Přihlášení/Odhlášení
MŠ Lubina
ČERVENÝ BŘEZEN PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Čtvrtek, 19 Únor 2015 13:46

 

VYNÁŠENÍ MORENY 30.3.2015 

Jaro už je dávno tady, ale paní Zima se jen tak lehce nechce vzdát své vlády nad přírodou. Ale nedá se nic dělat. Jako každoročně jsme odnesli Morenu k řece, kde jsme jí zazpívali, zapálili a vyhodily do řeky, aby ji proud odnesl daleko do moře. Poté jsme zazpívali sluníčku a teď už budeme čekat na to opravdické jaro se vším všudy. JARO, těšíme se.

  

 

JARO V POHYBU - eko akce pro RaD 24.3.2015

Přišlo jaro a je potřeba se na něj pořádně přichystat. A tak jsme začali pěkně od podlahy - relaxací - nejprve promasírovaly naše tělíčka maminky a pak jsme jim to pěkně oplatili. A že si to uměly užívat. Když jsme se nabažili, trošku jsme si zařádili. Nejprve jsme byli hroudou hlíny, potom hadicí, či konvicí, a nakonec semínkem, které klíčí při jarním sluníčku a ze záhonku vysílá stonek a listy a nakonec krásně rozvité květy. Podařilo se. A protože je jaro plné barviček, hráli jsme si s barvami i my. Společně jsme vytvořili něco, co vám představíme na společném dopoledni ke Dni Země, které se uskuteční ve čtvrtek 23.4.2015 v Kopřivnici.

 

ZATMĚNÍ SLUNCE 20.3.2015

V celé naší republice lidé, děti, mladí i staří sledovali zatmění slunce. A to jsme nemohli jen tak nechat. Kluci a paní učitelka přinesli do školky svářečské kukly, abychom vše mohli bezpečně pozorovat. Jooo, to vám byla paráda. Tak zase někdy. V roce 2026. Ale to už nám bude o pár let víc.

 

MÁMAMIA KLUB - velikonoční kraslice 19.3.2015

Každý se na svátky jara chystá jinak. někdo mydlí okna, někdo uklízí, někdo chystá výzdobu. A tak se v naší školce sešla skupinka maminek, které se chtěly něčemu přiučit a něco si vyrobit. Však se podívejte, jak jim to šlo krásně od ruky.

 

EKOPROGRAM S HÁJENKOU 19.3.2015 (Vrabčáci)

 "PŘÍRODO, MOUDRÁ KVĚTENO"  - je úryvek z pohádky "BYL JEDNOU JEDEN KRÁL". Téma jako učité na míru - děti se aktivně zapojovaky do všech aktivit - stavěly hnízdo, uspávaly ježka, sbíraly houby pro zvířátka na zimu - no prostě, dověděly se o´poutavou a hravou formou "CO MÁ NA STAROSTI PŘÍRODA" ve čtyřech ročních obdobích.

  

 

HVĚZDÁRNA VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ 4.3.2015

VESMÍR - to bylo téma, které nás provázelo téměř měsíc. Za tuto dobu jsme se seznámili se Sluneční soustavou, víme, jaké jsou planety, že je Slunce hvězda, co je to souhvězdí. Vyrazili jsme také do vesmíru na nejrůznější průzkumy. Zjistili jsme jak funguje jednoduchá lanovka, sestrojili nespočet raket z magnetické stavebnice s doplněním plechovek, dokázali opravit vesmírné vozidlo a upekli vesmírné hvězdy. Vše jsme ukončili výletem do hvězdárny ve Valašské Meziříčí, kde jsme shlédli film o planetách a o životě kosmonautů. A protože nám počasí přálo, koukli jsme se také dalekohledem do světa.

 

 

Aktualizováno Úterý, 31 Březen 2015 11:18
 
STŘÍBRNÝ ÚNOR PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Pondělí, 19 Leden 2015 17:48

KROUŽKY V MŠ CELOROČNĚ

HRÁTKY S IVOU

Vaříme, mlsáme, ochutnáváme, poznáváme, jaké nebezpečí na nás může v kuchyni číhat. Ale vždycky se těšíme co si uvaříme dobrého. Mňam.

DO PŘÍRODY S MARKÉTOU

Poznáváme zákonitoati přírody. Pomáháme nejen přírodě, ale i zvířatům. Nejvíc nás však baví nejrůznější pokusy.

TVOŘÍME S MILADOU

Kreslíme, malujeme, tvoříme, plácáme z keramické hlíny. Prostě jsou z nás na chvíli opravdoví umělci.

