Přihlášení/Odhlášení
MŠ Lubina
LISTOPAD 2018 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Sobota, 24 Listopad 2018 22:36

BAZÁREK 1. 11. 2018

Už podruhé se sešly maminky, co doma provětraly skříně a přišly nabídnout ostatním své přebytky oblečení po svých dětech a sportovní vybavení, ze kterých děti už vyrostly. A jiným to udělalo radost, že dobře nakoupili.

 

MOTÝLEK 12. 11. 2018

Tradičně se zúčastňujeme vystoupení dětí, které žijí s určitým handicapem - i když. Možná, že je ten jejich život veselejší a umí se radova i z maličkostí, které my, zdraví bereme jako samozdřejmost. Nicméně, nás to zase obohatilo na duši. Děkujeme.

 

SFÉRICKÉ KINO 14. 11. 2018

Není kino jako kino. A toto kino má přece jen něco do sebe. Už jen to, že se promítá ve velikém stanu, který je nafouknutý přímo ve školce. A tak jsme poznali jaký je život v moři a jak to chodí na pólech.

 

S MYSLIVCEM DO LESA 16. 11. 2018

I letos to byla úžasná vycházka do lesa s myslivcem. Stihli jsme připravit krmelec pro zvířátka na zimu, povídat si o tom, co sypat do krmítka v zimě ptáčkům, upevnit na stromy 5 ptačích budek a podívat se jak to v budce pro ptáčky vypadá. A není to jen tak. A věřte, či nevěřte, je to všechno moooooooooooooooooc zajímavé.

 

NAROZENINOVÝ DEN - pro děti narozené v listopadu


 

SPORTUJEME S EMÍLKEM 21. 1. 2018

Tak jsme to zase letos pěkně zvládli. Není důležité vyhrát (i když to určitě potěší, ale zúčastnit se) - a tím se řídíme. Vybojovali jsme bramborovou medaili v běhu na 200m a 5. místo v překákové dráze. Měli jsme dvě želízka v ohni ve finále na 200m v běhu. Radim doběhl na 2. místě a Vašek na krásném 4. místě. GRATULUJEME A SPORTU ZDAR.

Aktualizováno Neděle, 13 Leden 2019 01:35
 
ŘÍJEN 2018 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Pondělí, 01 Říjen 2018 20:09

CO BYLO?

VÝSTVA OVOCE, ZELENINY A HUB 1.10.2018

Nevíme, jak to ti zahradníci dělají, ale je to úžasné, když si na své vlastní oči můžete prohlídnout a svýma ručkama ohmatat, co vše na našich zahradách roste. Dýně, které jsme ani neobjali, cukiny, které jsou dlouhatánské, brambora, co se kutálí ze dvora, veliká, převeliká řepa z pohádky, jablíčka červená, žlutá i zelená ..... No zkrátka - paráda. A těch hub? Nepočítaných. a to jsme tam našli i ty, o kterých jsme si četli v pohádkové knížce. Třeba HNOJNÍK - znáte?

 

DEN ÚSMĚVU akce RaD 4.10.2018

Víte, že ÚSMĚV je jeden z mála dárků, který nic nestojí? A že se 5.10. slaví mezinárodní den úsměvu? Tak my už to víme a právě k tomuto dni jsme společně s rodiči uspořádali společnou akci, na které si každá rodiny vytvořila svoji vizitku. Všechny byly velice nápadité a děti se svými rodiči, byli úžasně nápadití - a my, jsme se o rodině mnohé dozvěděli - kde se hrají karty, kde si popíjí kafíčko a mlsají čokoláda, kde mají spoustu zvířátek a hlavně, jak se všichni v životě vesele usmívají. Svoji vizitkou celá rodina bude v MŠ přinášet úsměv a každé z dětí bude mít navíc svoji rodinu na blízku.

