Přihlášení/Odhlášení
MŠ Lubina
HNĚDÝ DUBEN PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Neděle, 22 Březen 2015 14:46

V TĚLOCVIČNĚ S VRABČÁKY 27.4.2015

 

ČARODĚJNICE V LUBINĚ 24.4.2015

Přiletěly v pátek, ráno nastartovaly košťata, vzaly si na sebe to nejlepší, co v chaloupce na kuří nožce našly a knihou kouzel vyrazili na slet čarodějnic, čarodějů a kouzelníků do Lubiny. A že jich bylo.

      

DEN ZEMĚ 23.4.2015

Každým rokem slaví naše země svůj svátek. Každým rokem se scházíme v Kopřivnici, abychom jej společně oslavili. i letos jsme vyrazili do Kopřivnice. Počasí naplánované a tak jsme vyrazili pěšky. po cestě se posilnili a včas na místo dorazili.  oslavy už byly v plném proudu. A tak jsme u oslavu započali ochutnávkou medu - jůůů, slaďoučký. Potom jsme si prohlédli výrobky z odpadového materiálu od dětí z mateřských škol - my jsme tam měli PLASTOČ, PLAŠIDLO, TUNING POKLICE NA AUTA A SADU MODERNÍHO NÁDOBÍ NA PIKNIK. Že nevíte, co to je a jak to vypadá - no, měli jste se jít podívat. Tak třeba za rok.

       

JARNÍ CYKLOVÝLET 22.4.2015 akce RaD

Namasírovat nohy, namazat řetězy na kolech, nasadit přilbu a JEDÉM. Cyklistickou sezonu jsme otevřeli jarní společnou jízdou po cyklostezce v Lubině. Ale abychom to neměli tak jednoduché, otočili  jsme to potom přes Hornicu - a to je vám pořádný kopec - a na naši školní zahradu, kde nás čekal dopravní test. Ale my jsme vše hravě zvládli za pomoci tatínků a maminek a pak přišlo to NEJLEPŠÍ - opékačka buřtíků. No, to jste měli vidět, jak všem po takovém výletě šmakovalo.

    

ULICE PLNÁ KOUZEL - DIVADLO 20.4.2015 černé divadlo

Úžasné, úžasné, úžasné. Představení plné legrace a tajemství. Paní učitelko, jak to dělají? To byla nejčastější otázka našich dětí. Jo, to jsou ty kouzla. Ale nakonec nám je herci prozradili a my si je měli možnost - alespoň někteří vyzkoušet.


ÚKLID ŠKOLNÍ ZAHRADY - PRŮBĚŽNĚ

Přišlo jaro do vsi - snad konečně a opravdu. A tak je potřeba projít zahradu a podívat se, kde je potřeba ji trošičku pomoci, aby byla zase po zimním odpočinku celý rok krásná, barevná, plná přírodních dobrot a veselá. Tak s chutí do toho a půl je hotovo.

     


V TĚLOCVIČNĚ SE ŠKOLÁKY 13.4.2015

Tak jsme si zase po roce pozvali do tělocvičny naše bývalé kamarády ze školky, prvňáky. Jejda, ale ti vyrostli. Společně jsme vytvořili dvojice a  postavili překážkovou dráhu a společně zdolávali vytvořené překážky. No, řeknu vám, vůbec to nebylo ve dvojici jednoduché - držet se s kamarádem a přeskakovat lavičky - ještě, že na nás ti větší kamarádi počkali. Poskakovat na trampolíně a držet se za ruce, to by ještě šlo, ale seskočit? Dalo nám to napoprvé docela fušku, potom už jsme věděli jak na to. zdolat kladinu - ve dvojici? Zkuste si to. A na závěr malý slalom. No, makačka. Ale vše se povedlo, jak mělo a byla to nakonec veliká legrace. Tak zase za rok?

   

Aktualizováno Pondělí, 25 Květen 2015 12:29
 
ČERVENÝ BŘEZEN PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Čtvrtek, 19 Únor 2015 13:46

 

VYNÁŠENÍ MORENY 30.3.2015 

Jaro už je dávno tady, ale paní Zima se jen tak lehce nechce vzdát své vlády nad přírodou. Ale nedá se nic dělat. Jako každoročně jsme odnesli Morenu k řece, kde jsme jí zazpívali, zapálili a vyhodily do řeky, aby ji proud odnesl daleko do moře. Poté jsme zazpívali sluníčku a teď už budeme čekat na to opravdické jaro se vším všudy. JARO, těšíme se.

  

 

JARO V POHYBU - eko akce pro RaD 24.3.2015

Přišlo jaro a je potřeba se na něj pořádně přichystat. A tak jsme začali pěkně od podlahy - relaxací - nejprve promasírovaly naše tělíčka maminky a pak jsme jim to pěkně oplatili. A že si to uměly užívat. Když jsme se nabažili, trošku jsme si zařádili. Nejprve jsme byli hroudou hlíny, potom hadicí, či konvicí, a nakonec semínkem, které klíčí při jarním sluníčku a ze záhonku vysílá stonek a listy a nakonec krásně rozvité květy. Podařilo se. A protože je jaro plné barviček, hráli jsme si s barvami i my. Společně jsme vytvořili něco, co vám představíme na společném dopoledni ke Dni Země, které se uskuteční ve čtvrtek 23.4.2015 v Kopřivnici.

