Přihlášení/Odhlášení
MŠ Lubina
ZÁŘÍ 2015 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Sobota, 19 Září 2015 20:22

VÝSTAVA OVOCE, ZELENINY A HUB V LUBINĚ 29.9.2015

Jako každoročně, tak i letos jsme navštívili zahrádkářskou výstavu v Lubině. A zase nás mělo co překvapit - tak třeba salátová okurka hadovka, které opravdu vypadala jako had nebo dýně nadměrné velikosti, či houby jedné, nejedlé, ale i jedovaté. Jen zelí asi letos nikdo nepěstoval, protože jsme je tam nikde nenašli.

   

 

PROŽITKOVÉ UČENÍ

VRABČÁCI - TŘI PRASÁTKA

   

SKŘIVÁNCI - STROMY V SADU

   

 

NA NÁVŠTĚVĚ U ONDŘEJE 17.9.2015

Ve čtvrtek jsme přijali pozvání Ondráškovy maminky, abychom se přišli podívat na králíčky. Jenže. Nezůstalo jen u králíčků. Maminka nám ukázala, jak se kosou a srpem seče tráva a chystá zvířátkům krmení. Viděli jsme taky krůty, o kterých jsme si nejdřív mysleli, že jsou to mláďata pštrosa a dvě korely. U rybníčku jsme tiše čekali, až se zjeví "zlatá" rybka a ve skleníku se na nás usmívaly tři kulaťoučké melouny. Jako poděkování jsme mamince pomohli každý vyloupat jednu kukuřici - a že to není jen tak - jen si to zkuste. Nakonec jsme slupli upečené tyčinky a vypravili se zpět do školky. No prostě zážitků až až.

   

 

ZAHRADA PLNÁ POHYBU 14.9.2015

Skřivánci vyrazili na obhlídku školní zahrady u MŠ Krátká. Je jiná než ta naše a tak bylo na čase vše vyzkoušet. Všechno bylo fajn, ale nejvíc se nám asi líbila lanovka. A taky malá trampolína. Jo a taky kladkostroj. Hmmmm, takže vlastně všechno. Tak zase někdy.

    

 

FESTIVAL MEDU A PÍSNIČEK 3.9.2015

Letošní školní rok jsme začali hned výletem do Kopřivnice na Fojtství - konal se tam festival medu a písniček. Počasí nám také přálo a tak se  to všude hemžilo nejen včelkami, ale i dětičkami. Dozvěděli jsme se spoustu užitečných a zajímavých informací o životě včel, vyzkoušeli si poskládat úl a dalších aktivit a domů odjížděli s úsměvy na tvářích a medovou svíčkou v batůžku. Bylo to prima.

   

Aktualizováno Čtvrtek, 29 Říjen 2015 14:01
 
ČERVENEC A SRPEN - PRÁZDNINY PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Úterý, 30 Červen 2015 10:20

DĚTI A KOLEKTIV Z MŠ LUBINA VÁM VŠEM PŘEJÍ KRÁSNÉ A SLUNÍČKOVÉ PRÁZDNINY

   

Aktualizováno Úterý, 30 Červen 2015 10:36
 
ŽLUTÝ ČERVEN PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Pondělí, 22 Červen 2015 00:34

VAJEČINA

Jako každoročně jsme i letos škvařili vaječinu. Panečku, ta vám byla. Ještě teď se olizujeme. Tak zase příští rok. Přijďte taky okoštovat.

  

 

SPOLEČNÝ VÝLET - OLOMOUC - PEVNOST POZNÁNÍ A ZOO OLOMOUC

Ještě neznáte Pevnost poznání v Olomouci? Tak neváhejte a udělejte si společný výlet. Opravdu to stojí za to.

   

Zajímavosti a hlavolamy - a nejen to, prostě, kdo je koumes, tak se bude po celý den bavit.

  

Na nás tam ještě čekal zajímavý program o ptácích a netopýrech. Jejda, to jsme se zase dozvěděli novinek.

     

A nakonec ještě ZOO na Svatém Kopečku. Výlet úžasný a ještě s maminkou či tatínkem anebo s babičkou - to prostě nemá chybu.

 

PES SORBON, CHUCKI A BAX

Pejsci ve školce. Každý jiný a každý umí něco jiného. Sorbon nám ukázal, co všechno se pejsci můžou naučit, Chuckie byl nás mazlíček a i když z Baxíka šel z počátku trošičku strach, nakonec jsme viděli, že je to dobrák od kosti. Ale dneks auž víme spoustu zajímavých věcí o tom, co všechno pejsek potřebuje a jak se musíme o nšj starat, aby byl spokojený a my také. HAF, HAF.

   

 

CIRKUSOVÉ ROZLOUČENÍ SE ŠKOLÁKY 27.6.2015

Tak nám zase skončil jeden školní rok. Vesele jsme se rozloučili s deseti předškoláky, kteří v září půjdou do 1. třídy. Přejeme jim, ať je jim tak veselo jako v tento poslední den ve školce.

