Přihlášení/Odhlášení
MŠ Lubina
PRVŇÁCI VE ŠKOLCE PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Neděle, 31 Leden 2010 16:18

Stáva se již samozdřejmostí, že předškolní děti navštěvují 1. třídu základních škol. Mají tak možnost poznat, jak to ve škole vypadá, co všechno se jejich starší kamarádi učí a co už umí, ale také, co je bude za pár měsíců čekat.

Naše děti v Lubině mají možná jednu velikou výhodu, že před vstupem do 1. třídy školu, kam nastoupí, důkladně znají. A nejen školu, ale také  starší kamarády i paní učitelky. Pravidelně totiž navštěvujeme základní školu a společně podnikáme spousty aktivit. Chodíme do tělocvičny cvičit a přicházíme za prvňáčky v rámci společného projektu se školou "PŘEDŠKOLÁCI VE ŠKOLE".

Tentokrát jsme ale udělali jednu nečekanou změnu a pozvali prvňáky na návštěvu k nám, zpět do školky. Školáci toto pozvání přijali s nebývalou radostí.  A to netušili, co je všechno čeká. Všechny děti si vybrali jednu barvu a tím vytvořili společné barevné týmy. Čekaly je zajímavé úkoly. Naše děti měly za úkol své starší kamarády naučit jedno zimní rozpočítadlo. Využili jsme znalosti školních dětí - museli úkol přečíst svým mladším kamarádům, kontrolovali, zda naše děti správně počítají a společně tvořili z katriček dvojice, kde byl nápis a obrázek. Který tým splnil všechny úkoly, získal části obrázku, který nakonec děti společně poskládali. Ale aby si to opravdu všichni užili dosytosti, vyšetřili jsme taky čas na hraní. A to se školákům teprve líbilo. Kdyby nemuseli zpět do školy na oběd, možná, že by si tam hráli ještě dnes.

Image

Image

Image

Image

Aktualizováno Čtvrtek, 09 Září 2010 19:03
 
ZIMA PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Neděle, 10 Leden 2010 16:54

A přišla zima.

Vánoce sice nebyly pod sněhovou přikrývkou, ale i tak o sobě dala PANÍ ZIMA vědět. Přišla. I když s malým spožděním a přinesla sebou hromady sněhu. A tak konečně mohlo začít to pravé zimní dovádění.

ImageImage

ImageImage

Image

Aktualizováno Čtvrtek, 09 Září 2010 19:03
 
ČAS DÝNÍ PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Pátek, 18 Září 2009 20:56

Taky se vám letos urodilo?

Tak v Lubině se letos dařilo dýním. A tak se v každé domácnosti zavařovalo, dělaly džusy a dýně zpracovávaly možná na 100 způsobů. Ale pořád ještě spousta dýní zůstávala a tak jsme je jednoho dne přinesli všechny do školky a začalo "DÝŇOVÉ TVOŘENÍ". Sešly se tu dýně veliké, malé, tlusté, tenké, rovné, ohnuté, hladké, krabaté - zkrátka malá přehlídka všech druhů. Řezalo se, blabalo se, krájelo se, propichovalo se - no prostě tvořilo se a tvořilo a výsledkem naší veselé práce byla nová, hodně rozvětvená dýňová rodinka. 

 

ImageImage

ImageImage

Image

Aktualizováno Pondělí, 11 Leden 2010 18:40
 
V MATEŘSKÉ ŠKOLE V LUBINĚ SE NA VAŠE DĚTI TĚŠÍ PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Úterý, 17 Únor 2009 16:05

 VEDOUCÍ UČITELKA Ivana REČKOVÁ
  
 UČITELKY Milada CHARVÁTOVÁ
  Markéta CHROMEČKOVÁ
  
 ŠKOLNICE Daniela ČECHOVÁ
  
 KUCHAŘKA Martina ŽURKOVÁ
  
 VEDOUCÍ ŠKOLNÍ JÍDELNY             Miluše BURDOVÁ

Aktualizováno Úterý, 17 Únor 2009 16:08
 
V MATEŘSKÉ ŠKOLE V LUBINĚ SE NA VAŠE DĚTÍ TĚŠÍ PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Úterý, 17 Únor 2009 15:53

 

VEDOUCÍ UČITELKA  Ivana  REČKOVÁ
  
 UČITELKY Milada CHARVÁTOVÁ
  Markéta CHROMEČKOVÁ
  
 ŠKOLNICE Daniela ČECHOVÁ
  
 KUCHAŘKA Martina ŽURKOVÁ
  
 VEDOUCÍ ŠKOLNÍ JÍDELNY       Miluše BURDOVÁ

 
<< Začátek < Předchozí 21 22 23 24 Další > Konec >>

Strana 24 z 24