny.

26.5.2013 ČARODĚJNICE - velká zkouška čarodejnických učňů. Prošli všichni, ale než se naučí všechna čáry a kouzla, budou v čarodějnické škole možná i dalších 100 let.

Image  Image

Aktualizováno Středa, 22 Květen 2013 07:01
 
JAKÝ BYL V LUBINĚ BŘEZEN PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Pátek, 29 Březen 2013 12:21

ZAPOMENUTÁ KOPŘIVNICE - 5.3.2013

Interaktivní výstava plná zajímavých fotografií z historie města Kopřivnice. Děti tak měly možnost srovnávat život  a stavby budov a domů kdysi a dnes. Společně jsme vyhledávali stavby, na které můžeme v Kopřivnici natrefit i v současnosti - kostel, škola na náměstí či dům č. 1 Fojtství. Ve skupinkách si pak vybraly jednu fotografii, kterou zobrazily výtvarně a svýma očima. A věřte, že vznikala zajímavá dílka. No, prostě zase jedna vydařená akce.

Image Image

Image Image

VELIKONOCE NA ZÁMKU - 20.3.2013

Nadcházející svátky jara a s nimi spojené tradice a zvyky. Malovaná vajíčka, pletení tatarů a velikonoční koledování - to vše jsme si připomenuli na Žerotínském zámku v Novém Jičíně. Domů jsme si odnesli kousek jara v podobě létéčka - tak pevně věřme tomu,  že už zima opustí svou vládu a přenechá místo jaru.

Image Image

Image Image

VYNÁŠENÍ MORENY - 21.3.2012

Zimo, zimo, táhni pryč,

nebo na tě vezmu bič...........   

Image Image                                                                                                       

TAJEMSTVÍ VELIKONOČNÍHO KUŘETE - 27.3.2013

Kde se vzala, tu se vzala, najednou se u nás ve školce objevila jedna smutná slepička, která hledala své malé kuřátko. A protože u nás ve školce takových podobných kuřátek bylo docela dost, vydali jsme se společně na pomoc. Splněním jarních úkolů jsme přispěli k tomu, že se kuře opravdu našlo a nepřišlo s prázdnou. Přišlo s pořádnou koledou, o kterou jsme se společně rozdělili.

Image Image

Image Image

Aktualizováno Neděle, 31 Březen 2013 16:06
 
<< Začátek < Předchozí 11 12 13 14 15 Další > Konec >>

Strana 13 z 15