  

 

SLAVNOSTNÍ OBĚD K UKONČENÍ ŠKOLNÍHO ROKU 27.6.2015

Tak jsme si ještě dali pořádný řízek na cestu a hurá na prázdniny.

  


Aktualizováno Úterý, 30 Červen 2015 10:43
 
ORANŽOVÝ KVĚTEN PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Sobota, 25 Duben 2015 15:34

SPOLEČNÁ AKCE RaD "VEČERNÍČEK" v Kopřivnici 27.5.2015

JARO U LUBINY  7.5.2015

   

 

NOCOVÁNÍ VE ŠKOLCE 6.5.2015

   

 

LESNÍ KRÁLOVSTVÍ - ekoprogram s HÁJENKOU 6.5.2015

   

 

VČELAŘSKÉ MUZEUM CHLEBOVICE 4.5.2015

Aktualizováno Úterý, 30 Červen 2015 10:44
 
HNĚDÝ DUBEN PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Neděle, 22 Březen 2015 14:46

V TĚLOCVIČNĚ S VRABČÁKY 27.4.2015

 

ČARODĚJNICE V LUBINĚ 24.4.2015

Přiletěly v pátek, ráno nastartovaly košťata, vzaly si na sebe to nejlepší, co v chaloupce na kuří nožce našly a knihou kouzel vyrazili na slet čarodějnic, čarodějů a kouzelníků do Lubiny. A že jich bylo.

      

DEN ZEMĚ 23.4.2015

Každým rokem slaví naše země svůj svátek. Každým rokem se scházíme v Kopřivnici, abychom jej společně oslavili. i letos jsme vyrazili do Kopřivnice. Počasí naplánované a tak jsme vyrazili pěšky. po cestě se posilnili a včas na místo dorazili.  oslavy už byly v plném proudu. A tak jsme u oslavu započali ochutnávkou medu - jůůů, slaďoučký. Potom jsme si prohlédli výrobky z odpadového materiálu od dětí z mateřských škol - my jsme tam měli PLASTOČ, PLAŠIDLO, TUNING POKLICE NA AUTA A SADU MODERNÍHO NÁDOBÍ NA PIKNIK. Že nevíte, co to je a jak to vypadá - no, měli jste se jít podívat. Tak třeba za rok.

       

JARNÍ CYKLOVÝLET 22.4.2015 akce RaD

Namasírovat nohy, namazat řetězy na kolech, nasadit přilbu a JEDÉM. Cyklistickou sezonu jsme otevřeli jarní společnou jízdou po cyklostezce v Lubině. Ale abychom to neměli tak jednoduché, otočili  jsme to potom přes Hornicu - a to je vám pořádný kopec - a na naši školní zahradu, kde nás čekal dopravní test. Ale my jsme vše hravě zvládli za pomoci tatínků a maminek a pak přišlo to NEJLEPŠÍ - opékačka buřtíků. No, to jste měli vidět, jak všem po takovém výletě šmakovalo.

    

ULICE PLNÁ KOUZEL - DIVADLO 20.4.2015 černé divadlo

Úžasné, úžasné, úžasné. Představení plné legrace a tajemství. Paní učitelko, jak to dělají? To byla nejčastější otázka našich dětí. Jo, to jsou ty kouzla. Ale nakonec nám je herci prozradili a my si je měli možnost - alespoň někteří vyzkoušet.


ÚKLID ŠKOLNÍ ZAHRADY - PRŮBĚŽNĚ

Přišlo jaro do vsi - snad konečně a opravdu. A tak je potřeba projít zahradu a podívat se, kde je potřeba ji trošičku pomoci, aby byla zase po zimním odpočinku celý rok krásná, barevná, plná přírodních dobrot a veselá. Tak s chutí do toho a půl je hotovo.

     


V TĚLOCVIČNĚ SE ŠKOLÁKY 13.4.2015

Tak jsme si zase po roce pozvali do tělocvičny naše bývalé kamarády ze školky, prvňáky. Jejda, ale ti vyrostli. Společně jsme vytvořili dvojice a  postavili překážkovou dráhu a společně zdolávali vytvořené překážky. No, řeknu vám, vůbec to nebylo ve dvojici jednoduché - držet se s kamarádem a přeskakovat lavičky - ještě, že na nás ti větší kamarádi počkali. Poskakovat na trampolíně a držet se za ruce, to by ještě šlo, ale seskočit? Dalo nám to napoprvé docela fušku, potom už jsme věděli jak na to. zdolat kladinu - ve dvojici? Zkuste si to. A na závěr malý slalom. No, makačka. Ale vše se povedlo, jak mělo a byla to nakonec veliká legrace. Tak zase za rok?

   

Aktualizováno Pondělí, 25 Květen 2015 12:29
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 10 z 16