Přihlášení/Odhlášení
MŠ Lubina
LISTOPAD 2015 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Sobota, 28 Listopad 2015 23:58

BAŇKOVÁNÍ - VÁNOCE SE BLÍŽÍ 30.11.2015

Vánoce už jsou v plném proudu - teda jak je vidět v obchodech. A tak i my jsme přiložili ruku k dílu a vyzkoušeli si jak se zdobí baňky technikou eukanistiky. Je to zajímavá práce a vznikly moc krásná dílka. Však nám taky budou zdobit ten náš vánoční stromeček o vánocích doma. VESELÉ VÁNOCE.

   

 

SPORTUJEME S EMÍLKEM 24.11.2015

Na letošního "EMÍLKA" jsme vyrazili v počtu 12 dětí. Docela slabá obsada, ale co naplat. Zdraví neporučíme a tak jsme museli vše zvládnout i v tomto počtu. A takyže jo. Zvládli. 6. místo v obou disciplínách (běh na 200m, překážková dráha) je úspěchem - vždyť nás reprezentovaly většinou ty nejmladší děti ze třídy. Takže. HURÁ, HURÁ, HURÁ.

    

 

PROCHÁZKA S MYSLIVCEM 20.11.2015

Na společnou procházku s myslivce se vždycky moc a moc těšíme. Dovíme se totiž velké množství nových a důležitých informací - kde chodí v Lubině lišky, jak přichystat zvířátkům na zimu krmelec, co baští srnky v zimě, jak a proč shazují jeleni parohy - no prostě paráda. A navíc nás vždycky pan myslivec provede těmi mysliveckými cestičkami a to taky není k zahození. No a letos to bylo ještě veselejší, protože měl sebou svého čtyřnohého kamaráda - loveckého psa. Jo a málem bychom zapomněli - viděli jsme UŽOVKU.

     

 

"TATÍNKU, POSTAVME SI" - akce RaD 19.11.2015

Dnešní akce nebyla jen tak ledajaká. V převaze byli chlapi - tatínci, kteří si dneska přišli i tak trochu pohrát.  A to nejen se svými dětmi. Prostě chlapi a stavebnice - to nejde od sebe oddělit. A tak vznikaly nejpodivnější stroje. Při výrobě vzdušného vozidla nejdřív tajili konstrukční vychytávky, ale nakonec prozradili všechno. Na závěr jsme všechny seznámili s novými polytechnickými stavebnicemi, ze kterých vznikly auta, raketa a kdo ví, co vlastně ještě. Děti si to vše během dalších dní dotvořily k obrazu svému  a my věříme, že po vzoru svých tatínků si už se vším poradí.

    

 

PRVNÍ PLAVÁNÍ 11.11.2015   

Tak už nám to opět začalo, nabalili jsme si plavky a ručník a vyrazili na první plavání. Super. Jsme malí plavci, kteří jsou ve vodě mrštné jako rybky. Nebrečíme a už na druhé lekci jsme okusili jaké to je, plavat ve velikém bazéně - zvládli jsme to.

   

 

DRŽTE SI KLOBOUKY - MUZEUM PŘÍBOR 2.11.2015

Už víme jak a z čeho se dělají klobouky - sami jsme si to vyzkoušeli. A proč se taky nosí. A jak vypadaly klobouky kdysi a jak vypadají dneska. No prostě - NECHTE NA HLAVĚ.

     

 

Aktualizováno Úterý, 01 Prosinec 2015 11:08
 
ŘÍJEN 2015 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Středa, 14 Říjen 2015 09:53

PODZIM JE KRÁSNÝ - obrazy z vycházky

 

JABLÍČKOBRANÍ akce RaD - 20.10.2015

No ono to není jen tak, být sadařem. A mít pořádnou úrodu jablek. To se to nejdříve musí pěvně na zahradě nebo v sadu posbírat, něco sníst a zbytek zpracovat. A tak jsme jako správní sadaři dále zpracovávali jsblíčka. Společně s maminkami pekli štrůdlík, chystali jablíčka na sušení - mňamky sušené křížaly, převáželi traktůrkem do sklepa na zimní uskladnění a to hlavní udělali moštík. a ten teda byl. No, prostě. Ono to není jen tak. Jo a ještě jsme vařili na zahřátí jablíčkový čaj a představ te si, na oběd jsme měli jablíčkovou polévku.

      

 

SBĚR JABLEK - 19.10.2015 (Skřivánci)

Ne jeden pytel, ale hnedle dva jsme nasbírali na zahradě, na které se letos opravdu urodilo. A protože víme, že bez práce nejsou koláče a bez jablek mošt, tak jsme byli opravdu hodně pilní. A co nám bylo odměnou? Slaďoučké jablíčko. A co bude za odměnu zítra???? MOŠT. Tak už se těšíme.

   

 

DOPRAVNÍ HŘIŠTĚ - 7.10.2015 (Skřivánci)

Uřrídit koloběžku, sledovat cestu a dané směry jízdy a ještě k tomu semafor - no, tak to tedy není jen tak. však si to klidnš vyzkoušejte. První jízda byla opravud zajímavé, ale druhá a třetí - už jsme sezačali orientovat, reagovat na signály a taky jsme už věděli, jak vjíždět a jak jezdina na kruhovém objezdu. No, není to s námi tak marné. Třeba z nás jednou budou dobří řidiči.