 

ZATMĚNÍ SLUNCE 20.3.2015

V celé naší republice lidé, děti, mladí i staří sledovali zatmění slunce. A to jsme nemohli jen tak nechat. Kluci a paní učitelka přinesli do školky svářečské kukly, abychom vše mohli bezpečně pozorovat. Jooo, to vám byla paráda. Tak zase někdy. V roce 2026. Ale to už nám bude o pár let víc.

 

MÁMAMIA KLUB - velikonoční kraslice 19.3.2015

Každý se na svátky jara chystá jinak. někdo mydlí okna, někdo uklízí, někdo chystá výzdobu. A tak se v naší školce sešla skupinka maminek, které se chtěly něčemu přiučit a něco si vyrobit. Však se podívejte, jak jim to šlo krásně od ruky.

 

EKOPROGRAM S HÁJENKOU 19.3.2015 (Vrabčáci)

 "PŘÍRODO, MOUDRÁ KVĚTENO"  - je úryvek z pohádky "BYL JEDNOU JEDEN KRÁL". Téma jako učité na míru - děti se aktivně zapojovaky do všech aktivit - stavěly hnízdo, uspávaly ježka, sbíraly houby pro zvířátka na zimu - no prostě, dověděly se o´poutavou a hravou formou "CO MÁ NA STAROSTI PŘÍRODA" ve čtyřech ročních obdobích.

  

 

HVĚZDÁRNA VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ 4.3.2015

VESMÍR - to bylo téma, které nás provázelo téměř měsíc. Za tuto dobu jsme se seznámili se Sluneční soustavou, víme, jaké jsou planety, že je Slunce hvězda, co je to souhvězdí. Vyrazili jsme také do vesmíru na nejrůznější průzkumy. Zjistili jsme jak funguje jednoduchá lanovka, sestrojili nespočet raket z magnetické stavebnice s doplněním plechovek, dokázali opravit vesmírné vozidlo a upekli vesmírné hvězdy. Vše jsme ukončili výletem do hvězdárny ve Valašské Meziříčí, kde jsme shlédli film o planetách a o životě kosmonautů. A protože nám počasí přálo, koukli jsme se také dalekohledem do světa.

 

 

Aktualizováno Úterý, 31 Březen 2015 11:18
 
STŘÍBRNÝ ÚNOR PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Pondělí, 19 Leden 2015 17:48

KROUŽKY V MŠ CELOROČNĚ

HRÁTKY S IVOU

Vaříme, mlsáme, ochutnáváme, poznáváme, jaké nebezpečí na nás může v kuchyni číhat. Ale vždycky se těšíme co si uvaříme dobrého. Mňam.

DO PŘÍRODY S MARKÉTOU

Poznáváme zákonitoati přírody. Pomáháme nejen přírodě, ale i zvířatům. Nejvíc nás však baví nejrůznější pokusy.

TVOŘÍME S MILADOU

Kreslíme, malujeme, tvoříme, plácáme z keramické hlíny. Prostě jsou z nás na chvíli opravdoví umělci.

 

DO LESA S MYSLIVCEM 4.2.2015

Dlouho jsme se chystali, že s pravým nefalšovaným myslivcem vyrazíme do lesa ke krmelci. Ale počasí nám letos nwjak nepřeje. Nicméně, je potřeba zvířátkům přinést něco na zub na přilepšenou, tak jsme trošku pozměnili plán a vyrazili. Vše, co jsme donesli do krmelce pan myslivec odnese sám, protože se nedalo přes pole do lesa. My jsme se vypravili na průzkum bažantů a místních kačen.

 

DĚTSKÝ VESMÍRNÝ MAŠKARNÍ PLES v Lubině - neděle 1.2.02015

Aktualizováno Neděle, 22 Březen 2015 14:54
 
TYRKYSOVÝ LEDEN PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Pondělí, 22 Prosinec 2014 13:51

VÝSTAVA obrázků - "SVĚT TICHA A TMY" v MANDALE (vegetariánská restaurace) - 28.1.2015

 

NÁVŠTĚVA V 1. TŘÍDĚ ZÁKLADNÍ ŠKOLY 19.1.2015

Rok se překulil a brzy bude zápis budoucích prvňáčků v základních školách. A tak jsme si to šli vyzkoušet, jak to v takové škole chodí. Paní učitelka byla překvapena, jak známe písmenka, jak dovedeme spolupracovat s kamarády a společně spočítat několik matematických příkladů. No, docela nás to bavilo, takže - za pár měsíců to začne naostro.

