Přihlášení/Odhlášení
MŠ Lubina
BŘEZEN 2017 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Neděle, 26 Únor 2017 14:55

CO JSME PROŽILI?


VYNÁŠENÍ MORENY A VÍTÁNÍ JARA 23.3.2017 dopoledne

MORENA ZDOBENÁ, DO VODY HOZENÁ ......

Každoročně dodržujeme tradice a chodíme s dětmi vynášet MORENU. A nejinak tomu bylo i letos. Už od pondělí, jsme zdobili Morenu, abychom s ní v celé její kráse ve čtvrtek vyrazili k řece. Tam jsme ji společně zazpívali na cestu a po zapálení vhodili do vody. Sebou jsme si nesli vlastnoručně vyrobené DEŠŤOVÉ HOLE, kterými jsme za doprovodu jarních písniček přivítali jaro. Tak sluníčko vykoukni maličko a hřej všechno kolem. Ať můžeme svléknout ty zimní kabátky, jak se říká ve známé básničce ZIMO, ZIMO, TÁHNI PRYČ .....


O 12 MĚSÍČKÁCH - pohádka

Leden, únor, březen, duben, květen, červen, červenec, srpen, září, říjen, listopad a prosinec. Je jich 12 a každý z nich má v roce své nezastupitelné místo a moc. To jsme také poznali v pohádce O 12 MĚSÍČKÁCH, kterou jsme zahráli pro rodiče a naše mladší kamarády ve čtvrtek 16. 3. 2017 na zahradě. Trošku nám chyběli herci v rolích měsíců, ale toto bravurně zastali malí vrabčáci, kteří bez jakékoliv zkoušky nastoupili do role a zhostili se ji se ctí. A jak to tak v pohádkách chodí, vše dopadlo dobře, zazvonil zvonec a pohádky byl konec.

DEŠŤOVÁ HŮL - akce RaD 16.3.2017

Končí nám zima a brzy nám bude na dveře klepat jaro. No a tak jsme se s zimou hezky rozloučili pohádkou O 12 MĚSÍČKÁCH.

A aby nebylo jaru smutno, přivítali jsme je výrobou DEŠŤOVÉ HOLE. Natloukli jsme do papírové trubky hřebíky - to vám byl rachot. Potom dovnitř nasypali různý materiál - pecky, rýži, korálky, hrách či fazole tak, aby nám to pěkně ladilo. A nakonec přišlo to nejdůležitější - dát naší holi jarní kabátek. Slyšíte? Jak krásně hrají? Můžete si vyrobit taky.

 

NÁVŠTĚVA 1. TŘÍDY ZÁKLADNÍ ŠKOLY 13.3.2017 dopoledne

Rok se sešel s rokem a už zase sedíme s prvňáčkama v jedné lavici. Je třeba vyzkoušet, co nás za pár měsíců čeká. Sami jsme také ve škole paní učitelce ukázali co už všechno umíme. No, tak nejdříve k zápisu a pak už bude potřeba nachystat školní aktovku.


 

Aktualizováno Neděle, 28 Květen 2017 22:17
 
ÚNOR 2017 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Neděle, 26 Únor 2017 14:54

CO JSME PROŽILI?

DĚTSKÝ VLOČKOVÝ MAŠKARNÍ  PLES 5. 2. 2017


ZIMA V MŠ

GRÓNSKÁ ZEM

Daleko na severu, je grónská zem, žije tam eskymačka s eskymákem.

My bychom umrzli jim není zima, snídají nanuky a eskyma.

    

 

SNĚŽNÝ DRAK


STAVBY ZE SNĚHU

 
YETTI VE ŠKOLCE


NA LEDĚ

Aktualizováno Pondělí, 27 Březen 2017 15:44
 
LEDEN 2017 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Neděle, 01 Leden 2017 09:34

CO JSME PROŽILI?

USMĚVAVÉ LYŽOVÁNÍ 9. - 13. LEDNA 2017

A je to tady. Vlastně už je po všem. I přes velikánské mrazy, které se pohybovaly kolem -20 st. Celsia jsme v pondělí vyrazili na kopec do Palkovic. O sníh jsme se tentokrát vůbec nebáli, spíš se někteří rodiče obávali, jestli tam někde nezmrzneme. Nezmrzli jsme  a po týdnu se z kopečka pustili samy i ty nejmenší děti. Stojí to opravdu za to. Úžasné byly děti, úžasný tým instruktorů USMĚVAVÉHO LYŽOVÁNÍ pod vedením paní Hanky a chválíme i naše rodiče, že reagovali na naše připomínky a instrukce. Tak zase ZA ROK.

Aktualizováno Neděle, 15 Leden 2017 09:47
 
PROSINEC 2016 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Čtvrtek, 08 Prosinec 2016 22:24

CO JSME PROŽILI?

