Přihlášení/Odhlášení
MŠ Lubina
ÚNOR 2016 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Pondělí, 01 Únor 2016 13:05

 

VŠE, CO VÍME O KNIHÁCH - projekt I.třídy (vrabčáci)

I my malí Vrabčáci už víme, jak vznikne papír. Víme, co všechno se s ním dá dělat – dá se trhat, stříhat, mačkat, překládat ale i na něj malovat a dokonce psát písmena. Také jsme si povídali, kdo pro nás píše knihy a kdo do knížek maluje podle příběhu obrázky. Co by bylo, kdyby nebyly knihy,  to taky víme- nemohli bychom číst, učit se, nedalo by se listovat a nic bychom se nenaučili. Ale to není všechno – taky už víme, kde si knihu půjčit nebo koupit. Takže, hurá do knihovny nebo do knihkupectví J.

    

 

KDE VZNIKAJÍ ZÁKUSKY A DORTY - návštěva výrobny zákusků 16. 2. 2016 (skřivani)

Mňamky, mňam. Tak jsme zase o něco málo chytřejší - víme, kde a jak se vyrábějí zákusky. A co všechno se prodává v cukrárně. No a nějaký malý dortík, tak ten bychom asi taky zvládli. No, jen se podívejte, co po nás zbylo.

  

 

ZÁPIS DĚTÍ DO 1. TŘÍDY  11. 2. 2016

Ve čtvrtek to zase po roce vypuklo. Většina malých předškoláčků sice celé dopoledne svištěla v Palkovicích na lyžích, ale už odpoledne seděli vystrojeni v lavicích základní školy. Přišli k zápisu do 1. třídy. Všichni byli stateční a zvládli to. Určitě o ty "naše" dětičky nemáme strach. Víme, co v nich je a víme, že to zvládnou.

   

 LYŽAŘSKÝ VÝCVIK 8. - 11. 2. 2016 "USMĚVAVÉ LYŽOVÁNÍ"

Počasí bylo zajímavé, ale my pořád doufali, že to prostě letos vyjde. Vždyť jsme letos měli 20 malých lyžníků. Ti ostřílení, kteří už stáli na lyžích vloni, ti se s ničím nepárali a hned vyjeli na svah. To byli naši TYGŘI. Ti menší - DRACI - se s těmi začátky museli trochu poprat, ale byli o to víc úžasní. NO PROSTĚ - sníh, sluníčko, lyžaři a spousta úžasných lidiček kolem. Co víc si při takových akcích přát. Tak zase za rok. Už dnes se těšíme.

    

 

 

 DĚTSKÝ MAŠLIČKOVÝ MAŠKARNÍ PLES neděle 7. 2. 2016 Lubina

Nejen mašličky, ale hlavně krásné masky dorazily na náš maškarní ples pro děti. Díky všem, kteří se starali o program se všichni dobře bavili. Některým v tombole štěstí přálo více, některým méně, ale věříme, že všichni odcházeli s úsměvem na tvářích.

Aktualizováno Čtvrtek, 10 Březen 2016 09:41
 
LEDEN 2016 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Úterý, 29 Prosinec 2015 21:00

NÁVŠTĚVA 1. TŘÍDY ZÁKLADNÍ ŠKOLA - PŘEDŠKOLÁCI VE ŠKOLE 18. 1. 2016

Jako každoročně jsme navštívili naše kamarády v první třídě. je totiž trošku omrknout, co nás příští rok čeká a nemine a jestli se tedy vůbec vypravit k zápisu. I když se nám nejvíc líbilo hraní na koberci a odměny za znalostní soutěže, asi se k zápisu vyáme, protože jsme zjistili, že toho docela dost umíme a budeme to muset někde pořádně prodat. Tak třeba od září v 1. třídě.

    

 

PÁTEČNÍ ZIMNÍ RADOVÁNKY 22. 1. 2016

Nasněžilo, mrzlo a svítilo sluníčko. To jsou iodeální podmínky pro to, abychom vyrazili na kopec. Každý rok se nám to alespoň jedenkrát vydaří a letos se vydařilo na jedničku s hvězdičkou. Úžasně to svištělo a bylo jedno, jestli máme pod zadkem lopatu, boby, talíř anebo nafouknutou pneumatiu. Jízda to byla úúúúúúúúúžaná.

 

 

ZAHRADA V ZIMĚ

Také na zahradě jsme využili sněhových podmínek a ke hraní použili vše, co zahrada poskytuje. No prostě, hry se sněhem jsou sice studené, ale mají své kouzlo.