 

VĚTŘÍK PETŘÍK - divadlo v MŠ 22.10.201

 

100.VÝROČÍ VZNIKU ČESKOSLOVENSKA - oslavy obce - 27.10.2018 (sobota)

Děkujeme všem organizátorům této neobyčejné akce. Vše bylo perfktně načasované a i když počasí nepřálo, bylo to moc příjemné setkání všech obyvatel této malé obce. Po krátkém slově faráře byl položen věnec na místním hřbitově. Po té se vydal Lubinou průvod, který došel na prostranství před katolický dům. Zde byl po státní hymně odhalen pomník věnovaný právě vzniku Československa. Následoval program žáků zdejší školy a příjemné tóny cimbálové muziky Pramínky. My jsme měli pro děti připravené hrátky z dob minulých, ale bohužel počasí nepřálo tomu, abychom vše uskutečnili.


Aktualizováno Pátek, 30 Listopad 2018 11:39
 
ZÁŘÍ 2018 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Pondělí, 01 Říjen 2018 19:19

CO BYLO?

SBÍRÁME ŽALUDY

Jednoho dne, procházkou jednou uličkouv Lubině, jsme zjistili, že pod dubem leží velikánská spousta žaludů. Naše kapsičky nestačily všechno pobrat a tak jsme druhý den, vybaveni kyblíky, vyrazili ty žaludy posbírat. A víte, pro koho? No přeci pro zvířátka na zimu.

 

ZAHRADA MŠ KRÁTKÁ

Slunečné zářijové dny nás přiměly k tomu, abychom vyrazili do okolí. Šli jsme pěšky do Mateřské školy Krátká, kde mají ZAHRADU PLNOU POHYBU. A fakt že jo. Neustále bylo co zkoušet a objevovat. To proto, že každá zahrada v Kopřivnici má něco, co nemá ta druhá. A to je fajn. Tak sluníčko ještě vykoukni, abychom mohi ještě do světa.

 

PRVNÍ DNY VE ŠKOLCE

A je to zase tady. Začal nový školní rok. Do naší školičky přilétlo 14 nových dětiček. Trochu smutku a trošilinku slziček pravda bylo, ale zatím jsme to zvládli na výbornou. Tak věříme, že nám to vydrží.

 

Aktualizováno Čtvrtek, 25 Říjen 2018 12:31
 
ŠKOLNÍ ROK 2017 / 2018 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Pondělí, 09 Červenec 2018 12:25

PRÁZDNINY JSOU TADY

PRÁZDNINOVÁ SLUNÍČKA


SVAČINA POD PERGOLOU A OSLAVY NAROZENIN

MALÍ ZAHRADNÍCI

VAŘÍME MARMELÁDU

MALÉ PRADLENKY


Aktualizováno Pondělí, 01 Říjen 2018 19:19
 
ČERVEN 2018 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Čtvrtek, 07 Červen 2018 16:00

BALONKOVÁ ZAHRADNÍ SLAVNOST s rozloučením se školáky 21.6.2018

Tradiční akce spojená s rozloučením předškoláků se letos konala snad za největšího vedra letošního roku. Všech 14 předškoláků se na tuto poslední akci roku těšilo - vždyť je pošleme do života - plného školních radostí. Tuto akci nám přišel zpestřit balonkový klaun, který dokázal do svého vystoupení vtáhnout nejen děti, ale i dospělé. A než se všichni rozešli, balonkový klaun foukal a foukal, a kroutil a kroutil z balonků zvířátka a jiné drobnosti pro všechny děti.


VÝLET ZOO OSTRAVA 8.6.2018

Výlet do ZOO je vždy něčím zajímavým - počasí nám přálo a my, natěšeni na zvířátka jsme vyrazili do Ostravy. Děti i dospěláci tady našli něco, co je překvapilo, co je poučilo, či potěšilo. Velkou zajímavostí byly sochy koster zvířat v životní velikosti. Za celý den toho bylo tolik, že by to unavilo i slona. Na zpáteční cestě ze ZOO jsme losovali jedno z ohrožených zvířat z ptačí říše, které chceme jednorázově podpořit a přilepšit mu - tentokrát to vyhrál papoušek AMAZOŇAN VÍNORUDÝ.

 

NANUKY DO RUKY

Nanuky do ruky pro všechny děti k MDD. Krásný sváteček.

 

VAJEČINA NA ZAHRADĚ 1.6.2018

Vaječnice, škvařenice - mňamka největší.


Aktualizováno Pondělí, 09 Červenec 2018 12:08
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 3 z 15