Přihlášení/Odhlášení
MŠ Lubina
TATROVKY OČIMA DĚTÍ PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Úterý, 29 Listopad 2011 12:27

Ve čtvrtek 24. listopadu 2011 proběhla v prostorách Technického muzea Tatra v Kopřivnici vernisáž k soutěžnímu projektu "TATROVKY OČIMA DĚTÍ".

Do soutěže bylo doručeno 221 výtvarných prací z 18 mateřských a základních škol v Kopřivnici. Za účasti starosty města Kopřivnice, ředitele muzea  a autorky projektu a asi 60 dětí a dospělých byla zahájena ojedinělá výstava, která hýří barvami, nápady a tvořivostí dětí.

I vy se můžete stát těmi, kdo rozhodne o tom, který z autorů výtvarného díla bude vítězem. Stačí, když se přijdete podívat a na hlasovací lístek napíšete číslo svého favorita.

I KDYŽ - není důležité vyhrát, ale zúčastnit se. Vítězové jsou přece všichni ti, kteří se zapojili. 

Image

                                                Image

Image

Aktualizováno Čtvrtek, 20 Září 2012 12:27
 
ŠÁHNI SI NA PTÁKA PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Úterý, 11 Říjen 2011 15:12

Takový je název jedné výstavy, která právě probíhá v Kopřivnici. A protože naše školka nemá k ptáčkům daleko - minulý týden jsme otevřeli školní zahradu PTAČÍ SVĚT, vydali jsme se zjistit, oč jde.

Vyrazili jsme z Lubiny s dětmi ze třídy Skřivánků hezky pěšky. Ani nevíme, jak nám ta cesta do Kopřivnice utekla. A už jsme byli v parku u Šustalovy vily, kde se vše odehrává. Výstava je hodně praktická a interaktivní. Pohladit si ptáčka je velice příjemné. Zjistit, jaké jsou rozdíly mezi peřím, vajíčky a váhou jednotlivých ptáčků je také určitě zajímavé. A tak není ptáček jako ptáček. Ale víte co, však se tam zajděte podívat sami. Ale pospěšte, protože ptáčci se již brzy z výstavy rozletí.

Image   Image

Image   Image

Aktualizováno Čtvrtek, 20 Září 2012 12:27
 
OTEVŘENÍ ZAHRADY "PTAČÍ SVĚT" PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Sobota, 08 Říjen 2011 19:29

Ve čtvrtek 6.10.2011 to všechno vypuklo.

V rámci projektu Svět je naše zahrada č.II (spolufinancovaného z Regionálního operačního programu regionu soudržnosti Moravskoslezsko,pod reg. č. CZ.1.10/3.2.00/03.00912) , byla slavnostně přestřižena stuha a tím otevřena nově zrevitalizovaná zahrada MŠ v Lubině "PTAČÍ SVĚT". Všichni přítomní pokřtili novou zahradu společným pokřikem "Ó, Ó, Ó, TO SE POVEDLO". Děti ze třídy SKŘIVANŮ si připravily krátké "ptačí" vystoupení a pak už na všechny čekaly nové prolézací věže, skluzavky a houpačky. Ve spolupráci s Hitrádiem Orion měli všichni možnost si nechat pomalovat obličej a zaskotačit na trampolíně. Také u atrakcí bylo veselo. Byl to den jako vymalovaný. Svítilo sluníčko a odevšad se ozýval dětský smích a všechny oči dětí, ale i dospěláků byly veselé a rozzářené.

Věřme tedy, že se opravdu vše povedlo, a že tady najdou děti nejen spoustu zábavy, ale i poznání. Součástí naší zahrady je totiž také naučná ptačí stezka, kde jsou umístěny informační tabule, které dětem, ale i dospělým přinášejí informace o  nejznámějších ptácích z blízkého okolí. V zimě se budeme o ptáčky starat a věříme, že se nám na jaře odplatí nejednou veselou písničkou. 

Image  Image

Image  Image

Image  Image

Image  Image

Aktualizováno Čtvrtek, 20 Září 2012 12:28
 
VÝSTAVA OVOCE, ZELENINY A HUB PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Sobota, 08 Říjen 2011 18:58

Každoroční říjnové pouťové veselí v Lubině je již tradičně spojeno s výstavou plodů zdejších zahrad a zahrádek a také nedalekých lesů. Vždy se na tuto akci těšíme, protože je radost vidět, co vše kolem nás roste. Také letos jsme výstavu navštívili, abychom zjistili, že není jablíčko jako jablíčko - jedno je kulaté, druhé zase šišaté, jiné žluté, další červeňoučké, hladké, či strupaté, lesklé nebo i nahnilé. Skoro jako mezi lidmi. Každý je tak trošku jiný. Ale v každém je kus toho dobrého, sladkého, šťavnatého a milého - jak v jablíčku, tak i v lidech.

Image  Image

                  Image

Aktualizováno Čtvrtek, 20 Září 2012 12:28
 
STROM PLNÝ KOUZEL PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Neděle, 22 Květen 2011 23:10

Určitě všichni víte, že stromy máme listnaté a jehličnaté. Ale taky kouzelné. O tom jsme se přesvědčili jednoho dne, kdy jsme se společně s rodiči vydali jeden takový kouzelný strom hledat. Šli jsme cestou necestou, na které nás čekaly nejrůznější úkoly. Za splnění daného úkolu jsme si vysloužili razítko a kdo měl razítek 5, mohl se vydat hledat strom plný kouzel. Byl tam. Strom se zlatými medailemi pro všechny, kdo překonal sám sebe, kdo dokázal splnit kouzelné úkoly cestou a sám jeden takový kouzelný strom nakreslit. Takže si pamatujte. Stromy jsou listnaté, jehličnaté a kouzelné.

Image Image

                                                     Image

Aktualizováno Sobota, 08 Říjen 2011 18:42
 
<< Začátek < Předchozí 21 22 23 24 Další > Konec >>

Strana 21 z 24