     

 

MIMINKA VE ŠKOLCE

Jedním z tématických celků našich letošních CEST byly i cesty za miminky. Miminka Honzíka a Toníčeka nám do školky přinesly ukázat dvě maminky, které se o ně po celé dny starají. My jsme tak měli možnost zjistit, co všechno potřebují, jak rostou, co které miminko umí apod. Vyzkoušeli jsme si je také přebalit, pochovat, či nakrmit. Zvládli jsme jim také zahrát a zazpívat ukolébavky. A jen tak na zkoušku, jestli by nám to také šlo, jsme jednu vycházku vyrazili do ulic Lubiny s kočárky. No, někdy to nebylo zcela snadné, ale zvládli jsme to bez úhony.

                     

Aktualizováno Pondělí, 01 Únor 2016 13:53
 
PROSINEC 2015 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Úterý, 01 Prosinec 2015 11:05

VÁNOČNÍ OBĚD 18.12.2015

Oběd byl opravdu vánoční, za což děkujeme naší paní kuchařce Martině. A po obědě cukroví - něco jsme si napekli sami ve školce, něco společně s maminkou doma. Bylo opravdu vánoční. A potom - no přece pod stromečkem dárečky. Asi jsme přece jen byli hodní, protože Ježíšek na nás nezapomněl. VOŇAVÉ A POHODOVÉ VÁNOCE PŘEJEME VŠEM.

                               

 

VÁNOCE V DĚDINĚ V LUBINĚ akce RaD 17.12.2015

Štědrej večer nastal, koledy přichystal...... Společně jsme všem předvedli, co už všechno dokážeme a co umíme. Věříme, že jsme tímto maličkým dáreček, potěšili všechny, kteří na vánoce do dědiny Lubiny došli. Nechybělo cukroví, vánoční punč a maličký vánoční ohňostroj.

 

VÁNOČNÍ JARMARK 16.12.2015

Každoročně vyrážíme do Kopřivnice na vánoční jarmark. Na jarmarku se totiž prodávají malé, ale zato milé dárečky, které mají pomoct našim velkým hluchoslepým kamarádům. Tak jsme se letos opravdu hodně snažili,aby věděli, že i malé děti můžou pomáhat.

                  

 

VÝSTAVA LOUTEK ŠTRAMBERK 10.12.2015

Počasí moc nepřálo, ale i tak nás to neodradilo, abychom si prošli Štramberk  a před vánocemi navštívili Muzeum loutek. A že těch loutek v tom muzeu opravdu je. Nejvíc nás asi zajímali čerti, protože to bylo nedávno, co nás taky navštívili ve školce. Ale holkám se líbily princezny, královny a jedna krasojezdkyně na koni. Kluci se zase viděli jako rytíři a princové. Takže BYLO NEBYLO .......

    

VÁNOČNÍ CHALUPA ŠTRAMBERK 10.12.2015

Vánoční chalupa byla opravdu vánoční. Uvnitř byla spousta krásný vánočních ozdůbek a tak jsme neodolali a nějakou drobnůstku jsme si koupili. A v patře v podkroví bylo plno nádherných betlémů. Jeden se dokonce pohyboval. Jeden byl za Štramberka. Jiný zase dálného Izraele. Všichni víme, že se v betlémě narodil JEŽÍŠEK. A všichni čekáme, že nám splní alespoň jedno vánoční přání.

               

 

MĚSTEM CHODÍ MIKULÁŠ 4.12.2015

Mikuláš ztratil plášť ...... ale našel cestu do naší školky. Že by tam byli nějací nezbedníci???? No, asi ví proč přišel. Čertíků tu totiž bylo nepočítaných. Někteří měli tak trošičku namále a i Mikulášovi a andílkovi slibovali, že se ooooopravdu polepší. Tak kdo ví???? My - jsme jim uvěřili.

                           

Aktualizováno Středa, 13 Leden 2016 16:25
 
LISTOPAD 2015 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Sobota, 28 Listopad 2015 23:58

BAŇKOVÁNÍ - VÁNOCE SE BLÍŽÍ 30.11.2015

Vánoce už jsou v plném proudu - teda jak je vidět v obchodech. A tak i my jsme přiložili ruku k dílu a vyzkoušeli si jak se zdobí baňky technikou eukanistiky. Je to zajímavá práce a vznikly moc krásná dílka. Však nám taky budou zdobit ten náš vánoční stromeček o vánocích doma. VESELÉ VÁNOCE.

   

 

SPORTUJEME S EMÍLKEM 24.11.2015

Na letošního "EMÍLKA" jsme vyrazili v počtu 12 dětí. Docela slabá obsada, ale co naplat. Zdraví neporučíme a tak jsme museli vše zvládnout i v tomto počtu. A takyže jo. Zvládli. 6. místo v obou disciplínách (běh na 200m, překážková dráha) je úspěchem - vždyť nás reprezentovaly většinou ty nejmladší děti ze třídy. Takže. HURÁ, HURÁ, HURÁ.

