Přihlášení/Odhlášení
MŠ Lubina
LEDEN 2017 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Neděle, 01 Leden 2017 09:34

CO JSME PROŽILI?

USMĚVAVÉ LYŽOVÁNÍ 9. - 13. LEDNA 2017

A je to tady. Vlastně už je po všem. I přes velikánské mrazy, které se pohybovaly kolem -20 st. Celsia jsme v pondělí vyrazili na kopec do Palkovic. O sníh jsme se tentokrát vůbec nebáli, spíš se někteří rodiče obávali, jestli tam někde nezmrzneme. Nezmrzli jsme  a po týdnu se z kopečka pustili samy i ty nejmenší děti. Stojí to opravdu za to. Úžasné byly děti, úžasný tým instruktorů USMĚVAVÉHO LYŽOVÁNÍ pod vedením paní Hanky a chválíme i naše rodiče, že reagovali na naše připomínky a instrukce. Tak zase ZA ROK.

Aktualizováno Neděle, 15 Leden 2017 09:47
 
PROSINEC 2016 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Čtvrtek, 08 Prosinec 2016 22:24

CO JSME PROŽILI?

VLOČKOVÉ VÁNOCE akce RaD - 20. 12. 2016

Nějaké sněhové vločky už letos poletovaly, ale než jsme si jich stačili pořádně užít, tak byly ty tam. ale i tak jsme ty vánoce vesele přivítali - koledami a písničkami u stromečku na zahradě. Byly také dárečky.


A nezapomněli jsme ani na naše hluchoslepé kamarády. Vyrobili jsme společně milé dárečky a penízky, které jsme za ně utržili jim věnujeme. Ať se mohou taky smát a radovat jako my.

 

VÁNOČNÍ ZVYKY A TRADICE - ZÁMEK KINSKÝCH LEŠNÁ 14. 12. 2016

Za atmosférou vánoc jsme vyjeli na zámek. Venku začaly dokonce poletovat sněhové vločky, tak jsme to měli se vším všudy. Na zámku nás čekala Svatá Kateřina, Ondřej na bílém koni i Lucka. O všech jsme se dozvěděli spousty nových zajímavostí. Hádali jsme s hrníčky, co nás v příštím roce čeká a nemine a lili olovo. Domů jsme si odváželi malý vánoční kolíček.

 

DNESKA PŘIŠEL MIKULÁŠ - 2. 12. 2016

Tak opravdu. Dneska přišel Mikuláš a nebyl sám. Přišel s ním i čertisko a přiletěl anděl. Jen je zajímavé, jak to ten Mikuláš i čert o nás všechno věděli. Kdo zlobí, kdo škaredě mluví, kdo nechce jíst pomazánky a tak. Ale věděl i o těch hodných dětech. No, sliby byly, slzičky byly, tak uvidíme, s jakou zase přijdou za rok.

Aktualizováno Neděle, 01 Leden 2017 14:09
 
LISTOPAD 2016 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Čtvrtek, 17 Listopad 2016 23:46

CO JSME PROŽILI?


PRVNÍ HODINA NA BAZÉNĚ 30. 11. 2016

První plavání. Bylo to super, voda byla mokrá až na dno a naše děti byly ve svém živlu. I prVní krůčky k plavání byly na pochvalu. Tak až nám to vdrží až do konce a pak ve velkém bazéne. SPORTU ZDAR.

 

UKÁZKOVÁ HODINA (paměť a pozornost) - AKCE RaD 29. 11. 2016

Byla to zajímavá akce určená nejen rodičům, ale také dětem. Rodiče byli informováni o tom, jak u dětí předškolního věku podporovat paměť a pozornost. Jak je důležité dostatečně spát a odpočívat. Společně s dětmi paní učitelky předvedly, naši společnou práci, jaké používáme metody, co společně děláme pro podporu paměti. Při této aktivitě to bylo asi nejhorší pro rodiče, protože měli za úkol pouze své dítě pozorovat, ale nepomáhat mu.  Další hodinku pak děti své rodiče zasvětili do her a deskovek, které si společně zahrály.


SPORTUJEME S EMÍLKEM 16. 11. 2016

Ve středu, po obědě jsme vyrazili na autobus, aby nás odvezl do Kopřivnice na soutěživé sportovní klání SPORTUJEME S EMÍLKEM. Letos se zúčastnilo 7 mateřských škol. Dělali jsme co jsme mohli a tak jsme zase poskočili o jeden stupínek výš než posledně. Na 200 metrů běhu skončili naší závodníci na 5 místě, a na překážkové dráze jsme skončili jako 6. SPORTU ZDAR!