 

DO LESA S MYSLIVCEM 4.2.2015

Dlouho jsme se chystali, že s pravým nefalšovaným myslivcem vyrazíme do lesa ke krmelci. Ale počasí nám letos nwjak nepřeje. Nicméně, je potřeba zvířátkům přinést něco na zub na přilepšenou, tak jsme trošku pozměnili plán a vyrazili. Vše, co jsme donesli do krmelce pan myslivec odnese sám, protože se nedalo přes pole do lesa. My jsme se vypravili na průzkum bažantů a místních kačen.

 

DĚTSKÝ VESMÍRNÝ MAŠKARNÍ PLES v Lubině - neděle 1.2.02015

Aktualizováno Neděle, 22 Březen 2015 14:54
 
TYRKYSOVÝ LEDEN PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Pondělí, 22 Prosinec 2014 13:51

VÝSTAVA obrázků - "SVĚT TICHA A TMY" v MANDALE (vegetariánská restaurace) - 28.1.2015

 

NÁVŠTĚVA V 1. TŘÍDĚ ZÁKLADNÍ ŠKOLY 19.1.2015

Rok se překulil a brzy bude zápis budoucích prvňáčků v základních školách. A tak jsme si to šli vyzkoušet, jak to v takové škole chodí. Paní učitelka byla překvapena, jak známe písmenka, jak dovedeme spolupracovat s kamarády a společně spočítat několik matematických příkladů. No, docela nás to bavilo, takže - za pár měsíců to začne naostro.

   

 

USMĚVAVÉ LYŽOVÁNÍ 12. - 16.1.2015 Ski areál PALKOVICE

Hurá, letos nám to vyšlo. I když všude kolem nebylo po sněhu ani památky, na svahu v Palkovicích bylo bílo. Patnáct malých lyžařů z naší školky tak každý den odjíždělo za sněhem, aby zdokonalovalo své lyžařské umění. V pondělí opravdu někteří z nich stáli na lyžích poprvé v životě. Trošku se asi divili, že to tak trochu klouže tam, kde zrovna nechtějí, ale brzy začali své lyže ovládat. A v pátek jste to měli vidět. ŠIKULKY - jen to svištělo. A když né, tak už alespoň nepadali.

     

 

KLAUN TUTÚ  6.1.2015

Hned po novém roce nás navštívil Klaun TUTÚ se svým autíčkem. Tak trošku nás zkoušel, co všechno víme o pravidlech bezpečného provozu. Tak trošku nám i radil, co vše je potřeba udělat, abychom se cítili na silnicích, v autě, ale i na hřišti bezpečně. A tak už dneska víme, že je potřeba se vždy v autě připoutat bezpečnostními pásy. Že na parkovišti není rozumné hrát na honěnou. Že na hřišti se máme chovat tak, abychom si vzájemně neublížili a nezranili se. Také jsme si udělali malou módní přehlídku bezpečností vest. Takže - určitě nevíme všechno, ale určitě už toho víme dost.

  

Aktualizováno Středa, 04 Únor 2015 13:50
 
ZELENÝ PROSINEC PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Pátek, 21 Listopad 2014 22:41

VÁNOČNÍ OBĚD A VÁNOCE VE ŠKOLCE 19.12.2014

Na tento den jsme se opravdu moc těšili. Byl to poslední den, kdy k nám mohl zavítat Ježíšek. A představte si, přišel. A nepřišel jen tak. Přinesl dárečky, a to nejem dětem, ale také paní kuchařce, aby jí šla práce lépe od ruky i našim milým učitelkám. JEŽÍŠKU DĚKUJEME.

 

VÁNOČNÍ JARMARK 17.12.2014

Na vánoční jarmark jsme se vydali hned ráno. Vše se letos konalo na Městkém úřadě v Kopřivnici. Připojili jsme se k ostatním dětem z jiných mateřských školek, abychom si společně zazpívali koledy a každý za sebe přednesli přání pro všechny lidičky do nového roku. Společně s přáním jsme tam zanechali vánoční světlo, které přináší všem lidem do dového roku naše poselství.

PŘEJEME VÁM ZDRAVÍČKO, TAKY MALÉ ŠTĚSTÍČKO, AŤ NEPRÁPÍ VÁS RÝMA, AŤ JE VÁM POŘÁD PRIMA.

Přejí děti a kolektiv MŠ Lubina

  

 

VÁNOCE SI ROZBALÍME akce RaD 11.12.2014

Letos jsme začali dárečky rozbalovat o něco dříve, než kdy jindy. Nejdříve se vyklubali malí vrabčáci a za nimi trošku větčí dárečci - Skřivani. Předvedli všem, kteří došli, co vše umí. A že toho není pomálu. Najednou se tam objevila velikánská krabice - a v ní PŘEKVAPENÍ - s přáním krásných vánoc z krabice vyskočily dvě děvčata. A poslední písnička - ta už byla o sněhu a o vánocích - a protože ho letos bylo opravdu pomálu, začaly z nebe padat třpytivé vločky. A potom se už jenom ochutnávlo úúúúúúúúúúúžasné cukroví.