    

 

PROCHÁZKA S MYSLIVCEM 20.11.2015

Na společnou procházku s myslivce se vždycky moc a moc těšíme. Dovíme se totiž velké množství nových a důležitých informací - kde chodí v Lubině lišky, jak přichystat zvířátkům na zimu krmelec, co baští srnky v zimě, jak a proč shazují jeleni parohy - no prostě paráda. A navíc nás vždycky pan myslivec provede těmi mysliveckými cestičkami a to taky není k zahození. No a letos to bylo ještě veselejší, protože měl sebou svého čtyřnohého kamaráda - loveckého psa. Jo a málem bychom zapomněli - viděli jsme UŽOVKU.

     

 

"TATÍNKU, POSTAVME SI" - akce RaD 19.11.2015

Dnešní akce nebyla jen tak ledajaká. V převaze byli chlapi - tatínci, kteří si dneska přišli i tak trochu pohrát.  A to nejen se svými dětmi. Prostě chlapi a stavebnice - to nejde od sebe oddělit. A tak vznikaly nejpodivnější stroje. Při výrobě vzdušného vozidla nejdřív tajili konstrukční vychytávky, ale nakonec prozradili všechno. Na závěr jsme všechny seznámili s novými polytechnickými stavebnicemi, ze kterých vznikly auta, raketa a kdo ví, co vlastně ještě. Děti si to vše během dalších dní dotvořily k obrazu svému  a my věříme, že po vzoru svých tatínků si už se vším poradí.

    

 

PRVNÍ PLAVÁNÍ 11.11.2015   

Tak už nám to opět začalo, nabalili jsme si plavky a ručník a vyrazili na první plavání. Super. Jsme malí plavci, kteří jsou ve vodě mrštné jako rybky. Nebrečíme a už na druhé lekci jsme okusili jaké to je, plavat ve velikém bazéně - zvládli jsme to.

   

 

DRŽTE SI KLOBOUKY - MUZEUM PŘÍBOR 2.11.2015

Už víme jak a z čeho se dělají klobouky - sami jsme si to vyzkoušeli. A proč se taky nosí. A jak vypadaly klobouky kdysi a jak vypadají dneska. No prostě - NECHTE NA HLAVĚ.

     

 

Aktualizováno Úterý, 01 Prosinec 2015 11:08
 
ŘÍJEN 2015 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Středa, 14 Říjen 2015 09:53

PODZIM JE KRÁSNÝ - obrazy z vycházky

 

JABLÍČKOBRANÍ akce RaD - 20.10.2015

No ono to není jen tak, být sadařem. A mít pořádnou úrodu jablek. To se to nejdříve musí pěvně na zahradě nebo v sadu posbírat, něco sníst a zbytek zpracovat. A tak jsme jako správní sadaři dále zpracovávali jsblíčka. Společně s maminkami pekli štrůdlík, chystali jablíčka na sušení - mňamky sušené křížaly, převáželi traktůrkem do sklepa na zimní uskladnění a to hlavní udělali moštík. a ten teda byl. No, prostě. Ono to není jen tak. Jo a ještě jsme vařili na zahřátí jablíčkový čaj a představ te si, na oběd jsme měli jablíčkovou polévku.

      

 

SBĚR JABLEK - 19.10.2015 (Skřivánci)

Ne jeden pytel, ale hnedle dva jsme nasbírali na zahradě, na které se letos opravdu urodilo. A protože víme, že bez práce nejsou koláče a bez jablek mošt, tak jsme byli opravdu hodně pilní. A co nám bylo odměnou? Slaďoučké jablíčko. A co bude za odměnu zítra???? MOŠT. Tak už se těšíme.

   

 

DOPRAVNÍ HŘIŠTĚ - 7.10.2015 (Skřivánci)

Uřrídit koloběžku, sledovat cestu a dané směry jízdy a ještě k tomu semafor - no, tak to tedy není jen tak. však si to klidnš vyzkoušejte. První jízda byla opravud zajímavé, ale druhá a třetí - už jsme sezačali orientovat, reagovat na signály a taky jsme už věděli, jak vjíždět a jak jezdina na kruhovém objezdu. No, není to s námi tak marné. Třeba z nás jednou budou dobří řidiči.

   

 

SFÉRICKÉ PLANETÁRIUM - TAJEMSTVÍ STROMŮ 6.10.2015

Paráda. Už nafukovací kopule, která vyrostla v herně naší školky předpovídala nějaké pořádné tajemství. Bylo to tajemné malé kino. S úžasným filmem a životě stromů. Na cestách nás doprovázela malá zvířátka a o stromech nám prozradila velikou spoustu tajemství. Jak srtom žije, roste, kde bere vodu, co potřebují plody ......

   

Aktualizováno Čtvrtek, 29 Říjen 2015 14:07
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 9 z 16