Přihlášení/Odhlášení
MŠ Lubina
A UŽ JE TU ÚNOR PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Čtvrtek, 11 Únor 2021 11:09

MASOPUSTNÍ VESELICE 1. - 19. 2. 2021

Masopustní veselice,

Veselá je převelice.

Lidé vodí po vesnici,

Medvěda a medvědici.

Tancuj, tancuj, medvěde,

Masopust se povede.

A povedl se. V pátek 12.2.2021 jsme i my dodrželi Masopustní tradici, která je spojená s průvodem tzv. lidových maškar (např. babky, vodníci, kominíci, nevěsta, medvěd, sněhuláci.. apod). Všichni Vrabčáci i Skřivánci se převlékli do masek a společně jsme s radostí vytvořili průvod z pestrobarevných masek a procházeli Lubinou. S písničkou a úsměvem na rtech.

a kromě průvodu maškar k MASOPUSTU patří prasátko, zabijačka, jitrnice, kobyla a medvěd


 

VESELÉ BOBOVÁNÍ 10. 2. 2021

Ve středu 11.2.2021 byli Skřivánci dopoledne bobovat na kopečku u Větřkovické přehrady. Každý Skřivánek si z domu donesl svoje boby, teplé oblečení a mohli jsme vyrazit. Krásně nám nasněžilo a děti i my jsme si to náramně užili.

Aktualizováno Neděle, 14 Únor 2021 15:48
 
CO JSME PROŽILI V LEDNU? PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Sobota, 23 Leden 2021 18:12

SVÁTEK TŘÍ KRÁLOVÝ 6. 1. 2021

Pankrác, Servác a Bonifác - tři králové, kteří se vydali na cestu do Betléma, aby se poklonili a přinesli dary malému Ježíškovi.

 

VYCHÁZKA S MYSLIVCEM (Skřivani) 20. 1. 2021

Tatínek od Barušky je myslivec a vzal nás na zimní procházku do lesa a ke krmelci. Doma jsme pro zvířátka připravili dobroty a vyrazili jsme. Cestou ke krmelci jsme se dozvěděli spoustu zajímavostí o lesních zvířatech. Sledovali jsme stopy ve sněhu a došli až k liščí noře. Už víme, jak aportuje lovecký pes. A nakonec nám myslivec Tom zastřílel z lovecké pušky. Prožili jsme úžasné dopoledne plné zážitků a zajímavostí. Vůbec nám nevadilo mokro v botech z tajícího sněhu.

 

PŘÍPRAVA ODPOLEDNÍ SVAČINY  21. 1. 2021

Během měsíce prosince jsme vyzvali rodiče a děti k TOP receptové výzvě. Z receptů, které jsme sesbírali, děti vybraly první, který společně připravily jako odpolední svačinku pro všechny ostatní děti. V lednu to vyhrály MRKVOVÉ MUFFINY.

Aktualizováno Neděle, 14 Únor 2021 16:21
 
CO JSME PROŽILI V PROSINCI? PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Středa, 16 Prosinec 2020 07:27

ČERTOVINY VE ŠKOLCE 3.12.2020

Čerti a čertíci, andělé a andílci. Tyto milé a tajuplné postavičky rejdily celé dopoledne v naší školce. A taky došel Mikuláš se svoji družinou a trochu prohnal malé nezbedníky. Naštěstí to všechno dobře dopadlo.

a protože čertíkům pořádn vyhládlo, upekli si na ohni brambory a dali si je s kyselým zelím - MŇAM

 

PRODEJNÍ VÁNOČNÍ JARMARK 14. - 18. 12. 2020

V rámci předvánočních akcí jsme připravili prodení stáneček milých drobnůstek pro radost, ale i pro zdraví. Zakoupením výrobků tak rodiče i děti podpořili naši aktivitu v rámci Skutečně zdravé školy a podpořili tak naši plánovanou a chystanou analýzu školní kuchyně, která je potřebná k získání bronzového certifikátu. Mockrát děkujeme všem.

 

ZAHRADA PLNÁ BANĚK 14. - 16. 12. 2020

Trochu netradiční společná akce s rodiči proběhla v rámci celého týdne. /kolem bylo spočítat všechny baňky, které zdobily naší zahadu. Bylo jich ovná 100. A opravdu se je některým podařilo spočítat všechny.

 

VÁNOČNÍ DOPOLEDNE S VÁNOČNÍM OBĚDĚM 17. 12. 2020

Už se stalo tradicí, že se před vánoce společně scházíme u vánočního oběda. A společně čekáme na Ježíška. A letos opět přišel a přinesl pro všechny děti moc milé a veselé dárečky.