 

VÁNOCE V PODBESKYDÍ - PŘÍBOR 9.12.2014

Jak se slavily vánoce za dob našich dědečků a babiček, jaké se dělaly vánoční zvyky a zvyklosti, kdo to byla Lucie - to vše jsme se dozvěděli v muzeu v Příboře. Vyrobili jsme si malý voňavý dáreček a odlili vosk přes klíč - tak a teď jen budeme čekat, zda se naše přání vyplní. KRÁSNÉ VÁNOCE.

 

ČERTOVSKÉ DOPOLEDNE 5.12.2014

Tak tady zase přišli. Kdo? No přece čert, Mikuláš, ale i anděl. Čert prý byl horší než vloni - jojo, asi stárne a je to na něm vidět - byl víc obrostlý chlupama, jenom brblal a šel po čuchu - ty nezbedníky si pěkně vyčmuchal. Naštěstí všichni slibovali a slibovali, jak budou hodní, tak všechno dobře dopadlo.

 

ZIMA JE TADY - foto ze dne 2.12.2014

 

STVOŘENÍ SVĚTA - divadlo v KD 1.12.2014

Veselá a poučná pohádka o tom, jak vznikl svět. Jak jsou náshrahy života vrtkavé a jak málo stačilo, aby byl Adam s Evou vyhnáni z ráje. Ale i tak je ten život přece jenom krásný.

Aktualizováno Středa, 04 Únor 2015 13:47
 
ČERNÝ LISTOPAD PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Středa, 05 Listopad 2014 23:12

PADÁ LISTÍ akce RaD 27.11.2014

Podzim za sebou pomaličku zavírá vrátka a polehoučku přichází zima. A tak jsme si naposledny pohráli se stromy a s listím. Aktiivity, které děti se svými rodiči plnili, byly z oblasti rozvoje a cvičení mluvidel - a tak se foukalo do sebe i ven, rozlišovalo sluchem, hledala stejná písmena podle zvuku a na závěr se z hromady listí vyklubala nejrůznější zvířátka a strašidla. Všude máme pořádně vyfoukáno a vymeteno a teď už budeme očekávat sníh.

   

 

MEDVÍDKOVA POHÁDKA divadlo v MŠ 27.11.2014

 

SPORTUJEME S EMÍLKEM 25.11.2014

Tak jsme trochu potrénovali a vyrazili na sportovní klání "Sportujeme s Emilkem". Naše celkové umístění bylo 7. místo v běhu a 6. místo v překážkové dráze. Ale POZOR! Měli jsme žhavá želízka ve velkém finále. Míša doběhl na 3. místě a Ondřej na 6. Kluci, blahopřejeme, a ať vám to pěkně běhá i v životě.

    

 

LISTOPAD V LESE

Podzim je krásný a ten letošní se vyvedl. Myslíme si, že není třeba slov. Stačí se jen podívat na obrázky.

  

 

PRVNÍ PLAVÁNÍ 20.11.2014

Tak na to jsme se už dlouho těšili. Nabalit si plavky, ručník a vyrazit na bazén. První hodina proběhla docela hladce.  Foukali jsme do vody, hráli si na lovce pokladů, zalévali kytičky i kamarády, aby neuschli a bonusem nám bylo čachtání ve wirlpoolce. Paráda. Tak zase příště.

 

MÁME NOVÉHO KAMARÁDA. NEBO KAMARÁDKU?

Už dlouho jsme se chystali, že si do třídy Skřivanů pořídíme zvířátko. Volba padla na želvu. No a než jsme se rozhoupali, že si ji konečně koupíme, darovali nám ji. Je to milé a tiché zvířátko. Když se zakousne do jablíčka, tak je to pořádný kusanec. Věříme, že se mu u nás bude líbit. Jen zatím nevíme, jestli posílila řady holčiček anebo chlapců - těch tu už totiž máme opravdu dost.

 

MOTÝLEK 11.11.2014

,,MOTÝLEK“  není jen okřídlený hmyz, ale i název přehlídky vystoupení dětí s handicapem. Letos byl "Motýlek sportovní“. Byli jsme jsme tam a bylo se opravdu na co koukat. Ve vystoupeních byl zastoupen fotbal, hokej, box, ale taky něco něžnějšího pro děvčata jako je gymnastika či balet a tanec. Vystoupení dětí bylo odměněno velkým potleskem a již tradiční písničkou " Skálo, skálo, proč je lásky málo“. Děkujeme všem vystupujícím a obdivujeme jejich učitele, vychovatele a asistenty za jejich trpělivou práci s těmito dětmi.

 

 

 

Aktualizováno Pátek, 28 Listopad 2014 12:48
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 9 z 14