   

 

USMĚVAVÉ LYŽOVÁNÍ 12. - 16.1.2015 Ski areál PALKOVICE

Hurá, letos nám to vyšlo. I když všude kolem nebylo po sněhu ani památky, na svahu v Palkovicích bylo bílo. Patnáct malých lyžařů z naší školky tak každý den odjíždělo za sněhem, aby zdokonalovalo své lyžařské umění. V pondělí opravdu někteří z nich stáli na lyžích poprvé v životě. Trošku se asi divili, že to tak trochu klouže tam, kde zrovna nechtějí, ale brzy začali své lyže ovládat. A v pátek jste to měli vidět. ŠIKULKY - jen to svištělo. A když né, tak už alespoň nepadali.

     

 

KLAUN TUTÚ  6.1.2015

Hned po novém roce nás navštívil Klaun TUTÚ se svým autíčkem. Tak trošku nás zkoušel, co všechno víme o pravidlech bezpečného provozu. Tak trošku nám i radil, co vše je potřeba udělat, abychom se cítili na silnicích, v autě, ale i na hřišti bezpečně. A tak už dneska víme, že je potřeba se vždy v autě připoutat bezpečnostními pásy. Že na parkovišti není rozumné hrát na honěnou. Že na hřišti se máme chovat tak, abychom si vzájemně neublížili a nezranili se. Také jsme si udělali malou módní přehlídku bezpečností vest. Takže - určitě nevíme všechno, ale určitě už toho víme dost.

  

Aktualizováno Středa, 04 Únor 2015 13:50
 
ZELENÝ PROSINEC PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Pátek, 21 Listopad 2014 22:41

VÁNOČNÍ OBĚD A VÁNOCE VE ŠKOLCE 19.12.2014

Na tento den jsme se opravdu moc těšili. Byl to poslední den, kdy k nám mohl zavítat Ježíšek. A představte si, přišel. A nepřišel jen tak. Přinesl dárečky, a to nejem dětem, ale také paní kuchařce, aby jí šla práce lépe od ruky i našim milým učitelkám. JEŽÍŠKU DĚKUJEME.

 

VÁNOČNÍ JARMARK 17.12.2014

Na vánoční jarmark jsme se vydali hned ráno. Vše se letos konalo na Městkém úřadě v Kopřivnici. Připojili jsme se k ostatním dětem z jiných mateřských školek, abychom si společně zazpívali koledy a každý za sebe přednesli přání pro všechny lidičky do nového roku. Společně s přáním jsme tam zanechali vánoční světlo, které přináší všem lidem do dového roku naše poselství.

PŘEJEME VÁM ZDRAVÍČKO, TAKY MALÉ ŠTĚSTÍČKO, AŤ NEPRÁPÍ VÁS RÝMA, AŤ JE VÁM POŘÁD PRIMA.

Přejí děti a kolektiv MŠ Lubina

  

 

VÁNOCE SI ROZBALÍME akce RaD 11.12.2014

Letos jsme začali dárečky rozbalovat o něco dříve, než kdy jindy. Nejdříve se vyklubali malí vrabčáci a za nimi trošku větčí dárečci - Skřivani. Předvedli všem, kteří došli, co vše umí. A že toho není pomálu. Najednou se tam objevila velikánská krabice - a v ní PŘEKVAPENÍ - s přáním krásných vánoc z krabice vyskočily dvě děvčata. A poslední písnička - ta už byla o sněhu a o vánocích - a protože ho letos bylo opravdu pomálu, začaly z nebe padat třpytivé vločky. A potom se už jenom ochutnávlo úúúúúúúúúúúžasné cukroví.

 

VÁNOCE V PODBESKYDÍ - PŘÍBOR 9.12.2014

Jak se slavily vánoce za dob našich dědečků a babiček, jaké se dělaly vánoční zvyky a zvyklosti, kdo to byla Lucie - to vše jsme se dozvěděli v muzeu v Příboře. Vyrobili jsme si malý voňavý dáreček a odlili vosk přes klíč - tak a teď jen budeme čekat, zda se naše přání vyplní. KRÁSNÉ VÁNOCE.

 

ČERTOVSKÉ DOPOLEDNE 5.12.2014

Tak tady zase přišli. Kdo? No přece čert, Mikuláš, ale i anděl. Čert prý byl horší než vloni - jojo, asi stárne a je to na něm vidět - byl víc obrostlý chlupama, jenom brblal a šel po čuchu - ty nezbedníky si pěkně vyčmuchal. Naštěstí všichni slibovali a slibovali, jak budou hodní, tak všechno dobře dopadlo.

 

ZIMA JE TADY - foto ze dne 2.12.2014

 

STVOŘENÍ SVĚTA - divadlo v KD 1.12.2014

Veselá a poučná pohádka o tom, jak vznikl svět. Jak jsou náshrahy života vrtkavé a jak málo stačilo, aby byl Adam s Evou vyhnáni z ráje. Ale i tak je ten život přece jenom krásný.

Aktualizováno Středa, 04 Únor 2015 13:47
 
<< Začátek < Předchozí 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Další > Konec >>

Strana 12 z 23