 

TOULAVÁ KYTARA 10. 11. 2016

S písničkou jde všechno lépe a i když se někdy nedaří, hned je veseleji. V pátek na Martina bylo s písničkou veselo i u nás ve školce. Nejen, že jsme si vesele zazpívali s kytarou, ale také jsme se dozvěděli, z čeho se kytara skládá. Zpívali jsme o dešti, ale i o sněhových vločkách, o koních i o lidech. prostě zpívali jsme a bylo nám veselo.

 

I O ZAHRADU JE POTŘEBA SE POSTARAT

Listí padá, vítr fouká. A tak je potřeba, aby se na zahradě uklidilo. No, tak jsme vzali hrábě a táčky a šlo se na věc.

 

MOTÝLEK 7. 11. 2016

Letos MOTÝLEK oslavil své 20. narozeniny. A i my jsme byli tak trochu při tom. I když jako diváci, kteří svým potleskem odměnili všechny úžasné tanečníky a tanečnice.

 

S MYSLIVCEM KE KRMELCI 4. 11. 2016

Opět jsme vyrazili na kontrolu lesa s tím nejpovolanějším, s lesníkem a jeho věrným čtyřnohým přítelem. Z domova jsme donesli pro lesní zvířátka dobroty, vzali batohy a pořádné boty a vyrazili jsme. U krmelce jsme se dozvěděli, kam dát seno, kde jablíčka, mrkev a kaštany, či starý chléb.  V dálce jsme pozorovali srnky a zajíce. Tak snad brzy zjistí, že jsme jim připravili velikánskou hostinu.

Aktualizováno Neděle, 01 Leden 2017 13:50
 
ŘÍJEN 2016 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Neděle, 16 Říjen 2016 05:49

CO JSME PROŽILI?


BAREVNÝ SVĚT - ZÁMEK KINSKÝCH - VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ 25.10.2016

Že by, že by???? Že by nám počasí vydrželo alespoň do oběda. Povedlo se. A tak jsme toho využili a pořádně si prošli park a otestovali prolézačky. Ale to nás ještě čekalo to nejdůležitější - interaktivní výstava o barvách kolem nás. Dozvěděli jsme se spoustu úúúúúúúúúúúúúžasných věcí, vyzkoušeli co se dalo. A dneska už víme, že barevný svět je krásný.

 

POD HŘÍBKEM - akce RaD - 20.10.2016

Počasí našim plánům vůbec nepřálo. A tak jsme byli nuceni první společnou akci dětí a rodičů uspořádat ve třídě. Ale i tak nám hříbek v pohádce rostl a rostl a vyrostl tak, že se pod něj pohodlně schovalo před deštěm spousta zvířátek. Však nám to děti ze třídy Skřivánků úžasně zahráli. Ale to ještě nebyl konec. Společnými silami jsme z brambory vytvořili hříbek a teď se už uvidí, jestli poroste do výšky, či do krásy.

 

 

DOPRAVNÍ HŘIŠTĚ 12.10.2016 - kvůli deště zrušeno

 

EXPEDICE BÍLÁ HORA 5.10.2016 - zrušeno, náhradní termín 20.10.2016


Aktualizováno Čtvrtek, 08 Prosinec 2016 22:26
 
ZÁŘÍ 2016 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Středa, 28 Září 2016 14:12

VÝSTAVA OVOCE, ZELENINY A HUB - LUBINA 26.9.2016

Na každoroční výstavu se vždy těšíme. S napětím očekáváme, co vše lidé vypěstovali a hlavně do jakých rozměrů. Však také bylo na výstavě co k vidění.

 

VODNÍ SVĚT - ZAHRADA MŠ ČESKÁ

Tak jsme se vydali na první výpravu za vodou. Byli jsme zvědaví, co na zahradě VODNÍ SVĚT všechno je. Hned u vchodu nás přivítala velikánská velryba. Posilnili jsme se a vydali se zkoumat průlezku - loď, kterou na naší zahradě nemáme. jenže čas rychle utekl a my se museli vydat na cestu zpět. Bylo tam príma, tak zase někdy.

 

POVÍDÁNÍ O VODĚ

Letošním tématem našeho dětí v mateřské škole bude voda. A to voda ve všech jeho podobách. Voda a její důležitost pro život. Tak se podívejte, jak to všechno začalo.

 

PRVNÍ DNY VE ŠKOLCE


Aktualizováno Neděle, 16 Říjen 2016 06:03
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 7 z 15