   

 

SFÉRICKÉ PLANETÁRIUM - TAJEMSTVÍ STROMŮ 6.10.2015

Paráda. Už nafukovací kopule, která vyrostla v herně naší školky předpovídala nějaké pořádné tajemství. Bylo to tajemné malé kino. S úžasným filmem a životě stromů. Na cestách nás doprovázela malá zvířátka a o stromech nám prozradila velikou spoustu tajemství. Jak srtom žije, roste, kde bere vodu, co potřebují plody ......

   

Aktualizováno Čtvrtek, 29 Říjen 2015 14:07
 
ZÁŘÍ 2015 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Sobota, 19 Září 2015 20:22

VÝSTAVA OVOCE, ZELENINY A HUB V LUBINĚ 29.9.2015

Jako každoročně, tak i letos jsme navštívili zahrádkářskou výstavu v Lubině. A zase nás mělo co překvapit - tak třeba salátová okurka hadovka, které opravdu vypadala jako had nebo dýně nadměrné velikosti, či houby jedné, nejedlé, ale i jedovaté. Jen zelí asi letos nikdo nepěstoval, protože jsme je tam nikde nenašli.

   

 

PROŽITKOVÉ UČENÍ

VRABČÁCI - TŘI PRASÁTKA

   

SKŘIVÁNCI - STROMY V SADU

   

 

NA NÁVŠTĚVĚ U ONDŘEJE 17.9.2015

Ve čtvrtek jsme přijali pozvání Ondráškovy maminky, abychom se přišli podívat na králíčky. Jenže. Nezůstalo jen u králíčků. Maminka nám ukázala, jak se kosou a srpem seče tráva a chystá zvířátkům krmení. Viděli jsme taky krůty, o kterých jsme si nejdřív mysleli, že jsou to mláďata pštrosa a dvě korely. U rybníčku jsme tiše čekali, až se zjeví "zlatá" rybka a ve skleníku se na nás usmívaly tři kulaťoučké melouny. Jako poděkování jsme mamince pomohli každý vyloupat jednu kukuřici - a že to není jen tak - jen si to zkuste. Nakonec jsme slupli upečené tyčinky a vypravili se zpět do školky. No prostě zážitků až až.

   

 

ZAHRADA PLNÁ POHYBU 14.9.2015

Skřivánci vyrazili na obhlídku školní zahrady u MŠ Krátká. Je jiná než ta naše a tak bylo na čase vše vyzkoušet. Všechno bylo fajn, ale nejvíc se nám asi líbila lanovka. A taky malá trampolína. Jo a taky kladkostroj. Hmmmm, takže vlastně všechno. Tak zase někdy.

    

 

FESTIVAL MEDU A PÍSNIČEK 3.9.2015

Letošní školní rok jsme začali hned výletem do Kopřivnice na Fojtství - konal se tam festival medu a písniček. Počasí nám také přálo a tak se  to všude hemžilo nejen včelkami, ale i dětičkami. Dozvěděli jsme se spoustu užitečných a zajímavých informací o životě včel, vyzkoušeli si poskládat úl a dalších aktivit a domů odjížděli s úsměvy na tvářích a medovou svíčkou v batůžku. Bylo to prima.

   

Aktualizováno Čtvrtek, 29 Říjen 2015 14:01
 
ČERVENEC A SRPEN - PRÁZDNINY PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Úterý, 30 Červen 2015 10:20

DĚTI A KOLEKTIV Z MŠ LUBINA VÁM VŠEM PŘEJÍ KRÁSNÉ A SLUNÍČKOVÉ PRÁZDNINY

   

Aktualizováno Úterý, 30 Červen 2015 10:36
 
ŽLUTÝ ČERVEN PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Pondělí, 22 Červen 2015 00:34

VAJEČINA

Jako každoročně jsme i letos škvařili vaječinu. Panečku, ta vám byla. Ještě teď se olizujeme. Tak zase příští rok. Přijďte taky okoštovat.

  

 

SPOLEČNÝ VÝLET - OLOMOUC - PEVNOST POZNÁNÍ A ZOO OLOMOUC

Ještě neznáte Pevnost poznání v Olomouci? Tak neváhejte a udělejte si společný výlet. Opravdu to stojí za to.

   

Zajímavosti a hlavolamy - a nejen to, prostě, kdo je koumes, tak se bude po celý den bavit.

  

Na nás tam ještě čekal zajímavý program o ptácích a netopýrech. Jejda, to jsme se zase dozvěděli novinek.

     

A nakonec ještě ZOO na Svatém Kopečku. Výlet úžasný a ještě s maminkou či tatínkem anebo s babičkou - to prostě nemá chybu.

 

PES SORBON, CHUCKI A BAX

Pejsci ve školce. Každý jiný a každý umí něco jiného. Sorbon nám ukázal, co všechno se pejsci můžou naučit, Chuckie byl nás mazlíček a i když z Baxíka šel z počátku trošičku strach, nakonec jsme viděli, že je to dobrák od kosti. Ale dneks auž víme spoustu zajímavých věcí o tom, co všechno pejsek potřebuje a jak se musíme o nšj starat, aby byl spokojený a my také. HAF, HAF.

   

 

CIRKUSOVÉ ROZLOUČENÍ SE ŠKOLÁKY 27.6.2015

Tak nám zase skončil jeden školní rok. Vesele jsme se rozloučili s deseti předškoláky, kteří v září půjdou do 1. třídy. Přejeme jim, ať je jim tak veselo jako v tento poslední den ve školce.

  

 

SLAVNOSTNÍ OBĚD K UKONČENÍ ŠKOLNÍHO ROKU 27.6.2015

Tak jsme si ještě dali pořádný řízek na cestu a hurá na prázdniny.

  


Aktualizováno Úterý, 30 Červen 2015 10:43
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 8 z 14