VLOČKOVÉ VÁNOCE akce RaD - 20. 12. 2016

Nějaké sněhové vločky už letos poletovaly, ale než jsme si jich stačili pořádně užít, tak byly ty tam. ale i tak jsme ty vánoce vesele přivítali - koledami a písničkami u stromečku na zahradě. Byly také dárečky.


A nezapomněli jsme ani na naše hluchoslepé kamarády. Vyrobili jsme společně milé dárečky a penízky, které jsme za ně utržili jim věnujeme. Ať se mohou taky smát a radovat jako my.

 

VÁNOČNÍ ZVYKY A TRADICE - ZÁMEK KINSKÝCH LEŠNÁ 14. 12. 2016

Za atmosférou vánoc jsme vyjeli na zámek. Venku začaly dokonce poletovat sněhové vločky, tak jsme to měli se vším všudy. Na zámku nás čekala Svatá Kateřina, Ondřej na bílém koni i Lucka. O všech jsme se dozvěděli spousty nových zajímavostí. Hádali jsme s hrníčky, co nás v příštím roce čeká a nemine a lili olovo. Domů jsme si odváželi malý vánoční kolíček.

 

DNESKA PŘIŠEL MIKULÁŠ - 2. 12. 2016

Tak opravdu. Dneska přišel Mikuláš a nebyl sám. Přišel s ním i čertisko a přiletěl anděl. Jen je zajímavé, jak to ten Mikuláš i čert o nás všechno věděli. Kdo zlobí, kdo škaredě mluví, kdo nechce jíst pomazánky a tak. Ale věděl i o těch hodných dětech. No, sliby byly, slzičky byly, tak uvidíme, s jakou zase přijdou za rok.

Aktualizováno Neděle, 01 Leden 2017 14:09
 
LISTOPAD 2016 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Čtvrtek, 17 Listopad 2016 23:46

CO JSME PROŽILI?


PRVNÍ HODINA NA BAZÉNĚ 30. 11. 2016

První plavání. Bylo to super, voda byla mokrá až na dno a naše děti byly ve svém živlu. I prVní krůčky k plavání byly na pochvalu. Tak až nám to vdrží až do konce a pak ve velkém bazéne. SPORTU ZDAR.

 

UKÁZKOVÁ HODINA (paměť a pozornost) - AKCE RaD 29. 11. 2016

Byla to zajímavá akce určená nejen rodičům, ale také dětem. Rodiče byli informováni o tom, jak u dětí předškolního věku podporovat paměť a pozornost. Jak je důležité dostatečně spát a odpočívat. Společně s dětmi paní učitelky předvedly, naši společnou práci, jaké používáme metody, co společně děláme pro podporu paměti. Při této aktivitě to bylo asi nejhorší pro rodiče, protože měli za úkol pouze své dítě pozorovat, ale nepomáhat mu.  Další hodinku pak děti své rodiče zasvětili do her a deskovek, které si společně zahrály.


SPORTUJEME S EMÍLKEM 16. 11. 2016

Ve středu, po obědě jsme vyrazili na autobus, aby nás odvezl do Kopřivnice na soutěživé sportovní klání SPORTUJEME S EMÍLKEM. Letos se zúčastnilo 7 mateřských škol. Dělali jsme co jsme mohli a tak jsme zase poskočili o jeden stupínek výš než posledně. Na 200 metrů běhu skončili naší závodníci na 5 místě, a na překážkové dráze jsme skončili jako 6. SPORTU ZDAR!

 

TOULAVÁ KYTARA 10. 11. 2016

S písničkou jde všechno lépe a i když se někdy nedaří, hned je veseleji. V pátek na Martina bylo s písničkou veselo i u nás ve školce. Nejen, že jsme si vesele zazpívali s kytarou, ale také jsme se dozvěděli, z čeho se kytara skládá. Zpívali jsme o dešti, ale i o sněhových vločkách, o koních i o lidech. prostě zpívali jsme a bylo nám veselo.

 

I O ZAHRADU JE POTŘEBA SE POSTARAT

Listí padá, vítr fouká. A tak je potřeba, aby se na zahradě uklidilo. No, tak jsme vzali hrábě a táčky a šlo se na věc.

 

MOTÝLEK 7. 11. 2016

Letos MOTÝLEK oslavil své 20. narozeniny. A i my jsme byli tak trochu při tom. I když jako diváci, kteří svým potleskem odměnili všechny úžasné tanečníky a tanečnice.

 

S MYSLIVCEM KE KRMELCI 4. 11. 2016

Opět jsme vyrazili na kontrolu lesa s tím nejpovolanějším, s lesníkem a jeho věrným čtyřnohým přítelem. Z domova jsme donesli pro lesní zvířátka dobroty, vzali batohy a pořádné boty a vyrazili jsme. U krmelce jsme se dozvěděli, kam dát seno, kde jablíčka, mrkev a kaštany, či starý chléb.  V dálce jsme pozorovali srnky a zajíce. Tak snad brzy zjistí, že jsme jim připravili velikánskou hostinu.

Aktualizováno Neděle, 01 Leden 2017 13:50
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 8 z 23