 

KOUZELNÁ VÁNOČNÍ ZAHRADA - odpoledne 17. 12. 2020

Čtyři adventní neděle, čtyři svíce a čtyři koledy. To nás provázelo naší kouzelnou vánoční zahradou. Všichni jsme se společně na chvíli zastavili a společně se zamysleli nad tím, co pro nás advent znamená. Všichni jsme si společně zazpívali vánoční koledy. Všichni jsme se začali těšit na vánoce. Ať jsou krásné a veselé.

Aktualizováno Neděle, 14 Únor 2021 15:48
 
CO JSME PROŽILI V LISTOPADU PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Pondělí, 09 Listopad 2020 18:07

 

U SOUSEDA NA TRAKTORU /tématická vycházka/

Ve čtvrtek 12. 11. se Skřivani vydali, v rámci tématu týdne, kdy si povídali o TRAKTORECH, na jeden podívat. Paní učitelka domluvila se svým sousedem návštěvu u něho na dvoře. Děti tak měly možnost si traktor prohlédnout z blízka, prozkoumat kabinu pro traktoristu a na traktor si vylézt.

ZAHRADNÍ MANDALA

Podzimní příroda přináší velké množství barev, vůní a tvarů. S jedním „kouzelným“ tvarem jsme si tak trošku s Vrabčáky pohráli. Společnými silami jsme si z přírodnin vyskládali úžasnou MANDALU. Tak se taky kochejte.

JAK JSME CHYSTALI SVAČINU  - GRANOLA

Tento týden jsme se Skřivánky připravili místo paní kuchařky odpolední svačinku. Vybrali jsme si recept na GRANOLU, domluvili se s paní kuchařkou a hned ráno se pustili do práce…. Bylo to super, práce nám šla od ruky, nic jsme nespálili a odpoledně jsme se olizovali až za ušima. Zalíbilo se nám to natolik, že budeme čas od času si své svačinky chystat sami.

 

Aktualizováno Středa, 16 Prosinec 2020 07:24
 
CO JSME PROŽILI V ŘÍJNU? PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Sobota, 17 Říjen 2020 21:44

OTEVŘENÍ SEMÍNKOVNY

Právě jsme otevřeli SEMINKOVNU. Je přístupna všem lidem. Můžete si k nám přijít vybrat semínka, které si na jaře zasejete

anebo do semínkovny nějaké semínka darovat. Věříme, že prostřednictvím naší seminkovny na jaře rozkvete celá naše

zahrada i celá naše obec Lubina.

PŘÍPRAVA ZAHRADY NA JARO

Podzim zatím střídá počasí, ale zahradu je potřeba připravit na zimu, abychom na jaře nebyli zaskočeni. A tak jsme rychle,

dokud to ještě společně šlo, vytáhli motyky, rýče, lopatky, sázecí kolíky a šli jsme na to. Máme zrytý záhonek, kde na jaře

zasejeme KVĚTNATOU LOUKU, zlikvidovali jsme plevel a zasadili cibule tulipánů. To bude na jaře přehlídka. Už se těšíme.

HRAVÁ VĚDA

I věda se dá dělat hravě a docela levně - stačí pár pytlů na odpadky a už se kolem vznáší BALON. nebo malá lahvička od džusu,

korek od vína a už se kolem prohádí "FORMULE". Anebo staré fixy a už víme, jak se kouzlí s BARVAMI. jo, a taky už víme, jak

funguje SOPKA. Koukejte.

A JAK SE MAJÍ NAŠE ŽÍŽALY? - Krmíme je, tak se mají  k světu. Rostou, rozmnožují se a nám pomaličku vzniká žížalí

čaj - dobrý na hnojení rostlin a hlína.

NAROZENNOVÝ DEN - každý měsíc se těšíme na společný narozeninový den. Tentokrát jsme slavili s Melinkou a Vojtíškrm.


DÝNĚ NA NAŠÍ ZAHRADĚ - celé léto si na naši dýni pochutnávali slimáci a teprve v září začala dýně vesele růst po celé

naší zahradě. Asi nám už nedozraje. Ještě, že se v Lubině urodilo jinde. S dýní se totiž dají dělat neskutečné věci - my

jsme vařili kompot a dělali jiuce.

 

Aktualizováno Pondělí, 09 Listopad 2020 18:05
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 1 z 24